Erzurumspor - Galatasaray Maçı Yorum Konusu - 03.03.19

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Bu Serdar aşkın ve Marcao nefretin gerçekten çok ilginç, bir de yerli Ramos filan demişsin yahu küme düşme hattındaki takımın bile yedek oyuncusundan mı bahsediyoruz? Yoksa Kayseri maçında iki kez üst üste aynı hatayı yaparak gol yediren adamdan mı? Serdar gibi yürüyen canlı bombayı haftalardır hatta aylardır bu kadar canla başla savunmak ilginç, gören de takımın efsanesiydi sanacak. Defoldu gitti işte Fener’e bitti gitti artık kabullenin şunu. Yallah defolsun Maldivler’e, paşamız önemli bir maçın olduğu gün ay benim midem bozuldu diye maça çıkmayacak ama on saatlik uçağa atlayıp Maldivler’e tatile gidecek ve hala gelmiş bu karakterde adamı tartışıyoruz.

Serdar Aziz ile akrabalık bağınız varsa ya da bir aile dostu yakını filansa bu kadar savunmanı anlarım yakınlık içgüdüsü gereği, onun dışında bu saatten sonra adını anmak bile lüzumsuz. Serdar gibi çıtkırıldım kazmaların bu takımda işi yok. Bize Marcao gibi Luyindama gibi hem sağlam stoper hem de iyi oyun kurucu özelliklere sahip adamlar yeter. Varsın bir iki maç hata yapsınlar, her hatasında yerin dibine gömmeye kalkacaksak zaten dünyada topçu kalmaz Ramos mu hiç hatası yüzünden gole neden olmamış yoksa Puyol mu? Her birinin onlarca hatası olmuştur, sizin Serdar’a olan “aşk”ınız gözünüzü öyle kör etmiş ki Marcao’nun yaptığı 30 hamleden 29’u başarılı 1’i hatalıysa bu aşktan kaynaklı nefretten dolayı Zihni’niz o 29’u değil 1’i görüyor ve sevinçten mutluluktan havalara uçuyorsunuz “yupppiii bakın biz demiştik Marcao çok kötü futbolcu tamam mı biz Serdar’a tapıyoruz yaa kadın olsam ona..” diye. En azından öyle bir izlenim bırakıyorsunuz. :D

Marcao iyisiyle kötüsüyle şu an Galatasaray’ın stoperidir ve konu kapanmıştır. Serdar’ın katlettiği onca maçı unutup da Marcao’nun hata yapmasını pusuda beklemek değişik bir nefret ve fanatiktik şekli. 5 maç çok iyi oynar söz olmaz ama 1 maç 1 hata yapınca çakma Ramos da çakma Ramos. Vallahi bıktık yahu sürekli o herifin konuşulması sıkmaya başladı artık 2 ay geçti ve defolup gitti işte, daha neyin uğraşı bu? Burada Çakma Ramos güzellemesi yapınca Çakma Ramos geri mi gelecek takıma?

Hoş size kalsa Fatih Terim gitsin, çakma Ramos geri gelsin. Tudor gibi adamlar müstehak bu azınlık taraftar grubuna.
Serdar’ın yaptığı hatalar Marcao’nunkiler kadar komik değil. Yav hafif havadan gelen topa yükselecek kafa vuracak arkaya sektiriyor daha sonra rakip koşuyor bu aptaldan önce topu alıyor hem yetişemiyor hem de pozisyon golle sonuçlanıyor. Muslera zaten formsuz. 1’e 1’de direk yiyoruz zaten. Kademe hataları da cabası. Maçı azıcık dikkatli izleseniz benden daha çok geri istersiniz Serdar’ı. Ayrıca şu “küme düşmüş takımın yedek stoperi” muhabbetini geçin. Adamın maç temposu yoktu o nedenle 1-2 hafta yedek başladı. Kalitesizliğinden değil yani. Valbuena da yedekti geçen sene. Bu onu dandik bir topçu mu yapar? Hoca tercihlerinden veya fiziksel yetersizlikten ötürü yedek olması bir futbolcunun kumaşından bir şey eksiltmez.

Terim düşmanı da değilim defalarca söyledim. Sadece körü körüne savunan taraftarlara irrite oluyorum. Feghouli, Serdar konusunda hata yapmıştır Terim. Ozan konusunda da önce “vermem” diyip sonra gönderilmesine razı olan da Terim. Şimdi ah vah ediyoruz. Bir sene daha oynayıp 15-20’ye satılabilirdi. Onyekuru ısrarı da yaktı bizi. Keza Gary Rodrigues’in gönderilmesi de rezillik. Daha say say bitmez. Nah şampiyon oluruz bu sezon. Puan farkı 8 ise demek ki bir yerlerde bir hata var yani. Gökten inmedi ya bu kadar hatalar silsilesi?

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Serdar’ın yaptığı hatalar Marcao’nunkiler kadar komik değil. Yav hafif havadan gelen topa yükselecek kafa vuracak arkaya sektiriyor daha sonra rakip koşuyor bu aptaldan önce topu alıyor hem yetişemiyor hem de pozisyon golle sonuçlanıyor. Muslera zaten formsuz. 1’e 1’de direk yiyoruz zaten. Kademe hataları da cabası. Maçı azıcık dikkatli izleseniz benden daha çok geri istersiniz Serdar’ı. Ayrıca şu “küme düşmüş takımın yedek stoperi” muhabbetini geçin. Adamın maç temposu yoktu o nedenle 1-2 hafta yedek başladı. Kalitesizliğinden değil yani. Valbuena da yedekti geçen sene. Bu onu dandik bir topçu mu yapar? Hoca tercihlerinden veya fiziksel yetersizlikten ötürü yedek olması bir futbolcunun kumaşından bir şey eksiltmez.

