En Son İzlediğiniz Film? 🎞

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

Kadın erkek ilişkileri üzerine sıkıcı bir otobiyografik film. Böyle romantizmin koktuğu, kadın erkek ilişkilerinin anlatıldığı yapmacık dünya senaryolarından nefret ederim. Woddy Alen çok iyi ama film kötü.

5.5/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Kadın erkek ilişkileri üzerine sıkıcı bir otobiyografik film. Böyle romantizmin koktuğu, kadın erkek ilişkilerinin anlatıldığı yapmacık dünya senaryolarından nefret ederim. Woddy Alen çok iyi ama film kötü.

5.5/10
Oscar kazanmış en sevmediğim filmlerden biridir. Bir de Top 250'de olması var tabii. :):)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560

80'lerin kült filmlerinden. Çok eğlenceliydi. Kovalamaca sahneleri, müzik sahneleri hepsi mükemmeldi. Ayrıca filmde Ray Charles gibi usta müzisyenler de konuk oyuncu olarak yer almış.

Arabayla kovalamaca sahneleri baya eğlenceliydi. Naziler, polisler, Jake'nin eski sevgilisi... Aslında filmin çoğu sahnesi dışarıdan bakınca saçma ama hiç de saçma gelmiyor izleyene. Diyaloglar, sahneleriyle müthiş bir kara-mizah ve müzik filmi olmuş. Genelde müzik sahnelerini geçerim bunda geçmedim.

Şu vakte kadar hala izlemeyen varsa bekletmesin.

8.5/10

Bayadır izlemek istediğim bir bilim kurgu filmiydi. Aslında Luc Besson Leon dışında çok başarısız bir yönetmen bence. Bu filmde de fikrim değişmedi.

Kült bir film olabilecekken böyle dalga amaçlı çekilmiş gibi bir tarzı vardı. Uzaylı tiplemeleri sevmedim.

Gora'da baya dalga geçiyordu bu filmle.:D Hatta bazı sahneler sırf bu filmi tiye almış.

Bruce Willis ve Gary Oldman iyiydi. Milla Jovovich'i hiç beğenmedim.

Pek eğlendiğimi de söyleyemem. Sıkıcı bir film de değil ama vasat bir film olmuş bence.

5.5/10

Evet, seriyi izlemeye devam ediyorum. İşte Mad Max'in asıl olayı bu film. İlk filmle alakası olmayan sağlam bir distopik film.

Aksiyonu mükemmeldi. Kült karakterleri var filmin. Lord Humungus unutulmaz bir karakter olmuş. Mel Gibson bu filmde karakterine daha da oturmuş.

Yılına göre çekimler çok iyi. İzlerken asla sıkılmayacağınız türde bir film.

8.5/10

Suç filmlerinin hayranı olan benim bunun gibi bir filmi bugüne kadar izlemem büyük utanç.

Brian De Palma da bu tarz filmlerin ustası. Scarface, Carlito's Way ve bu filmde ustalığını konuşturmuş çoğu yerde.

Oyuncular zaten mükemmel. Sean Connery, Kevin Costner, Andy Garcia ve Robert De Niro. Özellikle De Niro harikalar yaratmış ama filmde pek gözükmedi. Bence Al Capone karakterine daha fazla yer vermelilerdi. Filmin en büyük eksi bu diyebilirim.

Filmin bir kaç abartı aksiyon sahnesi vardı ama bazı sahnelere bayıldım. De Palma'nın Hitchcock tarzı çekimleri de süperdi.

Merdiven sahnesi tam bir başyapıt. Filmden de bağımsız olarak gelmiş geçmiş en iyi sahnelerde yerini alır.

Ayrıca Malone'ye kurulan tuzak da mükemmeldi.

Her ne kadar bir The Godfather kadar değilse de bence Goodfellas seviyesinde bir film.

9/10

90'ların kült bilim-kurgularından. Bu kadar iyi bir film beklemiyordum. Müthiş bir senaryo, sürükleyici olay örgüsü ve yılına göre iyi efektler. Sanırım ilk CGİ ile çekilen filmlerden biri.

Mars'a gidecek parası olmayan ama o deneyimi yaşamak için beynine anı yükleme işlemi yaptıran bir işçinin işlem sırasında hata olmasıyla beyin hasarıyla birlikte halisünasyonlar görmesine dayanıyor. Film Arnold'un aslında gerçek mi yoksa hayal mi yaşadığını bize söylemiyor. Tamamen yoruma açık.

Bana kalırsa hayal. Çünkü hayalinde aynı Arnold'un yüklettiği kadın var. Aynı zamanda adamı uykudan uyandırmak için gelen bir psikolog var.

Bu arada bu film Matrix'ten yıllar önce kırmızı hap olayını kullanmış. Güzel bir ayrıntıydı.

