En Son İzlediğiniz Film ?

DarkLegenD

Favori Üye
24 Ağustos 2014
17,492
8,279
860
19
İngiltere
www.cizikdvdkasetleri.com
Beni etkileyen sahneler
Çocukların geçtiği sahneler. Yoksa adama iğne yapılmış azmış etmiş. Bunlar fantazi ürünü...Eğer o çocuk sahnelerinde içiniz kötü olmadıysa ve etkilenmedim diyebiliyorsanız gerçekten bi kendinizi sorgulayın tanrıdan önce:X

Ayrıca
"Tanrı herşeyi biliyorsa" dan önce tanrıyı kim yarattı/nasıl oldu? Neden biz varlıkları sorularına cevap beklıyorum:A

Soruya cevap vermek gerekirse;Tanrı bir senaristtir, bir yönetmendir. Biz de oyuncular. Bir oyuncu yönetmene ve senariste mudahale edemez 🅰A

Bu spoiler'ı sevdim sakın kaldırma @bazinga sohetlerde güzel gider :X
Bu çok tehlikeli bir spoiler şekli yalnız. :A Başımıza iş alabiliriz. :A

Filmde -anlık- sıkıntı yaşadığım tek sahne Baba'nın küçük bedene geçirdikten sonra onun çocuğu olduğunu gördüğümüz andı. Ki zaten onun, çocuğu olduğu belliydi. Ki'nin ki'si ise filmin yetkilileri bunu saklamaya çalışmadı zaten.

"Soruya cevap vermek gerekirse;Tanrı bir senaristtir, bir yönetmendir. Biz de oyuncular. Bir oyuncu yönetmene ve senariste mudahale edemez'' Bu hangi sorunun cevabı veya hangi sorunun cevabı olmaya çalıştı?

Reactions: Forumdash

Forumdash

Kendi Modu
Favori Üye
21 Temmuz 2012
53,736
22,610
1,060
Bu çok tehlikeli bir spoiler şekli yalnız. :A Başımıza iş alabiliriz. :A

Filmde -anlık- sıkıntı yaşadığım tek sahne Baba'nın küçük bedene geçirdikten sonra onun çocuğu olduğunu gördüğümüz andı. Ki zaten onun, çocuğu olduğu belliydi. Ki'nin ki'si ise filmin yetkilileri bunu saklamaya çalışmadı zaten.

"Soruya cevap vermek gerekirse;Tanrı bir senaristtir, bir yönetmendir. Biz de oyuncular. Bir oyuncu yönetmene ve senariste mudahale edemez'' Bu hangi sorunun cevabı veya hangi sorunun cevabı olmaya çalıştı?
Neden tehlikeli ben sevdim:X Şuan filmden bağimsiz başka bir konu konuştugumuz için. Millet görse de olur görmese de . Hani başka konularda lak laka döndüğü için konular. Rahatsız olanlar geçebilir böylelikle:A

'Tanrı her şeyi biliyorsa neden var?' bu soruya cevap vermiştim:X (senarist/yönetmen)

Reactions: DarkLegenD

DarkLegenD

Favori Üye
24 Ağustos 2014
17,492
8,279
860
19
İngiltere
Neden tehlikeli ben sevdim:X Şuan filmden bağimsiz başka bir konu konuştugumuz için. Millet görse de olur görmese de . Hani başka konularda lak laka döndüğü için konular. Rahatsız olanlar geçebilir böylelikle:A

'Tanrı her şeyi biliyorsa neden var?' bu soruya cevap vermiştim:X (senarist/yönetmen)
Sansürlenmiş ya. :A

Benim o soruyu sorma amacım, 474 katrilyon ışık yılı sonra kendisinin ne yapacağını biliyorsa neden var, bunun cevabını merak ediyorum. Ki cevabını olabileceğini de düşünmüyorum.

Forumdash

Kendi Modu
Favori Üye
21 Temmuz 2012
53,736
22,610
1,060
Sansürlenmiş ya. :A

Benim o soruyu sorma amacım, 474 katrilyon ışık yılı sonra kendisinin ne yapacağını biliyorsa neden var, bunun cevabını merak ediyorum. Ki cevabını olabileceğini de düşünmüyorum.
Kendisinin ne olacağini mi sordun yoksa biz insanoğlunun neler olacağini mi? Ben biz insanoğlunun neler olacağini olarak anladım ve cevap verdim. İnsanoğlu kendi hayatının ne olacağina cevap veremezken bir de bu soru :X Ne bileyim beyın yakarak adam öldürmek istiyorsan:A

Ama yine de o sorunun cevabı Tanrı'yı kim yarattıya cıkıyor.

