2019 En Favori (Yabancı) Film | Yarı Final | Parasite vs 1917

Hangi film finale yükselsin?

• Kullanılan toplam oy
    22
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,215
Puanı
1,060
Parasite OSCAR etkisi......... Ben Oscar almasaydı bu kadar ilgi göreceğini hiç düşünmüyordum.

O nedenle direk 1917 dedim.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Parasite OSCAR etkisi......... Ben Oscar almasaydı bu kadar ilgi göreceğini hiç düşünmüyordum.

O nedenle direk 1917 dedim.
Eğer Oscar’ı kazanan Parasite değil de 1917 olsaydı büyük ihtimalle şu anki sonuçlar tam tersiydi, en azından her türlü 1917 öndeydi. Yüzde yüz olarak Oscar psikolojisi diyebiliriz.

Tamam Parasite de yabana atılacak bir film değil, öyle Moonglight, Shape of Water kalitesinde değil. Moonlight’ın olduğu sene 1917 olsaydı ve yine Moonlight kazansaydı bu ankette Oscara rağmen yine 1917 kazanırdı Moonlight yerine.

Bunlara itirazım yok, ama şu anki fark net bir şekilde Oscar etkisi. 1917 teknik açıdan muhteşem bir film ve böylesi bir farkla kaybetmeyi hak etmiyor. Oscar’da da hakkı yendi hem en iyi film hem de yönetmen dalında ama en çok yönetmen dalında. Senaryo olarak Parasite daha kapsamlı ve daha genele hitap ettiği için daha önde olmasını anlarım ama her açıdan değerlendirildiğinde sinema bakımından 1917’nin bu kadar üstünde olduğuna katılmam mümkün değil.

Not: Finalde Joker’e karşı her türlü ve sonuna dek Parasite diyeceğiz, orası ayrı. :A

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,215
Puanı
1,060
Eğer Oscar’ı kazanan Parasite değil de 1917 olsaydı büyük ihtimalle şu anki sonuçlar tam tersiydi, en azından her türlü 1917 öndeydi. Yüzde yüz olarak Oscar psikolojisi diyebiliriz.

Tamam Parasite de yabana atılacak bir film değil, öyle Moonglight, Shape of Water kalitesinde değil. Moonlight’ın olduğu sene 1917 olsaydı ve yine Moonlight kazansaydı bu ankette Oscara rağmen yine 1917 kazanırdı Moonlight yerine.

Bunlara itirazım yok, ama şu anki fark net bir şekilde Oscar etkisi. 1917 teknik açıdan muhteşem bir film ve böylesi bir farkla kaybetmeyi hak etmiyor. Oscar’da da hakkı yendi hem en iyi film hem de yönetmen dalında ama en çok yönetmen dalında. Senaryo olarak Parasite daha kapsamlı ve daha genele hitap ettiği için daha önde olmasını anlarım ama her açıdan değerlendirildiğinde sinema bakımından 1917’ni bu kadar üstünde olduğuna katılmam mümkün değil.
Ben Parasite izlemedim.
Ne Oscar öncesi ne sonrası..

1917 izledim...Çok beğendim ve etkilendim.
Parastie izlesem belki beğenirim yorum yapamam ama... ben oy verenlerin 2 filmide izleyip verdiklerini düşünmüyorum ama inşallah YANILIYORUMDUR VE iki filmide izlemişlerdir. Bende iki filmi izlemeden aslında yorum yapıyorum belki diğerini izlesem parasite derim ama benim bashettiğim etiket olayı. anlayan anlamışdır.

Ama Etiket önemlidir... Parasite de Oscar Etiketi var çünkü.

Oscar aldıysa iyi filmdir bas oyu gitsin.

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,901
Puanı
1,061
Ben Parasite izlemedim.
Ne Oscar öncesi ne sonrası..

1917 izledim...Çok beğendim ve etkilendim.
Parastie izlesem belki beğenirim yorum yapamam ama... ben oy verenlerin 2 filmide izleyip verdiklerini düşünmüyorum ama inşallah YANILIYORUMDUR VE iki filmide izlemişlerdir. Bende iki filmi izlemeden aslında yorum yapıyorum belki diğerini izlesem parasite derim ama benim bashettiğim etiket olayı. anlayan anlamışdır.

