En Son İzlediğiniz Film? 🎞

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
@bazinga Prime daki Vırus adlı filme baktın mı?
Yok ilk kez gördüm. Puanları iyiymiş ama Hint filmi olduğu için şüpheliyim ve virüsle ilgili pek bir şey izlemek hoşuma gitmiyor şu sıralar. :A O değil de Hintliler bile virüs öngörüsünde bulunmuş hem de geçen sene. :D

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Yok ilk kez gördüm. Puanları iyiymiş ama Hint filmi olduğu için şüpheliyim ve virüsle ilgili pek bir şey izlemek hoşuma gitmiyor şu sıralar. :A O değil de Hintliler bile virüs öngörüsünde bulunmuş hem de geçen sene. :D
Konusu yaşadıklarımızı anlattığından ilgimi çekti.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

The Juniper Tree (1990)

Björk'ün ilk filmi oluşu ve İzlanda'da oluşuyla dikkatimi çekti ama pek beklediğimi bulamadım. Evet, yüzyıllar öncesinin sıradanlığına ait bir şeyler izlemek ilgi çekici ve filmin ilgi çekici olduğu noktalar da var. Fakat fantastikliğe bağladığı kısımla birlikte beni tamamen kaybetti ne yazık ki. Keşke o sulara hiç girmeyip daha gerçek bir sonu olsaymış...

5/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Louder Than Bombs (2015)

Atanamamış Extremely Loud & Incredibly Close. Onun gibi travmatik olay sonrası bir aileye odaklanıyor. Fakat daha önemsiz, daha az ilgi çekici, fakat daha bol karakterli bir hikaye bu. Bana çok fazla depresif geldi, hatta hala filmi izledikten sonraki depresifliği tam atamadım. (2-3 gün geçti izleyeli) Dramatik açıdan başarılı olduğu anlar var. Rachel Brosnahan (özellikle malum sahnede :A) harikaydı falan ama genel olarak pek değerli bulduğum bir film olmadı...

5.5/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Üç Maymun (2008)

Yorumum şuradadır.

7/10

-----------

The Five-Year Engagement (2012)

Jason Segel, Emily Blunt, Alison Brie, Chris Pratt, Dakota Johnson... Bu kadrodan çıkabilecek bir filmi sevmeme ihtimalim epey zayıftı ki sevdim. Jason Segel çok sevilesi bir adam bu tip filmler için çok ideal. Fakat filmin bir Forgetting Sarah Marshall olmadığını da belirtmek gerek. Özellikle ikinci kısımda film biraz fazla sarkıyor, süresi kesinlikle filmin hak ettiğinden çok fazla. Yine de ilişkiler üzerine popüler bir problemi ele alan eğlenceli bir yapım olduğu söylenebilir...

6/10

------------

My Girlfriend's Boyfriend (1987)

Eric Rohmer "Comedies and Proverbs" serisinin son filmi, benim izlediğim beşinci filmiydi. Artık yönetmenin tarzını ezberledim gibi. Yine deniz, güneş, güzel kadınlar, güzel erkekler ve karmakarışık romantik ilişkiler... Benim için filmin eksisi karakterlere adapte olmanın zorluğuydu. Eminim ikinci kez izlesem daha fazla keyif alırım. Diyaloglar içerisinde çok güzel replikler var ama biraz yapaylıkta yok değil... Görüntü yönetmenliği çok iyiydi ama keşke görüntü kalitesi de güzel olsaydı. Bir restorasyonu hak ediyor bu film...

5.5/10

• Beğendim
Reactions: mesmeso

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

Muhteşem bir "yönetmenlik" filmiydi. Resmen görsel şölen izledik, sinematik açıdan izlediğim en görsel şölenin yapıldığı filmlerin başlarında geliyor. İşte yönetmenlik işte sinemada görsel şölen bu dedirtiyor. Özellikle o kelebek adası geçiş efekti...

Filmin senaryosu zaten sürrealizm üzerine kurulu olduğu için diğer filmlerden farklı ve pek akıcı değil. Gerçeklikten kopuştan ziyade sürrealist bir hikaye anlatımı söz konusu.

Başroldeki küçük kız kesinlikle çok tatlıydı, o İngilizce şivesi. Oyunculuğu da çok iyiydi.

