Fenerbahçe - Genel Sohbet & Transfer Konusu

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Emre Belözoğlu'nun sportif direktör olmasıyla çok daha kötü günler bekleyen takım kimdir?
Fenerbahçe

• Beğendim
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
İşte o konuda Galatasaray’ın günahını almış oldun şimdi zira GS Lisesi mezunu olmayan Başkan olamaz diye bir kaide olmadığı gibi, mevcut başkan olan Mustafa Cengiz de Antep lisesi mezunudur. :A Ayrıca;

Adnan Polat
Faruk Süren (ki efsane başkandır
Alp Yalman
Ali Tanrıyar
Ali Uras
Sadık Giz

Bu başkanların hiçbirinin GS Lisesi geçmişi olmamış. GS Lisesi olayı işin daha çok kültürel altyapısını oluşturuyor, biraz da bahsettiğim “yüksek dozda kontrol mekanizması”, ki bu sayede tek adamlığın önüne geçildiği için bu yüzden demokrasi konusunda sadece kulüp nezdinde değil, sivil toplum kuruluşu olarak Türkiye’nin kendi içinde en demokrasisi oturmuş kurumlarından biri.

Fatih Terim, zaten kulübün şu an yaşayan en büyük efsanesi ve vefat ettiğinde dahi seviyesi Ali Samiyen ve Metin Oktay seviyesinde olacak Galatasaray adına. Galatasaray, Terim’den önce de büyüktü ondan da sonra da büyük kalacak tabi ki ama esas patlamasını elbette Terim döneminde, Terim sayesinde yaparak adeta Türkiye liginin ve Türk futbolunun kaderini değiştirdi ve “resmî olarak” en büyük konumuna taşıdı kulübü. O yüzden zaten Terim konusu tartışmaya açık değil çoğu Galatasaraylıların gözünde, azınlık olarak tabi ki ona dahi zaman zaman muhaliflik edenler oluyor ama olacak o kadarı. Neyse Fenerbahçe konusuyla çok alakasız yerlere daldık laf lafı açtı, konu GS konusuysa o konudan devam ederiz. :A
Abdurrahim Albayrak yapmıştı sanırım Galatasaray Lisesi mezunu mevzusunu.

Hatta bakılırsa yönetim kurulunda yoğun biçimde Galatasaray Lisesi etkisi görülür. Aynı şekilde Galatasaray Lisesi, Galatasaray konusunda itiraz etsen de, etmesen de etkili bir yanı da var. Kökler o liseden olduğu için, yoğun biçimde etki de görülür. Taraftardan ziyade, en büyük etkilerden birisi de budur.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Emre Belözoğlu'nun sportif direktör olmasıyla çok daha kötü günler bekleyen takım kimdir?
Fenerbahçe
Emre bu arada yine 30 maçın üstüne çıkamadı. Genel olarak 20-25 maç üzerinde gidip geliyor ve geri kalan maçlarda ya sakatlanıyor ya da cezalı duruma düşüyor. Toparlayacak diye tekrar aldık, jübile yapsın diye ama tersine takım daha da düştü. Görev alması durumunda takımı daha da aşağı çekmesi bile söz konusu olabilir.

• Beğendim
Reactions: xdragxx

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Abdurrahim Albayrak yapmıştı sanırım Galatasaray Lisesi mezunu mevzusunu.

Hatta bakılırsa yönetim kurulunda yoğun biçimde Galatasaray Lisesi etkisi görülür. Aynı şekilde Galatasaray Lisesi, Galatasaray konusunda itiraz etsen de, etmesen de etkili bir yanı da var. Kökler o liseden olduğu için, yoğun biçimde etki de görülür. Taraftardan ziyade, en büyük etkilerden birisi de budur.

Konuya o etki çerçevesinden girip işte tam da o yüzden neden en entelektüel camia Galatasaray ve bu kişiden kişiye değişmez bir olgu diye açıklamaya çalıştığım da buydu. Yani, ikimiz de bir anlamda hemfikiriz aslında, ama işte... :A

• Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Konuya o etki çerçevesinden girip işte tam da o yüzden neden en entelektüel camia Galatasaray ve bu kişiden kişiye değişmez bir olgu diye açıklamaya çalıştığım da buydu. Yani, ikimiz de bir anlamda hemfikiriz aslında, ama işte... :A
"Entelektüel camia" demedim ki yalnız. Ben konuya açıklık getirmeye çalıştım sadece. :D

Kulüp üyesi bile sanırım lise çıkışlı olması gerekiyordu. Her ne kadar entelektüel gibi dursa da, çizgi de çekiyor. Bu çizgi başkanı da indirir, teknik direktörü de. Taraftar etkisinden ziyade, lise etkisi söz konusu. :)

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,608
Puanı
860
Fenerbahçe
Aslında ilişkileri sayesinde bir çok oyuncuyu getirebilecek potansiyeli var. Ben ileride teknik adam olarak büyük işler başaracağını da düşünüyorum.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
1589928231726.png

1589928255885.png

1589928281376.png

1589928320128.png

Güzel manzaralar.