Ama Etiket önemlidir... Parasite de Oscar Etiketi var çünkü.

Oscar aldıysa iyi filmdir bas oyu gitsin.

Bunlara itirazım yok, ama şu anki fark net bir şekilde Oscar etkisi. 1917 teknik açıdan muhteşem bir film ve böylesi bir farkla kaybetmeyi hak etmiyor. Oscar’da da hakkı yendi hem en iyi film hem de yönetmen dalında ama en çok yönetmen dalında. Senaryo olarak Parasite daha kapsamlı ve daha genele hitap ettiği için daha önde olmasını anlarım ama her açıdan değerlendirildiğinde sinema bakımından 1917’nin bu kadar üstünde olduğuna katılmam mümkün değil.

Not: Finalde Joker’e karşı her türlü ve sonuna dek Parasite diyeceğiz, orası ayrı. :A
Erinç'e cevaben evet ben ikisini de izledim. Tols'a cevaben de işin Oscar almasıyla ilgisi yok eğer ödül almayıp sadece adaylıkla kalsaydı da ilgi görürdü çünkü senaryosu ve konusuyla genele hitap eden bir film ve forumda da daha çok izleyeni olduğu için tek numarası tek planla çekilmek olan savaş filminden daha çok destek görmesi normal. Beğenip beğenmemek normaldir ama başkaları adına konuşmasak mı?

• Sinir Bozucu
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Erinç'e cevaben evet ben ikisini de izledim. Tols'a cevaben de işin Oscar almasıyla ilgisi yok eğer ödül almayıp sadece adaylıkla kalsaydı da ilgi görürdü çünkü senaryosu ve konusuyla genele hitap eden bir film ve forumda da daha çok izleyeni olduğu için tek numarası tek planla çekilmek olan savaş filminden daha çok destek görmesi normal. Beğenip beğenmemek normaldir ama başkaları adına konuşmasak mı?
“Tek numarası tek planla çekilmek olan savaş filmi” diyerek 1917’yi vasata indirgemiş olmana asla katılmıyorum ve Parasite’den dolayı yaptığın karşı tepki yorumu olarak görüyorum.

Oscar etkisi nedeniyle böylesine farklı kazandığını düşündüğümü söyledim, katılırsın ya da katılmazsın ama insanları fikirlerinde özgür bırakmak lazım. Kötü ya da suçlayıcı bir şey söylemedim hatta Parasite’i de gömmedim, hakkını verdim. Ama 1917’ye karşı %80-20’lik durum oluşmuşsa...

Mesela 1917 Oscar’ı kazansaydı Parasite’den daha çok izlenirdi. Bu durumda ankette yine Parasite kazanabilirdi belki ama %80-20’lik bir durum olmazdı, Oscar etkisinden kastım tam olarak budur.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,891
Puanı
1,060
“Tek numarası tek planla çekilmek olan savaş filmi” diyerek 1917’yi vasata indirgemiş olmana asla katılmıyorum ve Parasite’den dolayı yaptığın karşı tepki yorumu olarak görüyorum.

Oscar etkisi nedeniyle böylesine farklı kazandığını düşündüğümü söyledim, katılırsın ya da katılmazsın ama insanları fikirlerinde özgür bırakmak lazım. Kötü ya da suçlayıcı bir şey söylemedim hatta Parasite’i de gömmedim, hakkını verdim. Ama 1917’ye karşı %80-20’lik durum oluşmuşsa...

Mesela 1917 Oscar’ı kazansaydı Parasite’den daha çok izlenirdi. Bu durumda ankette yine Parasite kazanabilirdi belki ama %80-20’lik bir durum olmazdı, Oscar etkisinden kastım tam olarak budur.
Yalnız çoğumuz Oscarı kazanmadan önce Parasite'yi izledik.
1917 yanlış hatırlamıyorsam vizyon tarihi habire ertelenen bir filmdi? (b) haliyle çoğu kişi izlememiştir.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Yalnız çoğumuz Oscarı kazanmadan önce Parasite'yi izledik.
1917 yanlış hatırlamıyorsam vizyon tarihi habire ertelenen bir filmdi? (b) haliyle çoğu kişi izlememiştir.
1917 Türkiye’de vizyona bile girmedi sanırım, haliyle şansı oldukça düşüktü zaten haklısın. Benim anlatmak istediğim ise bu derece ezici bir fark yemeyi hak etmediği, tepkim onaydı. 2019-20 filmleri bakımından 1917 hayranı olmamın da etkisi var tabi...

