Fav10 Başyapıt Festivali - 3. Sezon Sonu Puan Durumu Belli Oldu!

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
TheGodfather.jpg

Fav10 Başyapıt Festivali'nde 3. sezon tamamlandı. Festival sonrası ödülleri için hazırlıklar sürüyor ama katılımcıların puanlarıyla oluşan puan durumu belli oldu!

Festivalin 3. sezonunda kazanan The Godfather oldu. Kült film hem katsayılı, hem de katsayısız tabloda zirvede yer aldı. İzleyici katsayısının da dahil edildiği tabloda onu sırasıyla Braveheart, Vertigo, Once Upon a Time in America ve The Departed takip etti.

İzleyici katsayısı dikkate alınmadan, yalnızca ortalama puan ile oluşturulan tabloda ise The Godfather'ı sırasıyla Braveheart, Vertigo, Once Upon a Time in America ve The Matrix takip etti.

The Godfather'ın tam beş tane 10 puan (tam puan) alması dikkatleri üzerine çekti.

Ortalama puana "izleyici sayısı x 0.1" katsayı eklenerek oluşan sıralama:

Basyapit-Sezon3-Sonuc-1.png

İzleyici katsayısı hesaba katılmadan, yalnızca ortalama puanlar baz alındığında oluşan sıralama:

Basyapit-Sezon3-Sonuc-2.png

Önemli Not: Kural gereği 3 (üç) filmden daha az film yorumu yapanların puanları, hesaplamaya dahil edilmedi.

4. sezonda görüşmek üzere... (4. sezon filmlerinin konuları bugün açılacaktır.)​

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,597
Puanı
860
Memento'yu da izlemiştim de yorum yapmayı unuttum. :D

Sonraki sezonu bekliyorum. İnşallah bu sezon olduğu gibi efsanevi filmleri izleme fırsatı buluruz.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Ekli dosyayı görüntüle 90495

Fav10 Başyapıt Festivali'nde 3. sezon tamamlandı. Festival sonrası ödülleri için hazırlıklar sürüyor ama katılımcıların puanlarıyla oluşan puan durumu belli oldu!

Festivalin 3. sezonunda kazanan Braveheart oldu. Kült film hem katsayılı, hem de katsayısız tabloda zirvede yer aldı. Onu sırasıyla The Godfather, Vertigo, The Departed ve Once Upon a Time in America takip etti. The Godfather'ın tam beş tane 10 puan (tam puan) almasına rağmen şampiyon olamaması dikkat çekti.

Ortalama puana "izleyici sayısı x 0.1" katsayı eklenerek oluşan sıralama:

Ekli dosyayı görüntüle 90492

İzleyici katsayısı hesaba katılmadan, yalnızca ortalama puanlar baz alındığında oluşan sıralama:

Ekli dosyayı görüntüle 90493

4. sezonda görüşmek üzere... (4. sezon filmlerinin konuları bugün açılacaktır.)​
Godfather’in ortalaması tatsız bir şekilde düşürülmüş bilinçli olarak ve o dönemde o oyların kabul edilmeyeceği konuşulmuştu sanırım, bu haliyle tatsız bir görüntü olmuş ama yapacak bir şey yok..

• Beğendim
Reactions: Sherlock

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
En az 3-4 film izleyenlerin oyları sayılmıyor muydu? :D

@sokak sanati iki filmin ortalamasını düşürüp kaçmış. :A

Braveheart'ın kazanması sürpriz oldu bana, Hitchcock'un ilk üçte olması harika. :Z

Genel olarak efsane filmler vardı, geri kalan sezonlar da efsane olacak kısmetse. :Z

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Godfather’in ortalaması tatsız bir şekilde düşürülmüş bilinçli olarak ve o dönemde o oyların kabul edilmeyeceği konuşulmuştu sanırım, bu haliyle tatsız bir görüntü olmuş ama yapacak bir şey yok..

Üzerinden çok uzun zaman geçtiği için geçmişte yaptığımız spesifik değişiklikleri dikkate almadım. :(

@sokak sanati iki filmin ortalamasını düşürüp kaçmış. :A

Braveheart'ın kazanması sürpriz oldu bana, Hitchcock'un ilk üçte olması harika. :Z

Genel olarak efsane filmler vardı, geri kalan sezonlar da efsane olacak kısmetse. :Z

Normalde öyleydi ama bu sezon fazlasıyla geç kaldığımız için yapılan tüm yorumları ve verilen tüm puanları dikkate aldım, olmazsa kuralı yeniden yürürlüğe koyarak değiştirebilirim tabloları falan. :D

• Üzücü
Reactions: Tolstoyevski

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Eline sağlık. Güzel sonuçlar ama The Godfather'e haksızlık olmuş.😊

Teşekkür ediyorum ortağım, yukarıda da açıkladığım gibi fazlasıyla geç kaldığımız için üç hatta dört yıldır getirdiğimiz kural değişikliklerini yok saydım ve hızlıca sonlandırmış oldum bu sezonu. :D

• Beğendim
Reactions: Dosi

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Üzerinden çok uzun zaman geçtiği için geçmişte yaptığımız spesifik değişiklikleri dikkate almadım. :(

Normalde öyleydi ama bu sezon fazlasıyla geç kaldığımız için yapılan tüm yorumları ve verilen tüm puanları dikkate aldım, olmazsa kuralı yeniden yürürlüğe koyarak değiştirebilirim tabloları falan. :D
Bence de kural devreye girmeli ama değişecek çok şey yok zaten, 2 filmin puanı çıkarılır ve kazanan el değiştirir büyük ihtimalle. Çünkü seneler sonra bir konuda forumdaki tüm başyapıt festivallerinin kazananları listelendiğinde orada hakkı olanın yer alması daha iyi olabilirdi. :A

• Güldürdün

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
2 film daha izlemiştim ama ben foruma girene kadar etkinlik bitmiş, hatta üstüne yeni sezon bile başlamış :A Hızınıza yetişilmiyor @Sherlock beyciğim çok hızlı bir şekilde tamamlamışsınız etkinliği :A

• Güldürdün

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
2 film daha izlemiştim ama ben foruma girene kadar etkinlik bitmiş, hatta üstüne yeni sezon bile başlamış :A Hızınıza yetişilmiyor @Sherlock beyciğim çok hızlı bir şekilde tamamlamışsınız etkinliği :A

Geçtiğimiz sezon tablosunda değişiklik olacak Utku beyciğim, hemen şimdi yorum yaparsanız alırım puanlarınızı. :A

• Güldürdün
Reactions: MasacRE

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Memento'yu da izlemiştim de yorum yapmayı unuttum. :D

Sonraki sezonu bekliyorum. İnşallah bu sezon olduğu gibi efsanevi filmleri izleme fırsatı buluruz.
Eline sağlık. Güzel sonuçlar ama The Godfather'e haksızlık olmuş.😊
Bence de kural devreye girmeli ama değişecek çok şey yok zaten, 2 filmin puanı çıkarılır ve kazanan el değiştirir büyük ihtimalle. Çünkü seneler sonra bir konuda forumdaki tüm başyapıt festivallerinin kazananları listelendiğinde orada hakkı olanın yer alması daha iyi olabilirdi. :A

Puan durumu ve sıralama kural gereği düzenlendi. :D