En Çok İzlenen Diziler Listesi / Kasım 2009

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
Yaprak dökümü bugün yayınlansa o reytingi rüyasında bile göremez demek ki o gün dizi adına pek bir şey yoktu :)
vay be kanal D nin haftanın 5 gününü zapt ettiği günler
O gün dizi adına bir şey yok muydu? Avrupa Yakası gibi başka bir efsane vardı.
Ayrıca bal gibi de görür. Youtube'da bile hala büyük bir ilgiyle izleniyor. Üstelik 13-14 sene geçmiş başlamasının üzerinden...

• Beğendim
Reactions: offensive

Felon

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,117
Puanı
560
O gün dizi adına bir şey yok muydu? Avrupa Yakası gibi başka bir efsane vardı.
Ayrıca bal gibi de görür. Youtube'da bile hala büyük bir ilgiyle izleniyor. Üstelik 13-14 sene geçmiş başlamasının üzerinden...
Avrupa Yakası varsa şayet listede neden yok?

Felon

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,117
Puanı
560

PROGRAM ADı
KANALRATING (%)SHARE (%)
1
AVRUPA YAKASI [NET] ATV
13,80
35,50
2
YAPRAK DOKUMU [NET] KAND
11,40
29,20

Avrupa Yakası varken lider olmak imkansız çünkü o gidince yerine yapım koymamışlar unutulmaz'dan başka normal o reytingleri alması :)

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559

PROGRAM ADı
KANALRATING (%)SHARE (%)
1
AVRUPA YAKASI [NET] ATV
13,80
35,50
2
YAPRAK DOKUMU [NET] KAND
11,40
29,20

Avrupa Yakası varken lider olmak imkansız çünkü o gidince yerine yapım koymamışlar unutulmaz'dan başka normal o reytingleri alması :)
Bu yaprak dökümünün ilk sezonundan yalnız. Dizi birden 20 reytingle başlamadı zaten. İstikrarlı olarak yükseldi. Al 2.sezon reyting tabloları. Yaprak dökümü 23 reyting alırken AY 9-10 reyting alıyormus.
1YAPRAK DOKUMU [NET]KAND23,8048,50
2SPOR GUNDEMIKAND10,7026,10
3KANAL D ANA HABER BULTENI [NET]KAND10,5028,70
4AVRUPA YAKASI [NET]ATV9,8020,20
5VAR MISIN YOK MUSUN-PT [NET]SHOW9,6019,00
6DUDAKTAN KALBE [NET]SHOW7,9022,00
7ELVEDA DERKEN [NET]KAND7,8019,80

1YAPRAK DOKUMU [NET]KAND23,3048,20
2YAPRAK DOKUMU (OZET) [NET]KAND16,7038,80
3VAR MISIN YOK MUSUN-PT [NET]SHOW12,3026,20
4AVRUPA YAKASI [NET]ATV10,9023,40
5SPOR GUNDEMIKAND10,8028,00
6KANAL D ANA HABER BULTENI [NET]KAND8,6023,40
7DUDAKTAN KALBE [NET]

Son düzenleme:
  • Harika
Reactions: Emre Ozansoy

offensive

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
2,989
Puanı
310

PROGRAM ADı
KANALRATING (%)SHARE (%)
1
AVRUPA YAKASI [NET] ATV
13,80
35,50
2
YAPRAK DOKUMU [NET] KAND
11,40
29,20

İlk senesinde, Avrupa Yakası'nın 4. sezonuydu, müthiş formundaydı A.Y. o zamanlar, ona rağmen daha hikaye yeni yeni işlenirken ilk sezonunda 11 reytingi aşıyordu senin de gösterdiğin gibi.
İlk sezonun son 6-7 bölümünden itibaren (32-33. bölümler) uçtu zaten...

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
İlk senesinde, Avrupa Yakası'nın 4. sezonuydu, müthiş formundaydı A.Y. o zamanlar, ona rağmen daha hikaye yeni yeni işlenirken ilk sezonunda 11 reytingi aşıyordu senin de gösterdiğin gibi.
İlk sezonun son 6-7 bölümünden itibaren (32-33. bölümler) uçtu zaten...
Dizi 4 reytingle başlamış, her hafta yüksele yüksele 30.bölümlerde 17-18'lere kadar çıkmış. Sonrası malum 2.sezondan itibaren son sezona kadar 20 bandından hiç inmedi nerdeyse. Muazzam bir başarı...
4 reytingle başlayıp 25 reytinglere kadar yükselmesi ayrı bir başarı. 4.sezonunda bile 20 bandından nerdeyse hiç inmeyerek türkiye'nin en çok izlenen dizisi konumunu koruması ayrı bir başarı...
Uçankuşta bölüm bölüm reytingleri yazıyordu, ben birkaç sene önce ordan bakmıştım ama kaldırmışlar galiba.

Son düzenleme:
  • Beğendim

offensive

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
2,989
Puanı
310
Dizi 4 reytingle başlamış, her hafta yüksele yüksele 30.bölümlerde 17-18'lere kadar çıkmış. Sonrası malum 2.sezondan itibaren son sezona kadar 20 bandından hiç inmedi nerdeyse. Muazzam bir başarı...
4 reytingle başlayıp 25 reytinglere kadar yükselmesi ayrı bir başarı. 4.sezonunda bile 20 bandından nerdeyse hiç inmeyerek türkiye'nin en çok izlenen dizisi konumunu koruması ayrı bir başarı...
Uçankuşta bölüm bölüm reytingleri yazıyordu, ben birkaç sene önce ordan bakmıştım ama kaldırmışlar galiba.
Aynen ben de bakıyordum ona yılbaşında kaldırmışlar maalesef

• Beğendim
Reactions: phoebebuffay

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Yaprak Dökümü canım dizim ne güzel sonuçlar alıyordu üstelik bu listede 120'li bölümlerdeydi 4. sezonundaydı maşallah efsane bir diziydi :bhr:
Hortlama yapılacaksa da böyle kıymetli bir işle yapılsın istedim :bhr:

Bir hortlamada benden gelsin. Yaprak dökümü ile dalga geçenler kudursun:A

• Beğendim

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Yaprak Dökümü izlenmezmiydi? O dönemde türünün ilk örneğiydi Yaprak Dökümü. Ne klişesi?

Aile'nin başına gelen olaylarla paramparça olduğu başka bir örnek dizi hatırlamıyorum. Aksine şimdi yayınlansaydı daha fazla "share" alırdı. Çünkü o zamanlar komedilere de ağırlık veren halk şimdi komedi yüzüne bakmıyor ve sırf dram izliyor.

Yaprak Dökümü ister senaryosu ister müzikleri ile efsaneler arasına girmiştir. Çünki, dizide hiç abartı yoktu. Gündelik hayatı yansıtıyorlardı neredeyse. Herkes izlerken kendinde bir parça buluyordu.

5 kere vurulmakla ölmeyen, nehirden atlayıp 2-3 ay sonra sağ dönen "saçma ve gerçeklikten uzak" dizilere bin basardı.

• Beğendim
Reactions: Ahmed and offensive

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061

PROGRAM ADı
KANALRATING (%)SHARE (%)
1
AVRUPA YAKASI [NET] ATV
13,80
35,50
2
YAPRAK DOKUMU [NET] KAND
11,40
29,20

Avrupa Yakası'nı çok severim ama Gaffurlu sezon dışında hiçbir sezon reytinglerde belirgin bir hakimiyet kuramadı maalesef. :D

• Beğendim
Reactions: Felon

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Avrupa Yakası'nı çok severim ama Gaffurlu sezon dışında hiçbir sezon reytinglerde belirgin bir hakimiyet kuramadı maalesef. :D
Türkiyede hangi komedi senelerdir hakimiyet kurmuş ki? İnsanlar ağlamayı seviyor. :D

Ama şu bir gerçek ki, bir süre hakimiyet kuran komediler de Gülse Birsel'e ait. :D

Avrupa Yakası 6 sezon sürmüş bir dizi. O kadar süren sitcom var mı başka bilmiyorum.

