En Son İzlediğiniz Film? 🎞

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,968
Puanı
710
tom hardy inception GIF

Sadece tanınmış İP ve devam filmlerinin döneminde eski filmlere orijinal İP'lerin olduğu zamanlara döndük genelde LOTR dışında hep yeni filmler izlemek isterim ama bu sefer uzun zaman sonra izlediğim bir filmi tekrar izlemeye karar verdim.

Muhteşem bir senaryo ve muhteşem bir yönetmenlik sayesinde izlerken tamamen ekrana kilitleniyorsun film seni düşündürüyor bir sahneyi kaçır neler oluyor anlamıyorsun, gönül rahatlığıyla önerebileceğim bir film izleyen bilir izlemeyen ise çok şey kaybediyor.

-Inception-
10/10
İyi bir karar vermissin, film secmekte zorlanıyorum artik.

• Beğendim
Reactions: BARON疼痛

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,273
Puanı
1,060
1686422354431.png

Son derece kaliteli ve aksiyonu yüksek bir filmdi.

10 üzerinden 7. veriyorum.

1686422407926.png

Diğerlerinden kopuk bir seri...
Yane öncesi mi sonrası mı çözemedim.

ikinci yarından itibaren seyir hızı artıyor.

10 üzerinden 6

BARON疼痛

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,434
Puanı
409
Inglorious Basterds Idk GIF

Izleyen gif'ten anladı ne demek istediğimi.

Bana göre Tarantinon'un en iyi filmi,giriş izlediğim en iyi girişlerden olabilir Kara Şövalye ile yarışır 15 dak olmasına rağmen izleyerek zamanın nasıl geçtiğini anlayamazsınız o kadar iyi bir diyalog var.
Hans karakterine gelince yazılmış en iyi "villain" karakterlerinden olabilir ama bunun en büyük nedeni bence Waltz'in oyunculuğu ki Oscar alması bunun en büyük kanıtı adam ortaya çıktığı an tansiyon yükseliyor ve bize oyunculuğun "ağlamaktan" ibaret olmadığını gösteriyor.

-Inglourious Basterds-
10/10

• Beğendim
Reactions: bazinga

BARON疼痛

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,434
Puanı
409
Jamie Foxx Shrug GIF

Tekrar Tarantino ve Waltz ama bu sefer onun yanında muhteşem bir oyunculuk sergileyen bir DiCaprio,Samuel L.Jackson ve Jamie Foxx var.
Genel olarak ana hikaye çok iyi işlendi, film ırkçılığı ve köleliği güzel bir şekilde anlatıyor sadece son 30dak sanki disney tarafından yapılmış bir marvel filmi gibi.

-Django Unchained-
İlk 2 saat 10/10 son 30dak 4/10

• Beğendim

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,273
Puanı
1,060
1687621019270.png

Gene çok kaliteliydi..

John Wick havası verdiler bu seriye...Tabi bir John Wick olmaz ama içeriğine baktığınızda aksiyon konusunda sizi sonuna kadar doyuruyor.
2 saatlik filmde 1.50 dk aksiyon ile geçti..

3.seri ye çok net göz kırptı ve aldığı yorum ve puanlara bakarsak devamı çekilir.

10 üzerinden 8.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sanırım son yılların en filmsiz yılını yaşıyorum. Uçak/otobüs yolculukları dışında film izlemeyen insanlara döndüm resmen. Fakat az kaldı özüme döneceğime inanıyorum. :A Şimdiki iki filmi de uçak yolculuklarında gidiş/dönüş olarak izledim ve bence amaca uygun güzel seçimlerdi. :Z

Meet Cute (2022)

Romantik komedi beklentisi yaratsa da bir dram filmiydi aslında. Zaman yolcuğu filmlerine depresyondaki birinin penceresinden bakmış. Şüphesiz çok daha iyi olabilirmiş. Filmin bazı fikirleri hiç derli toplu değil. Yine de Kaley Cuoco'nun da etkisiyle başarılı kabul edilebilir.

6/10

-----------

Confess, Fletch (2022)

Jon Hamm kendisine cuk oturan karakteri bulmuş. Çok eğlenceli bir karakterdi. Filmdeki diğer karakterler de eğlenceliydi aslında, genel olarak mizahı başarılı bir filmdi. Roma seyahati yaptırması da hoştu. Ana konunun yeterince iyi olmayışı ise filmin daha iyi olmasının önündeki temel engel.

6.5/10

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,968
Puanı
710
Bu arada hic bi buyusu yok aksiyon çok değildi, bol vahsetli bir filmdi, cıkarılacak bir derste bulamadim puanini da hak etmiyor bence muziklerinden oturu begenilmis oldugu vs yaziyordu ekside ama izlemesem daha iyiydi.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Leila's Brothers (2022)

Klasik Mubi tayfası abartması olmasından korkuyordum ama değilmiş. Gerçekten kaliteli, üst düzey bir film.

Özellikle düğün sahnesi akıldan kolay çıkmayacak nitelikte... Türkiye ve İran arasındaki özellikle ekonomik benzerlik de bizim gözümüzde filmi daha anlamlı kılıyor...

Filmin İran'daki mevcut rejimi eleştiri niteliğinde olduğunu düşünüyorum. Dünyada pek çok ülke tıpkı bu filmdeki dışa güçlü görünmek derdindeyken kendi halkına zulmediyor. İşin kötüsü halk da bu filmdeki erkek kardeşler gibi kendilerini ezen babalarının sevdasından vazgeçemiyorlar.

Türlü duygular yaşatan çok çarpıcı bir filmdi.

8.5/10

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060

Leila's Brothers (2022)

Klasik Mubi tayfası abartması olmasından korkuyordum ama değilmiş. Gerçekten kaliteli, üst düzey bir film.

Özellikle düğün sahnesi akıldan kolay çıkmayacak nitelikte... Türkiye ve İran arasındaki özellikle ekonomik benzerlik de bizim gözümüzde filmi daha anlamlı kılıyor...

Filmin İran'daki mevcut rejimi eleştiri niteliğinde olduğunu düşünüyorum. Dünyada pek çok ülke tıpkı bu filmdeki dışa güçlü görünmek derdindeyken kendi halkına zulmediyor. İşin kötüsü halk da bu filmdeki erkek kardeşler gibi kendilerini ezen babalarının sevdasından vazgeçemiyorlar.

Türlü duygular yaşatan çok çarpıcı bir filmdi.

8.5/10
Çok güzel film, Elly Hanımefendi’nin yaşlandığını görmek üzücü. :A

• Güldürdün

BARON疼痛

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,434
Puanı
409
Fellowship1.jpg

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul!
("One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all, and in the darkness bind them.")

@EmreCan sayesinde tekrar izlemeye karar verdim ve Bilbo Baggins gibi yeni bir Orta Dünya yolculuğa çıktım.

Yeni bilgiler öğrendikten sonra filmin her sahnesini tam anlamıyla anlamaya başlıyorsun mesela ilk izlediğimde Gandalf, Thorin ismini söyleyince pek umursamamıştım ama The Hobbit'i izledikten sonra ya da kitabı okuduktan sonra o sahne daha anlamlı oluyor ya da Balin konusu,Gimlinin aldığı 3 saç telinin bile bir hikayesi var yani kısacası Tolkien öyle bir dünya kurmuş ki her sahnesi çok anlamlı.
'Fellowship of the Ring' öyle güzel bir açılış yapıyor ki ilk 30dak bitirdikten sonra ister istemez acaba nasıl bitecek diye meraklandırıyor,Phil Jackson bugünün yönetmenleri gibi 'woke' kafası ile çalışmadığı için ve tam anlamıyla büyük bir Tolkien seveni olduğu için ortaya müthiç bir iş çıkıyor.
Oyuncular,hikaye,tempo,müzik,görüntü yönetmeni,cgi,sinematografi üst düzeyde tam anlamıyla 10/10 'luk bir film

10/10

• Güldürdün
Reactions: EmreCan

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,968
Puanı
710
Ekli dosyayı görüntüle 121899
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul!
("One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all, and in the darkness bind them.")

@EmreCan sayesinde tekrar izlemeye karar verdim ve Bilbo Baggins gibi yeni bir Orta Dünya yolculuğa çıktım.

Yeni bilgiler öğrendikten sonra filmin her sahnesini tam anlamıyla anlamaya başlıyorsun mesela ilk izlediğimde Gandalf, Thorin ismini söyleyince pek umursamamıştım ama The Hobbit'i izledikten sonra ya da kitabı okuduktan sonra o sahne daha anlamlı oluyor ya da Balin konusu,Gimlinin aldığı 3 saç telinin bile bir hikayesi var yani kısacası Tolkien öyle bir dünya kurmuş ki her sahnesi çok anlamlı.
'Fellowship of the Ring' öyle güzel bir açılış yapıyor ki ilk 30dak bitirdikten sonra ister istemez acaba nasıl bitecek diye meraklandırıyor,Phil Jackson bugünün yönetmenleri gibi 'woke' kafası ile çalışmadığı için ve tam anlamıyla büyük bir Tolkien seveni olduğu için ortaya müthiç bir iş çıkıyor.
Oyuncular,hikaye,tempo,müzik,görüntü yönetmeni,cgi,sinematografi üst düzeyde tam anlamıyla 10/10 'luk bir film

10/10
Ben bundan sonra Hobbit izleyeceğim inşallah. Bizim bi hoca var o sen olmayasın diye düşünmeye başladım, o da sürekli canı sıkıldı mı LOTR izliyor şüpheye düştüm. :A

• Güldürdün
Reactions: BARON疼痛

BARON疼痛

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,434
Puanı
409
MV5BMjE1ODY4NzI0M15BMl5BanBnXkFtZTcwNzUxNzM1MQ@@._V1_FMjpg_UX1000_.jpg

Aslında bir film değil mini diziymiş onu da izledikten sonra öğrendim çünkü izlediğim yerde 3 saatlik bir film olarak duruyordu ama sadece 2 bölümlük olduğu için yinede burada yazmaya düşündüm.

Hitlerin çocukluğunu,savaştaki yıllarını ve siyasi yükselişini anlatıyor, Hitler'i kim iyi oynadı sorsanız genelde çoğunluk Downfall'daki Bruno Ganz'ı söyler ama bence Robert Carlyle sağlam onunla kıyaslanacak bir performans göstermiş.

Nasıl biteceğini başlamadan önce bilmenize rağmen yinede iyi kurgulanmış bir proje özellikle o dönem için sadece Hitleri biliyorsanız onun dışında diğer kişilikler'in yolu ve sonu ilginizi çekecek.

8/10

Son düzenleme:

BARON疼痛

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,434
Puanı
409
Extraction_2_poster.jpg

İlk film ve ya John Wick gibi tek kullanışlı türden bir film, izliyorsun beğeniyorsun ama ikinci kez izlemezsin.Aksiyon iyi,hikaye klişe büyük ihtimalle John Wick gibi insanlar sıkılana kadar yapacaklar.

6/10