Fav10 Oscar Takımı 2020 Sona Erdi. İşte Sonuçlar!

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Fav10-Oscar-Takimi-2020-Afis.jpg

Fav10 Oscar Takımı 2020 sona erdi! Bu yıl da yılın en iyi filmlerini hep beraber izledik...

Etkinliğin bu yıl kazananı, sizlerin oylarıyla 'The Father' oldu. Florian Zeller'ın yönettiği ve Anthony Hopkins'e En İyi Erkek Oyuncu Oscar'ı kazandıran film, etkinliğin zirvesinde yer almayı başardı. Onu sırasıyla yılın sürpriz işlerinden sayılabilecek Palm Springs ve Aaron Sorkin'in yönetmenliğini üstlendiği The Trial of the Chicago 7 takip etti. İlk 5'e girmeyi başaran diğer yapımlar ise sırasıyla Soul ve Sound of Metal oldu.

The-Father.jpg

Ortalama puana "izleyici sayısı x 0.1" katsayı eklenerek oluşan sıralama:

Fav10-Oscar-Takimi-Sonuclar-Katsayili-2020.png

Yalnızca ortalama puanlar baz alındığında ise birinci yine 'The Father' oluyor. Onu sırasıyla Palm Springs, Soul, The Trial of Chicago 7 ve Never Rarely Sometimes Always takip etti.

İzleyici katsayısı hesaba katılmadan, yalnızca ortalama puanlar baz alındığında oluşan sıralama:

Fav10-Oscar-Takimi-Sonuclar-Ortalama-2020.png

Her yıl olduğu gibi Fav10 Oscar Takımı'nın ardından yapılan 'Fav10 Film Ödülleri' etkinliğini de yapacağız. Şurada olduğu gibi önce aday adayları belirlenecek, ardından adaylar listesi oluşturulacak ve bu adaylar sizler tarafından oylanacak. Sonucunda sizlerin oylarıyla 'Fav10 Film Ödülleri' dağıtılmış olacak.

Filmleri izleyen, puan veren ve yorum yapan herkese teşekkürler. 2021'de görüşmek üzere...

@bazinga @mesmeso @Sherlock @MEnes @serhatt @phoebebuffay @Araf @Aserat @soo @Özgür @dreamy @-potterhead- ve ilgilenen, ilerleyen yıllarıda katılmak isteyen tüm sinemaseverler...​

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Şahane sonuçlar çıkmış ortaya. İlk iki filmimin forumun da ilk ikisi olması harika olmuş. :Z Sound of Metal ve Never Rarely Sometimes Always'in değerinin bilinmesi de harika. :Z

Etkinliğe katılıp değerli yorumlarını ve puanlarını esirgemeyen herkese teşekkürler. :Z

@Sherlock senin de eline sağlık. 👏

• Harika
Reactions: Sherlock

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Şahane sonuçlar çıkmış ortaya. İlk iki filmimin forumun da ilk ikisi olması harika olmuş. :Z Sound of Metal ve Never Rarely Sometimes Always'in değerinin bilinmesi de harika. :Z

Etkinliğe katılıp değerli yorumlarını ve puanlarını esirgemeyen herkese teşekkürler. :Z

@Sherlock senin de eline sağlık. 👏
Çok teşekkürler, her sene olduğu gibi yine yorumlarını geciktirmeden yaptığın ve çok kıymetli diğer jüri üyelerimizin film seçimlerini kolaylaştırdığın için senin de ellerine sağlık sayın izleryazar. :Z

Sonraki film etkinliklerinde de görüşmek üzere. :Z

• Harika
Reactions: bazinga

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
Palm Springs ve Minari yer değiştirseymiş ortaya daha sanatsal ve kaliteli bir tablo çıkacakmış. :A Genel olarak sonuçlar çıkmış ortaya. Bazı underrated kalan filmleri burada üst sıralarda görmek sevindirdi. Emeğine sağlık @Sherlock

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,532
Puanı
860
Şu konun açıldığını da gördük ya. :D

