Fav10 Film Kulübü 11. Sezon | Film Seçimi - 1. Hafta

Bu hafta hangi filmleri izleyelim?

• My Happy Family (2017)

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    7
  • Anket kapatılmış .

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Fav10'un gelenekselleşen film kulübü etkinliği 7. yılını kutluyor. Bir yıllık aranın ardından gelen yeni sezon tamamen Netflix filmlerinden oluşacak. 1 ay kadar sürmesi planlanan etkinlik sonrasında ise tamamen BluTV filmlerinden oluşacak bir sonraki sezona geçilecek. Bu sezonun sürprizi ise etkinliğe katılım gösterip, belirli şartları sağlayan üç kişiye 1 aylık BluTV üyeliği hediyemiz...

Etkinlik son sezonlarda olduğu gibi iki ayrı hafta şeklinde olacak. Muhtemelen 1. hafta 10 gün, 2. hafta 10 gün sürecek ve 10 gün de eksikleri kapatmaya ayrılacak... Etkinliğe katılmak için filmleri izleyip, yorumlayıp, puanlamanız yeterli...

İlk hafta 10 aday filmimiz var ve içlerinden 6 civarında film seçilmesini öngörsem de bu sayı ilginize göre tamamen değişebilir. Yani istediğiniz kadar filme oy verebilirsiniz, film sayısını çoğunluğun ilgisine göre belirleyeceğiz. Yalnız çabuk olmalısınız, oylama süresi yalnızca 1 gün...

İşte ilk hafta aday adaylarımız:

Anatomy of a Murder (1959)
Netflix / 2 sa 41 dk / IMDb 8.0 / Metascore 95 / RottenTomatoes %100 - %90

James Stewart'ın zamansız klasiklerinden biri. En iyi film ve en iyi erkek oyuncu dahil 7 dalda Oscar adayı...

Bridget Jones's Diary (2001)
Netflix / 1 sa 37 dk / IMDb 6.7 / Metascore 66 / RottenTomatoes %80 - %81

Renée Zellweger'a Oscar adaylığı kazandıran Hugh Grant ve Colin Firth'lü romantik komedi. Oldukça popülerleşen serinin ilk filmi...

Celeste & Jesse Forever (2012)
Netflix / 1 sa 32 dk / IMDb 6.6 / Metascore 59 / RottenTomatoes %71 - %62

Andy Samberg ve Rashida Jones'un başrolleri paylaştığı boşanma eşiğindeki bir çiftin hikayesi...

Sleepers (1996)
Netflix / 1 sa 49 dk / IMDb 7.6 / Metascore 49 / RottenTomatoes %73 - %85
Ülkemizde Suskunlar sayesinde popülerliğini katlayan film, Robert De Niro, Brad Pitt, Dustin Hoffman, Kevin Bacon gibi yıldızları buluşturuyor...

Searching for Bobby Fischer / Innocent Moves (1993)
Netflix / 1 sa 49 dk / IMDb 7.4 / Metascore 89 / RottenTomatoes %100 - %86

The Queen's Gambit ile satrancın popülerliğinin artmasıyla bu kıyıda köşede kalmış iki isimli satranç filmi de gün yüzüne çıktı...

The Others (2001)
Netflix / 1 sa 44 dk / IMDb 7.6 / Metascore 74 / RottenTomatoes %83 - %77

Nicole Kidman'ın kariyerinin ilk döneminin zirve noktalarından birisini görmesini sağlayan, BAFTA adaylığı kazandıran korku filmi...

Kapı (2019)
Netflix / 1 sa 50 dk / IMDb 7.0

Nihat Durak yönetmenliğindeki, Kadir İnanır ve Vahide Perçin'in başrolleri paylaştıkları film yerli sinemanın son yıllardaki ödüllü örneklerinden...

The Death of Mr. Lazarescu (2005)
Netflix / 2 sa 33 dk / IMDb 7.9 / Metascore 86 / RottenTomatoes %93 - %82

Rumen sinemasının en ünlü yönetmenlerinden Cristi Puiu imzalı film, onlarca ödül sahibi...

I Know Her Well (1965)
Netflix / 1 sa 55 dk / IMDb 7.7 / RottenTomatoes %91 - %81

Yıldız olma hayalleriyle Roma'ya taşınan bir genç kızın sektörün hoş olmayan taraflarını görmesini konu alan İtalyan filmi, döneminde ülkesinde yönetmenine çeşitli önemli ödüller kazandırmış...

My Happy Family (2017)
Netflix / 2 sa / IMDb 7.4 / Metascore 86 / RottenTomatoes %100 - %84

Pek çok ödül sahibi Gürcistan yapımı film, ailesini terk etme kararı alan orta yaşlı bir kadına odaklanıyor...

@bazinga @mesmeso @Sherlock @MEnes @serhatt @phoebebuffay @Araf @Aserat @soo @Özgür @dreamy @-potterhead- @Dosi @Tolstoyevski @Maskeli Fedai @The_Erinch

Not: Oscar takımı etkinliğine katılım gösteren ve önceki günkü etkinlik soruma ilgi gösteren kişiler etiketlenmiştir. Tüm forum halkını etkinlikte görmekten büyük mutluluk duyarız...

