Eski Kurtlar Vadisi Danışmanı: Paralel Yapı Reyting Sisteminden Yılda 1.5 Milyar Kazanıyor!

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
kurtlar-vadisi-pusu-162-bolum-yeni-sezon-fragmani.jpg

Kurtlar Vadisinin konsept danışmanlığını da yapan Soner Yalçın, bugün Sözcü gazetesinde Hanifi Avcı'nın kitabından aldığı bilgileri köşesine taşıdı.
Soner Yalçın'ın yazısına gündemi sarsacak kendi iddiası ise, yakın zamanda Kanal D'den ayrılan İrfan Şahin'in Paralel yapıya büyük katkı sunduğunu ve cemaatçi deneklerin kullanıldığı yeni reyting sistemi sayesinde cemaatin yılda 1.5 milyarI kasasına indirdiğini yazdı.

İşte O Yazı!
- Cemaat’in Emniyet kısmı, AGB’nin bütün abonelerinin adreslerini temin etmişti.
- AGB’nin tamir bakım ve yeni cihaz kurma araçları bilgisi ellerindeydi.
- AGB’nin araçlarını takip ederek, nerelere, hangi evlere yeni cihaz kurulduğu veya hangi evlere bakım yapıldığını tespit etmişlerdi.
- Emniyet kanalından AGB’nin hatları ve AGB’nin bilgisayar sistemi dinlemeye alınmış ama orada hiçbir işlemin olmadığını; tüm verilerin AGB tarafından İsviçre’ye gönderildiğini; bu bilgilerin İsviçre’deki bilgisayarlarda işlendiğini ve bilgilerin oradan geldiğini anlamışlardı.
- Yani, AGB’yi dinleyerek, izleyerek bir neticeye varmak zordu; çünkü sistem daha çok Avrupa’da İsviçre’deki program üzerine kuruluydu.
- Emniyetçi arkadaşım; “bu tip bilgileri Cemaat’in topladığını ve Amerika’daki Hoca’ya aktarıldığını; Hoca’nın, ‘AGB şirketinin reytingleri yanlış ölçtüğünü, belli kanallar çok reyting alıyor’ şeklinde tepki gösterdiğini; bu nedenle Emniyet’in ciddi bir çalışma yaptığını; bu çalışmaların ilerleyen safhalarda operasyonlara dönüştürülerek, Hoca’nın ‘bu operasyonu H. yönetsin’ diyerek Cemaat’e bir isim verdiğini” söyledi.
- Cezaevinden çıktıktan sonra konuyu araştırdığımda, operasyon sonrası AGB’nin saf dışı bırakıldığını; operasyon öncesi hazırlık yapılarak iki ayrı ölçüm firması kurulduğunu anlattılar.
- Firmalardan birinin Cemaat, diğerinin ise hükümet yanlısı olarak kurulduğunu; ama hükümet yanlısı olarak kurulan firmanın merkezine yurtdışından bu konuda yetenekli ve çok iyi bilgisayar bilen, Cemaat’ten birinin sızdırılarak (bu kişinin adını ve fotoğrafını bana verdiler.) o sistemin de bir müddet sonra sabote edilmek suretiyle Cemaat’e ait ölçüm firmasının öne çıkarıldığını söylediler.
Hanefi Avcı’nın yazdıkları bunlar. Peki…

REYTİNG DENEKLERİ CEMAATÇİ

Sonuçta AGB kovuldu.
Yerine SBT ve TNS geldi!
Hanefi Avcı’ya göre, SBT Cemaatci; TNS ise hükümet yanlısı gözükmekle birlikte Cemaat kontrolünde idi.
Reyting operasyonu yapılırken o günlerde televizyon dünyasının en güçlü adamı kimdi bilir misiniz: Bugün Silivri Cezaevi’nde yatan Cemaatçi Hidayet Karaca!
Televizyon İzleme Araştırma Komitesi (TİAK) Yönetim Kurulu Başkanı’ydı. Ve AGB’yle olan anlaşmayı iptal eden kişiydi!
Hidayet Karaca imzasıyla yayımlanan açıklama şuydu: “Son zamanlarda kamuoyu gündemine gelen TV ölçüm sistemindeki deneklerin deşifre olduğu ve manipülasyon yapıldığı iddiaları savcılık kararıyla araştırılma konusu olmuş; panelde aktif bulunan 2.224 haneden halen 1.110 tanesinin adres bilgilerinin sızdığının tespit edildiği bilgisi TİAK’a ulaşmıştır. Bu çerçevede reklam pastasının dağıtılmasına esas teşkil eden ve NAM AŞ (AGB) tarafından yürütülen bu ölçüm sisteminin güvenirliği ortadan kalkmıştır. TİAK Yönetim Kurulu, NAM AŞ (AGB) tarafından yürütülen ve manipüle edildiği iddia edilen ölçüm sisteminin 20 Aralık 2011 tarihi itibarıyla durdurulması kararı almıştır. Yeni dönemde TV izleme ölçümü için sözleşme imzalanmış bulunan, TNS Piyasa Araştırma ve Danışmanlık Ticaret AŞ ile bu süreçten etkilenmeden çalışmaların yürütülmesine oybirliğiyle karar verilmiştir” denildi.

CEMAATÇİ KARACA EN BÜYÜK DESTEĞİ KANAL D’NİN CEO’SUNDAN ALDI

Cemaatci Karaca bu faaliyetleri yürütürken en büyük yardımı kimden alıyordu; Kanal D’nin CEO’su eski polis müdürü İrfan Şahin’den!
Yeni deneklerin Cemaatçi olduğu bugün artık biliniyor!
Peki…
Tüm bu gerçekleri medya bilmez mi; bilir.
Cemaat dizilerinin hâlâ ilk on reytingi içerisinde gösterildiğini de bilir.
Bunları; Reklam Verenler Derneği de, Reklamcılar Derneği de bilir. Zaten TİAK içinde birlikte görev yaptılar/yapıyorlar!

REYTİNG SİSTEMİYLE CEMAATİN KASASINA HER YIL 1.5 MİLYAR DOLAR GİRİYOR

Ve bunlar, bugün hâlâ Cemaatçi televizyonlara reklam yağdırmaya devam ediyor! Erdoğan da, Gülen’le, Cemaat’le mücadele ettiğini sanıyor!..
Toparlarsak…
MİT sızdırmasıyla Fethullah Gülen’in kimi Samanyolu dizilerinin “konsept danışmanı” olduğu ortaya çıktı. Kuşkusuz reyting operasyonu Pensilvanya’daki “konsept danışmanı”nı memnun etmek için yapılmadı.
Tüm kanalları kontrolleri altına aldıkları yetmiyor gibi; yeni reyting sistemiyle reklam pastasından her yıl Cemaat kasasına 1.5 milyar dolar giriyor!..
Ne diyor yazımızın başlığı…​

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,168
Puanı
1,059
Soner Yalçın burayı çok okuyor sanırım))) burada bana bu iddiaları dile getirdim diye komplocu olmakla suçlayanlar ne diyecek şimdi. asıl @pompy ne diyecek Gazetesi Sözcü kanal D nin reytinglerini manipüle edildiğini açıkça yazıyor))))

17 aralık sonrası şişmesini açıklanmış oldu.

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
vadi cemaate çaktığı 219.bölümden beri reytinglerde yükselemiyor ne yaparsa yapsın bölümler ne kadar müthiş olursa olsun yükselemiyor bunda kesinlikle bir iş var zaten bu da çok net belli

@Harunnn60 soner yalçın kurtlar vadisi pusunun konsept danışmanı değil eski vadinin konsept danışmanıydı

şuan ki sistem aynı agb dönemine döndü aynı o dönem gibi şike şaibe her türlü pislik kokan bir yapı oldu yakında bu sistemi tamamiyle düzeltmek lazım artık reyting sistemini adam gibi yapmaları lazım
agb zaten şikenin feriştahını yapmıştı tns de paralel yapı olayından sonra aynı şekilde manipüle ediliyor

-KADİR-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
45,498
Puanı
861
bunu anlamamak için kör olmak lazım zaten ben vadici olduğum için söylemiyorum en somut örnek kurtlar vadisi dir ; ekrem dumanlı gizli bir şekilde pana filme görüşme yapmaya geldi, aradan 1-2 ay geçti malum olaylar yaşandı, kurtlar vadisi bunlara iyice giydirmeye başladı o gün bugündürde reytingleri hep sistemli bir şekilde düştü ve de düşmeye devam ediyor

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
bunu anlamamak için kör olmak lazım zaten ben vadici olduğum için söylemiyorum en somut örnek kurtlar vadisi dir ; ekrem dumanlı gizli bir şekilde pana filme görüşme yapmaya geldi, aradan 1-2 ay geçti malum olaylar yaşandı, kurtlar vadisi bunlara iyice giydirmeye başladı o gün bugündürde reytingleri hep sistemli bir şekilde düştü ve de düşmeye devam ediyor
aynen o ekrem dumanlının pana filmi ziyareti zaten herşeyi açıklıyor bizimle uğraşmayın akıllı olun tarzı tehditler savurmuştur muhtemelen bizimkilerde tabi ki resti çekmiştir sonuç ortada sırtımızı doğrulatamıyoruz 1 yıldır

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
vadi cemaate çaktığı 219.bölümden beri reytinglerde yükselemiyor ne yaparsa yapsın bölümler ne kadar müthiş olursa olsun yükselemiyor bunda kesinlikle bir iş var zaten bu da çok net belli

@Harunnn60 soner yalçın kurtlar vadisi pusunun konsept danışmanı değil eski vadinin konsept danışmanıydı

şuan ki sistem aynı agb dönemine döndü aynı o dönem gibi şike şaibe her türlü pislik kokan bir yapı oldu yakında bu sistemi tamamiyle düzeltmek lazım artık reyting sistemini adam gibi yapmaları lazım
agb zaten şikenin feriştahını yapmıştı tns de paralel yapı olayından sonra aynı şekilde manipüle ediliyor
Düzelttim Sağol :D

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Hep söylüyorum hatta az önce vadi ile ilgilide bu reyting sisteminde baştan sona hata var dedim. Allah'a şükürler olsun kısmen dr olsa ispatlanmış artık buna bir çözüm bulmaları gerekir adamlar göz göre göre milletin emeğiyle oynuyor ama buna ses çıkaran olmuyor hatta doğru diyenler var acaba bu haberden sonra ne diyecekler onu merak ediyorum :)

Agb en sağlam ölçüm şirketiydi lakin içlerine bazı iki yüzlü insanlar girince adamlar sadece tek yüzü gördü ve anlamadılar artık bu saatten sonra geri gelmez ama artık sağlam bir şirket almalı bu işi yoksa o kadar diziye yazık olacak.

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,168
Puanı
1,059
samanyolunda üst düzey birine reyting sistemiyle ilgili yorumlar yapmıştım. ben ilginç öylemi diyeceğini düşünmüştüm adam bana pek tepki vermedi Allah allah dedim niye tepki vermedi diye meğer olay farklıymış adam bana boş konuşuyor diyormuş içinden)) not bu adamın her yaptigi iş tuttu samanyolunda))))

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,168
Puanı
1,059
ayrıca Soner Yalçın tns nin hükümet yanlısı olduğunu yazmış))) burası tabiki yanlış daha önce bu sitede yazdığım yazıda

https://fav10.net/forum/threads/tns-nasıl-paralellendi.216292/

gösterdiğim gibi tns daha kurulma aşamasında cemaatin kontrolüne geçti. dernekler tamamen cemaatin profesörlerince seçildi. Hanefi Avcı'nın kastettiği reyting şirketi trt ihale açtığında sbt ile bir şirket ihaleye girdi orda elenen şirketi.

http://www.gazeteciler.com/gundem/trtnin-reytingini-kim-olcuyor-5110h.html

2 firmanın katıldığı TRT'nin rating ihalesini, SBT Araştırma aldı. AGB firması da ihale için teklif aldı, ancak ihaleye katılmadı...

TRT'nin açtığı rating ihalesi sonuçlandı. İhale için 5 firma teklif verirken, 2 firma ihaleye katıldı. İhaleyi, SBT Araştırma aylık 4 milyon TL fiyat vererek aldı.

İhaleye katılan ikinci firma, Formül Bilgi Araştırma Anonim Şirketi SAM Araştırma adlı firma oldu. Bu firmanın verdiği 14 milyon TL yüksek bulundu. Teklif alan 5 firma arasında AGB de yer aldı, ancak ihaleye katılmadı.

AGB'nin ekonomik olarak zor durumda olmasının ihaleye katılmasını etkilediği belirtiliyor. İhaleyi kazanan firma saniyelik (anlık) ratingi TRT'ye ulaştıracak. Bu AGB'nin en çok eleştirildiği konuydu.

AGB verileri toplayıp, ertesi gün saat 11.00'de kanallara gönderiyordu. Kurulacak sistemle, diğer televizyon kanallarının izlenme verileri de yine TRT'ye rapor edilecek.

İsteyen kanallara, reklam ajanslarına, özellikle de AGB verisinden kuşku duyan reklam verenlere TRT bu verileri pazarlayacak. Ölçüm sistemi ilk etapta 15 ilde birden uygulamaya konacak

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,168
Puanı
1,059
@pompy hala bir şey yazmamış. Bir yanda irfan Şahin kanal D bir yanda en çok okuduğu gazete))) . @pompy ye defalarca dedim 17 Aralık operasyonundan sonra kanal D coştu diye ama inanmadı gitti)))

YıldırıM

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
711
Reyting sistemi ölmüş evet ama Vadiden de eski reytinglerini almasını kimse beklememeli.Çok önemli oyuncular çıktı diziden.Ama tabiki Kocamın Ailesi gibi sıradan bir dizi ile neredeyse aynı reytingleri alması şüpheli.Sanki reyting şirketleri Fox için çalışıyor.

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,168
Puanı
1,059
Fox bu sisteme nasıl dahil oldu hadi STV anlarız da ne olay yaşandıda Fox'ta bu sistemin içinde? :) :)
Paralel yapının İsrail'e çok yakın ilişkileri var. Malum İsraili otorite kabul ediyorlar ama Türkiye hükümetini otorite kabul etmiyorlar)))