Terim düşmanı da değilim defalarca söyledim. Sadece körü körüne savunan taraftarlara irrite oluyorum. Feghouli, Serdar konusunda hata yapmıştır Terim. Ozan konusunda da önce “vermem” diyip sonra gönderilmesine razı olan da Terim. Şimdi ah vah ediyoruz. Bir sene daha oynayıp 15-20’ye satılabilirdi. Onyekuru ısrarı da yaktı bizi. Keza Gary Rodrigues’in gönderilmesi de rezillik. Daha say say bitmez. Nah şampiyon oluruz bu sezon. Puan farkı 8 ise demek ki bir yerlerde bir hata var yani. Gökten inmedi ya bu kadar hatalar silsilesi?

Yahu her şeyden önce Ozan’ı Fatih Terim mi gönderdi? Tam aksine buna karşı çıktı ve yönetim buna rağmen bütçe açmak için sattığında istifa noktasına geldiğini ama taraftara söz verdiği için etmediğini söyledi, ne çabuk unutuyorsunuz bazı şeyleri? Keza Rodrigiues, Moskova maçından sonra çıktığı onun üstünde maçta ruh gibi sahada gezindi, elbette en ölü haliyle bile Onyekuru’dan daha kaliteliydi ama bugün olsa Onyekuru’ya edilen küfürlerin aynısı Rodri’ye de edilecekti, geçen sezonki formundan çok çok uzak ve bencil oynayan bir yapıya geçtiği için 9 milyon Euro hele bu FFP kısıtlamasının olduğu ortamda çok da reddedilebilir bir şey değildi. Yönetim Belhanda’yı da satmaya çalıştı ama hoca bu sefer Belhanda’yla özel konuşup takımda kalmasını sağladı yönetime rağmen. Ozan’ın gidişi sadece yönetim ve Ozan’ın menajeri kaynaklıydı yani, eğer Fatih hocaya düşman olmasan bana gelip de Ozan’ın gidişinde bile en az sorumlu olan adamı suçlamazdın. Zaten üç günde bir Serdar da Serdar başka bir şey duymuyoruz, 8 sezonunda 7 şampiyonluk + UEFA kupası ve Şampiyonlar çeyrek finali gördürmüş, kulübün Ali Sami Yen ve Metin Oktay ile birlikte üç büyük efsanesinden, onlardan da faklı olarak yaşayan efsanesinden olan ve 50 sene sonra da 100 sene sonra da Galatasaray’ın en önemli efsanelerinden biri sayılacak olan Fatih Terim’i her fırsatta gömüyor, her fırsatta Serdar denen fener aşığı kazma canlı bomba uğruna hocaya sallıyor, kendisinin sonuna kadar karşı çıktığı Ozan transferinde bile hiç çekinmeden ve hiç utanmadan yönetimi suçlamak yerine hocayı suçluyor, Feghouli’nin yedeğe çekilmeden önceki aylar süren formsuzluğunu, Garry’nin bitik halini hiç hatırlamadan hocaya sövüyorsun sürekli; ama Fatih Terim düşmanı değilsin öyle mi yine de? Allahtan değilsin, bir de olsan.. :D

Kusura bakma da ben ne kadar Tayyip Erdoğan karşıtı değilsem sen de o kadar Fatih Terim karşıtı değilsin, durum böyle gözüküyor. Ama söz konusu Galatasaray olunca netice ne olursa olsun teminat Terim’dir.

Dvcax5nXgAE8xrV.jpg

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Marcao hata yapsın, Serdar iyi oynasın da haklı çıkalım kafasında olan taraftarlarımız var.

Feghouli'nin bu formu hoca sayesinde iken bundan dolayı bile hocaya sallıyorlar. Aynen beyler çok objektifsiniz Fatih Terim'e sallıyorsunuz helal. :D

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Yahu her şeyden önce Ozan’ı Fatih Terim mi gönderdi? Tam aksine buna karşı çıktı ve yönetim buna rağmen bütçe açmak için sattığında istifa noktasına geldiğini ama taraftara söz verdiği için etmediğini söyledi, ne çabuk unutuyorsunuz bazı şeyleri? Keza Rodrigiues, Moskova maçından sonra çıktığı onun üstünde maçta ruh gibi sahada gezindi, elbette en ölü haliyle bile Onyekuru’dan daha kaliteliydi ama bugün olsa Onyekuru’ya edilen küfürlerin aynısı Rodri’ye de edilecekti, geçen sezonki formundan çok çok uzak ve bencil oynayan bir yapıya geçtiği için 9 milyon Euro hele bu FFP kısıtlamasının olduğu ortamda çok da reddedilebilir bir şey değildi. Yönetim Belhanda’yı da satmaya çalıştı ama hoca bu sefer Belhanda’yla özel konuşup takımda kalmasını sağladı yönetime rağmen. Ozan’ın gidişi sadece yönetim ve Ozan’ın menajeri kaynaklıydı yani, eğer Fatih hocaya düşman olmasan bana gelip de Ozan’ın gidişinde bile en az sorumlu olan adamı suçlamazdın. Zaten üç günde bir Serdar da Serdar başka bir şey duymuyoruz, 8 sezonunda 7 şampiyonluk + UEFA kupası ve Şampiyonlar çeyrek finali gördürmüş, kulübün Ali Sami Yen ve Metin Oktay ile birlikte üç büyük efsanesinden, onlardan da faklı olarak yaşayan efsanesinden olan ve 50 sene sonra da 100 sene sonra da Galatasaray’ın en önemli efsanelerinden biri sayılacak olan Fatih Terim’i her fırsatta gömüyor, her fırsatta Serdar denen fener aşığı kazma canlı bomba uğruna hocaya sallıyor, kendisinin sonuna kadar karşı çıktığı Ozan transferinde bile hiç çekinmeden ve hiç utanmadan yönetimi suçlamak yerine hocayı suçluyor, Feghouli’nin yedeğe çekilmeden önceki aylar süren formsuzluğunu, Garry’nin bitik halini hiç hatırlamadan hocaya sövüyorsun sürekli; ama Fatih Terim düşmanı değilsin öyle mi yine de? Allahtan değilsin, bir de olsan.. :D

