Eurovision 2022 Katılacak Ülkeler Açıklandı!

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,219
Puanı
1,060
1635075003161.png

2022 Yılının Mayıs ayında 66.sı düzenlenecek Eurovision Şarkı Yarışmasına katılacak üklerin tanıtımı ;Eurovision Resmi Sitesinden yapıldı.

Bu tanıtıma göre İtalyada düzenlenecek,final gecesini yaklaşık 200 milyon insanın canlı izlediği bu organizasyona Türkiye bu senede Katılmayacak.

Bu yıl 41 ülkenin lanse edildiği yarışmada Karadağ ve Ermenistanın geri dönüşleri dikkat çekti.

Yakın dönemde TRT yönetimi değişmeden önce Eski Başkan tarafından ""TRT ile Eurovision arasında görüşmeler var""; açıklaması birçok seveni heyecanladırsada yönetimin değişmesinden sonra bu konu hakkında bir ilerleme olmadığı ortaya çıktı.

Katılan Ülkeler:

🇦🇱 Albania – RTSH 🇦🇺 Australia – SBS 🇦🇲 Armenia – AMPTV 🇦🇹 Austria – ORF 🇦🇿 Azerbaijan – Ictimai TV 🇧🇪 Belgium – RTBF 🇧🇬 Bulgaria – BNT 🇭🇷 Croatia – HRT 🇨🇾 Cyprus – CyBC 🇨🇿 Czech Republic CT 🇩🇰 Denmark – DR 🇪🇪 Estonia – ERR 🇫🇮 Finland – YLE 🇫🇷 France – FT 🇬🇪 Georgia – GPB 🇩🇪 Germany – ARD/NDR 🇬🇷 Greece – ERT 🇮🇸 Iceland – RUV 🇮🇪 Ireland – RTÉ 🇮🇱 Israel – IPBC/Kan 🇮🇹 Italy – RAI (Host Broadcaster) 🇱🇻 Latvia – LTV 🇱🇹 Lithuania – LRT 🇲🇹 Malta – PBS 🇲🇩 Moldova – TRM 🇲🇪 Montenegro – RTCG 🇳🇱 Netherlands – AVROTROS 🇲🇰 North Macedonia – MKRTV 🇳🇴 Norway – NRK 🇵🇱 Poland – TVP 🇵🇹 Portugal – RTP 🇷🇴 Romania – TVR 🇷🇺 Russia – RTR 🇸🇲 San Marino – RTV 🇷🇸 Serbia – RTS 🇸🇮 Slovenia – RTVSLO 🇪🇸 Spain – TVE 🇸🇪 Sweden – SVT 🇨🇭 Switzerland – SRG / SSR 🇺🇦 Ukraine – UA:pBC 🇬🇧 United Kingdom – BBC

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,219
Puanı
1,060
Azerbaycan'la katılıyoruz demek. Başarılar Azerbaycan!
41 tane ülke katılıyor...Dünyanın diğer ucundan Avusturalya katılıyor..

Biz yokuz ya..8 yıldır çıldırıyorum.

Şimdi diyecekler tek dert,tasa mı bu diye ama yılda bir kere yapılan bir heyecandı.

Bunu bile elimizden aldılar!

• Üzücü
Reactions: 12.Adam and Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060

Şimdi diyecekler tek dert,tasa mı bu diye ama yılda bir kere yapılan bir heyecandı.

Aslında bir ara açıklama yapmışlardı yeniden döneceğimizin sinyalini veren ama yine katılamadık.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
İbrahim Erten vardı...Sonra açıklamadan bir süre sonra TRT yönetimi değişti. :bilmem:
Aynen, İbrahim Erten yapmıştı açıklamayı, hatta görüştüklerini açıklamıştı ama katılmamızın temel sebebi, ne yazık ki politik sebepler. Politik sebeplerden dolayı yıllardır katılamıyoruz. Ayrımcılık olduğu bahsi geçiyor ama Azerbaycan aslanlar gibi yıllardır katılıyor ama hiç "ayrımcılık" adı altında yarışmayı bırakmadı. Ülkeler de birbirini tutuyor deniyor, o doğru olmasına doğru ama şampiyon olmuşluğumuz var. Gerçi onu da "illuminati" diyorlardı. Kısacası Eurovision'a öyle kolay kolay katılacağımızı sanmıyorum.

