Fav10 Oscar Takımı 2018 Sona Erdi. İşte Sonuçlar!

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Ben, repliksiz Dunkirk'e 15'er satırlık 10 paragraf yorum yapabilen @MEnes değilim ki. :A Benim sorunum hep aynı şeyleri yazıyor olmam: 'şu sahne güzel, bu olay güzel, bu karakter güzel işleniyor, hikayenin gidişatı iyi, oyunculuklar muazzam' vb. Aa, yazarken bi' düşünüyorum, 'ulan ben 10 gün önce izlediğim başka bir diziye/filme de bunları yazdım' diyorum ve canım sıkılıyor, hemencecik ctrl+w yapıştırıp sekmeyi kapatıyorum. :A

@Sherlock ben entel olduğumu resmi bir şekilde dile getirmedim, öyle hatırlıyorum. :A Beni yükselten, dizi-film konusunda master yapmış biri olarak gösteren, hatta @MEnes ile karşılaştıran sizlersiniz. ?A:A
Ne kadar da HAKLI bir isyan... Ne diyebilirim ki bu yoruma adam kendini biliyor. :A

• Güldürdün
Reactions: DarkLegenD

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
@MEnes master o konuda zaten, onu boşver sen onunla hiçbirimiz başa çıkamayız :A Halka 8. bölüme bir yazı yazmış, henüz bölümü de izlemedim. Acaba bölüm mü daha uzun sürecek yoksa yoldaşımın o yazısını okumak mı kestiremiyorum :A
Forum tarihinin en uzun mesajı olabilir ama 8. bölüm öyle bir bölüm ki... Gerçekten yazmadığım şeyler bile var o yorumda düşün. :A

• Güldürdün
Reactions: MasacRE

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
@MEnes'in uzun yorumlarından mahrum bırakma bizi.. :A @MasacRE @DarkLegenD
@MEnes bile uzun yorumlar yapamadı aslında bu sene, o da üşendi bizim gibi. Biriktirince işin içinden çıkamadı :A
Adaşım ne yapar ne eder uzun yorum yapar, öyle bir şey yapsam beni eleştirdiği 350 paragraf, 850 satırlık bir yorum yapar. :A Sonuna da “Yoldaşım süreyi bir hafta daha uzatsak mı?” diye ekler. :A Beklerim kendisinden. :A @MEnes
Yorum kısmını kimsenin kaldırmaya gücü yetmez siz rahat olun yoldaşlarım. :A Evet bu sene biraz üşengeçlikten dolayı ertelemiş ve kısa kısa geçiştirmiş olabilirim film yorumlarını. Ama filmlerin vasatlığının da bunda etkisi oldu. ROMA gibi bir sanat eserine mesela hak ettiği değeri verdim biraz da olsa. :A Adaşımın yaptığı yoruma ise katılıyorum ben de kendimden beklerim bunu. :A

Plan yapan mimar oluyor galiba :A Ee mühendis ne yapıyor o zaman bu durumda? :A
Aaah aah nedeeen bu kadar cahilsiniz bilmek istiyorum. :A Mühendis her şeydir, her şey.. :A Size burada inşaat mühendisliğini anlatmaya kalksam gerçekten sayfalar ederiz her zamanki gibi. :A
@MEnes tam filmlerdeki katil çıkan adamlar gibi :A En sonunda hepimizi gömecek bu foruma öyle hissediyorum :A
@MEnes nickini tersten okuduğumuz zaman “Senem” oluyor. Burada aslında bize mesaj vermiş adaşım. “O senem, bu senem” demek istemiş, “sizi gömeceğim senem bu senem” demek istemiş. Muhtemelen “bu sene mühendislikte master seviyesine geldim, sizler için forum mezarlığı yaptım, hepinizi oraya gömeceğim” demek istiyor adaşım bu mesajla. Uzun yorumlarının sayılarını azaltarak da “Ömrünüz uzundu, gitgide kısalıyor, sonunuz yaklaştı” mesajı vermek istiyor. :A Kaçmalıyız beyler. :A @Maskeli Fedai @MasacRE @DarkLegenD
Belli olmaz, saçlarım falan beyaz ama ruhum hala çok genç. :A Adaşımın da yaptığı DESTAN muazzam tespit üzere herşeyi önceden planlamış olabilirim... @DarkLegenD'in de ayrıca yukarıda belirttiği gibi belki de mezarın yapımına başlamışımdır, kim bilir. :A Mimar plan için gerekli evet ama mimar tanıdıklarım da var, biz o meslekle iç içeyiz sonuçta. :A 'KORKU' evinizden içeri girdi...

