En Son İzlediğiniz Film? 🎞

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061

Eğlenceli, hiçbir beklentiye girilmeden izlenebilecek bir film olmuş. Basit bir senaryo, basit oyunculuklar, güzel görüntüler ve güzel müzikler. Öylesine izlenebilecek bir film yani.

5/10

Son sahnesi dışında harika bir filmdi. Açgözlülüğü, adaletsizliği, kapitalizmi çok güzel anlatmış ve çok güzel mesajlarla vermiş. Bir buçuk saat gibi kısa süresiyle de mesajını da çok güzel veriyor. Son sahne çok açık uçlu bitti, beklentimi karşılayamadı. Düşünce güzel, izleyin derim. :X

8/10

Bir baş yapıt, üç saati aşkın süresine rağmen izlemeye doyamadığımız bir film... Uzun zaman sonra izleme fırsatı bulmuştum, benim için başyapıt denilebilecek bir film. Tom Hanks ne güzel iş çıkarmış, saatlerce izleyebilirim adamı sanırım...

10/10

• Harika
Reactions: bazinga

HÜRKARTAL

Yeni Üye
Reaksiyon puanı
0
Puanı
2
Arkadaslar forumda daha once acilmamis bi konu.. Herkez son izledigi bi filmi yazsin ve yorum yapsin bu sinemada yada evde farketmez. Bu sayede belki kesfedilmemis filmleri izleme sansimiz olur :D

Hadi baslayin :)

THE PLATFORM.
On numara film'di çapından büyük güzel bir yapıt.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
@Tolstoyevski ile aylık film etkinliğimizde Mart ayında izledigimiz film Kill Bill'di.
Araya 1 ay girmiş ama hatırladığım kadarıyla yorum yazayım.

Kill Bill
Aksiyon sahnelerinin, kan ve vahşetin bol olduğu bir filmdi. İlk başta @Tolstoyevski 'ye neden bukadar şiddet içeren film önerdin diye söyoendim ama bir yandanda heyecanla izledim ve öyle bir yerde bittiki bir an önce ikinci serisini izlemek istedim ve ikisinin toplamında çok beğendiğim bir film oldu. Güçlü karakterdeki kadinlari izlemek zevkli.
Filmin şüphesiz en iyi sahnelerinden biri Uma Thurman'ın mezarlıktan çıktığı sahneydi. Film boyunca oyunculuğunu çok beğendim. Tüm kadın karakterler rolünün hakkını verdi. The Bride vurulmasına rağmen mezardan çıktıktan sonra rahat rahat yürümesine takılsamda filmden aldığım zevki pek etkilemedi. Gözü bantlı sarışın kadınla olan kapışmasıda harikaydı, hele o ikinci gözü alışı... irkildim orda :A

Ben ikinci filme kadar nedense Bill'in karedeşini Bill sanmıştım. Onun ölüm sahneside iyiydi. Sarışın kadın kılıcı almaya gelirken onu öldüreceğini tahmin etmiştim ama yılan detayı çok iyiydi.
Bir diğer hoşuma giden detay, Bill'in kızına annesini hep anlatmış olmasıydı. Bu vesileyle annesi ile karşılaştığimda yabancılık çekmedi.
Puanım 9/10

Nisan ayınada hızlı giriş yapıp 2 film izledik.

Mary & Max
Açıkçası başlarda baya sıkıldım ama konusunu beğendim. İşin garibi, filmin iyi bir film olduğunu çok somra anlıyorsun çünkü ertesi gün bile filmin konusu ve sonu aklımdaydı, verilen mesaj güzeldi.
Keşke Mary, mektup arkadaşıyla yüzyüze konuşabilseydi. Tam yanına geldiği vakitte ölmüş olmasına çok üzüldüm.
Puanım 7.2/10

12 Angry Men

Tols bana tek mekan deyip durdu, bir nevi belki sıkılabileceğimi söylemeye çalıştı ve ilk başladığında siyah beyaz bir film olduğunda eyvah dedim,kesin sıkıcı olur diye düşündüm fakat mahkeme sahnesini gördüğüm anda 'güzel bir film olacak' düşüncesi belirdi çünkü az çok tahmin ettim beni nelerin beklediğini.Ben mahkeme filmlerini seviyorum. BCS'deki sahnelerde bu yüzden hoşuma gitmekte.
Filmi baya beğendim.
Jürilerin diyalogları, fikirlerin değişmesi, detaycılığın önemi ve sadece 1 kişinin tüm dengeleri nasıl altüst edebileceğini gördük. Çok gıcık kaptığım karakterler oldu filmde ve en sonunda tüm 12 jüri tek fikirde buluştular. O süreci izlemek keyif verdi.
Puanım 8.7/10

