Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 24.Bölüm Yorumları

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
Neyse birşeyler yazdım da sen sinirlenme diye sildim aga boynuz kulağı geçti hala kabullenmiyorsunuz.
sana göre geçmiştir kardeş ben çakmalarla ilgilenmiyorum siz takılın şuanki vadinin bile yanından geçemez boş boş konuların konuşulduğu hiçbir karakterin ağırlığının olmadığı çakma konsey masa
çakma çakır ( çakıra bile hakarettir bu) hızır
karıların en az 1 saat dedikodusu, metresler arasındaki rekabet, berbat çatışma sahneleri

sen vadiyi 13 yıldır izleyen adamsın cidden bu diziden haz alarak izliyormusun ve inanarak mı bu yorumu yapıyorsun yoksa şaka falan mı yapıyorsun. bi ara aç vadiye tekrar başla şöyle eski 97 bölümü biter sonra pusuya başla iskenderli dönemi bitir 10.yılı falan izle belli ki baya baya unutmuşsun. kurtlar vadisini izlemiş bir adam şu dizinin her halinin çakma olduğunu net bir şekilde söyler.
hee bende demiyorum ki izlemeyin ki hiç kimsenin izlediğine karışmam yeri gelir bende izlerim hatta bugün işim olmasaydı izleyecektim haftaya işim olmazsa izleyecem ama bu tür yorumlarla en fazla komik duruma düşersin başka da bişey demiyorum
hee nazlıyla meryem arasındaki durum nedir çok heycanlı malum

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,621
Puanı
1,061
sana göre geçmiştir kardeş ben çakmalarla ilgilenmiyorum siz takılın şuanki vadinin bile yanından geçemez boş boş konuların konuşulduğu hiçbir karakterin ağırlığının olmadığı çakma konsey masa
çakma çakır ( çakıra bile hakarettir bu) hızır
karıların en az 1 saat dedikodusu, metresler arasındaki rekabet, berbat çatışma sahneleri

sen vadiyi 13 yıldır izleyen adamsın cidden bu diziden haz alarak izliyormusun ve inanarak mı bu yorumu yapıyorsun yoksa şaka falan mı yapıyorsun. bi ara aç vadiye tekrar başla şöyle eski 97 bölümü biter sonra pusuya başla iskenderli dönemi bitir 10.yılı falan izle belli ki baya baya unutmuşsun. kurtlar vadisini izlemiş bir adam şu dizinin her halinin çakma olduğunu net bir şekilde söyler.
hee bende demiyorum ki izlemeyin ki hiç kimsenin izlediğine karışmam yeri gelir bende izlerim hatta bugün işim olmasaydı izleyecektim haftaya işim olmazsa izleyecem ama bu tür yorumlarla en fazla komik duruma düşersin başka da bişey demiyorum
hee nazlıyla meryem arasındaki durum nedir çok heycanlı malum

sana göre geçmiştir kardeş ben çakmalarla ilgilenmiyorum siz takılın şuanki vadinin bile yanından geçemez

Doğru diyorsun aga şuanki Vadinin yanından bile geçemez çünkü Vadi her anlamda Kayaoğlu aşiretine teslim olmuş durumda. Raci ve Bahadır eski günlerin hatrına açıp izliyorlar mıdır bilmiyorum ama izliyorlarsa kıs kıs gülüyorlardır senaryoyu bu hale getirdikleri için.

çakma konsey masa

Çakma yaratılan birşeyi tekrar etmek demek aga. Hatırlarsan konseyde Nizamettin Samuel falan devletin içindeki adamlardı. Masa bundan daha küçük, ticareti yönetmek için toplanan kişilerden oluşuyor. Eğer masayla konseyi karşılaştırıyorsan zaten bu diziyi ciddi anlamda rakip olarak görüyorsun demektir.

