En Zararlı Yedi İçecek Açıklandı!

Siz Hangi yada Hangilerini Tüketiyorsunuz?

• Alkol

• Süt Tozlu Kahve

• Milkshake

• Enerji İçecekleri

• Yapay Meyve Suları

• Sıcak Çikolata

• Kola

• Hiçbirini tüketmiyorum

• Hepsi

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
32,362
Puanı
1,060
Kısa zaman önce sağlık uzmanları tarafından En Zararlı Görülen 7 içecek Açıklandı.

Bu 7 içeceği gördüğünüzde çoğunuzun tükettiği,vazgeçemediği içecekler çıkacağına eminim.

Hepbirlikte bizi zehirleyerek mutlu eden içeceklere göz atalım.

1----KOLA
1701794254134.png

Fazla tüketimi, diyabet gibi ciddi sağlık sorunlarına yol açabiliyor.

2----SICAK ÇİKOLATA
1701794325571.png

Yüksek kalori, katı yağ ve şeker oranları nedeniyle obezite ve diş problemleri sağlık riskleridir.

3-----MİLKSHAKE
1701794388373.png

Karaciğer düşmanı olan milkshake obeziteye davetiye sunmaktadır.

4----ENERJİ İÇECEĞİ

1701794526713.png

Nabız ve ritm bozukluğundan tutun,uykusuzlukdan girin aşırı idrar çıkarmaya kadar zararları mevcutdur.

5----YAPAY MEYVA SULARI

1701794747500.png

Kan şekerinin yükselmesinden tutun,şeker hastalığı ve obeziteye kadar zarar riski bulunmaktadır,özellikle renklendirici yada yapay tatlandırıcılar vucuda ciddi zararlar vermektedir.

6----ALKOL

1701794858937.png

Kalpte ritim bozukluğuna, damar kireçlenmesine ve kalp yetersizliğine sebep oluyor. Uzun vadede mide rahatsızlıklarının önünü açmaktadır.

7----SÜT TOZLU KAHVE

1701794957127.png

Süt tozunun içerisinde bulunan melamin bileşeni karaciğer yağlanmasına yol açıyor. Süt tozu kadınlarda özellikle dolaşım sistemini bozarak selülit oluşumuna sebep oluyor.

HERŞEYİN FAZLASI ZARARDIR!!!!!!

Yediklerimize içtiklerimize dikkat edelim.

Herkese Sağlıklı Günler Diliyorum!

son 1-2 seneyi baz alırsak hiç biri. Son 10 seneyi baz alırsak sadece ancak sıcak çikolata (kaç kere niyetlensemde sonradan vazgeçtim hep ama evde bulunuyor) ömrüm boyuncayı düşünürsem colada eklenir. Acaba hangisini işaretlesem :A

Yani kısacası düzenli tükettiğim içecekler arasında hiç biri yer almıyor. Ha zararlı olduğunu bilip ama sevdiğimiz içecekler veya yiyeceklerden kolay kolay vazgeçemeyeceğimiz bir gerçek.

Hiçbiri dedim ama sıcak çikolata, milkshake, yapay meyve suyu ve hatta kolayı yılda birkaç kez de olsa içmem söz konusu olabiliyor uygun ortama göre. :A

İçlerinde zararlı olması en üzücü olan sıcak çikolata. Kışın çok güzel bir lezzet aslında, daha sağlıklı forma çevirip tüketmek lazım. :A

Ara sıra alkol dışında hiçbiri. Su ve sade kahve dışında hiçbir şey içmemeye dikkat ediyorum. Özellikle iklimi soğuk olan ülkelerde şeker azaltımı ve vitamin takviyesi mecburiyet gibi bir şey...

son 1-2 seneyi baz alırsak hiç biri. Son 10 seneyi baz alırsak sadece ancak sıcak çikolata (kaç kere niyetlensemde sonradan vazgeçtim hep ama evde bulunuyor) ömrüm boyuncayı düşünürsem colada eklenir. Acaba hangisini işaretlesem :A

Yani kısacası düzenli tükettiğim içecekler arasında hiç biri yer almıyor. Ha zararlı olduğunu bilip ama sevdiğimiz içecekler veya yiyeceklerden kolay kolay vazgeçemeyeceğimiz bir gerçek.
Kız destan yazmış işaretle geç içtiklerini işte kuzum kasma bu kadar M.Ö ye gidipte :A :A