Kusura bakma da ben ne kadar Tayyip Erdoğan karşıtı değilsem sen de o kadar Fatih Terim karşıtı değilsin, durum böyle gözüküyor. Ama söz konusu Galatasaray olunca netice ne olursa olsun teminat Terim’dir.

Dvcax5nXgAE8xrV.jpg

Fatih Terim'in bu kulübün efsanelerinden olduğuna kimsenin bir itirazı yok zaten, ancak hoca bu sene bariz bir şekilde formsuz. Fatih Terim, yaptığı bir hatada ısrar etmeyen ve değişikliğe gidebilen bir teknik direktördü bu sezona kadar. Ancak bu sezon kendisi gibi davranmıyor maalesef. Normal şartlarda Fatih Terim, şu Onyekuru'yu direkt keser ve yerine Yunus'u koyar. Ama yapmıyor. Serdar'ı o tarz bir hatadan dolayı göndermez. Bunları kabul edelim artık. İlk yarıda Sinan isimli arkadaşta o kadar ısrar etmeyip, yerine Feghouli'yi koyardı. (Ligin ilk yarısından bahsediyorum) Feghouli'nin açık söylüyorum, ölü hali, en formsuz hali Sinan'dan iyidir. En basitinden dünkü maçta Fatih Terim formsuz olmasa, orta saha çıkarıp yerine forvet almazdı. Çünkü bu takım, oyundan orta saha çıktığında ve yerine başka mevkinin bir oyuncusu girdiğinde top yapamıyor. Formunda bir Fatih Terim bunu asla ama asla yapmazdı. Evet, bu kulübün efsanesi. Evet, bir çok başarının altında imzası var. Hepsini kabul ediyorum ama bir insan hata yaptığında bunu söylemeyecek miyiz? Eleştirmeyecek miyiz? Kimse Galatasaray'dan büyük değildir, en önemlisi bu.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Fatih Terim'in bu kulübün efsanelerinden olduğuna kimsenin bir itirazı yok zaten, ancak hoca bu sene bariz bir şekilde formsuz. Fatih Terim, yaptığı bir hatada ısrar etmeyen ve değişikliğe gidebilen bir teknik direktördü bu sezona kadar. Ancak bu sezon kendisi gibi davranmıyor maalesef. Normal şartlarda Fatih Terim, şu Onyekuru'yu direkt keser ve yerine Yunus'u koyar. Ama yapmıyor. Serdar'ı o tarz bir hatadan dolayı göndermez. Bunları kabul edelim artık. İlk yarıda Sinan isimli arkadaşta o kadar ısrar etmeyip, yerine Feghouli'yi koyardı. (Ligin ilk yarısından bahsediyorum) Feghouli'nin açık söylüyorum, ölü hali, en formsuz hali Sinan'dan iyidir. En basitinden dünkü maçta Fatih Terim formsuz olmasa, orta saha çıkarıp yerine forvet almazdı. Çünkü bu takım, oyundan orta saha çıktığında ve yerine başka mevkinin bir oyuncusu girdiğinde top yapamıyor. Formunda bir Fatih Terim bunu asla ama asla yapmazdı. Evet, bu kulübün efsanesi. Evet, bir çok başarının altında imzası var. Hepsini kabul ediyorum ama bir insan hata yaptığında bunu söylemeyecek miyiz? Eleştirmeyecek miyiz? Kimse Galatasaray'dan büyük değildir, en önemlisi bu.

Mesele de bu, Feghouli geçen sene bu zamanların Onyekuru’su gibi formsuz ve işe yaramazken sezon başında kesip aklını başına aldırdığında da vay efendim niye o zamanlar kesmişti diyorsunuz, kesmeyince de “Fatih Terim eskisi gibi değil, eskisi gibi olsaydı keserdi” diye eleştiriyorsunuz. Yani ortada yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal durumu var, her durumda da Terim haksız çıkıyor size göre. Bugün Onyekuru’yu kesse 6 ay sonra Onyekuru form tutsa bugünler için diyeceksiniz ki niye 6 ay önce Onyekuru’yu kesmişti adam ne güzel oynuyor şimdi.

Ortada böyle haksız eleştiriler olunca karşı söz hakkı doğuyor ister istemez yoksa kimse zaten Onyekuru’dan memnun değil ama mesele iyi gün taraftarı olmamak ve dünü unutmamak, geçen sezonun ikinci yarısındaki, bu sezonun başlarındaki Feghouli’nin çöp performansını tek ben mi hatırlıyorum?

