Fav10 Oscar Takımı 2018 Sona Erdi. İşte Sonuçlar!

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Cidden o kısmı bir türlü aşamıyoruz :A Şu konusu yeni açılanlardan Alita'yı izlemiştim mesela sinemada ama yorumum yok. Captain Marvel izledikten sonra ikisine birden yorum yapmayı planlıyorum :A @Sherlock yazının bundan sonraki kısmı malum parantezler :A

Ahahahaha. :A Ben senin yerine ekliyorum ilgili parantezleri:

(Yapmadı), (Planlamadı)

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
@MEnes bile uzun yorumlar yapamadı aslında bu sene, o da üşendi bizim gibi. Biriktirince işin içinden çıkamadı :A
Adam mühendis, yeni hamam planları üzerinde çalışıyor. :A Plan üzerinde çalışan mimar mıydı yoksa? :A Neyse, çalışıyor işte. :A

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Cidden o kısmı bir türlü aşamıyoruz :A Şu konusu yeni açılanlardan Alita'yı izlemiştim mesela sinemada ama yorumum yok. Captain Marvel izledikten sonra ikisine birden yorum yapmayı planlıyorum :A @Sherlock yazının bundan sonraki kısmı malum parantezler :A
Şu yorum konusu çok sıkıntılı :A Geçen sene çoğu filmi izlemiştim ama yorumlarla uğraşamayıp salmıştım :A

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Seneye en iyisi yorum zorunluluğunu kaldırıp sadece puan zorululuğu kolaylım. :A (Koymadılar. :A)

Adaşım ne yapar ne eder uzun yorum yapar, öyle bir şey yapsam beni eleştirdiği 350 paragraf, 850 satırlık bir yorum yapar. :A Sonuna da “Yoldaşım süreyi bir hafta daha uzatsak mı?” diye ekler. :A Beklerim kendisinden. :A @MEnes

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
Plan yapan mimar oluyor galiba :A Ee mühendis ne yapıyor o zaman bu durumda? :A
Yan gelip yatıyor? :A :A

Bknz: (MEnes'in işsiz güçsüz olmasından dolayı sabahtan akşama kadar dizi-film izleyip, zorlama şekilde entel-dantel olması)

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Boş. :A

(Tutamadım kendimi. :A)
Yan gelip yatıyor? ?A

Bknz: (MEnes'in işsiz güçsüz olmasından dolayı sabahtan akşama kadar dizi-film izleyip, zorlama şekilde entel-dantel olması)
@MEnes tam filmlerdeki katil çıkan adamlar gibi :A En sonunda hepimizi gömecek bu foruma öyle hissediyorum :A
Adamı etiketlere boğduk zaten burada :A Ayrıca bu asılsız iftiralarınıza cevabını verecektir geldiğinde yoldaşım, size 215151 paragraf ile mühendisin ne iş yaptığını anlatsın da görün gününüzü :A

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
@MEnes tam filmlerdeki katil çıkan adamlar gibi :A En sonunda hepimizi gömecek bu foruma öyle hissediyorum :A

@MEnes nickini tersten okuduğumuz zaman “Senem” oluyor. Burada aslında bize mesaj vermiş adaşım. “O senem, bu senem” demek istemiş, “sizi gömeceğim senem bu senem” demek istemiş. Muhtemelen “bu sene mühendislikte master seviyesine geldim, sizler için forum mezarlığı yaptım, hepinizi oraya gömeceğim” demek istiyor adaşım bu mesajla. Uzun yorumlarının sayılarını azaltarak da “Ömrünüz uzundu, gitgide kısalıyor, sonunuz yaklaştı” mesajı vermek istiyor. :A Kaçmalıyız beyler. :A @Maskeli Fedai @MasacRE @DarkLegenD

