Erdoğan: Ömürlerinde hiç Osmanlı Tokadı Yememişler!

S.G.A.T.

Moderatör
Fikir Adamı
12 Şubat 2012
25,022
5,350
1,061

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün verdiği açıklamada ABD'ye "Ömürlerinde hiç Osmanlı tokadı yememiş oldukları da çok açık." söyleminde bulundu.

Erdoğan Türkiye'nin bir çadır devleti olmadığının altını çizerken Ana Muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na da yüklendi.

Cumhurbaşkanı "terör örgütünün uzantısı konumunda olan partinin temsilcileri neler konuşuyor. PG’de, PYD’de, DHKPC’de terör örgütüdür diyememektedir. Siyasi ahlakın varsa çıkar dersin ki bunlar terör örgütüdür." dedi.

İşte Erdoğan'ın o açıklamasından dikkat çeken kısım:

Bizi vururlarsa sert karşılık veririz diyenlerin ömürlerinde hiç Osmanlı tokadı yememiş oldukları da çok açık. Türkiye'yi canlarının istedikleri gibi girip çıktıkları, her türlü hoyratlığı yapıp hesap vermedikleri yerlerle karıştırıyorlarsa çok yakında öyle olmadığını da göreceklerdir."
"Tüm milletimizin bazı gerçekleri bilmesi gerekiyor. Anamuhalefetin genel başkanı neler söylüyor. Mensupları neler söylüyor. Zaten şu anda terör örgütünün uzantısı konumunda olan partinin temsilcileri neler konuşuyor. Ülkemize her gün füzeyle havanla saldıran YPG için terör örgütü değildir, vatanını korumak için bir araya gelen bir oluşumdur diyenlerle karşı karşıyayız. Kendisine sorulduğunda kem küm etmektedir. Evet YPG’de, PYD’de, DHKPC’de terör örgütüdür diyememektedir. Siyasi ahlakın varsa çıkar dersin ki bunlar terör örgütüdür. Sadece kendisinin değil partisinde bir çok kişinin aksi yönde beyanları var. Son kurultayda adeta ödüllendirilerek yeniden parti yönetimine seçilen birisi var. Bu kişi ‘hayatta hiçbir şeyden tiksinmedim şehitler ölmez vatan bölünmezden tiksinmediğim kadar’ dedi. Şimdi ben bunu ortaya çıkarmayayım mı? ‘Uykumdan uyandıran ezan için camiyi basıp imam mı keseyim’ diyor. Ya hep söylüyoruz bu CHP’nin cibilliyeti bu. Bunlar camilerimizi ahırlara çeviren, camilerimizi kökünden tarayıp atanlar değil mi?

papuleoo

Tecrübeli Üye
25 Kasım 2013
14,468
13,722
710
İstanbul
Erdoğan sevilir sevilmez ona bir sözüm yok ama bu söylediklerinin altına koca bir İMZA atılır.

CHP gerçekten kendini çok ama çok bozdu. Adamlar neredeyse gidip YPG saflarında savaşacak :( gerçi bunu söylediler ama halen gitmediler. Neyse en kısa zamanda giden olursa hiç şaşırmam. Bütün bunlar yaşanırken bu partinin seçmenleri neden ses çıkarmıyor? Benim asıl merak ettiğim soru tam olarak bu. Erdoğan 2-3 ay önce kendi tabanına zıt şeyler söyleyince hemen eleştiri aldı hani koyun denen tabandan ama CHP seçmeni hiç tepki vermiyor. İnşallah onlarda öyle düşünmüyorlardır. Yoksa vay ki vay halimize.

ABD evet güçlü bir devlet ama kaybetmeyecek bir ülke değil. Özellikle bu son yıllarda yaptıklarıyla ki Batı ülkeri bile bunu gördü. Artık eskisi gibi at koşturamıyor. Bunları yapamayınca tehditler savurmaya başladı ama artık onun karşısında duran ülkelerde ortaya çıkmaya başladı. Bunun en büyük kanıtı Türkiye'dir. ABD böyle giderse yerle yeksan olabilir. Erdoğan'ın da dediği gibi güçlü olmak haklı olmak değildir. Zamanında OSMANLI DEVLETİ'ne vergi vermiş bir ülke gün gelir ortadan da kaybolabilir.

Sherlock

Moderatör
7 Eylül 2016
8,604
4,205
450
İstanbul
Kaliteli yorum yapacak kapasite yok sende. Yapsan bile kendini tekrar ediyorsun. İtiraf konusunda sana yapılan yorumu ciddiye alman lazım.
Forumdaki en kaliteli, kendini tekrar etmeyen yorumları hep ben yapıyorum. Böyle düşünmen beni şaşırttı, senin sürekli beni savunman lazım.[DOUBLEPOST=1518601473][/DOUBLEPOST]Peki ya @Yiğitt’in benim son mesajıma olmamış atmasına ne demeli? @DarkLegenD