Eurovision'da Oylama Skandalı Sonrası Gerçek Sıralama!

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,589
Puanı
1,060
1963 yılında birinci sırayı dahi etkileyen oylama skandalından sonra Eurovision'da bir oylama skandalı daha yaşandı!

belarus-2019-voting-maria-vasilevich.jpg

Beyaz Rusya jürisi kurallara aykırı şekilde final öncesinde oylarını açık ettiği için görevden alınmıştı. Görevden alınan jürinin verdiği puanların yerine benzer oylama geçmişi olan ülkelerden yola çıkarak ortalama bir puan hesaplanmış ve Beyaz Rusya jüri oyları olarak açıklanmıştı. EBU'nun yaptığı açıklamaya göre insanı bir hatadan dolayı bu oyların yanlış hesaplandığı ortaya çıktı. Oylamadaki hatanın düzeltilmesi sonrası yarışma sıralaması değişti.

İlk 4 sıralamanın etkilenmediği işte Eurovision 2019’un “gerçek” sıralaması!

632fBU.jpg

b41bVe.jpg

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
@Forumdash @Dosi @Harunnn60 @turkuazz @xemrexxx program bu sene skandallara doyamadı bir türlü, ama böylesine büyük bir organizasyonda böyle şeylerin olması rezillik bence. :X
Bende bizim medyadan okumuştum bu haberi.
İsveç böylelikle ilk 5'te olma başarısını bir kez daha göstermiş oldu :D
Bir başka olan değişiklikte Makedonya jüri oylamasınin birincisi oldu, İsveç değil :D

• Beğendim
Reactions: kerem

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,589
Puanı
1,060
Bende bizim medyadan okumuştum bu haberi.
İsveç böylelikle ilk 5'te olma başarısını bir kez daha göstermiş oldu :D
Bir başka olan değişiklikte Makedonya jüri oylamasınin birincisi oldu, İsveç değil :D
İsveç ilk 5'e girdi, Azerbaycan düştü, Kıbrıs ve Malta 2 sıra yükseldi, Conchita Wurst çakması 2 sıra düştü, bizim Serhat bile sıra atlamış. :A Bizde sondan üçüncülükten sondan ikiye düşmüşüz. :T: Bende Belarus puanlarını niye bu kadar saçma sapan vermiş diye düşünmüştüm. Bir jürinin oyları listeyi talan etmiş. :A

• Güldürdün
Reactions: xemrexxx and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
İsveç ilk 5'e girdi, Azerbaycan düştü, Kıbrıs ve Malta 2 sıra yükseldi, Conchita Wurst çakması 2 sıra düştü, bizim Serhat bile sıra atlamış. :A Bizde sondan üçüncülükten sondan ikiye düşmüşüz. :T: Bende Belarus puanlarını niye bu kadar saçma sapan vermiş diye düşünmüştüm. Bir jürinin oyları listeyi talan etmiş. :A
En çok Serhat'a sevindim :A
Bu jüri olaylarını çok adil bulmuyorum. Güya adil olunsun diye o sistem geldi ama yine kimşu komşusuna oy verme olayı ister istemez hep oluyor.
Tek halk oylaması olsaydı Norveç birinci olacaktı. Üzüldüm onların adına.