Bu arada sizin yuzunuzden Tanrı demek zorunda kalıyorum. Allah diyerek neden sorgulayamıyorsunuz? @Tolstoyevski :A

Tolstoyevski

Favori Üye
14 Temmuz 2014
7,066
10,533
611
Papua Yeni Gine
www.ataturkungencligehitabesi.com
Kendisinin ne olacağini mi sordun yoksa biz insanoğlunun neler olacağini mi? Ben biz insanoğlunun neler olacağini olarak anladım ve cevap verdim. İnsanoğlu kendi hayatının ne olacağina cevap veremezken bir de bu soru :X Ne bileyim beyın yakarak adam öldürmek istiyorsan:A

Bu arada sizin yuzunuzden Tanrı demek zorunda kalıyorum. Allah diyerek neden sorgulayamıyorsunuz? @Tolstoyevski :A

Tanrı genel kavramı temsil ediyor Allah ise özeli ve milyonlarca Tanrı isminden sadece biri, Arap mitolojisine ve coğrafyasına ait. Eğer tartışılan şey İslam ise o zaman Allah denilebilir ama değilse onu söylemek yanlış, mesele niye Allah değil de Yhv veya Zeus veya herhangi bir Tanrı adı denmiyor de denilebilir :D

Neyse film yorumlarını din-Tanrı tartışmasıyla işgal etmeyelim en iyisi, gerçi tartışmayı açan ben değilmişim gibi :A

DarkLegenD

Favori Üye
24 Ağustos 2014
17,492
8,279
860
19
İngiltere

Kendisinin ne yapacağını biliyorsa diyorum.

@Tolstoyevski ile ben işin Allah kısmını çoktan geçtik.

Forumdash

Kendi Modu
Favori Üye
21 Temmuz 2012
53,736
22,610
1,060
Kendisinin ne yapacağını biliyorsa diyorum.

@Tolstoyevski ile ben işin Allah kısmını çoktan geçtik.
Hep dikkatimi çekiyor. Kimse Allah olarak sorgulamıyor. Hep bu konularda Tanrı deniyor. Neden? Bi korku var bence:A Bi skeç hatırlıyorum. Adam ben atestim diyor sonra deprem oluyor Allah demeye başlıyor. Bu olay da onun gibi :A

Yaratıcı diyin. Beni kimse yaratmadı ben evrimden geldim evren beni yarattı diyebilirisiniz:A Sonucta yaratıldınız. ama Tanrı neden? @Tolstoyevski

Reactions: DarkLegenD

DarkLegenD

Favori Üye
24 Ağustos 2014
17,492
8,279
860
19
İngiltere
Hep dikkatimi çekiyor. Kimse Allah olarak sorgulamıyor. Hep bu konularda Tanrı deniyor. Neden? Bi korku var bence:A Bi skeç hatırlıyorum. Adam ben atestim diyor sonra deprem oluyor Allah demeye başlıyor. Bu olay da onun gibi :A

Yaratıcı diyin. Beni kimse yaratmadı ben evrimden geldim evren beni yarattı diyebilirisiniz:A Sonucta yaratıldınız. ama Tanrı neden? @Tolstoyevski
İslamiyet'e girersek Allah deriz. Şu anda da Allah diyebiliriz, tartıştığımız söz konusu özellik "sonsuz bilgi sahibi olmak" olduğu için. Ama yaratıcı diyemeyiz.

Forumdash

Kendi Modu
Favori Üye
21 Temmuz 2012
53,736
22,610
1,060
İslamiyet'e girersek Allah deriz. Şu anda da Allah diyebiliriz, tartıştığımız söz konusu özellik "sonsuz bilgi sahibi olmak" olduğu için. Ama yaratıcı diyemeyiz.
Hayır, herhangi bir din üzerinden sormuyorum. Kişisel tercih (mi) olarak soruyorum. Ne olursa olsun Allah demeyi tercih ederim.

DarkLegenD

Favori Üye
24 Ağustos 2014
17,492
8,279
860
19
İngiltere
Hayır, herhangi bir din üzerinden sormuyorum. Kişisel tercih (mi) olarak soruyorum. Ne olursa olsun Allah demeyi tercih ederim.
Kişisel tercih değil. İslamiyet'e girersek Allah, din dışı bir tanrıdan bahsedersek tanrı, kısıtlı bilgiye sahip ama bizden üstün olan ve bizlerin ve bulunduğumuz evrenin yaratılmasına olanak sağlayan canlılardan bahsediyorsak yaratıcı derim/deriz/denmeli.

