Gain Duran - Dizi Yorumları

fav10.net

fav10.net
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
272
Puanı
84
Web Sitesi
fav10.net
nsuq28UG-1920.jpg

Gain'in yeni dizisi Duran yayın hayatına başladı.

Yönetmenliğini Yunus Ozan Korkut'un, senaristliğini Murat Şevket Dünşen ve Yunus Ozan Korkut'un üstlendiği, başrollerini Oktay Çubuk, Bahar Şahin, Erdem Şenocak, Nil Keser, Burakcan Doğan, Batuhan Gelener ve usta oyuncu İlyas Salman'ın paylaştığı dizi, varoş mahallerinden birinde yaşayan gençlerin İstanbul-Berlin ekseninde geçen hikayesini konu alıyor.

Dizi ile ilgili tüm yorum ve paylaşımlarınızı bu konudan yapabilirsiniz. Duran, ilk 2 bölümüyle şimdi Gain'de!

• Harika
Reactions: Angelica

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,888
Puanı
360
Dizinin ilk bölümünü izledim. Bana mı öyle geldi bilmiyorum oyunculuklar çok model olmuş. Konuyu sevdim ama sanki texti okuyorlarmış havası var. Sanki çekimler sırasında hepsi sufle almış gibi. Öyle ki setin planı gereği olduğunu düşünüyorum ki İlyas Salman bile yapay gerçekleştirmiş rolünü. İlk bölüm bunun dışında iyiydi ama bu dediğim bulutlar diğer bölümlerde kırılır umarım. Dizinin süresi makul.

6/10

• İlginç

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,161
Puanı
1,060
Dizinin ilk bölümünü izledim. Bana mı öyle geldi bilmiyorum oyunculuklar çok model olmuş. Konuyu sevdim ama sanki texti okuyorlarmış havası var. Sanki çekimler sırasında hepsi sufle almış gibi. Öyle ki setin planı gereği olduğunu düşünüyorum ki İlyas Salman bile yapay gerçekleştirmiş rolünü. İlk bölüm bunun dışında iyiydi ama bu dediğim bulutlar diğer bölümlerde kırılır umarım. Dizinin süresi makul.

6/10

Ben daha izleyemedim merak ettiğim bir diziydi ya

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,888
Puanı
360
Ben daha izleyemedim merak ettiğim bir diziydi ya
Belki sen sevebilirsin. Çoğu kişiyi rahatsız etmeyebilir ama izlediğim dizilerin çoğunda detaylara taktığım için günlük dizi izliyormuşum hissiyatı verdi maalesef. Bana kalırsa senaryoyu tam ezberletmeden çekimlere başlamışlar ve o ruhu verecek zamanları yokmuş gibi geldi bana. Tv dizisinde olsa pek takılmamda dijitalde bu durum beni irite etti.

• Beğendim

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,063
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com

6/10
İlk bölüm ücretsizmiş, bitirdim şimdi. :A Ana kadrodan bir kaç kişi replikleri sanki kitap okuyor gibi söylüyor, bu rahatsız etti baya. Umarım ikinci bölüm ve sonrasında öyle değildir.

Duran'ın tamire gittiği evin su basması, arabada patronu ile muhabbeti iyiydi. :A Musto'nun da polise sahte parfümü rüşvet olarak vermesi. :F

Duran ve arkadaşları polisten kaçarken Aslı'ya çarptılar, bakalım Aslı ve elmas ile birlikte dengeleri nasıl değişecek.

• Güldürdün
Reactions: Gizmen

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,161
Puanı
1,060
Belki sen sevebilirsin. Çoğu kişiyi rahatsız etmeyebilir ama izlediğim dizilerin çoğunda detaylara taktığım için günlük dizi izliyormuşum hissiyatı verdi maalesef. Bana kalırsa senaryoyu tam ezberletmeden çekimlere başlamışlar ve o ruhu verecek zamanları yokmuş gibi geldi bana. Tv dizisinde olsa pek takılmamda dijitalde bu durum beni irite etti.

İzleyebilsem yorum yapacam da daha izleyemedim

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,888
Puanı
360
İlk bölüm ücretsizmiş, bitirdim şimdi. :A Ana kadrodan bir kaç kişi replikleri sanki kitap okuyor gibi söylüyor, bu rahatsız etti baya. Umarım ikinci bölüm ve sonrasında öyle değildir.

Duran'ın tamire gittiği evin su basması, arabada patronu ile muhabbeti iyiydi. :A Musto'nun da polise sahte parfümü rüşvet olarak vermesi. :F

Duran ve arkadaşları polisten kaçarken Aslı'ya çarptılar, bakalım Aslı ve elmas ile birlikte dengeleri nasıl değişecek.
2.bölümünü de az önce bitirdim o his biraz daha törpülenmiş ama yine de rahatsız edici boyutta maalesef. Umarım roller oturdukça oyuncuların konuşma biçimi iyileşir :bilmem:

Duran'ın su borusu kazığı benim de hoşuma gitti. :F o kısım güldürdü. Sahte parfüm kısmı da komikti. Adam dolandırıcı zekasından kaybediyor. :A:A

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,063
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
2. bölümü şimdi bitirdim.
İlk bölüme göre daha iyi bir bölümdü, Aslı'nın gelişi ile hikaye daha güzel bir hal aldı. Elmasın olduğu çanta arabada kaldı, araba da Adem babada. :A Bakalım nasıl alacaklar. Adem babayı sevdim ben bu arada. Sempatik birisi. :A

İlyas Salman'ın oyunculuğuna asla laf edemem, etmem de. Ama bu hikayede olmamalıydı sanki. Sahneleri izleyiciye geçemiyor bir türlü. :bilmem: İlk bölümde öyleydi, bu bölümde öyle.

Hakkı Dayı'nın Duran'a torunu sayesinde inanması, Hüseyin'in de Duran'ı kurtarıp yumruk atması ile bitti bölüm. 3. bölümü bekliyoruz.

• Beğendim

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,888
Puanı
360
2. bölümü şimdi bitirdim.
İlk bölüme göre daha iyi bir bölümdü, Aslı'nın gelişi ile hikaye daha güzel bir hal aldı. Elmasın olduğu çanta arabada kaldı, araba da Adem babada. :A Bakalım nasıl alacaklar. Adem babayı sevdim ben bu arada. Sempatik birisi. :A

İlyas Salman'ın oyunculuğuna asla laf edemem, etmem de. Ama bu hikayede olmamalıydı sanki. Sahneleri izleyiciye geçemiyor bir türlü. :bilmem: İlk bölümde öyleydi, bu bölümde öyle.

Hakkı Dayı'nın Duran'a torunu sayesinde inanması, Hüseyin'in de Duran'ı kurtarıp yumruk atması ile bitti bölüm. 3. bölümü bekliyoruz.
Bak İlyas Salman durumunda sen de aynısını hissetmişsin. Ben de kendisini çok severim ama sanki diğer oyuncuların toyluğu onu da etkilemiş gibi.

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,063
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Bak İlyas Salman durumunda sen de aynısını hissetmişsin. Ben de kendisini çok severim ama sanki diğer oyuncuların toyluğu onu da etkilemiş gibi.
Diğer oyuncular ile ilgili bir şey olduğunu zannetmiyorum ben bu durumun. Uzun zamandır dizilerde yer almıyor, bundan veya başka bir şeyden kaynaklı olmuyor Hakkı dayı karakteri.

@serhatt geçen gün sorduğun oyuncunun adı Cem Söküt. :A

• Harika
  • Beğendim
Reactions: serhatt and Gizmen

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,888
Puanı
360
Diğer oyuncular ile ilgili bir şey olduğunu zannetmiyorum ben bu durumun. Uzun zamandır dizilerde yer almıyor, bundan veya başka bir şeyden kaynaklı olmuyor Hakkı dayı karakteri.

söylediğin daha mantıklı bence de. Adamı görüşü yüzünden tv den dışladıkları için alışması gerekebilir. Ama böyleyse ilerleyen bölümlerde daha içine girebilir dizinin belki. Umarım :F

• Beğendim

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,930
Puanı
1,060

Teşekkürler, hemen araştırmalarıma başlıyorum. :A

• Güldürdün

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,161
Puanı
1,060
Az önce iki bölümüde sonunda tamamladım çok sevdim ben oyunculuklar harikaydı Oktay Çubuk role çok güzel uymuş bence komik ve eğlenceli bir dille anlatılmış açıkcası eğlendim izlerken Bahar Şahini de çok özlemişim valla Nil Keser de aynı şekilde bakalım Duran neler yapacak :D

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,063
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
1x3
İlyas Salman'da değişen bir şey yok maalesef, uzun süre sonra dizilerde izleyeceğim için heyecanlanmıştım ama büyük hayal kırıklığı oldu. Repliklerini ilk bölümlerdeki gibi kitaptan okur gibi devam ediyor... :(

Kelle dediklerinde haklıydı Duran'a. Hepsinin başına ne geldiyse Duran'ın kum torbası yüzüne geldi, "torpilli" dediler diye böyle bir yükselmeye gerek yok. Onlara cevabını ringte vermen lazım. Duran'ın Aslı ile konuşurken bir anda sevişme sahnesi şaşırttı, 3. bölümden böyle bir şey beklemiyordum. :A

Plan yapıp arabayı ve Aslı'nın çantasını kurtarmak için Adem babanın mekanını yakmayı Kelle, Musto ve Duran'dan beklemiyordum, şaşırttılar. Ama Aslı'nın çantası boş, bagaj dolu çıktı. Bakalım ne olacak. :A Bu arada Adem'in telefona "itim" diye kaydetmesi güldürdü. :A
7/10

• Beğendim

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,063
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
1x4
Adem'in Tyson'ı kaçırıp tekrar köpek dövüşlerinin olduğu yere götürmesi.. Umarım bir an önce bir şekilde kurtulur oradan.

Duran'ın da başı beladan eksik olmuyor. Biri bitiyor, biri başlıyor. Bakalım bu sefer Sedat'tan nasıl kurtulacak.

Bölümün bombası diyebiliriz sanırım son sahneye. Elmastan dolayı Aslı ile Adem'in iletişimi varmış. :eek: Ceset karşılığında elmas anlaşması yapılıyor, ama Adem uymuyor. Madiba da son anda onu vuruyor. :eek: Beklemiyordum, keşke Adem baba ölmeseydi. Küfürlerini özleyeceğiz.
7.5/10

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,063
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
1x5
İlk bölümden beri ortada olan kızda bir şeyler olacağını düşünüyordum, yanılmadım. Herkesin karış karış aradığı elması fırından o buldu, büyük ihtimalle bulduğu kutuya da koyar onu. :A

Bu Musto mafya olacağım falan filan diyor da bundan cidden bir şey olmaz. Dilan sorduğunda gitmiş her şeyi anlatmış. Dilan'ın Aslı ile Duran'a tepkisi ne olacak merak ediyorum.

Duran'a takım elbise çok yakıştı cidden, keşke hep öyle kalsa. :bhr: Senet tahsilatında da iyiydi, özellikle tekmesi. :A Nihat'ın şeyi kime kalacak acaba? En son Duran çıktı, ona kalmasa. :A

Son sahnede araba patladı da Musto'nun yanında olan adam kim? Acaba abisi miydi? Ben daha farklı birini bekliyordum. :A Bu arada Sedat'ta az şerefsiz değilmiş. :A
8/10