Yahu bakın her şeyi geçtim, adam Fatih Terim’i Ozan Kabak gönderildiği için bile eleştiriyor, ciddi ciddi, Ozan Kabak transferi için, Fatih Terim’i eleştiriyor. Serdar merdar hepsini bir kenara bırakıyorum, Ozan’ Kabak transferine sonuna kadar karşı çıkan Terim’i gönderilmesine razı olan diye eleştirmek bakın çok net söylüyorum körü körüne bir düşmanlık hatta nefret düzeyidir. Bu mu yahu Fatih Terim sevgisi? Gerçekten kafayı yiyeceğim adam Ozan Kabak olayı yüzünden istifanın eşiğine geliyor ama yine de suçlu o oluyor :A Sen söyle Ozan Kabak olayında bile Terim’i gömmek insafsızlık ve düşmanlık değil de nedir?

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Yoldaşım bu konularda pek bir sessiz kaldın, senden gerekli açıklamaları bekliyoruz :A
İşte geldi... O geldi... Birleştirici güç... @MasacRE
Tüm sorunlar üst üste gelse ne çıkar, tüm sorunların üstesinden gelir MEnes. :A Bu iğrenç espriyi böyle bir konuda yapmak istemiyordum ama elden ne gelir. :A Neyse geleyim konuya. Tüm mesajları okudum bu arada onu da belirtmek isterim giriş yapmadan önce.

Bu sene Galatasaray türlü badireler atlattı, gerçekten olmayacak şeyler atlattı. Hepsinin 6 7 aylık bir sürece sığmayacağı inanılmaz şeylerdi bunlar... Her şeye rağmen hala umut var dedik. Çünkü Galatasaray ve Terim varsa her zaman umut vardır. Terim'e rağmen tarihimizdeki en kötü Avrupa performanslarından birini gösterdik. Rezil olduk, olmaya devam ettik, hala oluyoruz. Ama tüm bu ortamda şampiyon olacak bir adam varsa o da NET tartışmasız Fatih Terim'dir. Ve tekrar tekrar söylüyorum bu sene Galatasaray şampiyon olacak. Dünki maçta acı verici şekilde puan kaybetmiş olmamıza rağmen şampiyon olacak. 10 maç 8 puan ve bir sürü hedef maç var önümüzde. Ve evet şampiyon olacağız, buna gönülden inanıyorum.

Şimdi yukarıdaki yorumlarda Marcao'ya sallanmış Serdar Aziz denmiş. Bir çok farklı yorum yapılmış. Donk olmadan bu maçı kazanamazdık, kazanamadık denmiş. Onyekuru faciasına değinilmiş. Bir çok şeye daha değinilmiş. Terim'in formsuzluğu denmiş. Bir çoğu haklı yorumlar söylenmiş. Gerçekten herkes kendince haklı ve birçok tespit de doğru. Terim gerçekten formsuz, bazı şeylerde ısrar ediyor (Özellikle Onyekuru ısrarı), bazı hamlelerde hata yapıyor, bazı maçlarda yanlış kadro çıkıyor. Hücum oyuncularının yüksek çoğunluğundan özellilke deplasmanlarda çok az verim alabiliyor. Bir çok yerde de çaresiz kalıyor. Ama o da insan, hata yapabiliyor. Terim'i bu denli hata yapabilme olasılığı yüksek hale getirip ayarlarıyla oynayan kişiler ise çok açık yani. Söylemeye gerek yok ama tekrar belirteyim, o çapsız başkan ve yönetimidir bunları yapan. Bu NET yani.

Sene başından 3 aylık süreçte yapılması gereken bir çok şeyi 20 30 güne sıkıştırdılar. 5 hafta cezası olan 1 ayın üstünde top oynamamış bir adamı 10 milyon Euro verip transferin son gününde alıp güya şov yaptılar. Forvetsiz kaldık, kalmaya devam ediyoruz. Adam futbolu unutmuş halde resmen. Biz forvetsiz kalacaksak neden 2 forvet aldık hala anlamış değilim. Gomis'in elde tutulmaması bambaşaka bir hikayenin parçası. Emre Akbaba Gs'nin çocuğu falan bunlar komedi şeyler. Akbaba için işleyen hücum düzeninin bozulması Gomis'in elde tutulamaması falan. Hiç girmiyim çıkamayız işin içinden... Geleyim Ocak ayına tekrar. Doğru hamleler de yaptılar, yapmadılar diyemeyiz. Özellikle stoper transferleri bence kesinlikle doğru. İlk defa, yıllar sonra ilk defa hızlı, hava toplarında etkili ve fiziği iyi 2 stoperle oynuyoruz. Kornerden yediğimiz gol sayısı, genel yediğimiz gol sayısı gerçekten az. Lakin buradaki sorun şu. Bunlar yanlış zamanda ve yanlış şekilde oldu, o da başka bir konu tabi... Neyse konuya dönelim yine. Marcao iyi adam iyi niyetli bir adam, hızlı, fiziği güçlü ama bazı konularda yetersiz bir adam. Mental problem olabilir, başka problemler olabilir ama bir sıkıntı olduğu çok açık. O hataları amatör topçular yapmaz. Çok çok iyi şeyler yapıyor, takımı gerçekten rahatlatıyor ama öyle bir yerde öyle bir şey yapıyor ki olayı mahvediyor. Şu çooook kritik haftalarda olmayacak işler yapıyor. Hücum bölgesi bu kadar formsuzken, 2 oyuncuya bakıyorken bunlar da üst üste gelince bir yerde puan kaybetmemiz kesindi zaten. Döneyim yine stoper mevkisinin diğer meselesine. O bölge takımın en kritik bölgesi. O bölgede oynayan 2 adam birbiriyle kusursuz uyum içerisinde olmalı. Ve bu 2 adam gerçekten birbiriyle oldukça uyumsuz şu aşamada. Yine zaman kavramına takılıyoruz burada. Bu adamların kusursuz uyuma ulaşması için çok fazla maç sayısında yan yana oynamaları lazım. Yine dönüyoruz yanlış zamanlama olayına...

Gelelim önümüzdeki haftalar için neler olabileceğine. Nasıl bir şey olacak da bu hücum toparlanacak. Ben nasıl bu kadar emin konuşabiliyorum 8 puan gerideyken şampiyon olacağımıza. İşte buna deliller sunarak büyük mantıksal düzlemlerden geçerek çok iddialı bir cevap veremiyorum, aslında veririm de ikna edici gelmeyebilir. Okların Terim'e dönmesi gerekiyor yine... Hoca her zaman bir şekilde kendi yanlışını tespit edip düzeltmeyi bildi şimdiye kadar. Bunu gördük bir çok yerde. Dünkü maçtan sonra da bence artık bir çok şeyin farkına varmıştır. Geçen yıl da yine böyle bir dönemden geçmiştik. Deplasmanda maç kazanamıyorduk. Yine puanlar üstüne puanlar kaybediyorduk. Bu kadar puan farkı yoktu gerçi o zaman ama kadromuz da yine isim olarak bu kadar iyi değildi. Öncelik bizim takımın düzelmesinden geçiyor. Başakşehir elbet puan kaybedecek bu kaçınılmaz bir gerçek. Biz her maçımızı kazanmalıyız bunun lami cimi yok. Kadıköy'ü bile kazanmalıyız... Hocanın neşteri vuracağı yerler ise belli. Ne Onyekuru ne Ndiaye bu takımda artık oynamamalı. İki beyinsiz tahammül edilemez çöpten kurtulmalıyız. Bu adamların hücum zekası 0. Onyekuru katkı verdi işe yaradığı yerle oldu ama her zaman ve hep söylediğim gibi bu adam büyük topçu olamayacak. Bu adamın piyasa değeri aldatmaca. Büyük mental sorunları var. Fiziksel sorun değil bunlar çok açık. Kiralık olan bu 2 adamın oynatılması bize yarar değil zarar veriyor artık. Kiralık dediğin adamı takımına katkı vermesi için kullanırsın. Alacaksan alırsın yoksa gönderirsin. Eğer takımına zarar veriyorsa oynatmazsın. Bu adamlar artık zarar veriyor... Yunus Akgün örneğine sonuna kadar katılıyorum. Keza hoca artık korkusunu yenip mi diyim veya artık bir şeyleri değiştirmeyi isteyip mi diyim ama artık 4 4 2'ye dönebilir belki de. Fernando nasıl dönecek bilemiyoruz ama iyi bir Fernando'ya da ihtiyacımız olabilir...Bizim sorunumuz savunma ve hatalar değil, bizim sorunumuz hücum. Artık bir şeylerin değişmesi şart hücumda. Ve bunları yapacak kişi de orada kenarda duruyor. Hakkımızda hayırlısı...

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Mesele de bu, Feghouli geçen sene bu zamanların Onyekuru’su gibi formsuz ve işe yaramazken sezon başında kesip aklını başına aldırdığında da vay efendim niye o zamanlar kesmişti diyorsunuz, kesmeyince de “Fatih Terim eskisi gibi değil, eskisi gibi olsaydı keserdi” diye eleştiriyorsunuz. Yani ortada yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal durumu var, her durumda da Terim haksız çıkıyor size göre. Bugün Onyekuru’yu kesse 6 ay sonra Onyekuru form tutsa bugünler için diyeceksiniz ki niye 6 ay önce Onyekuru’yu kesmişti adam ne güzel oynuyor şimdi.

Ortada böyle haksız eleştiriler olunca karşı söz hakkı doğuyor ister istemez yoksa kimse zaten Onyekuru’dan memnun değil ama mesele iyi gün taraftarı olmamak ve dünü unutmamak, geçen sezonun ikinci yarısındaki, bu sezonun başlarındaki Feghouli’nin çöp performansını tek ben mi hatırlıyorum?

Yahu bakın her şeyi geçtim, adam Fatih Terim’i Ozan Kabak gönderildiği için bile eleştiriyor, ciddi ciddi, Ozan Kabak transferi için, Fatih Terim’i eleştiriyor. Serdar merdar hepsini bir kenara bırakıyorum, Ozan’ Kabak transferine sonuna kadar karşı çıkan Terim’i gönderilmesine razı olan diye eleştirmek bakın çok net söylüyorum körü körüne bir düşmanlık hatta nefret düzeyidir. Bu mu yahu Fatih Terim sevgisi? Gerçekten kafayı yiyeceğim adam Ozan Kabak olayı yüzünden istifanın eşiğine geliyor ama yine de suçlu o oluyor :A Sen söyle Ozan Kabak olayında bile Terim’i gömmek insafsızlık ve düşmanlık değil de nedir?