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,219
Puanı
1,060
Aynen, İbrahim Erten yapmıştı açıklamayı, hatta görüştüklerini açıklamıştı ama katılmamızın temel sebebi, ne yazık ki politik sebepler. Politik sebeplerden dolayı yıllardır katılamıyoruz. Ayrımcılık olduğu bahsi geçiyor ama Azerbaycan aslanlar gibi yıllardır katılıyor ama hiç "ayrımcılık" adı altında yarışmayı bırakmadı. Ülkeler de birbirini tutuyor deniyor, o doğru olmasına doğru ama şampiyon olmuşluğumuz var. Gerçi onu da "illuminati" diyorlardı. Kısacası Eurovision'a öyle kolay kolay katılacağımızı sanmıyorum.
Her şarkı ile Gurbetçi ülkelerden 10 12 alınca eşitlik yokdu.
Almamaya başlayınca eşitlik,politika...

Hikaye hepsi!

Herneyse daha fazlası siyasete girecek. Sen anladın zaten ( Yok LGBT yok Alkol birçok da bahane ekliyorlar)

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Her şarkı ile Gurbetçi ülkelerden 10 12 alınca eşitlik yokdu.
Almamaya başlayınca eşitlik,politika...

Hikaye hepsi!

Herneyse daha fazlası siyasete girecek. Sen anladın zaten ( Yok LGBT yok Alkol birçok da bahane ekliyorlar)
Aynen, şimdi ne dersek siyasetin içine girmiş olacağız. Her şeyin içinde biraz politika var ama keşke sıyırabilsek işin içinden.

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710

Abi ben yarışmayı bile tam bilmiyordum şu MS sırasında görünce ilgimi çekti biraz göz gezdirdim yoksa sadece adını bir de bir kere kazandığımızı biliyordum sadece.

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,622
Puanı
1,060
Türkiye'nin açıklamalarını ciddiye alan var mıydı? Sürekli Eurovision hakkında 'görüşme halindeyiz' denip geçiştiriliyor ama şu bir gerçek ki bu gibi açıklamaların Türkiye'nin Eurovision'a dahil olma durumuna herhangi bir etkisi olduğuna şimdiye kadar şahit olmadık, olamayacağız da. Bu durumu değiştirecek olan şey yapılan açıklamalar değil atılan somut adımlar olacaktır.

Kazanan ülkenin büyük beşliden biri olduğunu düşünürsek önümüzdeki sene yapılacak showdan beklentim çok büyük. 2011'de Düsseldorf'taki görkemli gecenin üzerinden 10 yıl geçti ama halen daha iyisi göremedik.

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,219
Puanı
1,060
@Araf @The_Erinch İbrahim Erten kim? İbrahim Eren olmasın o. :A
Konunun önemli öğesini yakalamışın, aynen seni kırmayalım ve "t" harfini atalım :A :A :A
------

Türkiye'nin açıklamalarını ciddiye alan var mıydı? Sürekli Eurovision hakkında 'görüşme halindeyiz' denip geçiştiriliyor ama şu bir gerçek ki bu gibi açıklamaların Türkiye'nin Eurovision'a dahil olma durumuna herhangi bir etkisi olduğuna şimdiye kadar şahit olmadık, olamayacağız da. Bu durumu değiştirecek olan şey yapılan açıklamalar değil atılan somut adımlar olacaktır.

Kazanan ülkenin büyük beşliden biri olduğunu düşünürsek önümüzdeki sene yapılacak showdan beklentim çok büyük. 2011'de Düsseldorf'taki görkemli gecenin üzerinden 10 yıl geçti ama halen daha iyisi göremedik.
Üzülerek katılıyorum yazdıklarına...
Sadece 7 yıl ardına TRT Üst düzey yöneticisinden bir açıklama gelince ister istemez,"acaba" dedik ama yönetim değişti...
Malesef Ülkede ki yönetim değişmedikçede sadece 40-45 ülkeyi izlemeye devam edeceğiz.

En büyük şansım Ailemin ilk yılından yana bu yarışmayı takip etmesi oldu...Onlar sayesinde aşılandı bana....Banomaya kadarda aralıksız takip ettim.

Son düzenleme:
  • Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: kerem and emreemreu