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Yan gelip yatıyor? ?A

Bknz: (MEnes'in işsiz güçsüz olmasından dolayı sabahtan akşama kadar dizi-film izleyip, zorlama şekilde entel-dantel olması)
Çalışmaya başladıktan sonra filmleri çok aksattım. Eskiden senede 50 60 film izlerdim bu sene 30 35 izledim. Yani bu o dediğin yan gelip yatma durumuna girmiyor. :A Ama şunu kesin olarak dile getirecek olursam zaman kontrolü konusunda Master degree olabilirim. :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Geleyim konunun asıl amacı olan filmlere. Bu yıl bağımsız filmlerde iyi filmler vardı ama en iyi filmler ve Oscar filmleri olarak baktığımızda gerçekten VASAT bir yıldı diyebilirim. @Tolstoyevski nin dediği gibi 2014 (Oscar senesi olarak 2015) son yılların en kaliteli yılıydı. Birdman, The Grand Budapest Hotel, WHİPLASH, Interstellar, Gone Girl, Ex Machina ve daha saymadığım kaliteli bir çok film vardı... Resmen modern sinemanın zirve yılıydı. Bir daha o seviyede bir yıl görebilir miyiz bilmiyorum ama 2019'da Tarantino ve Scorsese isimlerinin gelecek olası efsaneleri umutlanmamı sağlıyor. Göreceğiz artık...

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Geleyim konunun asıl amacı olan filmlere. Bu yıl bağımsız filmlerde iyi filmler vardı ama en iyi filmler ve Oscar filmleri olarak baktığımızda gerçekten VASAT bir yıldı diyebilirim. @Tolstoyevski nin dediği gibi 2014 (Oscar senesi olarak 2015) son yılların en kaliteli yılıydı. Birdman, The Grand Budapest Hotel, WHİPLASH, Interstellar, Gone Girl, Ex Machina ve daha saymadığım kaliteli bir çok film vardı... Resmen modern sinemanın zirve yılıydı. Bir daha o seviyede bir yıl görebilir miyiz bilmiyorum ama 2019'da Tarantino ve Scorsese isimlerinin gelecek olası efsaneleri umutlanmamı sağlıyor. Göreceğiz artık...

Yalnız böyle tek tek yazınca fark ettim ne kadar efsanevi film çıkmış o dönem adaşım, Whiplash benim gözümde baş yapıt seviyesinde bir film zaten. Keza Birdman de öyle. 2019’dan Tarantino ve Scorsese’den dolayı umutluyum, onların filmlerinin yanına 2-3 film daha eklense tamamdır zaten benim için.

• Beğendim
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Yalnız böyle tek tek yazınca fark ettim ne kadar efsanevi film çıkmış o dönem adaşım, Whiplash benim gözümde baş yapıt seviyesinde bir film zaten. Keza Birdman de öyle. 2019’dan Tarantino ve Scorsese’den dolayı umutluyum, onların filmlerinin yanına 2-3 film daha eklense tamamdır zaten benim için.
2014 yılı modern sinemanın NET zirvesidir. 1994 yılının milenyum versiyonudur. Daha saymadığım bir çok kaliteli filmler var o yıla ait. Whiplash bir şaheserdir. Keza The Grand Budapest Hotel, Birdman, Interstellar hepsi başyapıt seviyesi, hatta direk başyapıt filmlerdir. Fincher'ın muazzam filmi Gone Girl de cabası. Gerçekten ne müthiş filmler vardı o sene be. Siyahi tema ve biz ırkçı değiliz mesajı olan filmler yok, eş cinsel teması üzerinden prim yapan filmler yok. Spotlight gibi çocuk istismarını ele alayım, duyguları sömüreyim, belgesel gibi film de olsam sorun değil Akademi var sonuçta... Sanatın sanat için var olduğu son yıldı belki de...

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sadece en iyi filmler olarak bakarsak cidden 2014 efsaneydi. Oscar filmleri çok iyiydi. Kış Uykusu, Tangerines, Boyhood, The Imitation Game ek olarak hızlıca sayılabileceğim filmlerden.

Bir de hepsi de geniş kitleye ulaştı, Oscar adayı oldu çoğu. Bu yılın Capernaum, The Guilty, Searching, Burning, Never Look Away, Leave No Trace gibi çok iyilerini kimse izlemedi.

• Beğendim
Reactions: MEnes and Sherlock

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Sadece en iyi filmler olarak bakarsak cidden 2014 efsaneydi. Oscar filmleri çok iyiydi. Kış Uykusu, Tangerines, Boyhood, The Imitation Game ek olarak hızlıca sayılabileceğim filmlerden.

Bir de hepsi de geniş kitleye ulaştı, Oscar adayı oldu çoğu. Bu yılın Capernaum, The Guilty, Searching, Burning, Never Look Away, Leave No Trace gibi çok iyilerini kimse izlemedi.
Zaten bu yıl Oscar dışı iyi film sayısı açısından yine 2014 kadar olmasa da gayet başarılıydı. Ama Akademi açısından bakacak olursak 2014'ten sonra işin boyutu biraz değişti. Yukarıdaki mesajda saydığım bazı sebeplere yoğunlaşmaya başladılar, mesaj verme kaygısı güden filmler revaçta niyeyse... 2014 belki de son yıldı gerçekten kaliteli ve farklı bir işin en iyi ödülünü aldığı. Birdman tarzı bir filmin ödül alması artık çok zor geliyor bana. 2019'da Tarantino filmi beklenildiği gibi efsane olursa ve Akadami tarafından es geçilirse (ki konusu çok uzak değil Akademi'ye) artık bu durumu kesin bir yargı olarak belirtebileceğiz sanırım. Umarım olmaz...

• Beğendim
Reactions: bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Zaten bu yıl Oscar dışı iyi film sayısı açısından yine 2014 kadar olmasa da gayet başarılıydı. Ama Akademi açısından bakacak olursak 2014'ten sonra işin boyutu biraz değişti. Yukarıdaki mesajda saydığım bazı sebeplere yoğunlaşmaya başladılar, mesaj verme kaygısı güden filmler revaçta niyeyse... 2014 belki de son yıldı gerçekten kaliteli ve farklı bir işin en iyi ödülünü aldığı. Birdman tarzı bir filmin ödül alması artık çok zor geliyor bana. 2019'da Tarantino filmi beklenildiği gibi efsane olursa ve Akadami tarafından es geçilirse (ki konusu çok uzak değil Akademi'ye) artık bu durumu kesin bir yargı olarak belirtebileceğiz sanırım. Umarım olmaz...
Katılıyorum ama en azından bu yıl biraz popüler filmlere yöneldiler. Bohemian Rhapsody, Green Book, A Star Is Born herkese hitap edebilecek popüler ve iyi filmlerdi. Roma da kalitesine kimsenin itiraz edemeyeceği bir filmdi. Black Panther, Blackkklansman rezaletlerini göz ardı edersek fena değildi bu yılki adaylar. Diğer iyi dediğim filmlere Akademi hiçbir zaman bakmazdı zaten maalesef.

• Beğendim
Reactions: MEnes