Vikipediyi açıp Kurtlar Vadisi'nde önemli rollerde oynayan bütün kadın oyunculara bakabilirsin eminim eski Vadide EDHO'dan daha fazla kadın vardı. Nesrin, Meral, Elif, Derya, Safiye, Nazife Anne, Canan daha bir sürü karakter vardı. Metres konusuna bakarsak Polat'ın İnci'den olma gayrimeşru çocuğu vardı bak demek ki Vadi'de de bu tarz konular vardı yani birini ayıplarken ötekini görmezden gelmek yakışmaz. Çatışma sahnelerinin hiç de berbat olduğunu düşünmüyorum özellikle 2-3 bölümdür bayağı aşmış durumdalar şuan Vadi araba patlatmayı bırak camda kurşun deliği bile açamıyor (EDHO'da geçen bölüm çok cam kurşunlandı) ayrıca son 2-3 sezondur tam STV dizileri kalitesinde ucuz ve 0 maliyetli animasyonlar yapıyorlar :D

İlk 97 bölümü 3. kez bitirdim Pusu'ya başladım ve Memati ölene kadar olan bölümleri izleyeceğim gerisi beni ilgilendirmiyor. Vadi ile EDHO'nun karşılaştırılmasından artık oyuncular da rahatsız olmaya başladı ikisi apayrı dizi bunu kabullenemediniz.

Pusu benim için Yusuf'un Polat'ın oğlu olduğunu öğrendiğimde bitmişti arada açtığımda görüyorum Battal Gazi gibi etrafta dolanıyor. Kayaoğlu aşireti el birliği edip dizinin içine etmeselerdi hala aksiyon taşırdı ama şuan gündüz kuşağında yayınlanan pembe dizilerden farksız oldu. Adamlar sülük çektirmek için taa Elazığ'dan kendi akrabalarını getirmişler düşün yani ortada büyük bir kayırmaca var ve bu en basiti. Ve bu sezon Polat ölüp yerini Cahit ve oğlu Yusuf Alemdar alınca dizinin 4-5 reytinglik kitlesi de gidecek yanıyorum ona yanıyorum 25 reyting alan efsaneyi kestane yaptılar bunun üzerine daha da söyleyecek sözüm yok benim.

Bölüm ile ilgili yorumlarıma gelecek olursak orta ayarda bir bölümdü. Geçen bölüm bana daha iyi gibi geldi ama birkaç yerde aksiyon yine tavan yaptı bu adamlar bu işi biliyor izleyicinin neresinde dokunacaklarını iyi biliyorlar.

- Vadiden Cavit Akarsu ve Ersoy'un adamı da dahil olmuş, eğer Ender'in abisi ya da kardeşi çıkarsa bu iş Cerrahpaşalı-Cevat Akarsu kıvamında bir şeye gider bu da gayet güzel olur.
- CIA'in (Ciya :D) adı geçen sahneler çok ince işlenmiş. Ankara ve Sultanahmet saldırılarıyla alakalı olduğunu düşünüyorum Raci ve Bahadır yine gerçekleri farklı bir adreste işlemiş işte bu yönüyle bu adamları takdir ediyorum yeni Pusu'da bu konuları bu kadar hassas işleyemiyorlar.
- Bu diziye Zaza gibi komik yönlü birinin girmesi şart Şahin Ağa'nın dostu olursa iyidir hele Ali Sürmeli olursa tam bomba :F
- Meryem meydanı kolay kolay Nazlı'ya bırakmaz mutlaka bir hamle gelecektir. Zaten yeni bölümde yine masada tek kalmış Çakırbeyli kadınları Meryem'den yana taraf tutuyor :D
- Son olarak iki kadın mevzusu bir yere varacak gibi duruyor Hızır'ı hiç bu kadar net görmemiştik. Muhtemelen sezon finalinde Nazlı'ya elveda deriz :)

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
sana göre geçmiştir kardeş ben çakmalarla ilgilenmiyorum siz takılın şuanki vadinin bile yanından geçemez

Doğru diyorsun aga şuanki Vadinin yanından bile geçemez çünkü Vadi her anlamda Kayaoğlu aşiretine teslim olmuş durumda. Raci ve Bahadır eski günlerin hatrına açıp izliyorlar mıdır bilmiyorum ama izliyorlarsa kıs kıs gülüyorlardır senaryoyu bu hale getirdikleri için.

çakma konsey masa

Çakma yaratılan birşeyi tekrar etmek demek aga. Hatırlarsan konseyde Nizamettin Samuel falan devletin içindeki adamlardı. Masa bundan daha küçük, ticareti yönetmek için toplanan kişilerden oluşuyor. Eğer masayla konseyi karşılaştırıyorsan zaten bu diziyi ciddi anlamda rakip olarak görüyorsun demektir.

Vikipediyi açıp Kurtlar Vadisi'nde önemli rollerde oynayan bütün kadın oyunculara bakabilirsin eminim eski Vadide EDHO'dan daha fazla kadın vardı. Nesrin, Meral, Elif, Derya, Safiye, Nazife Anne, Canan daha bir sürü karakter vardı. Metres konusuna bakarsak Polat'ın İnci'den olma gayrimeşru çocuğu vardı bak demek ki Vadi'de de bu tarz konular vardı yani birini ayıplarken ötekini görmezden gelmek yakışmaz. Çatışma sahnelerinin hiç de berbat olduğunu düşünmüyorum özellikle 2-3 bölümdür bayağı aşmış durumdalar şuan Vadi araba patlatmayı bırak camda kurşun deliği bile açamıyor (EDHO'da geçen bölüm çok cam kurşunlandı) ayrıca son 2-3 sezondur tam STV dizileri kalitesinde ucuz ve 0 maliyetli animasyonlar yapıyorlar :D

İlk 97 bölümü 3. kez bitirdim Pusu'ya başladım ve Memati ölene kadar olan bölümleri izleyeceğim gerisi beni ilgilendirmiyor. Vadi ile EDHO'nun karşılaştırılmasından artık oyuncular da rahatsız olmaya başladı ikisi apayrı dizi bunu kabullenemediniz.

Pusu benim için Yusuf'un Polat'ın oğlu olduğunu öğrendiğimde bitmişti arada açtığımda görüyorum Battal Gazi gibi etrafta dolanıyor. Kayaoğlu aşireti el birliği edip dizinin içine etmeselerdi hala aksiyon taşırdı ama şuan gündüz kuşağında yayınlanan pembe dizilerden farksız oldu. Adamlar sülük çektirmek için taa Elazığ'dan kendi akrabalarını getirmişler düşün yani ortada büyük bir kayırmaca var ve bu en basiti. Ve bu sezon Polat ölüp yerini Cahit ve oğlu Yusuf Alemdar alınca dizinin 4-5 reytinglik kitlesi de gidecek yanıyorum ona yanıyorum 25 reyting alan efsaneyi kestane yaptılar bunun üzerine daha da söyleyecek sözüm yok benim.