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Etkinliğe BluTv mi sponsor oldu? @bazinga :A

Oylarımı kullandım. Adaylar arasından The Others ve Bridget Jones'u izlemiştim sadece, seçilirlerse yeniden izlerim. Bu aralar hiç ağır ve iç karartıcı film izleyesim yok aslında ve listedeki filmler de genel olarak öyleymiş gibi duruyor ama mecbur izleyeceğiz artık. :A

• Güldürdün
Reactions: bazinga

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Hadi hayırlı olsun yeni etkinliğimiz... Filmler çok da kötü gözükmüyor, daha önce listemde olanlar da mevcut olmayanlar da. Aralarından bir kombin yapıp 5 tanesine oy verebildim ve izlemeye çalışacağım gibi duruyor... :A Tabiii bunun için ömrüm boyunca sürecek Netflix ve dijital platform düşmanlığımı bir kenara bırakmam gerekecek veya her zamanki gibi Torku Spor'un tesislerine uğrayacağım... :A (Tabi ki 2. seçenek gerçekleşti...) @Sherlock @MasacRE

• Güldürdün
Reactions: MasacRE and bazinga

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Etkinliğe BluTv mi sponsor oldu? @bazinga :A

Oylarımı kullandım. Adaylar arasından The Others ve Bridget Jones'u izlemiştim sadece, seçilirlerse yeniden izlerim. Bu aralar hiç ağır ve iç karartıcı film izleyesim yok aslında ve listedeki filmler de genel olarak öyleymiş gibi duruyor ama mecbur izleyeceğiz artık. :A
Keşke öyle olsaydı. Buradan okuyorlarsa tekliflere açığız. Bir sonraki sezona da MUBI sponsor olursa şahane olur. :A

Ağır ve iç karartıcı demeyelim hafif tempolu ama çok kaliteli diyelim. :A Birkaç tane romantik komedi, izlemesi daha kolay film de serpiştirdim aday listelerine. Bundan sonra takdir kulüp üyelerinin. :A

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,599
Puanı
860
Özlemişim Film Kulübü'nü. Herkes için zevkli bir sezon diliyorum. Sürpriz de mutlu etti. :D

Bridget Jones's Diary
Celeste & Jesse Forever
Sleepers
Searching for Bobby Fischer
The Others
Kapı
I Know Her Well

• Harika

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Keşke öyle olsaydı. Buradan okuyorlarsa tekliflere açığız. Bir sonraki sezona da MUBI sponsor olursa şahane olur. :A

Ağır ve iç karartıcı demeyelim hafif tempolu ama çok kaliteli diyelim. :A Birkaç tane romantik komedi, izlemesi daha kolay film de serpiştirdim aday listelerine. Bundan sonra takdir kulüp üyelerinin. :A
Düşük tempo değil de drama yoğunluğu bakımından ağırlığı kastetmiştim aslında. :A

Bu bonkörlüğü ve jesti forum üyeleri karşılıksız bırakmaz umarım ve katılımlarını gerçekleştirirler. :A

Son düzenleme:
  • Güldürdün

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,219
Puanı
1,060
Patron isimler almanca mı ben mi yalnış görüyorum.

Bu arada hayırlı olsun etkinlik; neyse ki çoğunu izlemişim. :oley: :oley:

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Hadi hayırlı olsun yeni etkinliğimiz... Filmler çok da kötü gözükmüyor, daha önce listemde olanlar da mevcut olmayanlar da. Aralarından bir kombin yapıp 5 tanesine oy verebildim ve izlemeye çalışacağım gibi duruyor... :A Tabiii bunun için ömrüm boyunca sürecek Netflix ve dijital platform düşmanlığımı bir kenara bırakmam gerekecek veya her zamanki gibi Torku Spor'un tesislerine uğrayacağım... :A (Tabi ki 2. seçenek gerçekleşti...) @Sherlock @MasacRE
Parantez içinin %100 doğruları söylediği bir durum daha :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Netflix odaklanmasına ve BluTV hediyesine rağmen yine biz bize etkinlik olacak gibi, sağlık olsun. :A

@mesmeso @phoebebuffay Celeste & Jesse Forever, My Happy Family tek oyda kalmışlar, bu saatten sonra kurtarmaları zor. İsterseniz bu filmlere verdiğiniz oyları kaydırabilirsiniz. 3+ oy alanlar büyük ihtimal etkinlikte olurlar. Ben de 2 oy alanlardaki eşitliği bozmak adına son anda oy kullanabilirim. :A

• Beğendim
Reactions: phoebebuffay

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,093
Puanı
1,060
Netflix odaklanmasına ve BluTV hediyesine rağmen yine biz bize etkinlik olacak gibi, sağlık olsun. :A

@mesmeso @phoebebuffay Celeste & Jesse Forever, My Happy Family tek oyda kalmışlar, bu saatten sonra kurtarmaları zor. İsterseniz bu filmlere verdiğiniz oyları kaydırabilirsiniz. 3+ oy alanlar büyük ihtimal etkinlikte olurlar. Ben de 2 oy alanlardaki eşitliği bozmak adına son anda oy kullanabilirim. :A

Adminim ben konuyu görmemiştim etikettede yoktum oyda kullanamadım ama filmleri izlerim inşAllah olur değilmi :D

Son düzenleme: