Fenerbahçe - Genel Sohbet & Transfer Konusu

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860
2010-2011 :A
Sürekli 2010-2011 hatırlatmasını yapmıyorsunuz sanki :D
Biz iki yıldır sahaya odaklandığımız için ciddi manada eskisi kadar o polemiklerin içine girmiyoruz. Çünkü orası bir girdap. Oraya düşen takım sahada bir şey yapamayıp taraftara oynamanın peşindedir.

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860
Aman Aykut boşver uğraşma diyorum ama dayanamıyorum :A

Aykut kardeşim bana Trabzonspor'un şike yaptığına dair bir kanıt sunabilirsen mutlu olurum. Bak mesela ben sana böyle videolar ve fotoğraf atabiliyorum.

EcBK9trXkAAI-eK

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Şu tapeler tamamen doğru olsa sence Trabzonspor twitter hesabı ve diğer takımlar bunları ikide bir gündeme getirmez mi? Tapelerin yalan olduğunu kabul etmediğini defalarca kez dile getirdik bir kişi de itiraz edemedi. Fetöcü bir polis dahi tapeleri kendilerinin düzenlediğini itiraf etti. O dönem Fetö'nün isteyip de yapamayacağı bir şey yoktu.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Bizim takım seneye de şampiyonluğa oynayacak, o yüzden 3 temmuz şike falan umurumuzda değil. Bundan 4-5 sene önce de fenerlilerin umurunda değildi 3 temmuz.

Ben ne zaman görsem Trabzonspor taraftarı, “2010-2011 şampiyonu biziz, kupamızı verin” minvalinde takılıyor. Nasıl umurunuzda değil pek anlamadım açıkçası, bu hafta küçük bir ihtimal ama sizi yenersek ve Başakşehir şampiyon olursa da yine benzer mesajları göreceğime eminim. Şu dönem biraz unutuldu sadece. :A

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,317
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Ben ne zaman görsem Trabzonspor taraftarı, “2010-2011 şampiyonu biziz, kupamızı verin” minvalinde takılıyor. Nasıl umurunuzda değil pek anlamadım açıkçası, bu hafta küçük bir ihtimal ama sizi yenersek ve Başakşehir şampiyon olursa da yine benzer mesajları göreceğime eminim. Şu dönem biraz unutuldu sadece. :A
Yenilirsiniz 5 kırmızı kart görürsünüz onyekuruda yok Monaco geriye çağırmış

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860
Şu tapeler tamamen doğru olsa sence Trabzonspor twitter hesabı ve diğer takımlar bunları ikide bir gündeme getirmez mi? Tapelerin yalan olduğunu kabul etmediğini defalarca kez dile getirdik bir kişi de itiraz edemedi. Fetöcü bir polis dahi tapeleri kendilerinin düzenlediğini itiraf etti. O dönem Fetö'nün isteyip de yapamayacağı bir şey yoktu.

Ondan mı o tapelerle bizi UEFA'ya şikayet etmişlerdi. :D

Bu olayın başından beri sahaya odaklanan takım o mevzuları unutup güncel başarının peşine düşüyor. Şu anda roller değişti. Önceki senelere göre deli gibi savunma yapan kimse yok benim etrafımda. Şu günlerde bu olayı dile getirenlerin primden başka amacı yok.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Ondan mı o tapelerle bizi UEFA'ya şikayet etmişlerdi. :D

Bu olayın başından beri sahaya odaklanan takım o mevzuları unutup güncel başarının peşine düşüyor. Şu anda roller değişti. Önceki senelere göre deli gibi savunma yapan kimse yok benim etrafımda. Şu günlerde bu olayı dile getirenlerin primden başka amacı yok.
Önemli olan çevren değil ki kulüp resmi hesabı :D

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Tamam da önceki senelerle bu seneki tepki aynı değil ki? 2 sene önce her söze cevap verme peşinde koşuyorlardı. Şimdi çıkıp sadece günün anlamına uygun bir paylaşım yapıp bırakıyorlar.
Biraz azalmış olabilir ama hala bizden fazla tepki gösteriyorsunuz :A

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
9 tane sayılmayan şampiyonluğundan kaynaklı beşiktaşın saydıkları versiyonu şimdiki adı ziraat türkiye kupası @Sherlock
TFF'nin sitesinde bu 28 şampiyonluğu bir bütün olarak gösteren herhangi bir veri var mı? 19 lig şampiyonluğuna ek olarak 9 şampiyonluk ile alakalı herhangi resmi bir veri var mı TFF'nin resmi sitesinde? Varsa gönderir misin buradan ekran görüntüsünü alarak.

Ekli dosyayı görüntüle 68230

"Türkiye 1.Liginin başladığı tarih TFF tarafından 1959 yılı olarak kabul edilmesine karşın, TFF Tahkim Kurulunun 09.05.2002 tarih, 2002/52E ve 2002/68K sayılı kararı tahtında BEŞİKTAŞ Kulübünün 1956-1957 ve 1957-1958 sezonlarında Türkiye Ligi şampiyonu olduğuna ve bu şampiyonlukların TFF Yıldız Kriterine dahil edileceğine karar verilmesi sebebi ile toplam şampiyonluk sayısı, toplam lig sezonu sayısından 2 fazladır."

Önceki yıllardan yalnızca Beşiktaş'ın iki şampiyonluğu resmi olarak kayıt altına alınmış. Bu durumda hem Fenerbahçe'nin resmi internet sitesi, hem de sen hayal ürünü gerçekliklerle kendinizi 28 kere Türkiye Şampiyonluğu almış olarak görmüş oluyorsunuz. Ki bu da yanlış bilgi verdiğin anlamına geliyor.

türkiye süper liginin başlangıcı kabul edilen 1959 sezonunda şampiyonun belirlenmesi amacıyla yapılan turnuva veya resmi adıyla milli lig, 57-58 sezonlarında oynanan federasyon kupası turnuvasının devamıdır. türkiye şampiyonunun belirlenmesi amacıyla yapılan bu turnuvada(milli lig), federasyon kupasının kapsamadığı hiçbir alan yoktur. 59 yılının geçen iki sezondan tek farklı takımların bağlı bulundukları liglerdeki sıralamalara göre yeni grupların oluşturulması, ilk turlarda oynana tek maçlı eleminasyonun çift maçlı deplasmanlı lige dönüştürülmesi ve sonra da final maçının oynanması olmuştur.. ki bu sistemin 58 federasyon kupasından tek farkı turnuvada oynayacak takımların, yerel liglerinde bulunduğu konumlardan seçilmesidir. federasyon kupasında sınırlama olmadan 3 ligdeki bütün takımlar turnuvaya katıldığı için takımlar aleyhine bir hak mahrumiyetinden söz etmek imkansızdır.
Ayrıca bu dönemde Avrupa'da ülke temsil ettik. Yazı https://seyler.eksisozluk.com/besiktasin-1959-oncesinde-kazandigi-iki-sampiyonluk-neden-sayildi bu. Daha ayrıntılı okumak isteyen okuyabilir.