En Özlenilen Dizi 1. Tur 6. Grup

Hangi 6 dizi üst tura yükselsin?

• Kullanılan toplam oy
    30
  • Anket kapatılmış .

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
yok @Tolstoyevski sonradan hafif U dönüşü yapıyor. Baya kararlı bir şekilde Pusu'da olmalı diyordu :A
şu Çarli hangi gruptaydı? Bulamadım daha :F neyse devam edeyim sen bunu görene kadar bulurum elbet :A

Tam aksine hiçbir zaman bu etkinlikte “Pusu da olmalıydı” gibi bir düşünceye girmedm çünkü Kurtlar Vadisi efsanesinin yanında Pusu serisi çok çok kötü ve vasat kalıyor. Ben 2003-2005 yılllarında yaşayıp final yapmış dizinin 2000’lerden sayılmamasının mantıksızlığını açıklamaya çalışırken Pusu’nun bile 2007 senesinde başlamış olduğunu belirtme gereği duydum örnek olarak. Yani Pusu serisi var diye KV’yi diziden saymayıp etkinlik dışı bırakılıyor ama Pusu bile 2007 yapımı aslında. :A

Fakat Pusu 2010’ların ortalarında bittiği için bu etkinlikte yeri olmaması doğal. O yüzden Kurtlar Vadisi + Pusu yerine sadece KV olması daha doğru olurdu. Kurtlar Vadisi 1-97 bölümü izlemiş olsaydın demek istediğimi anlardın, yanına eklenmiş olan +Pusu tabiri bile o 1-97 bölüm için prestij kaybı aslında. :D

Ve evet, ikisi de aynı evrende geçen ancak farklı senaryoya hizmet eden farklı diziler. Bu aslında tartışmaya dahi açık değil izleyenlerin gözünde. Mesela Ekmek Teknesi de KV evreninde geçiyor, bir bölümde ortak bir sahne vardı ilk bölüm sanırım KV’nin.

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,777
Puanı
1,060
Tam aksine hiçbir zaman bu etkinlikte “Pusu da olmalıydı” gibi bir düşünceye girmedm çünkü Kurtlar Vadisi efsanesinin yanında Pusu serisi çok çok kötü ve vasat kalıyor. Ben 2003-2005 yılllarında yaşayıp final yapmış dizinin 2000’lerden sayılmamasının mantıksızlığını açıklamaya çalışırken Pusu’nun bile 2007 senesinde başlamış olduğunu belirtme gereği duydum örnek olarak. Yani Pusu serisi var diye KV’yi diziden saymayıp etkinlik dışı bırakılıyor ama Pusu bile 2007 yapımı aslında. :A

Fakat Pusu 2010’ların ortalarında bittiği için bu etkinlikte yeri olmaması doğal. O yüzden Kurtlar Vadisi + Pusu yerine sadece KV olması daha doğru olurdu. Kurtlar Vadisi 1-97 bölümü izlemiş olsaydın demek istediğimi anlardın, yanına eklenmiş olan +Pusu tabiri bile o 1-97 bölüm için prestij kaybı aslında. :D

Ve evet, ikisi de aynı evrende geçen ancak farklı senaryoya hizmet eden farklı diziler. Bu aslında tartışmaya dahi açık değil izleyenlerin gözünde. Mesela Ekmek Teknesi de KV evreninde geçiyor, bir bölümde ortak bir sahne vardı ilk bölüm sanırım KV’nin.
Kafam allak bullaktı siz mevzuyu tartışırken, çok detaylı okuyamadım, gece okuyup senin amacını daha iyi anlarım :A Belki de ben yanlış anladım :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,777
Puanı
1,060

tamam tamam ikna oldum sayılır ayrı oylansın demediğine ama onun için '2007'de başlamıştı, 2010 etkinlik başladığında olmasada çok sorun teşkil etmez' diyerek aslında olmasını istediğini belirtmişsin :A

@Yiğitt galiba 5-8 gruplarını es geçmişsin :D Diğer 4 grupları oylamış olduğun için hatırlatma yapayım dedim :D

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Bana göre 1-97 bölüm Kurtlar Vadisi apayrı bir seviyenin ürünüdür, devamındaki Pusu ile bir tutmamak yahut onun gölgesine almamak gerektiğini düşünüyorum eğer 1-97’lik 2005 senesinde “final” yapan efsane olmasaydı devamında çekilen Pusu olmazdı. Ki hiçbir zaman 1-97’nin yerini dolduramadı halk gözünde de.

İzledilerse @MEnes ve @Sherlock un da benzer görüşlerde olacağını düşünüyorum, yani 2003 senesinde başlayıp 2005’de final yapan dizinin 2010’lar yarışına değil de 2000’lerdeki diziler yarışına dahil edilmesi konusu. Zaten öyleydi fakat talep sonrası oylamadan çıkarılmış.

