En Son İzlediğiniz Film? 🎞

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
95e4d07700e71c5ea0fb33f7b89cbf98.jpg
Aman iyi be. :A

• Güldürdün
Reactions: MasacRE

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
  • Güldürdün
  • Harika
Reactions: MasacRE and Yiğitt

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
images

Tereddüt (2016)

Uzun zamandır merak ettiğim bir yapımdı ve sonunda izleyebildim. Hali vakti yerinde mutlu bir psikiyatr olan Şehnaz ve çocukluğunu yaşamayadan evlendirilen Elmas'ın kesişen hayatlarını konu alıyor. Ama film ilerledikçe siyah ve beyaz kadar farklı görünen bu iki kadının aslında aynı kaderi yaşadığını, erkek şiddetinin yaş, statü vs. tanımadığını görüyoruz.

Yeşim Ustaoğlu yine (bundan önceki filmi Araf'ı da izlemiştim) tekinsiz bir atmosfer kurmayı başarmış. Sadece süresi biraz daha uzun olsaymış ve Elmas'a kıyasla gölgede kalan Şehnaz'ın hikayesi azıcık daha derinleştirilseymiş daha iyi olurmuş ama bu haliyle de etkileyici bir yapım olmayı başarmış.

Tabii filmin yıldızı Ecem Uzun. Elmas'ın içinde bulunduğu durumu harika yansıtmış. Özellikle terapi sahnesindeki performansıyla ödülleri sonuna kadar hak etmiş. Senaryonun onun üzerinde yoğunlaşmasını güzel bir fırsata çevirmiş. Yine Funda Eryiğit de ona göre bir tok geri kalmasına rağmen (her zamanki gibi) çok iyiydi. Özellikle sonlara doğru onun da kendisini göstereceği sahnelere yer verilmiş. Yine yan rollerde Mehmet Kurtuluş, Okan Yalabık, Serkan Keskin, Osman Sonant, Metin Akdülger gibi tanıdık isimleri görmek de güzeldi.

Sonuç olarak ülkemizin gerçeklerine yer verirken derdini de sulandırmadan anlatan, sıkılmadan izlenilebilecek bir film olmuş. Sadece sevişme sahneleri biraz daha az olabilirmiş gibi geldi ama o da hikayeye hizmet ettiği için göze batmıyor.

Gerçi o malum sahnelerin devamı yönetmen tarafından kesilmiş ama Google'dan aratıp o sahnelerin resmini görünce şok oldum. İrem Sak'a dibi düşen kütük takımı Funda Eryiğit'in o hallerini görünce ne yapar bilmiyorum. :A @xemrexxx @MasacRE @MEnes @Sherlock

8.5/10

Son düzenleme:

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
images

Tereddüt (2016)

Uzun zamandır merak ettiğim bir yapımdı ve sonunda izleyebildim. Hali vakti yerinde mutlu bir psikiyatr olan Şehnaz ve çocukluğunu yaşamayadan evlendirilen Elmas'ın kesişen hayatlarını konu alıyor. Ama film ilerledikçe siyah ve beyaz kadar farklı görünen bu iki kadının aslında aynı kaderi yaşadığını, erkek şiddetinin yaş, statü vs. tanımadığını görüyoruz.

Yeşim Ustaoğlu yine (bundan önceki filmi Araf'ı da izlemiştim) tekinsiz bir atmosfer kurmayı başarmış. Sadece süresi biraz daha uzun olsaymış ve Elmas'a kıyasla gölgede kalan Şehnaz'ın hikayesi azıcık daha derinleştirilseymiş daha iyi olurmuş ama bu haliyle de etkileyici bir yapım olmayı başarmış.