• Beğendim
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,891
Puanı
1,060
1917 Türkiye’de vizyona bile girmedi sanırım, haliyle şansı oldukça düşüktü zaten haklısın. Benim anlatmak istediğim ise bu derece ezici bir fark yemeyi hak etmediği, tepkim ona. 2019-20 filmleri bakımından 1917 hayranı olmamın da etkisi var tabi.
Tamamda izlemeyenler niçin oylasın? Bu fark gayet normal bence.
Ben izledim ve beğenmiştim ama Parasite daha iyi.
Şu son kalan 4 filmden 4. sıraya yerleştiririm ancak 😊
Sonuç netleşmiş ve kendini fazla yorma bence 😊

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Tamamda izlemeyenler niçin oylasın? Bu fark gayet normal bence.
Ben izledim ve beğenmiştim ama Parasite daha iyi.
Şu son kalan 4 filmden 4. sıraya yerleştiririm ancak 😊
Sonuç netleşmiş ve kendini fazla yorma bence 😊

Ben asla izlemeyenler oylamamalı gibi bir şey söylemedim ama yemin ederim kastetmedim bile onu, eğer öyle anlaşıldıysa dilim kusur etmiştir fakat böyle bir şeyi söylemek haddime değil, üstelik ters tepebilecek bir şey. @Aserat benim öyle bir şey kastettiğimi sanmış olmalı tepkisinden dolayı ama asla öyle bir şey kastetmedim. Nereden çıkardın ki izlemeyenler oylamasın dediğimi? :eek:

Bu farkın Oscar nedeniyle olduğunu söyledim ama iki tarafta da yanlış anlaşılmalar oldu, kahvaltı da etmedim henüz cümleleri kurma konusunda problem oluyor o yüzden kaçayım ben fazla uzatmadan ve antipati yaratmadan. :A

Edit: Oha izleyenler niçin oylasın demişsin :eek: Benim kafa yandı. Bir daha kahvaltıdan önce foruma uğramak mi asla. :A @Dosi

• İlginç
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,891
Puanı
1,060
Ben asla izlemeyenler oylamamalı gibi bir şey söylemedim ama yemin ederim kastetmedim bile onu, eğer öyle anlaşıldıysa dilim kusur etmiştir fakat böyle bir şeyi söylemek haddime değil, üstelik ters tepebilecek bir şey. @Aserat benim öyle bir şey kastettiğimi sanmış olmalı tepkisinden dolayı ama asla öyle bir şey kastetmedim. Nereden çıkardın ki izlemeyenler oylamasın dediğimi? :eek:

Bu farkın Oscar nedeniyle olduğunu söyledim ama iki tarafta da yanlış anlaşılmalar oldu, kahvaltı da etmedim henüz cümleleri kurma konusunda problem oluyor o yüzden kaçayım ben fazla uzatmadan ve antipati yaratmadan. :A
Ben öyle dedin demedimki. Öylede algılanmadı sözlerin merak etme.
Diyorum ki 1917 filmini insanlar izlemedikleri için haliyle oy vermiyorlar. Olayı çok farkı algılamışsın ama göründüğü gibi ikisini izleyenlerin çoğuda Parasite demiş. Oscar etkinliği nedeniyle kimlerin izlediğini biliyoruz haliyle.
Bence git kahvaltını et :A
Ben de edeceğim birazdan :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Ben öyle dedin demedimki. Öylede algılanmadı sözlerin merak etme.
Diyorum ki 1917 filmini insanlar izlemedikleri için haliyle oy vermiyorlar. Olayı çok farkı algılamışsın ama göründüğü gibi ikisini izleyenlerin çoğuda Parasite demiş. Oscar etkinliği nedeniyle kimlerin izlediğini biliyoruz haliyle.
Bence git kahvaltını et :A
Ben de edeceğim birazdan :A
Editledim zaten, kısa devreler yandı kahvaltıyı edeceğim şimdi. :A @Aserat in de tepkisin çektik hayırlı olsun. :eek: :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi and Aserat
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...