Filmin duygu aktarımı, adam ile küçük kız arasındaki o hikaye anlatımı yöntemi ve araya giren sürrealist detaylar, yani hikayenin akışına müdahale edildiği kısımlar her biri filmin yapılış amacının başarıyla tamamlandığını gösteriyor. Alt metni fazlasıyla sağlam. Eleştirel bir yapım, Ota Benga diye 1900'lerin başlarında Amerika'da hayvanat bahçesinde sergilenen bir insanın varlığından haberdar olduk farklı şekilde olsa da. Gerçek hayatta yaşadıklarının aksine, bu filmde ondan da bir özür söz konusuydu.

Hem muhteşem yönetmenliği, olağanüstü sanatsal görsel şöleni hem de sıcacık hikayesiyle kalburüstü ve üzerinden zaman geçtikçe etkisini daha da arttıracak yapıtlardan biri olmuş kısacası...

8.0

• Beğendim

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Muhteşem bir "yönetmenlik" filmiydi. Resmen görsel şölen izledik, sinematik açıdan izlediğim en görsel şölenin yapıldığı filmlerin başlarında geliyor. İşte yönetmenlik işte sinemada görsel şölen bu dedirtiyor. Özellikle o kelebek adası geçiş efekti...

Filmin senaryosu zaten sürrealizm üzerine kurulu olduğu için diğer filmlerden farklı ve pek akıcı değil. Gerçeklikten kopuştan ziyade sürrealist bir hikaye anlatımı söz konusu.

Başroldeki küçük kız kesinlikle çok tatlıydı, o İngilizce şivesi. Oyunculuğu da çok iyiydi.

Filmin duygu aktarımı, adam ile küçük kız arasındaki o hikaye anlatımı yöntemi ve araya giren sürrealist detaylar, yani hikayenin akışına müdahale edildiği kısımlar her biri filmin yapılış amacının başarıyla tamamlandığını gösteriyor. Alt metni fazlasıyla sağlam. Eleştirel bir yapım, Ota Benga diye 1900'lerin başlarında Amerika'da hayvanat bahçesinde sergilenen bir insanın varlığından haberdar olduk farklı şekilde olsa da. Gerçek hayatta yaşadıklarının aksine, bu filmde ondan da bir özür söz konusuydu.

Hem muhteşem yönetmenliği, olağanüstü sanatsal görsel şöleni hem de sıcacık hikayesiyle kalburüstü ve üzerinden zaman geçtikçe etkisini daha da arttıracak yapıtlardan biri olmuş kısacası...

8.0

okudum.png

Okudum reyisi özlemle andığım yorumlardan biri. :A Bana hiç mi hiç hitap etmemişti, zaman geçtikçe de etkisi artmadı. :A

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,532
Puanı
860

Güzel kurgulanmış, oldukça gizemli ve bolca psikolojik unsur barındıran bir film. Eğer klostrofobiniz varsa film sizin için daha gerilimli bir hale gelebilir. Ancak yoksa bile yinede heyecanlandıran sahneler mevcut. Finali de oldukça tatmin edici buldum. Herkese tavsiye ederim, izleyin.

7/10

• Beğendim
Reactions: bazinga

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,532
Puanı
860

Günümüz medyasının karanlık taraflarını ele alan güzel bir yapım olmuş. Jake sanırım en underrated oyunculardan biri, oynadığı her rolü mükemmel yansıtıyor ancak gereken değeri kesinlikle görmüyor. Jake ne kadar iyi oynadıysa adamdan o kadar nefret ettim. Salt kötülük ve hırsın insana neler yaptırabileceğini gösteren müthiş bir film olmuş.

8/10
------

Oyunculuk, animasyonlar ve “makyaj” peş para etmez. Konu güzel, fikir güzel ona lafım yok ama yöneten kişi yönetememiş. Bu olaylar bu konu böyle işlenmez. Hele o bomba patlama yerini gösterdikleri sahneler ne öyle. Kadının suratınn öylesine kömürü sürmüşler. Hiç kimsenin kıyafetinde en ufacık kir veya kan yok. Ayaklar ve açık olan işte ne varsa oralar hasar almış yaralanmış. Fikir güzel ama teknik cidden berbat.

5/10

Son düzenleme:
  • Beğendim

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Airplane! (1980)

Prime Video'da sürekli karşıma çıkan bir filmdi ve kalkmadan önce izleyeyim dedim. Bugüne kadar bu film hakkında hiçbir şey duymadığıma şaşırdım. Pek çok yerde kahkaha attıran, izlediğim en absürt filmlerden biriydi.

Özellikle kelime oyunlarında, soruları ters yerinden anlama kısımlarında çok güldüm. Tam sevdiğim mizah.

Flashback olan kısımları sevmedim ve konunun zaman zaman akmadığı kısımlar var. Bir de zamanın azizliğine uğramış espriler var tabii, o zaman izlesek muhtemelen çok fazla gülünecek ekstra şey çıkardı.

Monty Python sevenlere bu filmi de birkaç gün sonra Prime'dan kalkmadan izlemelerini öneririm. @mesmeso61 @Sherlock @MEnes + @xdragxx sen de sevebilirsin absürtlüğünü. :D

8'e yükseltmemek konusunda kararsız kalsam da:

7.5/10

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060

Airplane! (1980)

Prime Video'da sürekli karşıma çıkan bir filmdi ve kalkmadan önce izleyeyim dedim. Bugüne kadar bu film hakkında hiçbir şey duymadığıma şaşırdım. Pek çok yerde kahkaha attıran, izlediğim en absürt filmlerden biriydi.

Özellikle kelime oyunlarında, soruları ters yerinden anlama kısımlarında çok güldüm. Tam sevdiğim mizah.

Flashback olan kısımları sevmedim ve konunun zaman zaman akmadığı kısımlar var. Bir de zamanın azizliğine uğramış espriler var tabii, o zaman izlesek muhtemelen çok fazla gülünecek ekstra şey çıkardı.

Monty Python sevenlere bu filmi de birkaç gün sonra Prime'dan kalkmadan izlemelerini öneririm. @mesmeso61 @Sherlock @MEnes + @xdragxx sen de sevebilirsin absürtlüğünü. :D

8'e yükseltmemek konusunda kararsız kalsam da:

7.5/10
2-3 geceye bakarım uyumadan süresi de iyiymiş :A

• Beğendim

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,532
Puanı
860

Meryl Streep ve Nicole Kidman'ı görünce izleyeyim dedim. Yıllardır ezilen bu azınlık konusunda tatlı bir dille, kesinlikle göze parmak olmayan bir yolla mesajlarını vermişler. Meryl Streep’i şarkı söyleyip dans ederken izlemek de çok hoştu. Nicole Kidman tüm güzelliği ile filmde parlıyordu. Filmde doldurulmamış karakterler yok değildi. Ama detaya değil, genele baktığımızda gerçekten kaliteli oyunculuklar da izliyoruz. Mesaj içeren çerezlik bir film olarak özetleyebiliriz. İzlemesi genel olarak keyifliydi. Tek kötü tarafı süresi gereksiz uzundu.

6/10

• Beğendim

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Meryl Streep ve Nicole Kidman'ı görünce izleyeyim dedim. Yıllardır ezilen bu azınlık konusunda tatlı bir dille, kesinlikle göze parmak olmayan bir yolla mesajlarını vermişler. Meryl Streep’i şarkı söyleyip dans ederken izlemek de çok hoştu. Nicole Kidman tüm güzelliği ile filmde parlıyordu. Filmde doldurulmamış karakterler yok değildi. Ama detaya değil, genele baktığımızda gerçekten kaliteli oyunculuklar da izliyoruz. Mesaj içeren çerezlik bir film olarak özetleyebiliriz. İzlemesi genel olarak keyifliydi. Tek kötü tarafı süresi gereksiz uzundu.

6/10
Şurada konusu da var, buraya da kopyalarsan iyi olur. :D

2020 The Prom - Film Yorumları

• Beğendim

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Ruby Sparks.

Dünya Sinema Tarihi'nin gelmiş geçmiş en iyi 3. filmi olduğuna karar verdim. 2. kere izledim.

"Ruby, her şeyi biliyor." yazsa ne olurdu, çok merak ediyorum. İlk izleyişimde bu aklıma gelmemişti ama artık felsefe öğrencisi olarak bu sorunun cevabını merak etmek benim görevim.