Tabii filmin yıldızı Ecem Uzun. Elmas'ın içinde bulunduğu durumu harika yansıtmış. Özellikle terapi sahnesindeki performansıyla ödülleri sonuna kadar hak etmiş. Senaryonun onun üzerinde yoğunlaşmasını güzel bir fırsata çevirmiş. Yine Funda Eryiğit de ona göre bir tok geri kalmasına rağmen (her zamanki gibi) çok iyiydi. Özellikle sonlara doğru onun da kendisini göstereceği sahnelere yer verilmiş. Yine yan rollerde Mehmet Kurtuluş, Okan Yalabık, Serkan Keskin, Osman Sonant, Metin Akdülger gibi tanıdık isimleri görmek de güzeldi.

Sonuç olarak ülkemizin gerçeklerine yer verirken derdini de sulandırmadan anlatan, sıkılmadan izlenilebilecek bir film olmuş. Sadece sevişme sahneleri biraz daha az olabilirmiş gibi geldi ama o da hikayeye hizmet ettiği için göze batmıyor.

Gerçi o malum sahnelerin devamı yönetmen tarafından kesilmiş ama Google'dan aratıp o sahnelerin resmini görünce şok oldum. İrem Sak'a dibi düşen kütük takımı Funda Eryiğit'in o hallerini görünce ne yapar bilmiyorum. :A @xemrexxx @MasacRE @MEnes @Sherlock

8.5/10
Seri link gönder :A

• Güldürdün
Reactions: Aserat

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

Tek cümleyle sinema sanatının doruk noktası... Yok böyle bir şey, filmleri tekrardan izlemeye çok yatkın olmayan birisi olarak hesaplamalarıma göre bu 11.izleyişim oldu efsaneyi ve istinasız her seferinde eşsiz bir keyif aldım. Gerçekten bu sinemanın doruk noktası. 3 saatlik süresine rağmen soluksuz izletiyor ve 11.izleyişte bile nefes kesiyor... Her sene en az 2 kezden hesaplasak eğer yaşlanacak kadar ömrümüz olursa 100 kez tekrar tekrar bu efsaneyi izleme şerefine erişmiş olabileceğim. 100 olmadı 50 oldu, o bile dolu dolu bir 150 saati eder ömrün.

Godfather’den sonra Matrix’i rekor olarak 5 ve Godfather 2 ve Pulp Fiction’u 4 kez izlemişim. Diğer bütün filmlerde ise ikiyi gördüğüm bile nadirdir, aradaki fark o derecede. 70’lerin başında böyle bir başyapıtı nasıl çekmişler, nasıl sinemanın tanrısı seviyesine ulaşmışlar anlamak mümkün değil. Ama tek bir sahne bile sıkmaz mı 11.izleyişte dahi? Yok, sıkmıyor ve aksine keşke 3 saat değil de 5-6 saat olsaydı dedirtiyor, zerre abartmıyorum kendi açımdan.

Filmi zaten uzun uzun anlatmak mümkün değil. Neredeyse her bir diyaloğu replik, her bir sahnesi efsane. Marlon Brando efsanesi.. Al Pacino’nun o donuk yüz ifadesi... Ve Sonny’nin cengaver o unutulmaz kişiliği... Böyle bir yapıt bu ne yapılmış ne de yapılabilecektir bir daha.

11/10

• Beğendim
Reactions: bazinga

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi

İşlenen ana konu en büyük arzum olduğu için bugün bu filmi izledim. Beklentinin üstünde bir kaliteye ve özgün olmasa da oldukça hoş bir senaryoya sahip iç ısıtan bir film olmuş. Bu filmden seneler sonra çıkan Arif v216’nın birçok konuda bu filmden esinlendiği açık şekilde görülüyor zaten, başrol kadın oyuncusu da dahil. Ancak kıyaslama yapacaksak bu film her açıdan çok daha güzel duruyor.

7.0/10

• Beğendim

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Yakın zamanda planladığım Roma gezisi öncesinde Roma ile ilgili filmlere merak saldım. :D

To Rome With Love (2012)

Woody Amca yine bir şehri muhteşem göstermeyi ve şehre aşık olmayı sağlamayı başarmış. Keşke İstanbul için de böyle bir film yapmış olsaydı iyi yıllarında.

