Ecevit'e Yazar Kasa Fırlatan Adam: "Hükümetimize, Devletimize Sahip Çıkıyoruz"

mrt-06

Emekli
5 Ocak 2013
87,964
47,990
1,061
Ankara


2001 yılında Başbakanlık binasının merdivenlerinden dönemin Başbakanı rahmetli Bülent Ecevit'in önüne yazar kasa fırlatarak yıllarca gündem olan ve hala konuşulan Ahmet Çakmak yaşanan ekonomik sıkıntılar için, "Biz, hükümetimize, devletimize sahip çıkıyoruz, yanındayız, dimdik de ayakta duracağız" açıklamasını yaptı.

"Biz, hükümetimize, devletimize sahip çıkıyoruz, yanındayız, dimdik de ayakta duracağız. Kimse para, pul ile bizi terbiye edemez. Burası bir hukuk devleti. Bu ülkeden papazı istiyorsun ama ülkemizde vatandaşların hayatına kast eden, uçaklarla, tanklarla milleti bombalayan insanları koru, onlar hakkında hiçbir şey yapma. Senin orada hukuk var da bizim burada yok mu? Biz ülkemize güveniyoruz. Bizi dolar ile terbiye etmeye çalışan insanlar hüsran içinde kalacaklar, yaptıklarına utanacaklar. Biz ülkemize sahip çıkmazsak, 'ülke battı, batıyor, batacak' gibi söylemlere itibar edersek o gün kaybederiz. Yoksa bu ülke, 3-5 kuruşla, doların artmasıyla batacak bir ülke değil" şeklinde konuştu.

 

papuleoo

Tecrübeli Üye
25 Kasım 2013
14,481
13,738
710
İstanbul
Dolar ve Euro çok fazla artış gösterdi bu bir gerçek lakin adamın dediklerinde yanlış yok. Ecevit zamanında ülke vatandaşlarının maaşları bile verilemiyordu üstelik böyle bir ambargo bile yoktu. Tabi bunu övmek için deniyorum lakin adamın dediklerinin doğru olduğunu da biliyorum.

Şuan maaşını alamayan, aç kalan var mı? Tabi gönül ister 10 dolar 1 TL olsun ama şuan ki durumda 1 dolar 10 TL olacak gibi duruyor.