Philip K. Dick'ten yine mükemmel bir hikaye. Adamın tüm hikayeleri kült.

8/10

Edward Norton'un izlemediğim filmlerinden. The Prestige ile aynı yılda çıkmış ve onun kesinlikle fersah fersah gerisinde.

Filmin çoğu kısmında göz kapaklarımı açık tutmak için zor dayandım. Neil Burger bu tarz ağır filmleri yönetecek kalibrede bir adam olmadığını göstermiş.

Ayrıca filmin senaryosu çok mantıksız:

Tamam planının tuttu kız ölmüş gibi yapıp kaçtı. Madem öyle niye prensle uğraşmaya devam ediyor uzun süre? Gitse ya kızın yanına.

Edward Norton ve Paul Giamatti çok iyiydi. Onların ve sonunun hatırına:

6/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
@Danger UA! teker teker gelseydin sayfa kasıyor sonra. :D

İzlediklerinden sadece The Illusionist'i izlemiştim ve beğenmiştim.

Mad Max'in ilkini beğenmeyip ikincisini çok beğenmen ilginç olmuş. İzlemek istiyorum en kısa zamanda ama zaman yok işte. :(

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
@Danger UA! teker teker gelseydin sayfa kasıyor sonra. :D

İzlediklerinden sadece The Illusionist'i izlemiştim ve beğenmiştim.

Mad Max'in ilkini beğenmeyip ikincisini çok beğenmen ilginç olmuş. İzlemek istiyorum en kısa zamanda ama zaman yok işte. :(
Mad Max'in ilkinin seriyle alakası yok çünkü. The Illusionist baya sıkıcıydı ya. Ya da uykum vardı o yüzden beğenmedim.

Neferian

Emekli
Reaksiyon puanı
25
Puanı
169

Ernest et Celestine,
Fransız yapımı bir animasyon filmi.
Türkçeye çevrilmiş adı İki Arkadaş.
Fareler ve ayılardan ibaret bir dünyada ancak masallarda bir fare ile bir ayı beraber yaşayabilirmiş.
Ama müzisyen ayı Ernest ve ressam fare Celestine bu önyargıyı kırmaya çalışıyor.
Çocuk filmi sayılabilecek bir film.
Ama filmin sonunda kaç yaşında olursanız olun yüzünüze bir gülümseme yerleşiyor.
İzlenilebilir.
7.5

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
@Danger UA! Total Recall

Uzun zaman oldu ama hatırladığım kadarıyla filmin sonunda insanlar oksijen alabiliyordu
. Sanki hepsi hayal değil gibi ya da her şey beynin içinde bitiyor da olabilir sanal gerçeklik vasıtasıyla, Matrix gibi

Total Recall in yeni versiyonu da varmış, puanı da düşük değil onu da izlemek gerek. :)

Bir de Azınlık Raporu filmi bu filmin değiştirilmiş devamı gibi bir şeymiş. Onu da izleme listeme aldım.

Total Recall, Dark City, Matrix, 13.Kat, Mr Nobody, Truman Show gibi aynı türe ait film ailesinin filmlerini sevmemek mümkün değil. Keşke film kulübünde böyle filmler de olsa, romantik komedi yerine. :D

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
@Danger UA! Total Recall

Uzun zaman oldu ama hatırladığım kadarıyla filmin sonunda insanlar oksijen alabiliyordu
. Sanki hepsi hayal değil gibi ya da her şey beynin içinde bitiyor da olabilir sanal gerçeklik vasıtasıyla, Matrix gibi

Total Recall in yeni versiyonu da varmış, puanı da düşük değil onu da izlemek gerek. :)

Bir de Azınlık Raporu filmi bu filmin değiştirilmiş devamı gibi bir şeymiş. Onu da izleme listeme aldım.

Total Recall, Dark City, Matrix, 13.Kat, Mr Nobody, Truman Show gibi aynı türe ait film ailesinin filmlerini sevmemek mümkün değil. Keşke film kulübünde böyle filmler de olsa, romantik komedi yerine. :D
Yeni versiyonu sadece özel efektten ibaretmiş. Puanı da 6.3.

Minority Report'u her fırsatta söylüyorum zaten adam Blade Runner ve Total Recall'ın yaratıcısı.

Altta saydığın filmler gerçekten de hepsi çok özgün ve güzel filmler. Şimdi şöyle bir bakınca şu filmlere hepsinin hayatı sorgulayan bir yönü var. En iyi özellikleri de bu sanırım.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi

Efsanevi, destansı, olağanüstü dizi olan LOST u az da olsa anımsatmış çok iyi bir film.