Filmin kadrosu efsane olmuş. Yalnız hikaye çok ortaya karışık olmuş. Alec Baldwin'in karakteri sinema tarihinin en lüzumsuz karakterlerinde üstleri zorlar. :D Ellen Page ve Penelope Cruz. ? Duşta opera olayına çok güldüm. :A

Roma'ya özel ilgim olmasa bu kadar sever miydim emin değilim ama:

6.5/10

------------

Roman Holiday (1953)

Daha Trumbo filmini izlediğimde hemen arkasında izlemek istemiştim ama kısmet şimdiyeymiş. Uzun zamandır da böyle eski klasik izlememiştim iyi geldi.

Audrey Hepburn'ün izlediğim ilk filmi oldu. Zaten kendisinin de ilk ünlü olduğu ve hemen Oscar kazandığı filmmiş. Bayıldım. Muhteşem bir güzellik gerçekten.

Eğlenceli bir romantik komedi klasiği...

8/10

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi

Yabancı sinemada Godfather neyse, yerlide de bu efsanevi yapım odur benim için. Tam bir klasik. Yine kendisini tekrar tekrar izleten çok az sayıdaki filmden birisi benim için. Beşinci kez olmuştur ve her sene aynı keyif aynı ilgiyle izlemeye devam edeceğime şüphe yok bundan 50 sene sonra bile, ömür yeterse.

Sadece Kemal Sunal’ın değil, Türk sinema tarihinin en iyi filmi bana göre. Bütün karakterleri, yan karakterler de dahil çok gerçekçi ve o eski Türkiye’den manzaraları o kadar güzel bir şekilde yansıtmış ki yönetmen, resmen tabloluk bir film...

Kemal Sunal’ın efsanevi performansını zaten söylemeye gerek yok. Büyük bir insandı velhasıl.

Neredeyse bütün sahneleri efsane, meşhur kovalamaca sahnesinden tut da rakı sahnesine kadar. Ama en son sahnedeki o temizlikçi kızla bakıştığı sahnede her defasında içim ısınıyor. O kadar güzel bir sahne ki filmin o dolu dolu mesaj içeren genel yapısına mükemmel bir final adeta..

10/10

• Beğendim

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi

6-7 sene önce ilk kez izlediğimde çok etkilenmiştim ama öyle böyle değil. İzlediğim en etkileyici film olmuştu bir anda. Zamanla etkisi gitti tabi. Bugün ikinci kez izledim ve ilk izlediğimde oluşan etkinin onda birini alamadım. Dahası koca bir kapitalist motivasyon, kapitalizm güzellemesi üzerine kurulu olduğunu fark ettim tüm bu sözde hayat hikayesinin arkasında. Yine de iyi bir film, Will Smith’in performansı zaten efsane adam resmen yaşamış filmi. Ama çok çok iyi bir film değilmiş...

6.5/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

6-7 sene önce ilk kez izlediğimde çok etkilenmiştim ama öyle böyle değil. İzlediğim en etkileyici film olmuştu bir anda. Zamanla etkisi gitti tabi. Bugün ikinci kez izledim ve ilk izlediğimde oluşan etkinin onda birini alamadım. Dahası koca bir kapitalist motivasyon, kapitalizm güzellemesi üzerine kurulu olduğunu fark ettim tüm bu sözde hayat hikayesinin arkasında. Yine de iyi bir film, Will Smith’in performansı zaten efsane adam resmen yaşamış filmi. Ama çok çok iyi bir film değilmiş...

6.5/10
Bana da aynısı olmuştu ikinci izleyişimde de senin puan biraz fazla düşük olmuş. :D

Genelde bu tip filmler sinemaya ilk başlandığında çok daha fazla seviliyor. :):)

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski