Fav10'dan 'Reyting Yayınları' Açıklaması!

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
10Di5NsY.jpg

TİAK'ın kararı sonra Fav10.net olarak bizler de bir açıklama yapma gereği duyduk...

Yıllardır reyting sonuçlarının vazgeçilmez adresi olan FavoriForumum, yeni adıyla Fav10.net birçok üyeyi ve ünlü isimleri 'reyting sonuçları' ile bu değerli yere katmıştı. Yıllardır haftanın yedi günü en erken saatlerde binlerce kişiyle paylaştığımız reyting yayınlarını bizler de durduruyoruz.

Bilindiği üzere TİAK (Televizyon İzleme Araştırmaları A.Ş), geçtiğimiz günlerde yönetim kararıyla internet sitelerinde 'reyting yayınlarını' yasaklama kararı almıştı. Yıllardır reyting ölçümlerini yaptıran kurum olarak tanınan TİAK, noter kanalıyla medya sitelerinde gönderdiği ihtarnamede reyting rakamlarının yayınlanmasının durdurulmasını istedi. Medya siteleri rakamları yayınlamaya devam ederse haklarında dava açılacağı noter kanalıyla bildirildi. Reytingleri aldığımız birçok site de reytingleri yayınlamayı durdurdu, bizler de bu kararla birlikte reyting yayınlarını durduruyoruz.

Kanallar yapımcıyla, yapımcılar da oyuncuyla senaristle rakamları paylaşmaya devam edecek ama bu rakamlar herkese ulaşmayacak. Hürriyet yazarı Cengiz Semercioğlu'nun da dediği gibi ''Reyting rakamlarının kamuya açık olmasının kime ne zararı var?''

Amerika'da bir programın/dizinin ne kadar izlendiğini öğrenebiliyorken Türkiye'de bir programın/dizinin ne kadar izlendiğini neden bizler de rahatça öğrenemiyoruz? Maalesef '8 Ağustos 2018 Çarşamba Reyting Sonuçları' ile son kez karşınızdaydık. TİAK'ın geri adım atması halinde reytingler yine Fav10'da sizlerle olmaya devam edecek.

Anlayışınız için teşekkür ediyoruz...

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061

YıldırıM

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
711
Yazık. Reytinglere ben ÖBGZK, Muhteşem Yüzyıl ,Fatmagül zamanında bakmaya başlamıştım. 25 26 reytinge dayanıyorlardi ama şimdi. Zaten reytinglerden şüphe ediyorduk bu sefer iyice edicez. Neyse hayırlısı .

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,496
Puanı
1,060
Yazıklar olsun bundan da mahrum bırakıldık,çok üzgünüm :(

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Öyle çok fazla izlediğim dizi, program olmasa da yıllardır her gün bakardım reytinglere alışkanlıktan. Bu siteyi de birçok kişi gibi reyting sonuçlarından bulmuştum zaten. Umarım bu kararlarından vazgeçerler de devam edilir yayınlanmaya reytingler.

dizi kolik

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,417
Puanı
1,059
Yeni sezon öncesi olay çözülür diye düşünüyorum. :D
Bilemiyorum, umarım çözülür. Benim için olmasa da bir çok kişi takip ediyor bunu. Ama belki reytingler bilinmese izleyiciler daha doğru seçimler yapar diye de düşünmüyor değilim mesela izledikleri şeyler konusunda. :X

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Konuyu görmeden ki konuyu şimdi gördüm :F @Yiğitt Özelde demişti kötü haberi :(

İzlediğim diziyi reytingte ne yaptığını bilmiyorsam eğer izlemenin anlamı yok hatta izlemediğimiz şeyleri bile takip etmek güzel oluyordu diziler reytingi bilmiyorsak bir işe yaramaz kapatın tv olayını tüm dizileri nete verin yanı bu karardan dönün yada televizyon olayını bitirin reytingi takip edemiyorsak dizilerin anlamı yok :A