Eğer çoğu kişi aynı düşünüyorsa yeni bir anket grubu oluşturmak yerine doğrudan üst tura eklemek daha pratik olabilir nasılsa her türlü tur atlayacak madem.
Kurtlar Vadisi o konseptiyle baştan sona planlı şekilde ilerleyen ve destansı bir şekilde final vermiş bir dizidir. 2003-2005 arasında yayınlandığı için bu etkinlikte yer alması daha mantıklıdır bana göre de. Kurtlar Vadisi Pusu'nun aynı karakterlerle devam etmesi iki dizinin tek bir potada yer alacağını göstermez. Ben mesela yerli dizi sıralaması yaparken Kurtlar Vadisi'ni ilk 5'ime alırım. Gidip sonuna Pusu eklemem yani. Kurtlar Vadisi 2003-2005 bambaşka bir ustalık eseridir ve bahsi geçen yıllar arasında yayınlandığı için kesinlikle bu etkinlikte yer alması gerekir. 2. turdan direk devam etsin başka bir ihtimal gözükmüyor şuan. Mesela Prison Break'in de son çıkan sezonunu kimse ciddiye almaz. Teknik olarak belki o diziye dahildir adı da aynı olduğu için ama seyirci bazında yok sayılır. Ama Kurtlar Vadisi'ne bakınca hem adı farklı hem de konsepti tamamen farklı, seyirci bazında kimse bu iki diziyi aynı görmez...

• Beğendim
  • Güldürdün
Reactions: Sherlock and Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,777
Puanı
1,060
Kurtlar Vadisi o konseptiyle baştan sona planlı şekilde ilerleyen ve destansı bir şekilde final vermiş bir dizidir. 2003-2005 arasında yayınlandığı için bu etkinlikte yer alması daha mantıklıdır bana göre de. Kurtlar Vadisi Pusu'nun aynı karakterlerle devam etmesi iki dizinin tek bir potada yer alacağını göstermez. Ben mesela yerli dizi sıralaması yaparken Kurtlar Vadisi'ni ilk 5'ime alırım. Gidip sonuna Pusu eklemem yani. Kurtlar Vadisi 2003-2005 bambaşka bir ustalık eseridir ve bahsi geçen yıllar arasında yayınlandığı için kesinlikle bu etkinlikte yer alması gerekir. 2. turdan direk devam etsin başka bir ihtimal gözükmüyor şuan. Mesela Prison Break'in de son çıkan sezonunu kimse ciddiye almaz. Teknik olarak belki o diziye dahildir adı da aynı olduğu için ama seyirci bazında yok sayılır. Ama Kurtlar Vadisi'ne bakınca hem adı farklı hem de konsepti tamamen farklı, seyirci bazında kimse bu iki diziyi aynı görmez...
Biz o işi çözdük :A yeni bir grup açtım orda oylatıyoruz, yok öyle belleşe tur atlattırmak. Yanına güçlü diziler koydum haksızlık olmasın diye ve şu aşamada ikinci tur olamayacak gibi :( @Tolstoyevski

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Biz o işi çözdük :A yeni bir grup açtım orda oylatıyoruz, yok öyle belleşe tur atlattırmak. Yanına güçlü diziler koydum haksızlık olmasın diye ve şu aşamada ikinci tur olamayacak gibi :( @Tolstoyevski
Evet gördüm 9. gruptaki durumu ve kanım dondu. Kurtlar Vadisi 2003-2005'in 1. turdan elenmesi gibi bir durum olursa forumun sanat algısıyla ilgili fikirlerim bambaşka bir boyuta gelecek...

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,777
Puanı
1,060
Evet gördüm 9. gruptaki durumu ve kanım dondu. Kurtlar Vadisi 2003-2005'in 1. turdan elenmesi gibi bir durum olursa forumun sanat algısıyla ilgili fikirlerim bambaşka bir boyuta gelecek...
Sen de şaka yapıyorsun demi? Yani durumu tam olarak gördün mü? :A
TOLS hırs yapmış. Birinci olmazsa artık ortalığı ateşe verir :F

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Sen de şaka yapıyorsun demi? Yani durumu tam olarak gördün mü? :A
TOLS hırs yapmış. Birinci olmazsa artık ortalığı ateşe verir :F
Konu şaka veya değil meselesi değil, tabi ki gördüm elenmeyeceğini. :A Ama konu Kurtlar Vadisi gibi bir dizinin 1. turdan elenme ihtimalinin bile yer alması. Türk dizi tarihinin gelmiş geçmiş en iyi 2 3 dizisinden biridir 2003-2005 Vadi. O yüzden Tols'un yaptığı ve dediği her şeye katılıyorum... :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,578
Puanı
1,060
GÜMÜŞ
MENEKŞE İLE HALİL
GENCO
BİR İSTANBUL MASALI