• Harika

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,586
Puanı
1,060
Kelebeğin Rüyası (2013)

Normalde izlediğim filmlerin burada yorumunu yapmam. Kitaplar daha akılda kalıcı olduğu için genelde film yerine onlar hakkında konuşmayı daha çok seviyorum. Şu filme bir yorum gerekliydi ama. :A @phoebebuffay

2013'te sırf popüler olduğu için izlemediğim birkaç film vardı. Bu film de onlardan biriydi sanırım, izledikten sonra neden izlememişim diye sordum kendi kendime. Bu da filmden hoşlandığımı belli ediyor aslında. Öncelikle oyunculuklardan bahsedecek olursam Mert Fırat ve Kıvanç Tatlıtuğ filmin yıldızlarıydı. Oyunculuk anlamında da kendilerini ıspatlayabilecek karakterleri canlandırmışlar, özellikle Rüştü yüreğimi burkmadı değil. Sürekli öksürdüğü için finalde öleceğini tahmin etmiştim ama Mediha'yla olan aşkını daha çok görebilseymişiz keşke. Normalde Farah Abdullah'ı ne güzel bulurum, ne de oyunculuğuna çok bayılmam ama buradaki rolü küçük olsa da hakkını vermiş gerçekten. (@phoebebuffay :A) Belçim Bilgin'in de öyle ahım şahım bir oyunculuğu yoktu ama sırıtmadı desem yeterli olacaktır. Bu rolü daha iyi canlandırabilecek kadın oyuncular mevcutmuş.

Yardımcı karakterler bildiğimiz şampiyonlar ligi gibi. Küçük rolleri canlandırsalar da Ahmet Mümtaz Taylan, Taner Birsel, Devrim Yakut ve İpek Bilgin gibi oyuncuları da kadroda görmekten çok memnun oldum.

Film başarılı diyaloglarla başlayıp ilk dakikadan itibaren izleyiciyi içine çekiyor. Dönem Türkiyesi ve maden ocaklarının zorluğu, idealleri olan aynı zamanda yoksullukla savaşması gereken sanat dolu iki gencin hikayesi başarılı bir şekilde işlenmiş. Yapımda emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

8/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,791
Puanı
1,061
Kelebeğin Rüyası (2013)

Normalde izlediğim filmlerin burada yorumunu yapmam. Kitaplar daha akılda kalıcı olduğu için genelde film yerine onlar hakkında konuşmayı daha çok seviyorum. Şu filme bir yorum gerekliydi ama. :A @phoebebuffay

2013'te sırf popüler olduğu için izlemediğim birkaç film vardı. Bu film de onlardan biriydi sanırım, izledikten sonra neden izlememişim diye sordum kendi kendime. Bu da filmden hoşlandığımı belli ediyor aslında. Öncelikle oyunculuklardan bahsedecek olursam Mert Fırat ve Kıvanç Tatlıtuğ filmin yıldızlarıydı. Oyunculuk anlamında da kendilerini ıspatlayabilecek karakterleri canlandırmışlar, özellikle Rüştü yüreğimi burkmadı değil. Sürekli öksürdüğü için finalde öleceğini tahmin etmiştim ama Mediha'yla olan aşkını daha çok görebilseymişiz keşke. Normalde Farah Abdullah'ı ne güzel bulurum, ne de oyunculuğuna çok bayılmam ama buradaki rolü küçük olsa da hakkını vermiş gerçekten. (@phoebebuffay :A) Belçim Bilgin'in de öyle ahım şahım bir oyunculuğu yoktu ama sırıtmadı desem yeterli olacaktır. Bu rolü daha iyi canlandırabilecek kadın oyuncular mevcutmuş.

Yardımcı karakterler bildiğimiz şampiyonlar ligi gibi. Küçük rolleri canlandırsalar da Ahmet Mümtaz Taylan, Taner Birsel, Devrim Yakut ve İpek Bilgin gibi oyuncuları da kadroda görmekten çok memnun oldum.

Film başarılı diyaloglarla başlayıp ilk dakikadan itibaren izleyiciyi içine çekiyor. Dönem Türkiyesi ve maden ocaklarının zorluğu, idealleri olan aynı zamanda yoksullukla savaşması gereken sanat dolu iki gencin hikayesi başarılı bir şekilde işlenmiş. Yapımda emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

8/10
Popüler olduğu için film izlememek de iyiymiş. :A Bir de ben izledim ama izlemeyenlere sorun olmasın diye bazı yerleri spoiler içine mi alsan. :A

• Güldürdün
Reactions: kerem