@xdragxx, @HeisenBerg, @batuhankaralar, @bazinga, @emreemreu, @mrt-06, @Dosi, @mesmeso61, @sokak sanati ve Galatasaraylı olmayan diğer üç büyük taraftarları.

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
  • Güldürdün

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
OSM'de "BJK" yazıyordu profilinde, bu yüzden etiketledim. :D

Hadi yaa. Kim yazmış onu. Belki hesabı açarken yanımda Beşiktaşlı arkadaşım vardır o yaptı. Yoksa küçükken GS derdim ama sonra hiçbirinin bana hitap etmediğini anladım bıraktım hepsini :A

Tolsoyun durum güncellemesi şahane kapak olmuş ben severim öyle laf sokmayı :A

• Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Hadi yaa. Kim yazmış onu. Belki hesabı açarken yanımda Beşiktaşlı arkadaşım vardır o yaptı. Yoksa küçükken GS derdim ama sonra hiçbirinin bana hitap etmediğini anladım bıraktım hepsini :A

Tolsoyun durum güncellemesi şahane kapak olmuş ben severim öyle laf sokmayı :A
Görüp de sinirlenmesinler diye etiket yapmadım. :A

Hep Fenerbahçe'nin üzerine oynuyorlardı. Biraz da Galatasaray'ın üzerine oynasınlar, sorun değil. Bizi şimdi daha iyi anlarlar. Genelde Fenerbahçe'ye yüklenme olurdu. :D

• Güldürdün
Reactions: sokak sanati

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Görüp de sinirlenmesinler diye etiket yapmadım. :A

Hep Fenerbahçe'nin üzerine oynuyorlardı. Biraz da Galatasaray'ın üzerine oynasınlar, sorun değil. Bizi şimdi daha iyi anlarlar. Genelde Fenerbahçe'ye yüklenme olurdu. :D

Son dönemde en çok liderliği GS aldığı için olabilir bu yüklenme. Bu Takımların tarihsel gelişiminide bir gün ele alalım senin projede:A

• Güldürdün

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,608
Puanı
860
Bu virüs yüzünden tüm takımların ortak görüşte olması beni mutlu etti. Aziz Yıldırım FB'sinden bile bu kadar nefret edilmedi.

• Beğendim

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Olmayacak bu dediklerim biliyorum ama ne kadar kızarsam kızayım nasıl başarılı oluruz düşünmeden duramıyorum :A
Ben yönetim yerinde olsam iddialar doğruysa Vedat'a 25 milyon euro gibi teklifler geliyorsa satarım. Hatta 20'ye falan da anında satarım. Vedat'tan gelen parayla İrfan+Cenk Tosun paketi yaparsın çok rahat. Sol beke bedava Caner Erkin alırsın. Max Kruse mlsf gitmez ama keşke beleşe dahi olsa gitse şampiyon takımın parçası olamaz.
Bir de kaleci almayı düşünmüyor Fenerbahçe haberleri dolaşıyor bunlara da şaşırmıyorum. Bu yönetim futbolun basit kuralını bile bilmiyor. Tutan iyi olmadıkça şampiyon olamazsın olursan da ıkına ıkına olursun. Altay+Berk'le sezona başlayan takım şampiyonluğu unutsun. Ayriyeten bi sağ bek,orta saha ve golcü bir kanat lazım.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Olmayacak bu dediklerim biliyorum ama ne kadar kızarsam kızayım nasıl başarılı oluruz düşünmeden duramıyorum :A
Ben yönetim yerinde olsam iddialar doğruysa Vedat'a 25 milyon euro gibi teklifler geliyorsa satarım. Hatta 20'ye falan da anında satarım. Vedat'tan gelen parayla İrfan+Cenk Tosun paketi yaparsın çok rahat. Sol beke bedava Caner Erkin alırsın. Max Kruse mlsf gitmez ama keşke beleşe dahi olsa gitse şampiyon takımın parçası olamaz.
Bir de kaleci almayı düşünmüyor Fenerbahçe haberleri dolaşıyor bunlara da şaşırmıyorum. Bu yönetim futbolun basit kuralını bile bilmiyor. Tutan iyi olmadıkça şampiyon olamazsın olursan da ıkına ıkına olursun. Altay+Berk'le sezona başlayan takım şampiyonluğu unutsun. Ayriyeten bi sağ bek,orta saha ve golcü bir kanat lazım.
Macera aramaya gerek yok, başarının anahtarı belli. :A

#bazingagöreve :A