Feghouli ile Onyekuru bambaşka mevzular. Feghouli kariyerinde bir şeyleri başarmış bir oyuncu, en önemlisi bizim futbolcumuz. Onyekuru öyle değil, sezon sonu gidecek bir adamda bu kadar ısrar edilmesini çok yanlış buluyorum. Bu adam beyinsiz, açık açık söylüyorum. Bu adamdan hiçbir şey de olmayacak, bu da açık. Kenarda kendi futbolcun olan Yunus Akgün varken -ki oynadığı maçlarda iyi performanslar sergiledi- onu oynatırsın. Bu Fatih Terim’in hatası işte. Ben kenarda oturan kim olursa olsun hatasını söylerim, söyleyeceğiz ki kenarda oturan adamlar kendisini geliştirecek, hatalarını tekrar etmeyecek ki tekrar ediyorum Fatih Terim ne kadar büyük bir hoca olursa olsun asla ama asla ben en iyisini biliyorum diyerek, hata yapmaya devam edecek birisi değil. Ben hocayı eleştiriyorum ama şampiyon olacağımızı hala düşünüyorum. Ayrıca benim Fatih Terim’i eleştirdiğim noktalar taktiksel noktalar ve Serdar meselesi. Gomis konusu gibi konuların hepsinde yönetim suçlu zaten.

Ozan Kabak konusunda ne hocanın, ne mevcut yönetimin suçu var. Zamanında Dursun Özbek bu adamla sözleşme yaparken oraya 7.5 milyon Euro serbest kalma maddesi koydurdu. Bu sezon, Maicon çok formsuz olduğu için bu adam bir anda kendisini ilk 11’de buldu. Şampiyonlar Ligi’nde iyi performans sergileyince de dikkat çekti haliyle. Böyle olunca Avrupa’daki her kulüp o bedeli verip bu adamı alabilir zaten, oldukça düşük bir rakam Ozan gibi bir oyuncu için o rakam. Zaten Manchester United falan bile devreye girdi, öyle bir rakama Ozan gibi bir oyuncu gördükleri için. Ozan ise kendisini daha iyi geliştirebileceğini düşündüğü için Bundesliga’yı tercih etti ve Stuttgard’a gitti. Peki neden 7.5 Milyon Euro serbest kalma maddesi varken daha yüksek bir bedele gitti? Burada da Ozan insiyatif aldı ve “madem gideceğim Galatasaray’a faydam dokunsun” mantığı ile serbest kalma bedelinin üzerinde bir teklif istedi. Sonuç olarak gidebileceği en iyi ücrete gitmiş oldu öyle bir madde varken. Burada ne Fatih Terim’in suçu var, ne mevcut yönetimin.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Feghouli ile Onyekuru bambaşka mevzular. Feghouli kariyerinde bir şeyleri başarmış bir oyuncu, en önemlisi bizim futbolcumuz. Onyekuru öyle değil, sezon sonu gidecek bir adamda bu kadar ısrar edilmesini çok yanlış buluyorum. Bu adam beyinsiz, açık açık söylüyorum. Bu adamdan hiçbir şey de olmayacak, bu da açık. Kenarda kendi futbolcun olan Yunus Akgün varken -ki oynadığı maçlarda iyi performanslar sergiledi- onu oynatırsın. Bu Fatih Terim’in hatası işte. Ben kenarda oturan kim olursa olsun hatasını söylerim, söyleyeceğiz ki kenarda oturan adamlar kendisini geliştirecek, hatalarını tekrar etmeyecek ki tekrar ediyorum Fatih Terim ne kadar büyük bir hoca olursa olsun asla ama asla ben en iyisini biliyorum diyerek, hata yapmaya devam edecek birisi değil. Ben hocayı eleştiriyorum ama şampiyon olacağımızı hala düşünüyorum. Ayrıca benim Fatih Terim’i eleştirdiğim noktalar taktiksel noktalar ve Serdar meselesi. Gomis konusu gibi konuların hepsinde yönetim suçlu zaten.

Ozan Kabak konusunda ne hocanın, ne mevcut yönetimin suçu var. Zamanında Dursun Özbek bu adamla sözleşme yaparken oraya 7.5 milyon Euro serbest kalma maddesi koydurdu. Bu sezon, Maicon çok formsuz olduğu için bu adam bir anda kendisini ilk 11’de buldu. Şampiyonlar Ligi’nde iyi performans sergileyince de dikkat çekti haliyle. Böyle olunca Avrupa’daki her kulüp o bedeli verip bu adamı alabilir zaten, oldukça düşük bir rakam Ozan gibi bir oyuncu için o rakam. Zaten Manchester United falan bile devreye girdi, öyle bir rakama Ozan gibi bir oyuncu gördükleri için. Ozan ise kendisini daha iyi geliştirebileceğini düşündüğü için Bundesliga’yı tercih etti ve Stuttgard’a gitti. Peki neden 7.5 Milyon Euro serbest kalma maddesi varken daha yüksek bir bedele gitti? Burada da Ozan insiyatif aldı ve “madem gideceğim Galatasaray’a faydam dokunsun” mantığı ile serbest kalma bedelinin üzerinde bir teklif istedi. Sonuç olarak gidebileceği en iyi ücrete gitmiş oldu öyle bir madde varken. Burada ne Fatih Terim’in suçu var, ne mevcut yönetimin.

