En Son İzlediğiniz Film? 🎞

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Road to Perdition (2002)

Sam Mendes sen ne şahane bir yönetmensin... Yalnız önce American Beauty sonra bu filme imza attıktan sonra son filmi 1917'ye kadar geçen yıllar heba olması, bu yeteneğin onca yıl -belki Skyfall dışında- çok önemli bir şey üretmemesi üzücü.

1917 için bugüne kadarki en şık savaş filmi demiştim, bu da en şık gangster filmi. Uzun yıllar önce izlemiştim ve her şeyini unutmuştum. Uzun süredir yeniden izlemek istiyordum ve acaba zamanında abarttım mı diye korkuyordum ama abartmamışım tam tersi yeterince değer vermemişim...

Aslında filmin öyle çok sıra dışı bir konusu yok. Alışılmış, çokça benzerini izlediğim şeyler. Fakat filmdeki her şey o kadar klas ki hayran kalmamak mümkün değil. Uzun bir aradan sonra "keşke sinemada izleme şansım olsaydı" diye iç geçirttirecek kadar iyiydi her şey. Özellikle yağmur altındaki sahneler... O nasıl bir sinematografidir, muhteşem. Oscar'ı sonuna kadar hak etmiş. Thomas Newman ustanın müzikleri de muhteşemdi.

Tom Hanks'in kariyerindeki en değişik rollerden biri kesinlikle, yine çok başarılı. Bir önceki neslin en önemli oyuncularından Paul Newman'ın sinemadaki son filmi oluşu da değerli. Ne güzel bir veda performansı... Daniel Craig, Jude Law gibi yan oyuncular da çok başarılı.

Türünün en iyilerinden ve bana kalırsa yeterince hak ettiği kadar değer görmeyen bir film...

9/10

• Harika
Reactions: Sherlock

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
  • Beğendim
Reactions: bazinga

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060

Road to Perdition (2002)

Sam Mendes sen ne şahane bir yönetmensin... Yalnız önce American Beauty sonra bu filme imza attıktan sonra son filmi 1917'ye kadar geçen yıllar heba olması, bu yeteneğin onca yıl -belki Skyfall dışında- çok önemli bir şey üretmemesi üzücü.

1917 için bugüne kadarki en şık savaş filmi demiştim, bu da en şık gangster filmi. Uzun yıllar önce izlemiştim ve her şeyini unutmuştum. Uzun süredir yeniden izlemek istiyordum ve acaba zamanında abarttım mı diye korkuyordum ama abartmamışım tam tersi yeterince değer vermemişim...

Aslında filmin öyle çok sıra dışı bir konusu yok. Alışılmış, çokça benzerini izlediğim şeyler. Fakat filmdeki her şey o kadar klas ki hayran kalmamak mümkün değil. Uzun bir aradan sonra "keşke sinemada izleme şansım olsaydı" diye iç geçirttirecek kadar iyiydi her şey. Özellikle yağmur altındaki sahneler... O nasıl bir sinematografidir, muhteşem. Oscar'ı sonuna kadar hak etmiş. Thomas Newman ustanın müzikleri de muhteşemdi.

Tom Hanks'in kariyerindeki en değişik rollerden biri kesinlikle, yine çok başarılı. Bir önceki neslin en önemli oyuncularından Paul Newman'ın sinemadaki son filmi oluşu da değerli. Ne güzel bir veda performansı... Daniel Craig, Jude Law gibi yan oyuncular da çok başarılı.

Türünün en iyilerinden ve bana kalırsa yeterince hak ettiği kadar değer görmeyen bir film...

9/10
Yine çok iyi film, bu aralar hep üst düzey filmlerden gidiyorsun dikkatimi çekiyor ve canım da çekiyor... :A

Sam Mendes sıralaman nasıl merak ettim? :A

• Harika

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Listeme ekledim ama ne zaman izlerim Allah bilir. Bu ara 2020 filmlerine gömüldüm, soluklanmak için de arada Top 250 listemdeki filmlere ikinci tur izlemesi yapıyorum. :A
------

Yine çok iyi film, bu aralar hep üst düzey filmlerden gidiyorsun dikkatimi çekiyor ve canım da çekiyor... :A

Sam Mendes sıralaman nasıl merak ettim? :A
Oo en sevdiğim şey yönetmen sıralaması, hemen yapayım. :A Sadece Jarhead'i izlemedim henüz...