Yalan Dünya ilk sezon A/B'de sürekli zirvedeydi, Totalde de 3. Oluyordu, diğer sezonlarında da A/B'de hep yüksek reytingler alıyordu. Totalleri de 4-5 civarında.

Jet Sosyete diğerlerine göre daha az sevildi ama o bile ilk bölüm 10+ reyting ile başladı A/B'de. Bu insanların Gülse hayranlığından kaynaklanıyor. :D

A/B'si en ölü 4-5 reyting alır Gülsenin yazdığı işler. :D

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: mrt-06 and Aserat

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Türkiyede hangi komedi senelerdir hakimiyet kurmuş ki? İnsanlar ağlamayı seviyor. :D

Ama şu bir gerçek ki, bir süre hakimiyet kuran komediler de Gülse Birsel'e ait. :D

Avrupa Yakası 6 sezon sürmüş bir dizi. O kadar süren sitcom var mı başka bilmiyorum.

Yalan Dünya ilk sezon A/B'de sürekli zirvedeydi, Totalde de 3. Oluyordu, diğer sezonlarında da A/B'de hep yüksek reytingler alıyordu. Totalleri de 4-5 civarında.

Jet Sosyete diğerlerine göre daha az sevildi ama o bile ilk bölüm 10+ reyting ile başladı A/B'de. Bu insanların Gülse hayranlığından kaynaklanıyor. :D

A/B'si en ölü 4-5 reyting alır Gülsenin yazdığı işler. :D
Seksenler günlük dizi olana kadar AB'de kitlesini korudu tek örnek Avrupa Yakası değil. Çocuklar Duymasın da 2010 sezonuna kadar keza.

Dediğim gibi biz ailecek izliyorduk yayınlandığı dönem ama Gaffur sezonu dışında reytinglerde gerçekten öyle belirgin bir etki yaratamadı bu bir gerçek, o sezon Avrupa Yakası sakızları bile vardı. Bayağı popülerleşmişti, Gülse'nin en büyük hatalarından biri, Gaffur'u kaybetmek oldu. Ben çok iyi hatırlıyorum dönem Avrupa Yakası değil de millet "Burhan'ı açın da izleyelim", "Gaffur'u açın da izleyelim" diyordu. :D

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Seksenler günlük dizi olana kadar AB'de kitlesini korudu tek örnek Avrupa Yakası değil. Çocuklar Duymasın da 2010 sezonuna kadar keza.

Dediğim gibi biz ailecek izliyorduk yayınlandığı dönem ama Gaffur sezonu dışında reytinglerde gerçekten öyle belirgin bir etki yaratamadı bu bir gerçek, o sezon Avrupa Yakası sakızları bile vardı. Bayağı popülerleşmişti, Gülse'nin en büyük hatalarından biri, Gaffur'u kaybetmek oldu. Ben çok iyi hatırlıyorum dönem Avrupa Yakası değil de millet "Burhan'ı açın da izleyelim", "Gaffur'u açın da izleyelim" diyordu. :D
Bence Avrupa Yakasındaki her karakter efsaneydi. Zaten Gülsenin yaptığı en iyi şeylerden birisi bütün karakterlerin kendi hikayesini yaratmak. O yüzden hepsi ayrı-ayrı reklam filminde oynuyor.

Ama sana çok samimi söylüyorum. Gaffur karakteri benim en sevmediğim karakterdi.

Çocuklar Duymasın hiçbir zaman Avrupa Yakasının aldığı reytingleri alamadı. Hele Seksenlerle kıyas bile kabul edilebilir değil. Yalan Dünya'ya bile yetişemiyordu Seksenler reytinglerde. :D

Komedi dizisinden 20 reyting mi bekliyorsun? :D 15 reyting almışlığı var benim bildiğim.

Dramalar bile istikrarını koruyamazken bir komedi dizisinden sürekli 15 reyting almasını bekleyemeyiz.