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
@MEnes nickini tersten okuduğumuz zaman “Senem” oluyor. Burada aslında bize mesaj vermiş adaşım. “O senem, bu senem” demek istemiş, “sizi gömeceğim senem bu senem” demek istemiş. Muhtemelen “bu sene mühendislikte master seviyesine geldim, sizler için forum mezarlığı yaptım, hepinizi oraya gömeceğim” demek istiyor adaşım bu mesajla. Uzun yorumlarının sayılarını azaltarak da “Ömrünüz uzaydı, gitgide kısalıyor, sonunuz yaklaştı” mesajı vermek istiyor. :A Kaçmalıyız beyler. :A @Maskeli Fedai @MasacRE @DarkLegenD
Beynim göçtü :eek: :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
@MEnes nickini tersten okuduğumuz zaman “Senem” oluyor. Burada aslında bize mesaj vermiş adaşım. “O senem, bu senem” demek istemiş, “sizi gömeceğim senem bu senem” demek istemiş. Muhtemelen “bu sene mühendislikte master seviyesine geldim, sizler için forum mezarlığı yaptım, hepinizi oraya gömeceğim” demek istiyor adaşım bu mesajla. Uzun yorumlarının sayılarını azaltarak da “Ömrünüz uzaydı, gitgide kısalıyor, sonunuz yaklaştı” mesajı vermek istiyor. :A Kaçmalıyız beyler. :A @Maskeli Fedai @MasacRE @DarkLegenD
Üstad ne yaptın ya, dumur ettin bizi bu nasıl bir tespittir :A Böyle oldum okurken :A

akit-in-sozcu-logosundaki-ataturk-u-sasi-yapmasi_1108095.jpg

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
Bu korkunç komplo teorin sonrası seni Fav10 Dağ Bayır Terapi Merkezinde tedavi olmaya davet ediyorum. :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
@Dosi hanım değerlendirmenizi bekliyoruz, beğendiniz mi tabloyu? :A
ilk sıra harici diğerleri tamamdır :A
Ben oylama yaparken mesela Oscar'da en iyi film adaylarını farklı kategoride, aday olmayanları farklı kategori olarak oyladım. Hepsini tam olarak birbiriyle kıyaslayıp oylamami yapsaydım bazı filmlerde 1-1,5 oranında puanlarda değişiklik olabilirdi.
Bu arada 1 film izleyen bile girmiş tabloya ama her 1 film izleyen girmemiş, dikkatimden kaçmadı :A . Senle ilk muhabbetlerimiz geldi aklıma o tek izleyenleri görünce, Şu 10-15 film olsa iyidir dediğin :A Bende ciddi ciddi 10 altı olsa etkinliğe alınmayacağımı sanmıştım :F

• Beğendim
Reactions: Sherlock

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,586
Puanı
1,060
Infinity War is overrated. Zirvede olmasına şaşırdım, kesinlikle haketmiyor.

Spider-Man is unterrated. Daha üst sıralarda beklerdim. 6 puan veren bile var.

Zirvede Capernaum yada Green Book'un olması gerekiyordu. :X

• Olmamış
Reactions: DarkLegenD

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Güzel sonuçlar, keşke yüksek puan alan filmler daha da çok kişi tarafından izlenseydi. Katılanlara teşekkürler. Capernaum’u biraz daha izleyen çıksa zirveyi alırdı. :)

O kadar kötü bir sinema senesiydi ki birinci ola ola Avengers adlı süperkahraman filmi olmuş, resmen sinema sanatı yavaş yavaş ölüyor. 2015’teki 87.ödüllerden sonra hiçbir Oscar dönemi filmleri vasatı aşamadı, her sene aşama aşama kalite kaybetti. 2017 2016’dan, 2018 ise 2017’ten kötüydü. Bu gidişle 2019 da 2018’den kötü olacak gibi duruyor. Avengers nedir? :(
İzlememişsin ki iyi filmlerin çoğunu. Bu yıl sinema açısından zengin bir yıldı. İlk kez 100 filmi geçtim bir yıl. 8 ve üstü puan alan filmler de rekor seviyede. 10 puanlık çıkmadı orası ayrı ama şade Oscar filmleri olarak bakmazsak iyi bir yıldı.