Filmin başlarında ikinci sınıf bir film olur diyordum ama Kelebek Etkisi ne bile kafa tutacak düzeyde

Şüphesiz sağlam bir yönetmen çekseydi bu film Kelebek Etkisini bile geride bırakabilirmiş. Mükemmel senaryo ama Yönetmen senaryonun hakkını dört dörtlük verememiş.

Dramatik bir bilimkurgu. Son sahnede ben bile duygulandım.

Lost'un unutulmazlarından Juliette yi burada siyah saçlı olarak görmek sevindirdi. Herhangi bir LOST karakterlerini herhangi bir yapımda görünce seviniyorum.

Bir de filmdeki önemli bir karakterin adının Jack Sheppard olması...? Zaten zaman bilimkurgusu anlamında da LOST a benzemesi...

Genel olarak Kelebek Etkisi ni de andırdı. Kelebek Etkisi filmini sevenler bu filmi de kesin sevecektir

babasını kurtardıktan sonra annesini telefonla araması ama telefona başkanının çıkması, yavaş yavaş annesinin cenazesini hatırlaması... İçim burkuldu izlerken

Elbet ufak mantık hataları ya da açıkta kalmış sorular yok değil, dediğim gibi Yönetmen böyle güzel bir konunun hakkını tam verememiş. Eğer dört dörtlük bir yönetmen olsaydı bu film böyle kıyıda köşede kalmaz, tarihe geçmiş kült bir film olabilirdi..

Lost veya Kelebek Etkisi ni sevmiş olanlara muhakkak öneririm @OzaN @Danger UA!

8.7/10

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560

Efsanevi, destansı, olağanüstü dizi olan LOST u az da olsa anımsatmış çok iyi bir film.

Filmin başlarında ikinci sınıf bir film olur diyordum ama Kelebek Etkisi ne bile kafa tutacak düzeyde

Şüphesiz sağlam bir yönetmen çekseydi bu film Kelebek Etkisini bile geride bırakabilirmiş. Mükemmel senaryo ama Yönetmen senaryonun hakkını dört dörtlük verememiş.

Dramatik bir bilimkurgu. Son sahnede ben bile duygulandım.

Lost'un unutulmazlarından Juliette yi burada siyah saçlı olarak görmek sevindirdi. Herhangi bir LOST karakterlerini herhangi bir yapımda görünce seviniyorum.

Bir de filmdeki önemli bir karakterin adının Jack Sheppard olması...? Zaten zaman bilimkurgusu anlamında da LOST a benzemesi...

Genel olarak Kelebek Etkisi ni de andırdı. Kelebek Etkisi filmini sevenler bu filmi de kesin sevecektir

babasını kurtardıktan sonra annesini telefonla araması ama telefona başkanının çıkması, yavaş yavaş annesinin cenazesini hatırlaması... İçim burkuldu izlerken

Elbet ufak mantık hataları ya da açıkta kalmış sorular yok değil, dediğim gibi Yönetmen böyle güzel bir konunun hakkını tam verememiş. Eğer dört dörtlük bir yönetmen olsaydı bu film böyle kıyıda köşede kalmaz, tarihe geçmiş kült bir film olabilirdi..

Lost veya Kelebek Etkisi ni sevmiş olanlara muhakkak öneririm @OzaN @Danger UA!

8.7/10
Mutlaka izle demiştim. Süper filmdir.

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
Project Almanac (2014) -Şiddetle Önerilir.

Dizi zaman kavramanın gizemleriyle kafanızı allak bulak eden filimlerden.

Filmin diğer bir özelliği ise Rec'de ki gibi kişilerden birinin kamerayla çekmesiyle oluşuyor.

Filmin konusu, başrolde ki çocuğun kendisini 20 sene önce ki doğumgünü resminde görmesinden sonra bunun nasıl mümkün olabileceğini araştırıp babasının çalışmalarına ulaşması ile alakalı.

Filmde muammada kaldığım tek yer:
Düşünürken biranda aklıma geldi, bu adamlar her geriye gittidiğinde sonrasında şimdi ki zaman dönüyor gerisini hatırlamıyorlardı.
Fakat ne olduda en son geri gidişin dönüşü şimdiki zaman değilde olayların başlangıcı oldu? Bize gösterilen sahne aa babamın 2 kamerası varmış dedikleri yer.

Filme Puanım: 9.0

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061

Çok saçma sapan bir filmdi.:F Michael C. Hall ve Daniel Radcliffe için baktım. Çok sıkılmadım ama saçma buldum filmi.:F

Konu pek iç açıcı değil. Sıkıcı ve bir yere varmayan sadece pürüzlerin olması ile bir şeyler oluşturulmaya çalışılmış bir senaryosu var.
Oyuncular iyiydi. Dexter'dan daha samimi geliyordu Michael'ın oyunculuğu. Dexter'da ölüyordum o bayık sesini duyunca.:(
Daniel ve Dane'de iyi oyunculuk çıkarmış.

Pek bir şeyi yoktu filmin. İlerlete ilerlete bitirdim işte.:F

4/10 bu puan biraz olsun gördüğüm emeğe ve oyunculuğa.:D

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
dün akşam babam maç izlerken ilk yarısı bitti fox tvde maymunlar cehennemi başlangıçı gördük son yarım saatini bitene kadar izledim daha öncedende bildiğim bir filmdi tabikide çok başarılı bir yapım gerçekten ama ben insanların tarafını tutmuyorum o filmde maymunların tarafını tutuyorum kıyamam ben onlara :A:A:A

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Abre loj ojos / Open Your Eyes

En son Almodovar ile sevdiğim İspanyol sinemasında izlemek istediğim filmlerdendi. Açıkçası beklediğimden çok farklı çıktı. Daha dram ağırlıklı bir şeyler bekliyordum nedense.
Penelope Cruz. :love1:

Bir de gerçekten anlaşılması zor bir film. İnternette de baktım taşları tam olarak yerine oturan bir yorum göremedim. Bu yüzden daha sonradan bir kez daha izleyeceğim. -Amerikan versiyonu Vanilla Sky'ı izleyeceğine bu filmi izleyin derim.-

Birazcık torpillisinden 8/10
Superbad

Beklentimin altında kalan bir oldu. Çok az güldüm filmde.

6/10
Easy A

Yerlere yatırmasa da orjinal sayılabilecek bir konu ile eğlenceli vakit geçirtiyor. Sevdim ben.
Emma Stone. :love1:

7/10
The Hangover

Neredeyse herkesin en sevdiği komedi filmleri arasında olan bir filmdi. Beklentimin altında kaldı maalesef. Tabi beklenti ilk cümledeki gibi olunca normal bu. :D

Zach Galifianakis çok sempatik. :D

7/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Başlığı görmüşken yazayım. Daha sonra yine başlığa detaylı girip sizin izlediklerinizi de okuyup mesajlarınızı beğenirim. :D (Sadece Kill Your Darlings yorumu gözüme çarptı ben de hiç sevmemiştim o filmi @sokak sanati :D)

Hayatımda izlediğim en kötü filmler arasına girecek kadar kötü bir filmdi. Yok yani baştan aşağı saçmalıktan ibaretti. Hiç ama hiç tarzım değilmiş. Tamamen zaman kaybı. :(

Sadece sonlara doğru kadının ormandaki kovalamaca sahnesi biraz gerdi itiraf edeyim. O kısım için puanımı yüksek tutacağım ama çok yüksek olamayacak tabii. :):)

3/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060

Çok saçma sapan bir filmdi.:F Michael C. Hall ve Daniel Radcliffe için baktım. Çok sıkılmadım ama saçma buldum filmi.:F

Konu pek iç açıcı değil. Sıkıcı ve bir yere varmayan sadece pürüzlerin olması ile bir şeyler oluşturulmaya çalışılmış bir senaryosu var.
Oyuncular iyiydi. Dexter'dan daha samimi geliyordu Michael'ın oyunculuğu. Dexter'da ölüyordum o bayık sesini duyunca.:(
Daniel ve Dane'de iyi oyunculuk çıkarmış.

Pek bir şeyi yoktu filmin. İlerlete ilerlete bitirdim işte.:F

4/10 bu puan biraz olsun gördüğüm emeğe ve oyunculuğa.:D
Zar zor bitirebilmiştim filmi o da MCH için :F

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
sinema-ask-sana-benzer-6891472_x_o.jpg

AŞK SANA BENZER

Filmi çok beğendim güzel bir film olmuş. Benim için biraz hayal kırıklığı oldu orası ayrı. Daha iyi bir iş bekliyordum. Neyse yine de çok beğendim.

Özellikle filmin şarkıları süperdi. Son zamanlarda izlediğim filmler arasında en iyi şarkılar bu filmdeydi.

Burak ve Fahriye'nin oyunculukları süperdi, çok beğendim. Yavuz Bingöl'de sürpriz yapmış. :D

Yavuz Bingöl'ün söylediği ''Çare bulunmaz değil, görünmezdir.'' sözü çok anlamlı. Filme damga vuran bir sözdü bence.

Uzun zamandır izlemek istiyordum, sonunda izledim. :Z Daha farklı bir iş bekliyordum, biraz hayal kırıklığı oldu orası ayrı ama yine de çok beğendim.

Puanım : 8.5/10

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Kadrosuyla dikkat çeken bir film.:D Kim ne demiş diye bende merakla yorumları aramıştım ve hiç olumlu yorum görmedin daha.:F @OzaN
@yatutarsa Micheal bu filmde daha iyiydi Dexter'da beni kasıyordu ama bu filminde kötü değildi. :A