Forumdash

Kendi Modu
Favori Üye
21 Temmuz 2012
53,736
22,610
1,060
Kişisel tercih değil. İslamiyet'e girersek Allah, din dışı bir tanrıdan bahsedersek tanrı, kısıtlı bilgiye sahip ama bizden üstün olan ve bizlerin ve bulunduğumuz evrenin yaratılmasına olanak sağlayan canlılardan bahsediyorsak yaratıcı derim/deriz/denmeli.
Yere, zaman göre şekillendiriyorsun terimleri... Kırmızı yere göre yaratıcı demen gerekmezmi?. (Büyük Patlama)

Tolstoyevski

Favori Üye
14 Temmuz 2014
7,066
10,533
611
Papua Yeni Gine
www.ataturkungencligehitabesi.com

Tanrı dememin sebebi ana dilimin Türkçe olması ve Tanrı kelimesinin de öz Türkçe Tengri kelimesinden türemiş olması ve “Evrenin yaratıcısı” anlamına gelmesi. Niye kendi dilimizdeki kelimeyi söylemek garip geliyor da Arap mitolojisindeki İslam’dan dahi önce kullanılan Ay Tanrısı anlamına gelen Arapça el-ilah’ın günümüz halini söylemek büyük bir “gurur” kaynağı olarak görülüyor hiç sorguladın mı? Eğer ortada özentilikten bahsedeceksek yerli ve milli olan Tanrı kelimesidir, özentilik ise Tanrı kelimesini küçük görüp Allah kelimesini ve Arapçayı, Arapça kelimeleri üstün tutmaktır.

Bu konuyu uzunca tartışmaya gerek yok çünkü tartışılacak konu yok, doğduğun coğrafyanın ve ailenin inancını sıkı sıkıya sahiplenip tek gerçek olarak gördükten sonra insan zihnindeki mantığa ve gerçeğe dair olan kısımların bazıları devre dışı kalmak zorunda kalıyor, aksi taktirde zaten o inanç ortadan kalkacağı için dini tartışmalarda mantık üzerinden yürümek de böyle gereksiz kaçıyor bir yerden sonra. :A

Forumdash

Kendi Modu
Favori Üye
21 Temmuz 2012
53,736
22,610
1,060
Tanrı dememin sebebi ana dilimin Türkçe olması ve Tanrı kelimesinin de öz Türkçe Tengri kelimesinden türemiş olması ve “Evrenin yaratıcısı” anlamına gelmesi. Niye kendi dilimizdeki kelimeyi söylemek garip geliyor da Arap mitolojisindeki İslam’dan dahi önce kullanılan Ay Tanrısı anlamına gelen Arapça el-ilah’ın günümüz halini söylemek büyük bir “gurur” kaynağı olarak görülüyor hiç sorguladın mı? Eğer ortada özentilikten bahsedeceksek yerli ve milli olan Tanrı kelimesidir, özentilik ise Tanrı kelimesini küçük görüp Allah kelimesini ve Arapçayı, Arapça kelimeleri üstün tutmaktır.

Bu konuyu uzunca tartışmaya gerek yok çünkü tartışılacak konu yok, doğduğun coğrafyanın ve ailenin inancını sıkı sıkıya sahiplenip tek gerçek olarak gördükten sonra insan zihnindeki mantığa ve gerçeğe dair olan kısımların bazıları devre dışı kalmak zorunda kalıyor, aksi taktirde zaten o inanç ortadan kalkacağı için dini tartışmalarda mantık üzerinden yürümek de böyle gereksiz kaçıyor bir yerden sonra. :A
Yoksa güzel bir açıklama ama orayı okuyunca güldüm:A

Reactions: Tolstoyevski

sokak sanati

Emekli
23 Şubat 2013
78,601
45,603
1,061
Senden Bana Kalan

Harıl harıl aşk filmi ararken denk gelip izledik. Ama Görüntüler ve doğa hiç pek tatmin edemedi.
Neslihan duru güzelliği ile yine yakışmış. Ekin koç zaten uçtu gidiyor. Oyunculuk şahane ama konu boş ve inandırıcı, derin değil.:(

Köy ortamında geçen aşk hikayeleri bi güzel oluyor. O yüzden o zeytin toplama sahnesi ve devamında ben eridim.

6/10

Forum İstatistikleri

Konular
199,208
Kullanıcılar
6,141
Son Üye
mustafaaa202