2 ve 3. sıralar tahmin edileceği üzere en zoruydu...

1American Beauty10
219179.0
3Road to Perdition9.0
4Skyfall8.5
5Revolutionary Road7.0
6Spectre6.5
7Away We Go6.0

Son düzenleme:

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860

Keyifli ve eğlenceli bir filmdi. Tam çerezlik diye tabir ettiğimiz türden. Canınız sıkılmıyor. Gülmek istiyorsanız kesinlikle izlediğinize pişman olmazsınız.

Cameron Diaz çok güzel bir oyunculuk sergilemiş. Justin Timberlake değişik bir tiple yer alıyor. Jason Segel ve Diaz'ın uyumu çok iyiydi. Zaten Sex Tape filmini de sevmiştim burada da güzel ikili olmuşlar.

8/10

• Beğendim

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860

Netflix inşallah bu film üstünden kara para aklamıştır yoksa çekmesi için mantıklı bir sebep bulamıyorum.

Film saçma. Çoğu sahne mantıksız. Baş roller kötü. Tamam bazı filmlerde saçmalık olur ve göz yumabilirim ama bu filmde normal bir sahne yoktu ki. Tamamen zaman ve para kaybı bir film.

3/10

• Güldürdün

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,774
Puanı
559
Speed
Temposu ve aksiyon seviyesi film boyunca düşmeyen çerezlik bir filmdi. Ama süresi gereğinden fazla uzundu, sonlara doğru hep aynı aksiyon biraz sıktı açıkçası. Sandra Bullock normalde sevdiğim bir oyuncu ama bu filmdeki performansını çok beğenmedim. Genel olarak baktığımızda içinde ufak saçmalıklar bulundursa da fena olmayan bir yapımdı. Zaten salt aksiyon, derinliği olan bir film değildi.
6.5/10

The Lake House
Keanu Reeves ve Sandra Bullock'un başrollerini paylaştığı bir diğer yapım. İzlemeden önce ağırlıklı olarak olumlu yorumlar okumuştum. Şu karlı günlerde güzel bir aşk filmi izlemek ümidiyle açtım ama karşıma beklediğimden çok farklı berbat bir film çıktı. İzlediğim en sıkıcı ve saçma filmlerden biriydi.
3/10

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Listeme ekledim ama ne zaman izlerim Allah bilir. Bu ara 2020 filmlerine gömüldüm, soluklanmak için de arada Top 250 listemdeki filmlere ikinci tur izlemesi yapıyorum. :A
------

Oo en sevdiğim şey yönetmen sıralaması, hemen yapayım. :A Sadece Jarhead'i izlemedim henüz...

2 ve 3. sıralar tahmin edileceği üzere en zoruydu...

1American Beauty10
219179.0
3Road to Perdition9.0
4Skyfall8.5
5Revolutionary Road7.0
6Spectre6.5
7Away We Go6.0
Spectre'ye yüksek vermişsin, onun dışında gayet iyi. :A Bendeki tek fark, Skyfall'un Road to Perdition'ın üzerinde olması herhalde...

İlginç bir tesadüftür ki Jarhead'i ben de henüz izlemedim, izleyeceğin zaman söylersin. :A

• Güldürdün

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi

1800'lerin Amerikan iç savaş ortamını ve çetelerini çok iyi en azından hissettirerek yansıtan çok kaliteli bir film. Scorsese'in yönetmenliği çok iyi ama filmin uzak ara yıldızı Daniel Day Lewis'in oyunculuğu. Yaşamış karakteri resmen, öyle ki Leo onun yanında çok sönük kalmış.

Hikayesi oldukça iyi fakat müzikleri müthişti. Süresi 160 dakika civarı olması sıkıntıya yol açtı, daha kısa ve öz olabilirdi. Giriş kısmı ve o mahalle savaşı sahnesi, çalan müzik derken tam bir sinema şöleniyle başladı. Geri kalanı ise dalgalı bir şekilde devam etti.

