En Sevdiğiniz Harry Potter Filmi Hangisi/Hangileri?

Hangisi/Hangileri?

• Felsefe Taşı (2001)

Oy: 4 22.2%
  • Sırlar Odası (2002)

Oy: 3 16.7%
  • Azkaban Tutsağı (2004)

Oy: 8 44.4%
  • Ateş Kadehi (2005)

Oy: 10 55.6%
  • Zümrüdüanka Yoldaşlığı (2007)

Oy: 3 16.7%
  • Melez Prens (2009)

Oy: 5 27.8%
  • Ölüm Yadigârları: Bölüm 1 (2010)

• Ölüm Yadigârları: Bölüm 2 (2011)

Oy: 8 44.4%
  • Filmi İzlemedim

• Kullanılan toplam oy
    18

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,853
Puanı
1,061
harry-potter-serisi2.jpg

Harry Potter serisi, J. K. Rowling tarafından yazılan Harry Potter kitaplarının sinema uyarlamasıdır. Yapımcılığı, Warner Bros tarafından üstlenilmiştir. Tüm dünyada izlenme rekorları kıran, efsane film serisi Harry Potter toplam 8 filmden oluşmaktadır. Sırasıyla;

Harry Potter ve Felsefe Taşı (2001)
Harry Potter ve Sırlar Odası (2002)
Harry Potter ve Azkaban Tutsağı (2004)
Harry Potter ve Ateş Kadehi (2005)
Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı (2007)
Harry Potter ve Melez Prens (2009)
Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 1 (2010)
Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 2 (2011)

Peki bu seri içinde en sevdiğiniz film hangisi/hangileri, diğerlerine göre daha iyi/kötü bulduğunuz hangisi?​

Avrupa'da Harry Potter çok popüler, her ülkede HP dükkanı görmüşümdür. Bayağı dekorasyonu da güzel dükkanlar. Türkiye'de de popüler ama Avrupa'da resmen bir efsane olmuş.

Ateş Kadehiydi sanırım ama çocukken izlediğim için emin değilim. 2 yıl önce ilk filmi yeniden izlediğimde pek sarmamıştı. :A

• Sinir Bozucu
Reactions: mrt-06
Son filmi en iyisiydi bence de. İkinci sıraya da Azkaban Tutsağı'nı koyarım herhalde. Yalnız bunları hatırladığım kadarıyla söylüyorum, baya oldu çünkü izleyeli. :A

Harry Potter serisini özel kılan en önemli şeylerden biri bütün filmlerinin birbirine seviye olarak çok yakın olması bence, bunu korumak zor böyle uzun süren film serilerinde. Bunu da belirtmek istedim...

• Beğendim
Hepsi de süper ama ilki bir başka bence. Londra da Harry Potter müzesi gibi bir şey vardı ama vakit kısıtlı olduğu için gidemedim.

Her zaman severek izlediğim filmlerdir. :D

• Beğendim
Azkaban Tutsağı, Ateş Kadehi ve Ölüm Yadigarları Bölüm 2.

Ama son film bile 2011'de çıkmış. O da dahil serinin çoğunu sinemada izlemiştim. Sonra da tekrar izlemedim hiç. O yüzden o zamandan kalan düşüncelerim bunlar. Belki tekrar izlesem sıralama değişebilir.

• Beğendim