Fav10 Başyapıt Festivali - 5. Sezon Sonu Puan Durumu Belli Oldu!

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Basyapit-Sezon5-Kapak.jpg

Fav10 Başyapıt Festivali'nde 5. sezon tamamlandı. Festival sonrası ödülleri için hazırlıklar sürüyor ama katılımcıların puanlarıyla oluşan puan durumu belli oldu!

Festivalin 5. sezonunda, izleyici katsayıları da dahil edilerek oluşturulan tabloda birinci sırada American Beauty yer aldı. Onu Fight Club takip etti, iki filmin elde ettikleri puan eşit olsa da küsurat farkıyla zirvenin sahibi American Beauty oldu. İki filmi sırasıyla The Truman Show, The Great Dictator, Kill Bill: Vol. 2 ve Terminator 2: Judgement Day takip etti.

Ortalama puana "izleyici sayısı x 0.1" katsayı eklenerek oluşan sıralama:

Fav10-Basyapit-Festivali-Sezon-5-Puan-Durumu-Katsayili.png

İzleyici katsayıları dahil edilmeden oluşturulan tabloda ise birinci sırada yine American Beauty, ikinci sırada Fight Club yer aldı. Bu ikiliyi sırasıyla The Great Dictator, Kill Bill: Vol. 2, Terminator 2: Judgement Day ve Monty Python takip etti.

İzleyici katsayısı hesaba katılmadan, yalnızca ortalama puanlar baz alındığında oluşan sıralama:

Fav10-Basyapit-Festivali-Sezon-5-Puan-Durumu-Katsayisiz.png

Önemli Not: Kural gereği 3 (üç) filmden daha az film yorumu yapanların puanları, hesaplamaya dahil edilmedi.

6. sezonda görüşmek üzere...

Katılım gösteren herkese çok teşekkürler...​

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Güzel bir etkinlik oldu, eline sağlık. @Sherlock

American Beauty, bana göre fazla abartılan bir film olarak tarihe geçti. Döneminde de o kadar Oscar'ı hak etmemiş. Neden bu kadar abartıldığını asla anlayamayacağım sanırım...

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
American-Beauty-Replik.jpg

Hepinize çok teşekkürler...

@bazinga @MEnes @Dosi @mesmeso61 @phoebebuffay @Özgür @Tolstoyevski @xdragxx @The_Erinch @dreamy
Güzel bir etkinlik oldu, eline sağlık. @Sherlock

American Beauty, bana göre fazla abartılan bir film olarak tarihe geçti. Döneminde de o kadar Oscar'ı hak etmemiş. Neden bu kadar abartıldığını asla anlayamayacağım sanırım...
Hem güzel sözlerin için, hem de konu ile yaptığım etiketin arasına girdiğin için çok teşekkürler. 🤩

American Beauty zirvede yer alıyor, linç yiyebilirsin Overratedevski'liğinden ötürü... :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,926
Puanı
1,060
Eline sağlık @Sherlock
Fazla uzatılmayı saymazsak keyifli bir etkinlik oldu :A
11 film ile ilk 5 içerisinde yer almışım.
Fight Club'un ikinci olması şaşırttı ve sevindim başarısına.
Birinci olan film ve Terminator ile çocukluğumda ilk izlediğim filmler arasındaydı ve bu etkinlik vesilesi ile tekrardan izlemiş oldum :Z

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Eline sağlık @Sherlock
Fazla uzatılmayı saymazsak keyifli bir etkinlik oldu :A
11 film ile ilk 5 içerisinde yer almışım.
Fight Club'un ikinci olması şaşırttı ve sevindim başarısına.
Birinci olan film ve Terminator ile çocukluğumda ilk izlediğim filmler arasındaydı ve bu etkinlik vesilesi ile tekrardan izlemiş oldum :Z
Çok teşekkürler. 🤩
Fight Club'a daha yüksek puan vermeme rağmen American Beauty'nin kazanmasını istiyordum, bu yüzden sevindim. :Z
@Sherlock ikinci tabloda hatalar. var, filmler karışmış. :A
Evet fark etmiştim, tam onu düzelttim sen yazdın. Şu an problem olmaması lazım. :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Yıllar sonra bir etkinlikte tüm filmleri izleyerek kendimi aştığım ve sinemaya olan özlemimi sert bir şekilde giderdiğim güzel bir dönem oldu... Kazasız belasız bir etkinliği daha yok ettik bir şekilde... :A Eline sağlık adaşım, sen de güzel bir etkinlik yürüttün. Darısı önümüzdeki etkinliklere... :A @Sherlock

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Yıllar sonra bir etkinlikte tüm filmleri izleyerek kendimi aştığım ve sinemaya olan özlemimi sert bir şekilde giderdiğim güzel bir dönem oldu... Kazasız belasız bir etkinliği daha yok ettik bir şekilde... :A Eline sağlık adaşım, sen de güzel bir etkinlik yürüttün. Darısı önümüzdeki etkinliklere... :A @Sherlock
Ben de katılımların ve değerli SABARSAL yorumların için teşekkür ediyorum adaşım, artık sonraki etkinliklerde de yeniden kazandığın bu formu sürdürmeni bekliyoruz... :A
Eline sağlık hocam.

Fight Club'ın yenilmesine üzüldüm :(
Çok teşekkürler hocam. 🤩

Birinci sayılır hocam daha ne olsun. :A

• Güldürdün
  • Harika
Reactions: xdragxx and MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Ben de katılımların ve değerli SABARSAL yorumların için teşekkür ediyorum adaşım, artık sonraki etkinliklerde de yeniden kazandığın bu formu sürdürmeni bekliyoruz... :A

Çok teşekkürler hocam. 🤩

Birinci sayılır hocam daha ne olsun. :A
Evet ben de bu formumu devam ettirmeyi umuyorum, bakalım hayırlısı... :A Geçen seneki Oscar'da full izleyememiştim ama bu sene full izlerim diye düşünüyorum. Zaten 2020'nin çöplüğünü de düşünecek olursak film sayısı çok olmayacaktır. Kolay halledilir gibi... :A

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Evet ben de bu formumu devam ettirmeyi umuyorum, bakalım hayırlısı... :A Geçen seneki Oscar'da full izleyememiştim ama bu sene full izlerim diye düşünüyorum. Zaten film sayısı 2020'nin çöplüğünü de düşünecek olursak çok olmayacaktır. Kolay halledilir gibi... :A
Merak etme adaşım merak etme, senin için Black Panther gibi ne kadar film varsa tabloya ekleyeceğiz. :A @bazinga

• Güldürdün
Reactions: bazinga and MEnes

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Ah ah niye aklıma gelmedi sklgjlks

Zaten benlik bir filme benzemiyor vereceğim puan 6'ydı keşke çaktırmadan deseydin hocam :A
Ahahahah etik olmazdı hocam. :A Bir de sen etkinlik başında izlediklerine pat pat pat puan veriyorsun, o yüzden sonradan hiç gözüme çarpmadı yorum yapmadığın filmler. :A
Sonunda bitti bu festivalde. Ellerine sağlık. @Sherlock

En yakın zamanda yeni sezonda görüşmek üzere.
Çok teşekkürler. 🤩

• Güldürdün
  • Harika
Reactions: xdragxx and mesmeso