Fav10, 15 Yaşında!

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,718
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Rüştü Reçber'in 100. yılını kutlayan Fenerbahçe forması giydiği, Galatasaray forvet hattının Ümit Karan, Necati Ateş, Hakan Şükür gibi isimlerden oluştuğu, Kleberson, Ricardinho ve Baki Mercimek gibi önemli isimlerin Beşiktaş için top koşturduğu günlerdi...

Sıla henüz ilk albümünü çıkarmamıştı. Mustafa Ceceli de öyle. İsmail YK çok satan BombaBomba.com albümünün şarkılarını kliplendirmeye devam etmekte, müzik grubu Hepsi dört kişi olarak yeni hitler çıkarmakta, yazların geldiği yeni Serdar Ortaç şarkılarıyla anlaşılmakta, Türkiye Kenan Doğulu ile yarışacağı Eurovision heyecanının içindeydi...

Çiçeği burnunda yeni dizi Yaprak Dökümü adından söz ettirmeye başlamış, Binbir Gece'deki malum teklif ülke gündemini alt üst etmiş, Gaffur'un katıldığı Avrupa Yakası en efsane dönemlerinden birini yaşamaktaydı. Öte yandan Lost daha henüz çok bozmamış, Breaking Bad diye yeni bir dizinin hazırlıkları devam etmekte, The Big Bang Theory yayına gireceği için gün saymakta, biteli üç yıldan az bir süre geçen Friends yavaş yavaş sevenlerince özlenmekteydi... (Tamam, Arka Sokaklar o zamanlar da aynı şekilde vardı...)

Facebook, Twitter gibi platformların henüz Türkiye'de bilinmediği, Instragram ve Whatsapp'ın ise henüz kurulmadığı yıllarda birkaç lise öğrencisi o dönemin popüler platformları olan ve Türkiye'de binlercesi bulunan forumlara bir yenisini daha ekleme yoluna baş koydu. 1 Şubat 2007'de kurulan o zamanki adıyla FavoriForumum, çok geçmeden büyüyüp binlerce rakibi arasında kendi kitlesini oluşturmaya başlar hale geldi. Bazen müzikle, bazen sporla öne çıkan siteyi bugünlere taşıyan en önemli unsurlardan biri ise şüphesiz televizyon dünyasına ağırlık vermesiyle gerçekleşti. Özellikle reytinglerin kritik öneme sahip olduğu yıllarda Türkiye'nin ciddi bir kısmı reytingleri ve en yeni televizyon haberlerini Fav10'dan takip etti...

Tabii Fav10'u Fav10 yapan en önemli faktör her daim kendi eğlencesini kendisi yaratmayı bilen üyeleriydi. Her yıl düzenli olarak en pek çok şeyin en iyilerini seçtik, en favorimizi seçmediğimiz şey bırakmadık, gece yarılarında birlikte Haxball oynadık, MusicSurvivor gibi internetin hiçbir yerinde bulunamayacak türden şahane bir eğlenceyi yaşadık, kendi senaryolarımızı yazdık, internetin en uzun soluklu müzik listelerinden biri olan Fav10 Top 10'u canlı tuttuk...

En önemlisi de tüm bunların sonucunda pek çok kalıcı dostluklar kurduk, dünyanın dört bir yanından çok farklı görüşlerdeki çok farklı hayatlar yaşayan insanlar olarak bir olmayı başardık...

Bugün Fav10, kurulduğu dönemdeki binlerce rakibinden ayakta kalmayı başaran nadir örneklerden biri olarak 15 yaşında. 15 yıl boyunca bu platformun ayakta kalmasını sağlayan herkese teşekkürler...

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Konuyu okuyunca yaşlandığımızı hissettim, bu kadar geçmişe gidip bizi hüzünlendirmene hakkın yoktu... @bazinga

Yeri geldik güldük, her geldi üzüldük, yeri geldi sinirlendik, yeri geldi mutlu olduk. Her duyguyu tattık. Foruma üye olurken TV dünyasına yorum yapmaktı amacım, ama böyle bir ortama geldim ki birçok dostluk kurdum. Birçok insanla tanıştım, birçok hayat tanıdım, birçok görüş tanıdım. İyi ki gelmişim, iyi ki sizleri tanımışım, iyi ki bu ortama katkım olmuş ve iyi ki bu ortamda nice sohbetlere ortak olabilmişim.

15 yıldır bu foruma emek veren, katkı sunan, yorumlarıyla ve konularıyla destek olan herkese teşekkürler... Eski üyelerimize selam olsun, kaybettiğimiz üyelerimizin de mekanı cennet olsun. Hep beraber nice sağlıklı, nice mutlu, nice güzel günlere Fav10!

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Harika bir yazı olmuş @bazinga beklediğimize değmiş. Nerdeyse 1 saattir konuyu bekledim:A

Benimde 7 senedir üye olarak vakit geçirmiş olduğum bir platform ve en az bir kaç sene önceside de ziyaretçi olarak takıldığım mekan. Tam olarak nasıl keşfettim hatırlamıyorum ama reyting sonuçları ve Survivor yorumlarını okumak için çok sık ziyaret ederdim. Üye oluşum Survivor Allstar 2015 nedeni ile olmuştu :A

Daha nice senelere umarım :Z

• Harika
  • Beğendim
Reactions: 12.Adam and bazinga

STAR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,946
Puanı
610
Nice yılları olsun. Her zaman bu samimiyetiyle kalması dileğiyle , tüm üyelere kucak dolusu sevgilerle🤗

• Harika
Reactions: bazinga

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Ben de 10 yaşına gircem :eek: Şaka gibi zaman su gibi akıp gidiyor:T:

Tebrikler fav10 ailesi. Sana da ayrı bir tebrik @bazinga kapandı, kapanacak derken ayakta tutmayı başardin:X

• Harika

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,167
Puanı
1,061
Duygusal bir yazı olmuş. Zaman yolculuğu oldu, aldı götürdü bizi.. kimler geldi, kimler gitti.. çok şey yaşandı oldu bitti..

9 senedir bende buradayım, arada bir ara versem de, güzel bir ortam oldu. Kafa dağıtmak için tam yeri.

Nice senelere inşallah. :D

• Harika

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Vay be, nefis bir yazı olmuş gerçekten. Okurken duygulandım…

15 yıl dile kolay, az buz bir zaman dilimi değil. Umuyorum 15 yıl sonra da metaverse gibi şeylerin içerisinde de FavoriForumum/Fav10 halen yaşıyor olur. İyi ki varsın Fav10, iyi ki varsın sayın admin @bazinga ve iyi ki varsınız değerli dostlarım…

Fav10’a adanmış bir ömür…

0DF8DF39-CF18-46A7-8D1B-57D29D6CAAF8.jpeg
4D099A67-B5B4-45CE-9FA5-5155E2697C27.jpeg

• Harika
Reactions: 12.Adam and bazinga