Billy'nin Amsterdam'ı öğrendiği ana dek olan kısım bir yarı, ondan sonraki kısım ikinci yarı denilebilir. İlk yarısı
çok iyiyken ikinci yarısı sanki daha farklı bir film gibiydi... Son sahnelerdeki vahşet çok iyi yansıtıldı ve idare eder bir sonla bitti. Bir şeylerin eksik kaldığı hissediliyor ama kalitesini de buram buram yansıtıyor bu film... New York'ta ne kanlar dökülmüş zamanında ve nelerin üzerine kurulmuş...

8.0

• Beğendim

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Harry Potter - Film Serisi
1613904427009.png

İlk beş filmini daha önce izlemiş olsam da son üç filmini hiç izlememiştim. Bu ay aldığım kararla seriyi baştan sona bitirme kararı aldım ve bir hafta içerisinde her gece izleyerek seriyi tamamladım. Bu oturuşumla artık Harry Potter fanlarına dahil olmuş olabilirim...

Ölüm Yadigarları iki film olarak çekilmiş, ilk filmini fazla sevemedim ama son filmi gerçekten çok güzeldi. Soluksuz izledim diyebilirim... Tabi serinin ilk filmlerindeki tat ve o Hogwarts havasını son filmlerde göremedim ama yine de güzeldi. Yıllardır aklımdaki seriyi bitirme fikrini gerçekleştirdim sonunda. :D Genel olarak seriye puanım:

9/10

• Beğendim

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,774
Puanı
559
Marriage Story

Böyle konusu basit ama harika işlenen filmleri çok seviyorum. Bu filmde öyleydi kesinlikte. Çocuklu bir çiftin evliliklerin dağılması ve boşanma süreci çok içten, gerçekçi ve yalın bir şekilde anlatılmış. Çok güzel sahneler, harika replikler vardı. Hem Adam Driver hem de Scarlett Johansson çok başarılı bir performans sergilemiş. Çok iyi bir filmdi kısacası. :D
8.5/10

The Man from Earth

Tek mekanda geçen, 14.000 yıldır yaşadığını iddaa eden bir adam ve arkadaşları arasında geçen diyaloglar üzerine kurulu güzel bir filmdi. Teknik açıdan başarısız bir film olsa da ilgi çekici bir konuya sahip senaryo ve kurgu olarak başarılı bir filmdi. Kısa süresinin de etkisiyle aktı gitti.
7/10

• Harika

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860

Film çok güzeldi. Aşırı gerçekci bir havası vardı. Sahnelerin görüntüsü ve gerçekliği bire bir gibiydi. Savaşın yıkımı ve psikolojiye etkisi çok güzel yansıtılmış. Hiç bir gerçeklikten de kaçılmamış.

Filmde aksiyon da gayet yerindeydi. İnsanı sürekli filmde tutan sahnelere sahipti. Gereksiz de uzatılmamış. Tak kulaklığı savaş sahnelerinin ritmine bırak kendini.

Filmde öyle uçmalı kaçmalı sahneler yok. Bizzat yaşanmış bir hikayeden uyarlandığı için sahneler çok doğal. Seyirciye durumun duygusu güzel yansıyor.

8/10

• Beğendim

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Taksim Hold'em (2018)

Türk sinemasından çıkan en ilginç tarzdaki filmlerden biriydi, nadir tek mekan filmlerinden biriydi. Gezi zamanında Taksim'deki bir evde poker gecesi için toplanan bir arkadaş grubunun yaşadıkları ele alınıyor. Gezi'yi merkezine koymuyor ve propaganda yapan bir tarafı yok. Aksine onun üzerinden felsefik atışmalardan oluşuyor. Baştan sona çok sürükleyici bulduğum ve soluksuz izlediğim bir film oldu. Özellikle ana karakterin düşünce tarzını kendi düşünce tarzıma az çok yakın bulduğum için daha da farklı sevdim. Yalnız filmin sonunda ana karakteri "odun" olarak nitelendirmeleri hoşuma gitmedi ve puan kırmama neden oldu. :A Sonuç kısmı genel olarak da daha iyi olabilirdi...