Tamamen katılıyorum, formayı hakkı olan giymeli mesela Erzurum maçında Selçuk yerine Donk olmaması, hadi Selçuk yine son dönemlerde formda, onun yanında Ndiaye yerine Donk olmaması büyük sıkıntı yarattı ve bunda da Terim’in kararı yanlıştı bence. Zaten haklı yerlerden eleştirmenin kimseye zararı dokunmaz ve faydalıdır da ama SÜREKLİ SÜREKLİ SÜREKLİ Serdar Aziz üzerinden Fatih Terim’e laf atmak (Ki meselenin sadece Maldivler meselesi olmadığı, bardağı taşıran son damla olduğu da zaten açık ve Fatih Terim göndermekte tamamen haklı ancak acele edip gönderdiğini açıklamak yerine transfer listesine koyulmaması da Terim’in suçu) ve gelip de Ozan Kabak üzerinden bile Terim’i eleştirmek cidden çok büyük bir haksızlık ve bu tarz haksızlıklara karşı kayıtsız kalmaya gelemiyorum. Zaten Ozan Kabak transferinde de yönetimi suçlamadım, sadece gönderilmesi yönetimin kararıydı ve bunun da nedeni transfer için FFP bütçesi ayarlamaktı diye belirttim ama beni asıl şaşırtan şey en büyük Fatih Terim düşmanı profillerin bile Ozan Kabak olayında Terim’e laf atmamasıydı çünkü zaten akıl mantık kurallarına aykırı bir şey bu.

Adam daha bir ay önce maç sonundaki basın toplantısında Ozan’ın gönderilmesini istemedim, taraftara borcum olmasa istifa noktasına gelmiştim diye açık açık belirlemesine rağmen zaten Ozan’ın gönderilmesi hocanın mı yönetimin mi hatasıydı diye tartışmak bile mümkün olmaz ki.

Tekrardan soruyorum, Ozan’ın gönderilmesinde bile suçu Terim’den bilmek Terim düşmanlığı ve nefreti değil de nedir? Ortada anca nefret olunca mantık kuralları devre dışı kalıp en ufak şeyde bile sorumlu o kişi olarak bilinir, Marcao örneğinde olduğu gibi...

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860

Dvcax5nXgAE8xrV.jpg
Gary Rodrigues’e, Onyekuru’ya gelince form Serdar’a gelince kötü topçu öyle mi? :A Vallahi sizin futbol bilginizden şüphe duymaya başladım. Serdar kusursuz demiyorum. Fakat hataları kadar kurtardığı bir çok maç var hayati müdahaleleriyle. Maicon’un kıçını kaç kez kurtardı hatta. Tek sıkıntısı sakatlıktı. O da olmasa zaten Avrupa’da oynayacak düzeyde bir stoper. Yerli diye gömüyorsunuz alın gördük işte Marcao’yu. Leş gibi iki hata yaktı bizi. Ki daha yakacak. Top takibi o kadar berbat ki ne zaman nerede duracağını bilmiyor. Neymiş oyun kuran stopermiş :F Birader stoperin temel amacı oyun kurmak mı? Bana gol yedirtmesin, fahiş bireysel hatalardan dolayı puan ve puanlardan olmayayım yeter. Daha çok ararsınız Serdar’ı. Karakteri benim için zerre önem taşımıyor. Top oynayacak adam lazım. Sanki Survivor yarışmasındayız anasını satayım.

Her fırsatta Terim düşmanı ilan ediyorsun beni :) Oysa Terim’i en az senin kadar severim. İşin kötüsü benim dedem Alp Yalman ile çalışıyordu zamanında. Terim’in GS’a gelmesinde büyük emekleri vardır. Yani bi akrabalık/yakınlık varsa bu Serdar ile değil Terim’ledir. 2008 miydi tam hatırlamıyorum Ankaraspor maçında gördük kendisini dedeme selam söylemişti hala unutmamış. Biz de teşekkür ettik alzheimerdı o zamanlar “dedem pek hatırlamaz sizi ama yine de iletiriz selamınızı” dedik İmparator’a. Terim’i sevmek Terim’i eleştirmektir. Her dediğine he demek hem takıma hem Terime hem insanın kendi karakterine zarardır.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Gary Rodrigues’e, Onyekuru’ya gelince form Serdar’a gelince kötü topçu öyle mi? :A Vallahi sizin futbol bilginizden şüphe duymaya başladım. Serdar kusursuz demiyorum. Fakat hataları kadar kurtardığı bir çok maç var hayati müdahaleleriyle. Maicon’un kıçını kaç kez kurtardı hatta. Tek sıkıntısı sakatlıktı. O da olmasa zaten Avrupa’da oynayacak düzeyde bir stoper. Yerli diye gömüyorsunuz alın gördük işte Marcao’yu. Leş gibi iki hata yaktı bizi. Ki daha yakacak. Top takibi o kadar berbat ki ne zaman nerede duracağını bilmiyor. Neymiş oyun kuran stopermiş :F Birader stoperin temel amacı oyun kurmak mı? Bana gol yedirtmesin, fahiş bireysel hatalardan dolayı puan ve puanlardan olmayayım yeter. Daha çok ararsınız Serdar’ı. Karakteri benim için zerre önem taşımıyor. Top oynayacak adam lazım. Sanki Survivor yarışmasındayız anasını satayım.

Her fırsatta Terim düşmanı ilan ediyorsun beni :) Oysa Terim’i en az senin kadar severim. İşin kötüsü benim dedem Alp Yalman ile çalışıyordu zamanında. Terim’in GS’a gelmesinde büyük emekleri vardır. Yani bi akrabalık/yakınlık varsa bu Serdar ile değil Terim’ledir. 2008 miydi tam hatırlamıyorum Ankaraspor maçında gördük kendisini dedeme selam söylemişti hala unutmamış. Biz de teşekkür ettik alzheimerdı o zamanlar “dedem pek hatırlamaz sizi ama yine de iletiriz selamınızı” dedik İmparator’a. Terim’i sevmek Terim’i eleştirmektir. Her dediğine he demek hem takıma hem Terime hem insanın kendi karakterine zarardır.

