NOW Familya - Dizi Yorumları

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,905
Puanı
1,061
FOX'un uzun zamandır merakla beklenen dizisi Familya bu akşam yayın hayatına başlıyor.

Başrollerini Uğur Yücel, Erkan Kolçak Köstendil, Şükran Ovalı, Cansu Tosun, Sezer Avcı, Bülent Emrah Parlak, Aybüke Pusat, Murat Ceylan, Barış Yıldız, Berat Efe Parlar ve Güven Kıraç'ın paylaştığı aile komedisinin yapımcılığını TMC, yönetmenliğini Can Yücel, senaristliğini ise Uğraş Güneş üstleniyor.

2002 Dünya Kupası'nda dağılan Beyoğlu ailesinin yıllar sonra yeniden bir araya gelmesiyle yaşananları konu alacak olan yapım ile ilgili tüm yorum ve paylaşımlarınızı bu konuda yapabilirsiniz.

Familya, yeni bölümleriyle her Salı 20.00'de FOX'ta!

850db275-46ba-402f-af7e-7840758657d0.jpg

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,905
Puanı
1,061
Sezonun en merakla beklediğim yeni dizilerinden biri. Aramızda Kalsın ve (ne kadar izlemesem de beğeneceğimden fazlasıyla emin olduğum) Canım Ailem'in ayarında olursa tadından yenmez. :X

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,905
Puanı
1,061

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Dizinin görüntüsü rahatsız edecek kadar sarı. Niye böyle çekim yapmışlar. (b)

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Dizinin ilk 20 dakikalık kısmını seyrettim. Güzel espriler var ancak bu tarz dizilerin ömrü çok uzun olmuyor. Uğur Yücel çok iddialı yine. Total izlemez bu diziyi izlerse AB grubu izler yoksa şansı yok.

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,905
Puanı
1,061
İlk bölüm olduğu için biraz giriş faslıyla geçse de beklediğim gibi memnun kaldım ve 2. bölümü bekliyorum. Kaldı ki Aramızda Kalsın veya Ulan İstanbul da sonradan tüm marifetlerini göstermeye başlamıştı yani bu ekibe güvenim tam.
  • Göndermeler, selam çakmalar derken Uİ'yi ne kadar özlediğimi tekrar anladım. Gerçi onunla bir tutmak yersiz ama Uğraş Güneş farkını burada da hissettirmiş. Zaten bu dizi CA veya AK'ye göre sokak dilini kullanması açısından daha farklı.
  • Hikaye belki dışarıdan pek uzun ömürlü görünmüyor gibi ama sağlam karakterler ve ilgi çekici birçok hikaye var. Bu yüzden sırtı kolay kolay yere gelmez.
  • Yönetmenlikte dikkat çekici bir özellik yoktu ama sorun olduğu da söylenemez. Çekim yapılan yerler çok güzel olunca benim için fark etmedi açıkçası.
  • Uğur Yücel zayıflayınca bayağı değişmiş. Eski hali de iyiydi ama şimdi iyice ferahlamış.
  • Erkan Kolçak Köstendil, Sezer Avcı, Bülent Emrah Parlak, Berat Efe Parlar, Güven Kıraç başarılıydı. Aybüke Pusat ve Murat Ceylan beklentilerimin üzerindeydi. Barış Yıldız da fena değildi ama karakteri gerekli değildi.
  • Tabii Cansu Tosun için aynı şey söylenemez. Yine yüzüne tutturduğu iki mimik ile Kayıp Şehir'deki Zehra'yı izliyormuş gibi hissettirdi. Bu yeteneksizlikle bu kadar rolü nasıl kapabiliyor anlamıyorum.
  • Bu arada gerçekte bir Beşiktaş oyuncusuyla aşk yaşayan Şükran Ovalı'nın rol gereği sevdiği adamı Beşiktaş'ı daha çok önemsiyor daha terk etmesi garip olmuş.
  • Ayrıca senin Dizi Savaşları'nda bolca ekmeğini yediğin Kutlu da burada bence izlemelisin. :A @eskici
  • Karlos ve Tuncer'in yanı sıra Maşuka'nın çırağı da vardı galiba ama emin değilim. Sadece seslerini benzettim. :X @xemrexxx
  • Canım Ailem ve Aramızda Kalsın'ı izleyen biri olarak sen de kaçırma derdim ama kısmet olursa yazın aramıza katılırsın. :D @-potterhead-
  • En iyi replik: "Küsmek çocukçadır, saftır, kızdım ama hala buradayım, gidemiyorum, anla demektir. Umuttur küsmek..." diye başlayıp devam eden replik de tek kelimeyle harika olmuş. Tabii Efkar karakteri de tek sahnede görünmesine rağmen yıktı geçti ortalığı. :A
Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar. Reytingleri bu ayarda gitmeye devam eder ve biz de uzun süre keyifle izleriz umarım. :)

