Fenerbahçe 1-3 Galatasaray | Süper Lig 19-20 Sezonu - 23. Hafta Derbi Maçı

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
FB-GS.jpg

Spor Toto Süper Lig'in 23. haftası dev bir derbiye daha sahne olacak. Fenerbahçe, ezeli rakibi Galatasaray'ı konuk edecek. Trabzonspor'un puan kaybettiği haftada Fenerbahçe kazanarak şampiyonluk şansını sürdürmek istiyor. Galatasaray ise Kadıköy'de 20 yıllık galibiyet hasterini sonlandırmanın peşinde.

qy21jV.jpg

11’ler belli oldu:

Fenerbahçe’nin ilk 11'i:
Altay, Isla, Jailson, Serdar, Hasan Ali, Ozan, Tolgay, Dirar, Kruse, Tolga, Muriqi

Galatasaray’ın ilk 11'i: Muslera, Mariano, Donk, Marcao, Saracchi, Seri, Ömer, Feghouli, Belhanda, Onyekuru, Falcao

Hakem: Halil Umut Meler
Stadyum: Ülker Stadyumu
Saat: 19:00
Yayın: beIN SPORTS HD 1

Son düzenleme:

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Dün Beyaz Futbol'da 23 rakamının önemine deyinmişlerdi. Aklımda kalanlar : Gs 23. şampiyonluk için mücadele ediyor, kupa maçlarıda dahil 23 sene mi 23 sefer mi ne Fenerbahçe yenilmiyor evinde, ve bir futbolcunun 23. maça çıkmasıymış :A günlerdende 23. @MasacRE @MEnes @Tolstoyevski @Sherlock @pompy @The_Erinch
Kim kazanirsa kazansin ama umarim ölümlerin olmayacağı, ağız tadıyla keyif alarak izleyeceğimiz bir maç olur😊

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,219
Puanı
1,060
Mondragon :" Şampiyon oluyoruz, Şampiyonlar Ligi kazanıyoruz, Kupada yeniyoruz ama onların sahasında hiç yenemiyoruz. Beraberlik bile yok. Her zaman mağlup, mağlup, mağlup. Birisi bana 'Şampiyon olmayacaksın ama Kadıköy'de Fenerbahçe'yi yeneceksin' dese, 'tamam' derim"

Hasan Şaş: "Fenerbahçe'yi Kadıköy'de yenmek için her şeyi yaptık. Mondragon bir sürü mum yaktı; yine olmadı. Bülent Tulun'a 'Abi; bu, soyunma odasını yakacak ama yine yeniliyoruz' demiştim."

Semih Yuvakuran:""Galatasaray takımı oradaki atmosferi kaldıramıyor. Oynadığım dönemlere bakıyorum. Fenerbahçe sahaya çıktığında G.Saraylıların suratları bembeyaz oluyordu"

Galatasaray yüzyıllardır beyinlerine işleyen bu düşüncelerle gelirseler gene aynı hezimetle dönerler.
Fenerbahçe en kötü sezonunda bile GS yi kendi evinde yenmeyi becerebildi.

Kazasız;belasız;sorunsuz bir derbi olsun.
Oynayanlar kazansın;hakem yada dış güçler değil.
Keyifli bir derbi olsun.
Forumdaki tüm GS li arkadaşlarada başarılar dilerim.
Ama tabiki FENERBAHÇELİ olarak Fenerbahçenin yanındayız.
@Dosi @emreemreu @12.Adam

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and Dosi

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
  • Harika
Reactions: DarkLegenD

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Yorum konularını 18.00'den önce açmak kurallara aykırı. @Tolstoyevski :)

Bizzat senin de 18’den önce yorum konusu açtığını hatırlıyorum, geçmiş konuların saatleri gözükmediği için link atamadım şimdi ama vardı :A Bir de bildiğim kadarıyla futbol bölümünde o eski katı kurallar uygulanmıyor zira zaten takılan birkaç kişi varız bu bölümde, bu derece katı bürokrasi olmasa da olur gibi :A

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Son yılların özetlerini izledim de galiba ilk defa bu kadar eksikle maça çıkacağız. Tek umudum Ersun hocanın bu maça özel motivasyonla takımı hazırlaması aksi durumda işler istediğimiz gibi gitmez. Ayrıca hücum futbolu diye Ankaragücü maçında oynadığımız gibi kaos futbolu da oynamamalıyız. Serdar Aziz Jailson ikilisi dakika 5'te orta sahada gezinirse Galatasaray'ın kanatları affetmez.

• Üzücü
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bugün eğer Jailson’u stoper hattında görürsek büyük konuşmayayım ama Galatasaray en azından yenilmez. Jailson’u stoperde görmek o kadar güven veriyor ki bize.. @xdragxx

Bizde ise Lemina yerine Ömer Bayram orta sahada yer almalı ve yanında da Seri ya da Belhanda olmalı ikisi de birbirinden kötü yapacak bir şey yok hangisi olursa artık. Sol kanat Onyekuru, Sağ kanat Feg. 10 numarada Emre Akbaba ve forvette Falcao. Hoca Onyekuru’yu keserse geçmiş olsun. @Sherlock @DarkLegenD