Edis - Ân (2018 Albüm Tanıtımı)

Billy Kane

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
17,835
Puanı
1,061
edis-an1.jpg

7 Martta yeni albümü “An”ı sevenlerinin beğenisine sunacak olan Edis’in albüm kapağı ve repertuvarı basıldı.

DMC etiketi ile piyasaya çıkacak olan “An” albümünde 12 şarkı yer alıyor.

edis-an2.jpg

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Mükemmel bir albüm olmuş. Ayrıntılı yorumu daha sonra yapacağım.

dreamy

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
11,721
Puanı
710
Konuyu yeni görüyorum. :eek: Albümden beklentim yüksek. Her şarkısı olay olan birinden bahsediyoruz. :)

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Edis daha ilk şarkısıyla kalitesini göstermişti. Ondan sonraki single'larda da çıtayı fazla düşürmeden güzel işler yapmaya devam etti. Dolayısıyla bu albümden beklentim çok büyüktü. Albüm beklentimi karşıladı, üzerine çok emek verilmiş. Bu yıl en çok dinleyeceğim albümlerden biri olacak.

Roman: Albüm bu şarkıyla başlıyor. Her şeyiyle çok iyi bir şarkı. Şarkıyı ilk dinlediğime zayıf nakaratı dikkatimi çekmişti ve şarkıyı olumsuz etkileyeceğini düşündüm ama Dudak ve Çok Çok da böyleydi ve onlar tuttu. Bu şarkı da tutar.

Yalan: Bu şarkı da daha ilk saniyelerinde yakaladı beni. Edis'in söyleyiş tarzını özellikle çok beğendim.

Sevişmemiz Olay: Bu şarkıyı çok merak ediyordum, teaser'da en sevdiklerimden olmuştu. Full versiyonu da hayal kırıklığına uğratmadı. Dört dörtlük bir şarkı.

Sen Özgür Ol: Albümden daha sonra açıp dinlemek isteyeceğim tek slow şarkı herhalde, o da nakaratı için. Yine de Edis'e yakıştırdığımı söyleyemem.

An: "Ceceli misin sen Edis?" diye geçirdim aklımdan şarkının başlarında ama sonlara doğru toparladı neyse ki. Klip çekmemesini umuyorum.

Bana Ne: Pek bir albenisi yok şimdilik ama sound'unu beğendim, karışık çalmada denk gelirse değiştirmem.

Eyvallah: İki şarkılık bir aradan sonra albümün başındaki şeyleri tekrar hissettirdi bu güzel şarkı.

Doldur İçelim: Modern arabesk oldurulmaya çalışılmış bir şarkı. Çalışılmasaymış da olurmuş. :D

Dur De: Tamamını dinlemedim bile bu şarkının.

Köle: Merak ettiğim şarkılardan biri de buydu. Beklentilerimi karşıladı, dinledikçe daha da çok seveceğimi düşünüyorum.

Özet: Slow şarkılar gereksiz olmuş, diğerleri çok iyi.

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Yalan olay olmuş. Bence şarkılar iyi. Alt yapıları hoşuma gitti:D

dreamy

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
11,721
Puanı
710
Şu an en çok dinlediğim Banane. Şarkının alt yapısı ve enerjisi harika. İkinci klip buna gelsin. :)

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Edis daha ilk şarkısıyla kalitesini göstermişti. Ondan sonraki single'larda da çıtayı fazla düşürmeden güzel işler yapmaya devam etti. Dolayısıyla bu albümden beklentim çok büyüktü. Albüm beklentimi karşıladı, üzerine çok emek verilmiş. Bu yıl en çok dinleyeceğim albümlerden biri olacak.

Roman: Albüm bu şarkıyla başlıyor. Her şeyiyle çok iyi bir şarkı. Şarkıyı ilk dinlediğime zayıf nakaratı dikkatimi çekmişti ve şarkıyı olumsuz etkileyeceğini düşündüm ama Dudak ve Çok Çok da böyleydi ve onlar tuttu. Bu şarkı da tutar.

Yalan: Bu şarkı da daha ilk saniyelerinde yakaladı beni. Edis'in söyleyiş tarzını özellikle çok beğendim.

Sevişmemiz Olay: Bu şarkıyı çok merak ediyordum, teaser'da en sevdiklerimden olmuştu. Full versiyonu da hayal kırıklığına uğratmadı. Dört dörtlük bir şarkı.

Sen Özgür Ol: Albümden daha sonra açıp dinlemek isteyeceğim tek slow şarkı herhalde, o da nakaratı için. Yine de Edis'e yakıştırdığımı söyleyemem.

An: "Ceceli misin sen Edis?" diye geçirdim aklımdan şarkının başlarında ama sonlara doğru toparladı neyse ki. Klip çekmemesini umuyorum.

Bana Ne: Pek bir albenisi yok şimdilik ama sound'unu beğendim, karışık çalmada denk gelirse değiştirmem.

Eyvallah: İki şarkılık bir aradan sonra albümün başındaki şeyleri tekrar hissettirdi bu güzel şarkı.

Doldur İçelim: Modern arabesk oldurulmaya çalışılmış bir şarkı. Çalışılmasaymış da olurmuş. :D

Dur De: Tamamını dinlemedim bile bu şarkının.

Köle: Merak ettiğim şarkılardan biri de buydu. Beklentilerimi karşıladı, dinledikçe daha da çok seveceğimi düşünüyorum.

Özet: Slow şarkılar gereksiz olmuş, diğerleri çok iyi.
1654645. dinlemeden sonra Doldur İçelim hakkındaki fikirlerim değişti. Güzel bir şarkı olmuş, sık sık dinliyorum. Genel olarak bakınca albümde sadece Dur De'yi sevmedim.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Bugün konserinde baya okudu albümden. Yeni klibi An, Banane ve Sevişmemiz Olay şarkılarından birine çekecekmiş. Sonradan 'Sevişmemiz Olay' şarkısını ima etti, ay sonu veya Eylül başına ona klip geliyormuş. Şarkı da cidden olay. :X