2. bölüm fragmanı:

Bu arada söylemeden geçmeyeyim ünlüler de çok beğenmiş dizimizi. :A

Bir de şunlar var:
Cs4-uY0XYAAFO-J.jpg

Cs4-vCYXEAAjUPl.jpg

Cs43hiDXYAAK5aY.jpg

@xemrexxx @denizz19 @Çiğdem- @ozgur2113 @eskici @Bully @mrt-06 @Forumdash

Son düzenleme:

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
İlk bölüm olduğu için biraz giriş faslıyla geçse de beklediğim gibi memnun kaldım ve 2. bölümü bekliyorum. Kaldı ki Aramızda Kalsın veya Ulan İstanbul da sonradan tüm marifetlerini göstermeye başlamıştı yani bu ekibe güvenim tam.
  • Göndermeler, selam çakmalar derken Uİ'yi ne kadar özlediğimi tekrar anladım. Gerçi onunla bir tutmak yersiz ama Uğraş Güneş farkını burada da hissettirmiş. Zaten bu dizi CA veya AK'ye göre sokak dilini kullanması açısından daha farklı.
  • Hikaye belki dışarıdan pek uzun ömürlü görünmüyor gibi ama sağlam karakterler ve ilgi çekici birçok hikaye var. Bu yüzden sırtı kolay kolay yere gelmez.
  • Yönetmenlikte dikkat çekici bir özellik yoktu ama sorun olduğu da söylenemez.
  • Uğur Yücel zayıflayınca bayağı değişmiş. Eski hali de iyiydi ama şimdi iyice ferahlamış.
  • Erkan Kolçak Köstendil, Sezer Avcı, Bülent Emrah Parlak, Berat Efe Parlar, Güven Kıraç başarılıydı. Aybüke Pusat ve Murat Ceylan beklentilerimin üzerindeydi. Barış Yıldız da fena değildi ama karakteri gerekli değildi.
  • Tabii Cansu Tosun için aynı şey söylenemez. Yine yüzüne tutturduğu iki mimik ile Kayıp Şehir'deki Zehra'yı izliyormuş gibi hissettirdi. Bu yeteneksizlikle bu kadar rolü nasıl kapabiliyor anlamıyorum.
  • Bu arada gerçekte bir Beşiktaş oyuncusuyla aşk yaşayan Şükran Ovalı'nın rol gereği sevdiği adamı Beşiktaş'ı daha çok önemsiyor daha terk etmesi garip olmuş.
  • Ayrıca senin Dizi Savaşları'nda bolca ekmeğini yediğin Kutlu da burada bence izlemelisin. :A @eskici
  • Karlos ve Tuncer'in yanı sıra Maşuka'nın çırağı da vardı galiba ama emin değilim. Sadece seslerini benzettim. :X @xemrexxx
  • Canım Ailem ve Aramızda Kalsın'ı izleyen biri olarak sen de kaçırma derdim ama kısmet olursa yazın aramıza katılırsın. :D @-potterhead-
  • En iyi replik: "Küsmek çocukçadır, saftır, kızdım ama hala buradayım, gidemiyorum, anla demektir. Umuttur küsmek..." diye başlayıp devam eden replik de tek kelimeyle harika olmuş. Tabii Efkar karakteri de tek sahnede görünmesine rağmen yıktı geçti ortalığı. :A
Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar. Reytingleri bu ayarda gitmeye devam eder ve biz de uzun süre keyifle izleriz umarım. :)

2. bölüm fragmanı:

Bir de şunlar var:
Cs4-uY0XYAAFO-J.jpg

Cs4-vCYXEAAjUPl.jpg

Cs43hiDXYAAK5aY.jpg

İlk 20 dakikayı izledim. Güzel espriler vardı. :)

eskici

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,640
Puanı
1,059
  • Yönetmenlikte dikkat çekici bir özellik yoktu ama sorun olduğu da söylenemez. Çekim yapılan yerler çok güzel olunca benim için fark etmedi açıkçası.

2. bölüm fragmanı:

Bir de şunlar var:
Cs4-uY0XYAAFO-J.jpg

Cs4-vCYXEAAjUPl.jpg

Cs43hiDXYAAK5aY.jpg

Ortadan bir 20 dakika izledim fena degildi :A