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
@Dosi hanım Zindan Adası filmini izlediniz mi :A
Yok izlemedim, bana film önermeyen bir sen kalmıştın :F bugün nerdeyse 10 saat ekran başında geçirdim :A (bazı zamanlar manyakça izleme modum devreye giriyor @Sherlock ) La Casa De Papel 8 bölüm artı Contagion filmini bitirdim bugün :A işin ilginç yanı enerjim tükenmedi buna rağmen ama yarın öğlene kadar bir şey izlemem dinlenirim :A
Çok sonra dediğin ertesi gün mü? :A

12 Angry Men en sevdiğim filmlerdendir. :Z
Çarşamba izlemiştim ve bugünde daha etkisi vardı ama evet ertesi gün daha belirgindi :A orada kendimi ifade etmede zorlanmışım :A

Film sponsorum @Tolstoyevski , Life is Beautiful filminden sonra 12 Angry Men'de harika dediğim bir iş oldu 😊
Bakalım bir dahaki sefere bana ne önerecek :Z

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Yok izlemedim, bana film önermeyen bir sen kalmıştın :F bugün nerdeyse 10 saat ekran başında geçirdim :A (bazı zamanlar manyakça izleme modum devreye giriyor @Sherlock ) La Casa De Papel 8 bölüm artı Contagion filmini bitirdim bugün :A işin ilginç yanı enerjim tükenmedi buna rağmen ama yarın öğlene kadar bir şey izlemem dinlenirim :A

Çarşamba izlemiştim ve bugünde daha etkisi vardı ama evet ertesi gün daha belirgindi :A orada kendimi ifade etmede zorlanmışım :A

Film sponsorum @Tolstoyevski , Life is Beautiful filminden sonra 12 Angry Men'de harika dediğim bir iş oldu 😊
İzler misiniz Dosi hanım :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060

Bu inanılmaz bir hız Dosi hanım 8 bölümlük dizi + bir adet film... :A Sayın Gs’li dostum @Maskeli Fedai müthiş bir film önermiş yalnız, beğenmeme ihtimalin yok izlemelisin onu bence. Tabii dediğin gibi bunu yarın yapsan daha sağlıklı gibi. :A

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Bu inanılmaz bir hız Dosi hanım 8 bölümlük dizi + bir adet film... :A Sayın Gs’li dostum @Maskeli Fedai müthiş bir film önermiş yalnız, beğenmeme ihtimalin yok izlemelisin onu bence. Tabii dediğin gibi bunu yarın yapsan daha sağlıklı gibi. :A
Sayın Gs'li dostum biz bu işin kitabını yazdık :A Benim önerdiğim film kötü çıkmaz, ben mükemmellim :cool: :A

• Harika
Reactions: Sherlock

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Sayın Gs'li dostum biz bu işin kitabını yazdık :A Benim önerdiğim film kötü çıkmaz, ben mükemmellim :cool: :A

Siz müthiş bir kişiliksiniz sayın Gs’li dostum... :A Yazdığımız destansı kitabı bir gün herkesin erişebileceği ortamlara yayacağız, işte o gün herkes yüceliğimizi anlayacak ve maskelerini takıp sokaklara dökülecekler sayın Gs’li dostum. :A

• Harika
Reactions: Maskeli Fedai

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Siz müthiş bir kişiliksiniz sayın Gs’li dostum... :A Yazdığımız destansı kitabı bir gün herkesin erişebileceği ortamlara yayacağız, işte o gün herkes yüceliğimizi anlayacak ve maskelerini takıp sokaklara dökülecekler sayın Gs’li dostum. :A
SABAR bizim tek doğru yol göstericimiz.. :A @MEnes

• Harika
Reactions: MEnes and Sherlock

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
İzler misiniz Dosi hanım :A
Maskeli ile artık iyi arkadaşız oyüzden arkadaşımın önerisini dikkate alacağım :bhr: (tek öneri kâfi, fazla öneri ile gelme :A )
AMA
şu bazinganın etkinliğinin ilk haftasını atlatalım sıradaki film Maskeli'nin filmi olur.

Baktım googleye, DiCaprio oynuyormuş. Sevdiğim bir oyuncu, mutlaka iyi filmdir 😊

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Nebraska (2013)

Yıllar içinde gözümdeki değeri artan filmlerdendi ve tekrar izlediğimde bu düşüncemde ne kadar haklı olduğumu gördüm. Zamanında yeterince değerini verememişim harika bir yapım.

Muhteşem görüntü yönetmenliği, muhteşem müzikler, oldukça keyifli performanslar...

Hem hüzünlü hem de çok komik bir film. Sanırım yapılmış en kaliteli komedilerden biri olarak nitelendirmek mümkün. Pek çok yerde kahkaha attım ve bunların hepsi de en ufak bir ucuzluğa kaçılmadan çekilmiş sahnelerdeydi. Bunu başarabilen çok çok az film var.

Bruce Dern'ün performansı harika. Zaten o yıl erkek oyuncu kategorisi gelmiş geçmiş en zorlu kategorilerden biriydi ve adaylığı hak etti şüphesiz. June Squibb'in karakteri aşırı sevimli ve aşırı eğlenceliydi. O da Oscar adaylığını hak etti...

Böyle filmler daha çok olsun. :)

9/10

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: Sherlock and Aserat

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Beyond the Hills (2012)

Romanya'nın Nuri Bilge Ceylan'ı Cristian Mungiu yine insanı içine alan son derece doğal bir filme imza atmış. Din üzerine en ilginç filmlerinden biri olmuş. Yönetmen dini tamamen öcü gibi göstermemiş hatta aksine tüm din mensuplarını iyi niyetli insanlar olarak göstermiş. Fakat filmi izleyince ister istemez körü körüne bir şeye inanmanın doğruluğunu sorguluyor insan. Tıpkı ana karakterimiz gibi... Tabii film sadece dine değil toplumsal sistemin pek çok aşamasına eleştiri getiriyor.

Film boyunca Vouchita'ya mı Alina'ya mı daha çok üzülsem bilemedim. Vouchita sıkıca tutunduğu din ile birlikte mutluluğu bulduğunu sanıyor ama o kadar acınası bir hayat yaşıyor ki. Alina'nın neler yaşadığını ise bilmiyoruz ve bir şekilde Vouchita'ya muhtaç kalmış. Belli ki o kadar acı çekmiş ve o kadar yalnız kalmış ki Vouchita'sız bir çıkış yolu görmüyor kendinde...

Filmin tek büyük kusuru var ki o da maalesef epey büyük bir kusur. Süresinden bahsediyorum. Bu filmin 2.5 saat olması tamamen saçmalık. Bu hikaye aynı etkiyle çok daha kısa bir sürede anlatılabilirdi. Olaylar bir süre sonra o kadar çok tekrarlanmaya başlıyor ki izleyiciye "e yeter artık" dedirtiyor. Keşke en azından bir 15-20 dakika daha kısa olsaymış... Muhtemelen daha kısa olsaydı ve bu kadar bezdirmeseydi 8+ alabilirdi ama bu haliyle 7.5'u sınırdan aldı.

7.5/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

The Best Offer (2013)

2010'ların en sevdiğim filmlerinden biri. Yıllar sonra "ulan zamanında çok mu abarttım acaba" diye tekrar izlemek istedim. Elbette ilk seferki kadar tat verecek türden bir film değil ama yine de keyif aldım ve ciddi bir kusurunu göremedim. Gerçekten 2010'lu yılların en iyi filmlerinden biri.

Yönetmenlik, prodüksiyon tasarımı, müzikler, Geoffrey Rush'ın performansı muhteşem.

İlk izlediğimde malum finalinde şoke girip kendim yaşamış gibi üzülmüştüm. Hatta biraz da kızmıştım senaristlere. :D İkinci izleyişte ipuçlarını gördüm, ben de Virgil reyis gibi körmüşüm meğer.

Sinema tarihinin en üzücü olaylarından birini yaşadı Virgil. Hayatı maddi şeylere adamamak gerektiğine dair bir ders niteliğinde film. Zaten Virgil reyis de durumu anladı ve tablolardan çok Claire'ın aşkının yalan çıkmasına yıkıldı. :(

9.5/10

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,218
Puanı
1,060
1586187361775.png

Film çok ilginç..irite..düşündürücü...mide bulandırcı..vahşi..gergin...
Her duygu var içinde...

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

The Wind Rises (2013)

Animasyonların en sevdiğim yanı sonsuz yaratıcılık gösterebilme imkanı sağlaması. Fakat bunu sağlamayan ve gücünü gerçeklerden animasyonlar, animeler bana ilgi çekici gelmiyor. Miyazaki üstadın da aslında en iyi yaptığı şeylerden biri yaratıcılığı sağlamak ama bu filmde kendi sınırları dışına çıkarak gerçek bir hikayeyi konu almış. Anime bir biyografi doğrusu pek ilgimi çekmedi. Hikayeye bağlanmakta çok zorlandım. Muhtemelen Miyazaki'nin değil de başka bir animecinin filmi olsa tamamlamak için uğraşmazdım bile...

5/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Seeking a Friend for the End of the World (2012)

Uzun zamandır hep gözüme çarpan, izlemek istediğim bir filmdi. Bugünlere kısmetmiş. Bu tip konular ilgimi çekiyor hep ama bunun işlenişini çok sevmedim. Eğlenceli anları vardı ve Steve Carell, Keira Knightley'i izlemek güzeldi ama bir şeyler eksikti filmde. Keşke daha iyi olabilseymiş.

5/10