Siyah ile vurguladığım kısmı sen mi yazdın, reis’in her dediğine he deyip o dediyse doğrudur o eleştirilemez diyen sen? :A

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com

9 Mart saat 19.00 için alarm kur, Başakşehir vs Fenerbahçe maçını izleyeceğiz beraber. :A Umarım Serdar Aziz ilk 11'de başlar. :A

• Beğendim
Reactions: Doğu

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Siyah ile vurguladığım kısmı sen mi yazdın, reis’in her dediğine he deyip o dediyse doğrudur o eleştirilemez diyen sen? :A
Yoo öyle bişey yok reisi de eleştiriyorum. Son dönemdeki ılımlı tavrı falan hoşuma gitmiyor mesela. Daha ofansif olmalı. Eski genç dinamik dönemlerindeki gibi. Asıl sen kendine bak yav muhalifim diyorsun Terim’e bir secde etmediğin kaldı. :A Mesela hocanın bu Onyekuru ısrarı hakkında ne düşünüyorsun? Koy Yunus’u yeminle daha iyi oynar. Hiç değilse kritik pozisyonlarda pas opsiyonu varken pas atar. Bencilce vurmaz.

• Güldürdün

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Yoo öyle bişey yok reisi de eleştiriyorum. Son dönemdeki ılımlı tavrı falan hoşuma gitmiyor mesela. Daha ofansif olmalı. Eski genç dinamik dönemlerindeki gibi. Asıl sen kendine bak yav muhalifim diyorsun Terim’e bir secde etmediğin kaldı. :A Mesela hocanın bu Onyekuru ısrarı hakkında ne düşünüyorsun? Koy Yunus’u yeminle daha iyi oynar. Hiç değilse kritik pozisyonlarda pas opsiyonu varken pas atar. Bencilce vurmaz.

Futbol tutku işidir o yüzden futbolda muhafazakarlık olmazsa olmaz bir şey :A Ben açıkçası Yunus’un çok abartıldığını düşünüyorum, öyle 90 dakikayı kaldırabilecek ilk 11 oyuncusu olabilecek bir fiziksel gücü, yeterliliği yok ve bu saatten sonra en fazla Emre Çolak v2 gibi olabilir gibi duruyor. Onyekuru’nun artık 11’den çekilme vakti geldi, Antalya maçında büyük ihtimalle yedek olur artık yoksa sürekli topu ezen, çalımdan başka bir şey düşünmeyen bencil topçuyla şampiyonluk da forvetlerin gol atması da hayal.

4-1-3-2 ile defans hattının önüne ön libero olarak Ndiaye-Donk-Selçuk ya da Fernando dörtlüsünden birisi, ileri üçlüde sağda Feghouli, ortada Belhanda ve solda Emre Akbaba, forvette de Diagne ve Mitroglou bence denenebilir bir sistem. Emre’nin forvet hattını pas ve ortalarla beslemesi Onyekuru’dan çok daha faydalı olacaktır. Maçın ilerleyişine göre forvetten biri çıkar 4-2-3-1’e filan dönülür bir şekilde ayarlanır artık. Ama 4-2-3-1’de devam edilecekse de Onyekuru yerine Emre Akbaba’yı oraya monte etmek en iyisi.

• Beğendim
Reactions: Doğu

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Futbol tutku işidir o yüzden futbolda muhafazakarlık olmazsa olmaz bir şey :A Ben açıkçası Yunus’un çok abartıldığını düşünüyorum, öyle 90 dakikayı kaldırabilecek ilk 11 oyuncusu olabilecek bir fiziksel gücü, yeterliliği yok ve bu saatten sonra en fazla Emre Çolak v2 gibi olabilir gibi duruyor. Onyekuru’nun artık 11’den çekilme vakti geldi, Antalya maçında büyük ihtimalle yedek olur artık yoksa sürekli topu ezen, çalımdan başka bir şey düşünmeyen bencil topçuyla şampiyonluk da forvetlerin gol atması da hayal.

4-1-3-2 ile defans hattının önüne ön libero olarak Ndiaye-Donk-Selçuk ya da Fernando dörtlüsünden birisi, ileri üçlüde sağda Feghouli, ortada Belhanda ve solda Emre Akbaba, forvette de Diagne ve Mitroglou bence denenebilir bir sistem. Emre’nin forvet hattını pas ve ortalarla beslemesi Onyekuru’dan çok daha faydalı olacaktır. Maçın ilerleyişine göre forvetten biri çıkar 4-2-3-1’e filan dönülür bir şekilde ayarlanır artık. Ama 4-2-3-1’de devam edilecekse de Onyekuru yerine Emre Akbaba’yı oraya monte etmek en iyisi.
Yunus’u adam akıllı izlemedik ki peşin hüküm vermemek lazım. Emre Çolak kadar şans buldu mu ki ona benzettin anlamadım? Onyekuru için de söylediklerin doğrudur. Sürekli çalım atıp kendi şovunu yapmaya kalkıyor. Takıma zarar veriyor. Antalya maçında da ilk 11 başlarsa Terim’i eleştirecek misin göreceğiz :A

• Beğendim