Vadide hiçbir zaman dizinin %60-70 ini oluşturacak şekilde kadın sahneleri olmamıştır nesrin diyorsun meral diyorsun elif diyorsun vs. bunların bölümde aldıkları süreler ortada ki bu karakterler diğer karakterleri tamamlayıcı pozisyondalardı bir nesrin çakır bir elif eylül bu dizinin alyını süpürmeye yetecek kadın karakterlerdi mesela.
benim bu diziyle vadinin ismini bile kıyaslama gibi bi niyetim olamaz senin mesajına cevap veriyorum. bu çakma dizi ne ki vadinin herhangi bir sahnesiyle kıyaslayayım. sen diğer konularda artistlik yapıp vadi konularında kuzu oluyorsun fragman konularında müthiş süper yazıp başka konularda resmen hakaret ediyorsun vadiye ki buna asla müsade etmem cevabım çok sert olur zaten seni bu konuda uyardım. hee diyebilirsin sanane lan sana hesap mı verecem istediğimi yazarım sen kendini ne sanıyorsun? bunları demekte özgürsün ama alacağın cevaplarda o ölçüde olur.
bikaç bölüm çok kötü gittik doğru o zaman sende biliyorsun ki bizde yerden yere vurduk benim bir küfür etmediğim kalmıştı hatırlarsın konuda mesajlar duruyor. Ama toparlanmaya doğru gidiyor dizi son bikaç bölümdür. çatışma sahneleri iyi demişsin buna anca gülerim işte :D onur tan çatışma sahnelerinde berbat bir yönetmendir bu dizinin teknik ekipmanı büyük ihtimalle daha kötü olacak ki vadiden çok daha kötü sahneler çekiyor olmalı. çünkü vadideyken de bazen kötü çatışma sahneleri çekiyordu ama bu kadar düşmemişti. bunun sebebi teknik ekipmanla alakalıdır pananın aksiyon ekibi sağlam efektleri kim yapıyorsa harika bu konuda. vadide bikaç sene önceye göre her konuda gerileme var diyebiliriz ama efektler cidden süper daha iyisi zor mesela edho da efektlerde dandik. araba patlatmayla iş bitmiyor cam kırmayla da iş bitmiyor. cam kırmak hikaye zırhlı der geçersin adamlar 20 kişiyle arabayı tarıyor camın kırılmasının tuhaflığını geçtim adamların burnu kanamıyor. neyse bu konuyu tartışmayacam çatışma sahneleri hala berbat ne dersen de gördüğü söylüyorum.
dizi bu sezonda 7 reyting alabildi ya sırtı yere gelmez youtube da izlenme rekoru kırıyoruz kanal d den ayrılıp sağlam hamleler yaptığımız takdirde o zaman gör reytingleri. kanal yüzünden netten izleyen çok büyük bir kitle var izlemeyenler var. bu bölümler atv de olsa en kötü 9 alırdı yine bakalım her şeyin hayırlısı
en çok üzüldüğüm nokta şu diziyle ilgili eski çakırı izlemek istiyordum öyle olamazdı da ona yakın olsa bile yeterdi ama büyük hüsrana uğradım bu konuda. eski vadiye başladım yıllar sonra 43.bölümdeyim. eski vadiye başladığımdan beri bu diziyi izlemiyorum ulan diyorum çakırı ne hale getirdiler hey gidi hekimoğlu hey

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,143
Puanı
1,060
Neyse birşeyler yazdım da sen sinirlenme diye sildim aga boynuz kulağı geçti hala kabullenmiyorsunuz.

Batuhancım kabullenmiyorsunuz yorumu olmaz bak ben son bölümleri izlemedim
izlicem ama sen edho beğenebilirsin saygı duyuyorum ama kabullenmiyorsunuz ne
demek herkes aynı düşüncede olmak zorundamı ablacım lütfen kendi düşüncelerinizi
kabullendirmeye çalışmayın artık

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,143
Puanı
1,060
Bazı arkadaşlar vadideki konseyle edhodaki ticaret masasını karşılaştırır olmuş demek ki çok korkmuş :D

Feloncum vadideki konseyle eski konseyi diyorum edho daki ticaret masası karşılaştırılamaz
çünkü eski vadide konsey efsaneydi korkulacak bir masa değil şunuda unutmayalım
edho yu izleyenlerin yarısı vadi izleyicisidir hiç bir vadi izleyicisi edho dan korkmaz

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
Feloncum vadideki konseyle eski konseyi diyorum edho daki ticaret masası karşılaştırılamaz
çünkü eski vadide konsey efsaneydi korkulacak bir masa değil şunuda unutmayalım
edho yu izleyenlerin yarısı vadi izleyicisidir hiç bir vadi izleyicisi edho dan korkmaz
abla ne yarısı hepsi vadi izleyicisi bunlar vadinin karakterlerinin ekmeğini yiyorlar raci önderliğinde zaten oyuncu kadrosunun yarısı vadi oyuncuları nerdeyse çakma diyince kızıyolar :D herkes diyor bunu biz demiyoruz

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,143
Puanı
1,060
abla ne yarısı hepsi vadi izleyicisi bunlar vadinin karakterlerinin ekmeğini yiyorlar raci önderliğinde zaten oyuncu kadrosunun yarısı vadi oyuncuları nerdeyse çakma diyince kızıyolar :D herkes diyor bunu biz demiyoruz

Aynen öyle ablacım tabii herkes çakma diyor ki çünkü hızır çakırbeyli karakteri
süleyman çakırın aynısı resmen