En Son Okuduğunuz Kitap? 📖

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Yuval Noah Harari-Sapiens

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Ikıgaı 1

Önce teori kitabı, ardından uygulama kitabının okunması lazım. Ben önce uygulamayı okumuştum, şimdi de teorik olan ilk kitabı okudum. Uygulama kitabı daha iyi kesinlikle, daha işe yarar bilgileri mevcut. :X

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Dünya Tarihi 101.

Olmasa da olur gibi bir kitap. İçinde verilen bilgiler öyle kısa ki hiçbir şey öğrenemedin hissi veriyor. Dünya Tarihi'ni değiştiren insanlardan -abartısız- bir cümle bile bahsetmemesi çok kötü. Çok yetersiz. Para verip de almayın sakın.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1984 - George Orwell

Daha önce iki kere başlayıp bırakmak zorunda kalmıştım yoğunluktan, şimdi hazır biraz rahatlamışken günlere yayıp bitirebildim. Gerçekten muhteşem bir ütopya kurmuş Orwell. Kitabın yazılışının bitiş tarihi 1948'miş, yazar son iki rakamı değiştirip 1984 ismini koymuş. 'Hayvan Çiftliği' de muhteşem bir ütopyaydı. Bu gece 1984 filmini de izleyeceğim.

4-5 yıl sonra yeniden okuyacağım bir eser olacak, her dönem güncel olarak karşımıza gelecek eserlerden.

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
1984 - George Orwell

Daha önce iki kere başlayıp bırakmak zorunda kalmıştım yoğunluktan, şimdi hazır biraz rahatlamışken günlere yayıp bitirebildim. Gerçekten muhteşem bir ütopya kurmuş Orwell. Kitabın yazılışının bitiş tarihi 1948'miş, yazar son iki rakamı değiştirip 1984 ismini koymuş. 'Hayvan Çiftliği' de muhteşem bir ütopyaydı. Bu gece 1984 filmini de izleyeceğim.

4-5 yıl sonra yeniden okuyacağım bir eser olacak, her dönem güncel olarak karşımıza gelecek eserlerden.
Çok güzel kitaptır cidden, yine aynı yazarın Hayvan Çiftliği var, nedense ben o kitabı daha çok beğenmiştim. (Benzer bir konuya değniyordu) okumadıysan onu da şiddetle öneriyorum. :D

• Harika
Reactions: Yiğitt

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Çok güzel kitaptır cidden, yine aynı yazarın Hayvan Çiftliği var, nedense ben o kitabı daha çok beğenmiştim. (Benzer bir konuya değniyordu) okumadıysan onu da şiddetle öneriyorum. :D
'Hayvan Çiftliği'ni 2-3 yıl önce okumuştum, o daha çocuksu bir dille anlatmıştı. Bence de o daha güzeldi, hayvanlar üzerinden ütopyayı yansıtması beni daha fazla etkilemişti. 1984 biraz ağır, biraz kasvetli daha iç karartıcı bir eser ama muhteşem kurulmuş. :D

Adamın diğer eserleri bu kadar övülmüyor ama bu iki kitaptan sonra onları da aşırı merak ediyorum. :D

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Hasretinden Prangalar Eskittim - Ahmed Arif (İçerisinde çok güzel şiirler var, Ahmed Arif'in dilini de çok beğendim. Sevdan Beni, İçerde, Yalnız Değiliz, Karanfil Sokağı ve Suskun şiirlerini ayrı olarak sevdim.)

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Bu kitap S.Ali’nin en az popüler olan kitabı olmakla birlikte kesinlikle en iyi kitabıydı. Sakin kafayla, hızlıca tüketmek amaçlı olmaksızın uygun bir zamanda yeniden okumanı tavsiye ederim zira Türk toplumuna dair oldukça gerçekçi ve yakın tarihe ayna tutan bir yapıt. Kitaptaki her karakter gerçek bir ünlü kişiyi temsil ediyor bu arada Necip Fazıl, Payami Safa gibi.

S.Ali eserleri arasında sıralama yapacak olsaydım;

İçimizdeki Şeytan > Kuyucaklı Yusuf > Sırça Köşk öykü kitabı > Kürk Mantolu Madonna > Değirmen
KMM, İçimizdeki Şeytan'ı en az 10 kere cebinden çıkartır.

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski