2019 El Camino: A Breaking Bad Movie / El Camino: Bir Breaking Bad Filmi - Film Yorumları

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
72164

El Camino: Bir Breaking Bad Filmi / El Camino: A Breaking Bad Movie

Tür:
Gerilim, Dram
Yönetmen: Vince Gilligan

Oyuncular:
Aaron Paul
Charles Baker (II)
Jonathan Banks

Filmin Özeti:
El Camino: Bir Breaking Bad Filmi, kaçırılan bir adamın özgürlük arayışını konu ediyor. Tutsaklıktan kurtulan adam, kendisi için yeni bir hayat kurmaya çalışırken, kaçmaya çalıştığı geçmişi ile yüzleşmek zorunda kalır.

Filmin Fragmanı:

• Beğendim
Reactions: Dosi

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Tadı damakta bırakan mükemmel bir film olmuş. Klasik Breaking Bad bölümü kalitesinde, en ufak eksilme yok kalitede, ki kalitesiz yapımlarıyla ünlü Netflix’te şu ana kadar yapılmış en iyi film diyebilirim gözü kapalı - Ancak The Irishman’den sonra zirve değişebilir.-

Gerçekten çok özlemişim bu ortamı, efsanevi karakterleri...

Walter White ilk çıktığında bir an baya heyecanlandım, ayağa kalkar gibi oldum acaba ölmemiş mi, Pinkman de kaçtıktan sonra başka bir ülkede mi buluşmuşlar diye ama hoş bir flashback sahnesinden ibaretti ne yazık ki. Tabi filmin konusu Walter White öldükten sonra onun hakkında yaşananlar olmadığı için Heisenberg ayrıntısına pek girmemişler, Skyler vb elbette yok. Film Pinkman’ın malum olaydan sonra yaşadıkları üzerine tasarlanmıştı ve bunu da gerek psikolojik gerek teknik olarak muhteşem bir şekilde yansıtmışlar.

Hele düello sahnesi, uzun yıllar unutulmayacak bir sinema sahnesi kalitesine denk.O anki gerilim hissi çok iyiydi. Zaten Breaking Bad’in en önemli unsuru gerilim ögesini çok iyi yansıtmasaydı, ki bu filmde de bu sonuna kadar başarılı bir şekilde kullanılmış.

En sonda nihayet özgürlüğe kavuşması da mutlu etti. Jesse Pinkman karakterini geçmişte pek sevmeyen biri olarak bile içimi ısıttı, böyle bir huzuru gerçekten hak ediyordu onca şeyi çektiğinden sonra.

9.0/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Detaylı yorum gelecek daha sonra ama filmi beğendim. Better Call Saul sağ olsun Breaking Bad evreninden tamamen kopmuş değiliz ama bu film de bir başka güzeldi.

Walter White üstadı çok özlemişiz, görmeyi beklemiyordum. Açıp eski bölümleri yeniden izleyesim gelmedi değil.

Jane'i görünce gözlerim doldu. WW'nin en büyük hatasıydı. :(

Puana karar vermedim henüz. 8 veya 8.5 olması kuvvetli ihtimal.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Detaylı yorum gelecek daha sonra ama filmi beğendim. Better Call Saul sağ olsun Breaking Bad evreninden tamamen kopmuş değiliz ama bu film de bir başka güzeldi.

Walter White üstadı çok özlemişiz, görmeyi beklemiyordum. Açıp eski bölümleri yeniden izleyesim gelmedi değil.

WW’nin yaptığı en doğru hareketlerden biriydi bence Jane’i ortadan kaldırmak. Hele WW para çantasını uzattığında Jane denen kadının* kapıyı yüzüne kapatması yok muydu resmen sinirden duvarı yumruklayacaktım. Bu yüzden zaten Jane geberdiğinde neredeyse sevinçten alkışlayacak gibi olmuştum, moralim yerine gelmiş günüm güzelleşmiş, mutlu olmuştum.