Katılan herkese teşekkürler arkadaşlar. İyisiyle kötüsüyle bir sezonu daha geride bıraktık. Sizlerle hem filmleri yorumlamak hem de Oscar gecesinde canlı yorumlarda bulunmak benim için bir zevkti. Bir sonraki Oscar sezonu ve film festivallerinde yine görüşmek üzere. ❤️

• Güldürdün
Reactions: bazinga

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Palm Springs ve Minari yer değiştirseymiş ortaya daha sanatsal ve kaliteli bir tablo çıkacakmış. :A Genel olarak sonuçlar çıkmış ortaya. Bazı underrated kalan filmleri burada üst sıralarda görmek sevindirdi. Emeğine sağlık @Sherlock
Palm Springs'in görüldüğü üzere seveni çok, tepki çekecek cümleler bunlar. :A @bazinga

Çok teşekkürler, ben de sana kıymetli yorumların için teşekkür ederim. Umarım ilerleyen yıllarda da aramızda olmaya devam edersin. :Z

• Harika
Reactions: phoebebuffay

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
Palm Springs'in görüldüğü üzere seveni çok, tepki çekecek cümleler bunlar. :A @bazinga

Çok teşekkürler, ben de sana kıymetli yorumların için teşekkür ederim. Umarım ilerleyen yıllarda da aramızda olmaya devam edersin. :Z
Benim sayemde 2.olmuş zaten. Filmin burada aşırı abartıldığını düşünmeme rağmen sonuçlara çok etki etmemek için çok düşük puanlar vermedim. 6 yerine 5 puan verseydim 3 sıra birden düşüyormuş. :A

Teşekkürler, olurum inşallah. :A

• Güldürdün

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Benim sayemde 2.olmuş zaten. Filmin burada aşırı abartıldığını düşünmeme rağmen sonuçlara çok etki etmemek için çok düşük puanlar vermedim. 6 yerine 5 puan verseydim 3 sıra birden düşüyormuş. :A

Teşekkürler, olurum inşallah. :A
Sayısalcı olunca bu hesaplamalar otomatikman yapılıyor sanırım, filmi çok sevenlerden olarak sıralaması son derecece hoşuma gitti ama 6 yerine 5 vermenin sonuçlara bu denli etki edip etmediğine kimse bakmazdı bence detaylıca. :A

• Güldürdün
Reactions: phoebebuffay

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
Sayısalcı olunca bu hesaplamalar otomatikman yapılıyor sanırım, filmi çok sevenlerden olarak sıralaması son derecece hoşuma gitti ama 6 yerine 5 vermenin sonuçlara bu denli etki edip etmediğine kimse bakmazdı bence detaylıca. :A
Evet otomatikmen yaptım. :A 9 kişi oy vermiş, benim vereceğim her 1 puan filmin ortalamasına 0.11 falan etki ediyor... :A

• Güldürdün

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Akademi bizim tablomuzu görsün ve ders alsın denilecek nitelikte bir tablo [TENET] hariç... :A Kazanan filmin The Father olması ve diğer üst sıralardaki filmlerin de genel olarak sevdiğim filmler olması hoşuma gitti doğrusu... Lakin ödülleri dağıtırken lütfen en iyi kadın oyuncuyu Frances teyzem almasın diye ummaktan başka bir şey gelmiyor elimden... :A

@Sherlock eline sağlık adaşım, biraz uzatsak da zor da olsa bu güzide etkinliğimizi sonunda noktalayabildik... Darısı sonraki etkinliklere... :A

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: bazinga and mesmeso

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,792
Puanı
1,061
Aslında 1-2 film daha izleyebilirdim ama 14 film de fena değil açıkçası. The Father'a da en düşük puanı ben vermişim ama hak etmediğini iddia edemem tebrikler. :A Palm Springs güzel bir filmdi ama 2. olacak kadar da değildi bence. Bir de Chicago 7 yerine Nomadland ilk 5'te olsa daha memnun olurdum ama genel olarak güzel bir liste çıkmış emeğine sağlık. :Z @Sherlock