Fav10 1.Yerli Film Festivali Geliyor!

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Türk Sinemasının bol ödüllü, prestijli fakat kıyıda köşede kalmış mihenk taşlarından oluşan 1.Yerli Film Festivali çok yakında başlıyor!
OL7AZ5.jpg

@OzaN ile birlikte seçtiğimiz birbirinden güzel, birbirinden kaliteli yerli filmlerden oluşan, Türk sinemasından izlemeye değer 30-35 film içerisinden, forum halkının oyları neticesinde 10 Film seçilecek ve Fav10 1.Yerli Film Festivali'nin 10 filmini oluşturmuş olacaklar.

Cannes Altın Palmiye ödüllü Yol'dan Susuz Yaz'a, suç mizah sinemasının en iyi örneklerinden Pardon'dan, bir Cem Yılmaz klasiği Her Şey Çok Güzel Olacak'a, Züğürt Ağa'dan Selvi Boylum Al Yazmalım'a, Vavien'e, Uçurtmayı Vurmasınlar'a, Çoğunluk'a ve bunlarla eş değer birçok ödüllü film festivale kalabilmek için yarışacak.
still8_hires1.jpg

Şimdilik 5 gruptan oluşacak 6'şar film içerisinde her gruptan en fazla oy alan 2 film etkinliğe seçilecek. Grupların ilk 2'si önümüzdeki günlerde açılacak ve seçilen 4 filmle birlikte festival etkinliği başlamış olacak. Bu 4 filmin tamamını ya da 3'ünü izleyenler 3 puan, 2'sini izleyenler 2 puan, 1'ini izleyenler 1 puan almış olacak ve geri kalan 6 filmin seçilmesinde katsayılarının yüksekliği dikkate alınacak, buna göre ilk 4 filmin hiçbirini izlemeyenler geri kalan 6 filmin seçilmesinde etkisiz oy kullanmış olacaklar.
yazgı-1.jpg

10 filmden oluşan etkinlik sonunda tıpkı diğer film etkinliklerinde olduğu gibi ödüller yine sahiplerini bekliyor olacak.

Bayram arasında seçilecek ilk 4 filmle birlikte 29 Haziran günü başlaması planlanan 1.Yerli Film Festivali'ne dair formata uygun film öneri, görüş ve yorumlarınızı belirtmeyi unutmayınız. Fav10 1.Yerli Film Festivali'ne tüm forum davetlidir, hep birlikte nice filmlere. :)

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Etkinlikte oylamaya sunulacak filmler listesi:

Susuz Yaz
Yol
Takva
Yaşamın Kıyısında
Üç Maymun
Çoğunluk
Bir Zamanlar Anadolu'da
Pardon
Gemide
Kader
Anayurt Oteli
Uçurtmayı Vurmasınlar
Ağır Roman
Dedemin İnsanları
Karpuz Kabuğumdan Gemiler Yapmak
Yazgı
Her şey güzel olacak
Hayat Var
Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi
Züğürt Ağa
Sevlvi Boylum al Yazmalım
Hacivat Karagözü Neden Öldürdü?
Umut
Tabutta Röveşata
Vavien
Tosun Paşa
...

@OzaN @MEnes @sürgünüm @Aserat @destere @BesaleT @sokak sanati @HeisenBerg @Sherlock @MasacRE- @Yiğitt @FaJi @Tolstoyevski @Maskeli Fedai @mesmeso61@berkann @Danger UA! ve katılmayı düşünen herkes.. :)

Son düzenleme:

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Ben katılırım ama komedi filmlerini izlemem.

Listede Pardon ve Her Şey Çok Güzel Olacak bir de Züğürt Ağa dışında komedi filmi yok sayılır ama bunlar da tam komedi sayılmaz, mizah dram karışımı sanırım.

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Katılırım ama her filmi izlemem muhtemelen. Anayurt Oteli'ni merak ediyorum. En başarılı uyarlamalardan biri diyorlar. @Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Katılırım ama her filmi izlemem muhtemelen. Anayurt Oteli'ni merak ediyorum. En başarılı uyarlamalardan biri diyorlar. @Tolstoyevski

O da var etkinlikte ve ben de merak ediyorum, ankette oyumu ona kullanırım. Gruplar internetteki kura çekme siteleriyle rastgele dağıtılacak en adili bu olur sanırım. :)

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,600
Puanı
860
Katılırım bende. Filmlerin bazılarını izlemeye neden arıyordum şimdi bulmuş olabilirim.

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Katılırım ama ben de her filmi izleyebileceğimi sanmıyorum. Türk sinemasında epey eksiğim var. Eşkiya'yı bile izlemedim. :/

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
Etkinlikte oylamaya sunulacak filmler listesi:

Susuz Yaz
Yol
Takva
Yaşamın Kıyısında
Üç Maymun
Çoğunluk
Bir Zamanlar Anadolu'da
Pardon
Gemide
Kader
Anayurt Oteli
Uçurtmayı Vurmasınlar
Ağır Roman
Dedemin İnsanları
Karpuz Kabuğumdan Gemiler Yapmak
Yazgı
Her şey güzel olacak
Hayat Var
Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi
Züğürt Ağa
Sevlvi Boylum al Yazmalım
Hacivat Karagözü Neden Öldürdü?
Umut
Tabutta Röveşata
Vavien
Tosun Paşa
...

@OzaN @MEnes @sürgünüm @Aserat @destere @BesaleT @sokak sanati @HeisenBerg @Sherlock @MasacRE- @Yiğitt @FaJi @Tolstoyevski @Maskeli Fedai @mesmeso61@berkann @Danger UA! ve katılmayı düşünen herkes.. :)
Yarısını izledim. Diğerlerini de izlerim. Katılırım.

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Benim baya eksiğim var listede. Katılsam da olumlu bir oylama yapamam. Zaman ayırıp filmleri izlemeye vakit bulabilir miyim muamma. Hayırlısı artık. :)