Jane ölmeseydi hem Pinkman ile birlikte parayı uyuşturucuda yiyecekler hem de ve asıl olarak Walter’e blackmail yapmaya devam edecekti daha fazla para göndermesi adına. Ve zaten Pinkman gitseydi de aşağı yukarı WW aynı şeyleri yaşardı uyuşturucu üretmeye devam edeceği için. Onun en büyük hatası ise tuvalette kitap okuma alışkanlığı oldu... :(

• Beğendim
Reactions: bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
WW’nin yaptığı en doğru hareketlerden biriydi bence Jane’i ortadan kaldırmak. Hele WW para çantasını uzattığında Jane denen kadının* kapıyı yüzüne kapatması yok muydu resmen sinirden duvarı yumruklayacaktım. Bu yüzden zaten Jane geberdiğinde neredeyse sevinçten alkışlayacak gibi olmuştum, moralim yerine gelmiş günüm güzelleşmiş, mutlu olmuştum.

Jane ölmeseydi hem Pinkman ile birlikte parayı uyuşturucuda yiyecekler hem de ve asıl olarak Walter’e blackmail yapmaya devam edecekti daha fazla para göndermesi adına. Ve zaten Pinkman gitseydi de aşağı yukarı WW aynı şeyleri yaşardı uyuşturucu üretmeye devam edeceği için. Onun en büyük hatası ise tuvalette kitap okuma alışkanlığı oldu... :(
Dediğin bazı detayları unutmuşum ve hoşuma gitti. Ne kadar çok unutursam günün birinde ikinci kez izlediğimde o kadar çok tat alırım. :Z

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Breaking Bad be kardeşim, özlemişiz. Bunu Jesse'nin sesini duyduğum an anladım...

Gerçekten oldukça güzel, kaliteli bir filmdi. Korktuğum olmadı ve gayet güzel bir film izlemiş olduk. Vince Gilligan'a güvenmekle kesinlikle hata etmemişiz...

Jesse Pinkman'ı, başta Walter White olmak üzere Breaking Bad evreninden gördüğümüz diğer karakterleri, çölü, şehri... her şeyini çok özlemişim bu evrenin, onu fark ettim. Bu özlemimi de sonuna kadar giderdim.

Walter White - Jesse Pinkman sahnesinde tüylerim diken diken oldu. Hele Walter White sahneye giriş yapıp, konuşmaya başladığı ve sesini duyduğumuz an...

Hiçbir detayın atlanmaması da çok güzel olmuş, Vince Gilligan zaten. Detaycılığı malum, karavanın yapıştırılmış ve kırık olan yerlerini bile unutmamış.

Filmin kurgusunu çok beğendim, bazı geçişler çok güzeldi. Teknik detaylara ve çılgın çekim açılarına denilebilecek bir şey yok zaten. Mest oldum izlerken. Teknik açıdan çok özenilmiş ve farklı bir diziydi Breaking Bad, filminin de kendisinden eksik kalır yanı yok.

Ben de herkes gibi düello sahnesini çok beğendim, müziklerin de etkisiyle gerim gerim gerildim. WW - Jesse sahnesinden sonraki favori sahnem sanırım...

Sonda Jesse giderken, bir anda Jane ile geçmişteki konuşmasını görmemiz falan duygulandırdı. Onun öncesinde Mike ve Jesse arasında geçen diyalog, WW sahnesi falan... baya bir özlem giderdik yani karakterlerle. Jesse'nin geçmişinde yaşadıklarının, şimdiki kararlarını şekillendirdiğini görmek çok güzeldi. Karakter nereden nereye gelmiş, Walter'la arasında geçen konuşmasından net bir şekilde anlaşılıyor. Breaking Bad'in en güzel yaptığı işlerden birisi, aşırı derecede doğal karakter gelişimleriydi zaten.

Dizinin son sezonunda Jesse iyice perişan bir haldeydi zaten, burada da Aaron Paul'un harika oyunculuğu ile o sefaleti ve çektiği acıyı sonuna kadar hissediyorsunuz. Kafesin içerisinde geçirdiği sahneler, kendisinden dizide de nefret ettirmiş olan Todd'un ona yaptıkları falan derken Jesse'ye baya bir üzüldük yine. Brock detayının da atlanılmaması güzel olmuş.