• Beğendim

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,589
Puanı
1,060
En çok Serhat'a sevindim :A
Bu jüri olaylarını çok adil bulmuyorum. Güya adil olunsun diye o sistem geldi ama yine kimşu komşusuna oy verme olayı ister istemez hep oluyor.
Tek halk oylaması olsaydı Norveç birinci olacaktı. Üzüldüm onların adına.
Aynen ya jüri her yıl İsveç'e verince tadı kalmıyor, her yılda aynı ülkeye o kadar puan verilmez ki. :( İskandinav ülkeleri zaten hep kendi aralarındalar gibi, şahsen onlara yakıştıramadım. Bence jüri %30'a düşürülsün, Norveç de ilk 5'i hakediyordu yazık olmuş. Böyle giderse yakın zamanda sistemi mecburen tekrar değişecekler. Halkın tepkisi büyük. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Aynen ya jüri her yıl İsveç'e verince tadı kalmıyor, her yılda aynı ülkeye o kadar puan verilmez ki. :( İskandinav ülkeleri zaten hep kendi aralarındalar gibi, şahsen onlara yakıştıramadım. Bence jüri %30'a düşürülsün, Norveç de ilk 5'i hakediyordu yazık olmuş. Böyle giderse yakın zamanda sistemi mecburen tekrar değişecekler. Halkın tepkisi büyük. :A
Ama şuda var, İsveç çok iyi olsada insanlar hep başarılı diye sıkılıp oy vermek istemiyor. (Güzellerin etkinliğinde bazen farklı oylamalarımız gibi :A)

• Güldürdün

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,589
Puanı
1,060
Ama şuda var, İsveç çok iyi olsada insanlar hep başarılı diye sıkılıp oy vermek istemiyor. (Güzellerin etkinliğinde bazen farklı oylamalarımız gibi :A)
İşte suç jüride, heryıl çuvalla puan verirsen millet torpilli gözüyle bakar. :A (Güzeller yarışmadaki şarkılar gibi her yıl değişmiyor ki :A)

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
İşte suç jüride, heryıl çuvalla puan verirsen millet torpilli gözüyle bakar. :A (Güzeller yarışmadaki şarkılar gibi her yıl değişmiyor ki :A)
Güzellerin etkinlikte sanki güzelliğemi oy veriliyor. Çoğunluk izledikleri dizilerin karakterinden dolayı oyladı :A Aslıhan UTC'de oynamasaydı seni bu denli kendine çekmezdi :A

• Güldürdün

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,589
Puanı
1,060
Güzellerin etkinlikte sanki güzelliğemi oy veriliyor. Çoğunluk izledikleri dizilerin karakterinden dolayı oyladı :A Aslıhan UTC'de oynamasaydı seni bu denli kendine çekmezdi :A
Evet, UTC'yi izledim ve orada ne kadar güzel bir kadın olduğunu fark ettim. Özellikle hafif kilosuyla zaten benim oyumu kazandı. :A

Şimdi bu güzellik nasıl olurda elenir aklım almıyor. Zevksiz forum işte. :bhr:
,wJMl6lQZSUm2RMrng_dzpg.jpg

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Evet, UTC'yi izledim ve orada ne kadar güzel bir kadın olduğunu fark ettim. Özellikle hafif kilosuyla zaten benim oyumu kazandı. :A

Şimdi bu güzellik nasıl olurda elenir aklım almıyor. Zevksiz forum işte. :bhr:
,wJMl6lQZSUm2RMrng_dzpg.jpg
Aynen forum çok zevksiz :A
dünyanın bile güzel bulduğu Hande Erçel'e hakkı verilmedi
annesini_kanser_hastaligindan_kaybeden_hande_ercel_kimdir_gercek_yasi_1547207204_7325.jpg

• Güldürdün

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,094
Puanı
1,061
İsrail cahil ortadoğu ülkesi değil ki. Hadi şimdi defol. :A

Neyse, geçen sene 4. olduğumuz şarkıyı eklemeyi unutmuşum. :bhr:

2019 yılında hala din üzerinde çatışmalara dahil olan bir ülke cahil değil haklısın :A

ben de 1.lik adayımı koyup gideyim fazla geldi bu şarkı eurovisiona:X

• Güldürdün

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,589
Puanı
1,060
2019 yılında hala din üzerinde çatışmalara dahil olan bir ülke cahil değil haklısın :A

ben de 1.lik adayımı koyup gideyim fazla geldi bu şarkı eurovisiona:X
Cahillik ve ırkçılık farklı terimler. Israil ırkçı bir ülke, Türkiye ise hem cahil, hem ırkçı. :A

Bunu unuttun. 19 milyon kez tıklanmış. :X