Faruk Turgut: "İnşallah RTÜK Kızıl Goncalar'a da Ceza Verir!"

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
64,105
Puanı
1,061
GCSN8MQW8AAHbvz

FOX'un yeni dizisi 'Kızıl Goncalar' son dönemde adından söz ettiriyor.

İslami çevreler tarafından hedef tahtasına konan, RTÜK'ün radarına giren, afişine boyalı saldırılarda bulunulan, set ekibine saldırılan, vakıflardan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan alınan mekan izinlerinin iptal edilmesiyle seti iki kez duran dizi için yapımcı Faruk Turgut yeni açıklamalarda bulundu.

12Punto sitesinden Arif Hür'e konuşan Turgut, sert bir tondan yaptığı açıklamasında yaşanan zorluklara rağmen yola pes etmeden devam edileceğinin altını çizdi:
"Bu mekanların ücretlerini ödedik, kontratlar yaptık ama sorunlar yaşıyoruz. Aslına bakarsanız bu bana ders oldu. Bir daha devletle bağlantılı hiçbir yere girmeyeceğim. Bize savaş açtılar ama sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bu engellemeler beri 10 milyon TL'lik zarara uğratacak ama sağlık olsun. Aslanlar gibi yeni mekanlar bulacağız. Bu durum beni motive ediyor. Olacakları hesaplayarak yola çıktım. Yılmayacağız ve mücadeleye devam edeceğiz. Zaten korkuyla veya tehditle yılacak bir adam değilim. Eğer korkak olsaydım bu işleri yapmazdım. İnsanları uyutan diziler çeker, suya sabuna dokunmadan bu mesleği yapabilirdim. Ama karakterime yakışmazdı."

"Türkiye sosyolojisine objektif bir şekilde ayna tutmaya çalışıyorum. Gerçekler konuşulmalı, bunları yok sayarak bir yere varamayız. Ama biz de maalesef gerçekler halının altına süpürülüyor. Böyle bir sorunumuz var. Ben bu ülkenin birliğine, beraberliğine ve düzenine olumsuz bir şey gelsin diye iş yapmıyorum. Diziyi 2 bölüm izleyip ahkam kesmek nasıl bir mantıktır? Geçtiğimiz yıl 'Kızılcık Şerbeti'ne de ceza verdiler, diziyi duymayan kalmadı. İnşallah RTÜK bize de ceza verir. Benim ekmeğime yağ sürdürler, umarım biraz daha köpürtürler."

"Yanımda 600 kişi çalışıyor. Ben enayi miyim ki başımı belaya sokacak bir iş yapayım? Toplumdaki abuk subuk kutuplaşmanın ve birbirini yok saymanın bitmesini istiyorum. İnsanlar birbirinin kılığına kıyafetine değil, vicdanına ve aklına baksın istiyorum."

Aciklamasi ile böyle devlete rest ceken yapimci görmemisdim helal olsun be adam ne guzel tokatlamis iyi yapiyor Rturk hadi Turkiye devleti ugras bakalim Farukla yine diyorum adam kanal yoksa youtube var demisdi mucadelesini sonuna kadar yapacaktir eminim

• Beğendim
Reactions: AhmetBayram
Helal olsun bu yapımcıyı takdir ediyorum. Yalnız dizi hem muhafazakarları eleştiriyor hem de laik kesime çatıyor. Her iki kesimin de hatasının olduğu konuları gösteriyor. 28 şubatçılara matematik denklemi üzerinden tarihsel bir ayar verildi mesela. Ancak nedense hiç Atatürkçü ya da laik geçinen insanlar diziye tepki göstermezken dindar kesim ve tarikatlar sürekli topa tuttu. Hep maduru oynama dramları sıktı artık. İğne ipliğe bağlılar. En ufak şeyde parlıyorlar.
------

Bize savaṣ açtılar ama mücadele edeceğiz. Bir daha devletle bağlantılı hiç bir yere girmeyeceğim yazıyor.

Mantıklı
Devletle bağlantılı mekanlarla çalışırsa direk anlaşmaları iptal ediyordur mekanlar arkasında devlet olduğu için. Devletin yalakalarını kast etmiş, direk devletin kendisinden değil bence.

GCSN8MQW8AAHbvz

FOX'un yeni dizisi 'Kızıl Goncalar' son dönemde adından söz ettiriyor.

İslami çevreler tarafından hedef tahtasına konan, RTÜK'ün radarına giren, afişine boyalı saldırılarda bulunulan, set ekibine saldırılan, vakıflardan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan alınan mekan izinlerinin iptal edilmesiyle seti iki kez duran dizi için yapımcı Faruk Turgut yeni açıklamalarda bulundu.

12Punto sitesinden Arif Hür'e konuşan Turgut, sert bir tondan yaptığı açıklamasında yaşanan zorluklara rağmen yola pes etmeden devam edileceğinin altını çizdi:
Gold film tarafından yalanlandı bu haber.

Forum İstatistikleri

Konular
171,505
Üyeler
8,454
Son Üye
Bblsc