Breaking Bad'in bıraktığı yerden devam etmesi açısından düşününce bundan daha iyi bir filmin çekilmesinin zor olacağını düşünüyorum açıkçası. Değerlendirme yaparken dümdüz bir film olarak görmemek gerekiyor yani, dizinin devamı sonuçta. Ha bu demek değil ki, elimizde tamamen Breaking Bad'in ekmeğini yiyen kötü bir film var. Kesinlikle öyle değil.

Breaking Bad gibi olabildiğince sade ve sakin ama bir yandan da çoğu gerilim filminden daha çok geren, yer yer dramı da veren bir film olmuş.

Teknik açıdan zaten kusursuz, Vince Gilligan üstadım yapmış şovunu. Başta Aaron Paul olmak üzere oyunculuklar çok iyi. Müzikler yine kusursuz ve her bir sahne ile uyumları süper. Kurgu yine çok çok iyi. Senaryo olarak da bundan daha iyisinin olamayacağı görüşündeyim.

Sadece Skyler, Walter'ın çocuğu ve Hank'in karısını da görmek isterdim. Ama film tamamen Jesse'ye ve onun sonuna odaklandığı için onları görmememizi normal karşılıyorum. Belki de Better Call Saul'e saklamıştır onları Vince Gilligan, bilemeyiz.

Kısacası beklediğimi sonuna kadar aldığım, muazzam bir film ortaya çıkmış diyebilirim. Vince Gilligan, sen bir dahisin...

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Detaylı yorum: El Camino: A Breaking Bad Movie

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Filmi seçerken başta bir devamlılık filmi olduğunu biraz tahmin ettim ama bir dizinin devamı olduğunu bilmiyordum ve haliyle geçmişini bilmediğim için zaman zaman kafamda soru işaretleri oldu fakat bu filmden aldığım zevki etkilemedi. İlk başta geçişler hoşuma gitmedi ama filmin ortalarından itibaren alıştım. Hikaye baştan sona direk sırasıyla olsaydı sıradan olmuş olurdu. O geçişler filme ayrı bir hava katmış. Filmdeki müzikler hoşuma gitti ve özellikle bir şarkıyı baya sevdim. O kısmı spoi kutusunda deyineyeceğim çünkü spoi olur:D
Hizmetçi kadının bedenini tenha bir yere götürülerken arabada çalınan o şarkı çok hoşuma gitti. Başroldeki adam baya ürkek ve çekingen biriydi ki yaşamış olduğu şeyler (işkence) onu haliyle bu hale getirmiş. İlk evine sığındığı arkadaşlarına ne oldu? O sahneleride izlemek isterdim. Kovboy düello sahnesi güzeldi. Filmdeki en güzel sahne diyebilirim. Genel anlamda durgun bir filmdi.
Paralarını ansiklopediye ve sonrada buzdolabına saklayan adamın ölümünü merak ettim izlerken. @Tolstoyevski ile yorumladım filmi ve sağolsun kafamdaki soru işaretlerini aydınlattı :bhr: Tedd'in nasıl öldüğünü merak etmiştim ve meğerse dizide o sahneler gösterilmiş.
En başta filmin dizi ile baya bağlantılı olduğunu bilseydim büyük olasıkıkla izlemezdim. Rast gele seçmiştim filmi ama memnun kaldım yinede. Bir çok soru işareti olsada izlerken merak uyandırdı ve genel anlamda tatmin etti.