Oyuncular çok başarılıydı. Damla Sönmez kendi jenerasyonunun en iyilerinden olduğunu burada da göstermiş. Hayranlıkla izledim. Kenan Ece de çok iyiydi...

Böyle daha fazla film istiyoruz ve bu tarz filmlerin hak ettiğini görmesini de... Mubi'den kalkmadan izleyin derim...

7/10

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
MV5BNjIwOGJhY2QtMTA5Yi00MDhlLWE5OTgtYmIzZDNlM2UwZjMyXkEyXkFqcGdeQXVyNTA4NzY1MzY@._V1_.jpg

Love Me If You Dare farklı bir filmdi. Sevdim mi? Tam değil. Çerezlik film olarak adlandırabilirim. Eğlenceli kısımlarda vardı ve yakın zamanda izlediğim Love & Anaechy dizisi belkide bu filmden esinlenmiş. Bir şeyi başkasına verirken ondan sıradışı şeyler yapmasını istemek ve karşıdaki kişi yapmakta. Birbirini seven ama bunu dillendirmeyen ve yıllar sonra bir araya gelen iki karakterin hikayesini anlatıyor. Puanım 5.5

Şu şarkıdan dolayı izledim:

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Ekli dosyayı görüntüle 100125

Love Me If You Dare farklı bir filmdi. Sevdim mi? Tam değil. Çerezlik film olarak adlandırabilirim. Eğlenceli kısımlarda vardı ve yakın zamanda izlediğim Love & Anaechy dizisi belkide bu filmden esinlenmiş. Bir şeyi başkasına verirken ondan sıradışı şeyler yapmasını istemek ve karşıdaki kişi yapmakta. Birbirini seven ama bunu dillendirmeyen ve yıllar sonra bir araya gelen iki karakterin hikayesini anlatıyor. Puanım 5.5

Şu şarkıdan dolayı izledim:

Efsanevi şarkı, iyi ki forumda gözüne çarpmış sık sık paylaşılmasından dolayı ve bu unutulmaz filmini izlemişsin. :A Puan düşük ama olsun, zamanla artar o. Fransızca olması ve garip bir film olmasından dolayı ya böyle çok düşük ya da yüksek veriliyor zaten. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
poster-1609924606-compressed1.jpg

Uzun soluklu,eğlenceli bir kore yapımı bilimkurgu.
Not:Sonunda ağladım,ağlayacak yerler buldum yani.

10 üzerinden 8.

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710

Taksim Hold'em (2018)

Türk sinemasından çıkan en ilginç tarzdaki filmlerden biriydi, nadir tek mekan filmlerinden biriydi. Gezi zamanında Taksim'deki bir evde poker gecesi için toplanan bir arkadaş grubunun yaşadıkları ele alınıyor. Gezi'yi merkezine koymuyor ve propaganda yapan bir tarafı yok. Aksine onun üzerinden felsefik atışmalardan oluşuyor. Baştan sona çok sürükleyici bulduğum ve soluksuz izlediğim bir film oldu. Özellikle ana karakterin düşünce tarzını kendi düşünce tarzıma az çok yakın bulduğum için daha da farklı sevdim. Yalnız filmin sonunda ana karakteri "odun" olarak nitelendirmeleri hoşuma gitmedi ve puan kırmama neden oldu. :A Sonuç kısmı genel olarak da daha iyi olabilirdi...

Oyuncular çok başarılıydı. Damla Sönmez kendi jenerasyonunun en iyilerinden olduğunu burada da göstermiş. Hayranlıkla izledim. Kenan Ece de çok iyiydi...

Böyle daha fazla film istiyoruz ve bu tarz filmlerin hak ettiğini görmesini de... Mubi'den kalkmadan izleyin derim...

7/10
İlk defa duydum ilginç geldi demek ki farklı tarz filmler de varmış Türk sinemasında göz atacağım filme.

• Beğendim