8/10

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Filmi seçerken başta bir devamlılık filmi olduğunu biraz tahmin ettim ama bir dizinin devamı olduğunu bilmiyordum ve haliyle geçmişini bilmediğim için zaman zaman kafamda soru işaretleri oldu fakat bu filmden aldığım zevki etkilemedi. İlk başta geçişler hoşuma gitmedi ama filmin ortalarından itibaren alıştım. Hikaye baştan sona direk sırasıyla olsaydı sıradan olmuş olurdu. O geçişler filme ayrı bir hava katmış. Filmdeki müzikler hoşuma gitti ve özellikle bir şarkıyı baya sevdim. O kısmı spoi kutusunda deyineyeceğim çünkü spoi olur:D
Hizmetçi kadının bedenini tenha bir yere götürülerken arabada çalınan o şarkı çok hoşuma gitti. Başroldeki adam baya ürkek ve çekingen biriydi ki yaşamış olduğu şeyler (işkence) onu haliyle bu hale getirmiş. İlk evine sığındığı arkadaşlarına ne oldu? O sahneleride izlemek isterdim. Kovboy düello sahnesi güzeldi. Filmdeki en güzel sahne diyebilirim. Genel anlamda durgun bir filmdi.
Paralarını ansiklopediye ve sonrada buzdolabına saklayan adamın ölümünü merak ettim izlerken. @Tolstoyevski ile yorumladım filmi ve sağolsun kafamdaki soru işaretlerini aydınlattı :bhr: Tedd'in nasıl öldüğünü merak etmiştim ve meğerse dizide o sahneler gösterilmiş.
En başta filmin dizi ile baya bağlantılı olduğunu bilseydim büyük olasıkıkla izlemezdim. Rast gele seçmiştim filmi ama memnun kaldım yinede. Bir çok soru işareti olsada izlerken merak uyandırdı ve genel anlamda tatmin etti.

8/10

Bu filmi sevdiyseniz dizisini sevmeme ihtimalin yok demektir, dizisini izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum Dosi hanım. Gelmiş geçmiş en iyisi... :A

• Beğendim
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Bu filmi sevdiyseniz dizisini sevmeme ihtimalin yok demektir, dizisini izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum Dosi hanım. Gelmiş geçmiş en iyisi... :A
Çok fazla bölüm yoksa düşünebilirim. Bu sene fazla film izlemeyeceğim gibi. Diziye şans verebilirim :bhr: Araştıracağım Sherlock Bey ?

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060

8/10
Diziyi izledikten sonra filme tekrar baktım ve tabiki daha bi keyif aldım ve filmi anlayarak izledim bu kez, artı dizideki muhteşem detaycılığı filmde de görmek keyif verdi.
Todd'un kilolu hali gözlerimden kaçmadı (tabiki ikinci kez izleyince ve tanıdığım bir karakter olunca daha iyi odaklanabildim :A
Walter'i Mike'yi, Jane'yi filmde de görmek güzeldi.
Todd'un evinde o öldürdüğü oğlanın örümceği vardı, tabiki ilk izlediğimde o sahne bana birşey ifade etmemişti. İlk yorumumda belirttiğim gibi Jesse'nin arkadaşlarının sonunu da izlemek isterdim.
Jesse'nin özgürlüğüne kavuşması iyi oldu.
Puanım 9/10

• Beğendim

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Tam olarak tatmin etmeyen bir filmdi. Dizinin devamında neler olduğunu anlamamız açısından güzel bir hikaye ama çok da tatmin etmeyen bir senaryo olmuş. Sanki dizinin devamında 2 bölüm çekseler çok daha rahat anlatabilirlermiş bu hikayeyi. 2 saatlik bir filmde bu hikayeyi anlatmak çok da doyurucu olmamış oluyor doğrusu. Vince Gilligan yönetmenlik olarak görevini yapmış ama senaryoda biraz çuvallamış. Bunu neden diyorum çünkü Breaking Bad kalitesiyle kıyaslıyorum doğal olarak. Yine de o atmosfere girmek, o çöl sahnelerini görmek bile bazı yerlerde yetti tabi.

Aaron Paul ve Jesse Pinkman tiplemesini tekrar görmek, Breaking Bad'deki karakterlerin bazılarını tekrar görmek ve olayın nasıl noktalandığını görmek açısından güzel ve tat bırakan bir film. Ama sinematik olarak öyle çok da doyurmayan bir film. Çok daha iyisi yapılabilirdi ama malzeme kısıtlı olduğu için bu kadarı oldu diyebiliriz.

7.5/10

• Beğendim