2020 Druk / Another Round - Film Yorumları

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060

Druk.jpg

Druk / Another Round

Tür:
Dram
Süre: 115 dakika

Yönetmen: Thomas Vinterberg
Senaryo: Tobias Lindholm (screenplay), Thomas Vinterberg (screenplay)

Oyuncular:
Mads Mikkelsen
Thomas Bo Larsen
Lars Ranthe
Magnus Millang

IMDb Linki

Puanlar:
IMDb: 8.2/10
Metacritic: 72/100

Filmin Fragmanı:

Filmle ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Alkolün olası yararlarının deneyleştirildiği ilginç bir film. Senaryo olarak çok beğendiğimi söyleyemem ama yönetmenlik çok iyiydi. Mads Mikkelsen muhteşemdi. Son sahneyi senaryo olarak çok beğenmedim ama sinematik olarak, oyunculuk olarak yılın en iyi çekilmiş sahnesi olabilir.

The Hunt beklentisine girmemek lazım, o filmin çok çok altında ama yine de yılın izlenesi filmlerinden biri şüphesiz.

Tam yorum: Another Round

7.5/10

-potterhead-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,769
Puanı
460
Defolarına rağmen özgün konusu ve işleyişi bakımından yılın en sevdiğim filmlerinden biri oldu. Alakaya maydonoz son sahnesinde o kadar eğlendim ve keyiflendim ki oradan puan kırmak da içimden gelmiyor hiç. Mads Mikkelsen zaten bildiğimiz gibi.. 8/10

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Senenin başarılı bulduğum filmlerinden, bu arada evet 2020 filmlerini yorumlamaya kaldığım yerden devam ediyorum. :A

Thomas Vinterberg en sevdiğim yönetmenlerden, bu yüzden bu filmden beklentim de oldukça yüksekti. Doğruyu söylemek gerekirse beklentim tam anlamıyla karşılanmadı ama yine de dediğim gibi başarılı bir film olduğu tartışmasız. Filmin en önemli başarısı konusu sanırım, normalde alkolün kötülendiğini, sürekli olumsuz etkilerinden bahsedildiğini görürüz filmlerde. Burada tam tersi bir yol izlenmiş ve alkolün faydalarından bahsedilmeye çalışılmış, filmi farklı ve değerli kılan en önemli husus da bu zaten bana kalırsa.

Yönetmenliği çok sevdim, senaryonun işlenişi ve kurgu ise daha iyi olabilirdi. Böylesine özgün bir konu daha iyi anlatılabilirdi sanırım, özellikle bir noktadan sonra ne olacağı çok tahmin edilebilir bir hal alıyor ve film sıradanlaşıyor.

Oyunculuklar oldukça başarılıydı. Mads Mikkelsen muhteşem oynamış her zaman olduğu gibi, çok başarılı buldum performansını. Yan kadroyu da es geçmemek gerek tabii, hepsi üzerlerine düşeni yapmışlar. Zaten daha önce Thomas Vinterberg filmlerinden herhangi birini izlediyseniz, oyuncuları en azından sima olarak bir yerlerden çıkaracaksınızdır. :A

Son olarak final sahnesine değinmeden geçmemek gerek, izlediğim en güzel sahnelerden birisiydi. Hem çok iyi çekilmiş hem de çok iyi oynanmış.

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,926
Puanı
1,061
İlginç konusuyla dikkat çeken, eli yüzü düzgün bir film ama böyle bir malzeme daha farklı ve eğlenceli şekilde işlenebilirmiş gibi hissettim. Özellikle son sahnede güzel bir yönetmenlik izlesek de senaryoda eksiklikler var. Mesela Martin'e ne kadar odaklanıyorsa diğer öğretmenleri o kadar kenar süsü gibi kullanıyor ve arada değindiği gençlerin sınav stresi, çiftler arasındaki iletişimsizlik, akran zorbalığı gibi konuların asıl hikayeye pek büyük etkisi yok. Mads Mikkelsen başta olmak üzere tüm oyuncular başarılı performans çıkarmış ve zaten filmin bu kadar işlemesinin payı da onlara ait. En ilginç taraflardan biri ise hiç alkol içmememe rağmen filmi izlerken canımın aşırı derecede alkol çekmesiydi o yüzden özendirici bir etkisi var. :A Gerçi sonradan alkolün zararlı olduğuna dair bir senaryoya da evrildiği için iki tarafa eşit yaklaşıyor denilebilir. Kısacası nevi şahsına münhasır bir film ve izlerken keyifli vakit geçirdim diyebilirim. Keşke Türkiye'de de böyle filmler çekilebilse ama nerede o günler...

7/10

• Beğendim
Reactions: mesmeso and bazinga

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Etkinliğin benim için en sıkıcı ve kötü filmiydi. Neden bu kadar övgü ve 7.8 imdb puanı aldığını anlamadım.

Film sıkıcı ve başarısız bir iş hayatına sahip bir karakter ve arkadaşlarının her gün işten önce belirli miktarda aldıkları alkolün etkilerini deneyimsi bir şekilde gösteriyor. Arka planda bununla paralel işlenen bir de aile dramı var. Aldıkları alkol her ne kadar işteki performans ve verimlerini inanılmaz arttırsa da öbür tarafta olumsuz sonuçlara da yol açıyor. Açıkçası film beni asla içine çekmedi. Senaryo çok zayıftı bence, hiç beğenmedim.

Öyle çok övgüye değer bir yönetmenlik performansıyla da karşılaşmadım. Mads Mikkelsen oldukça iyi bir performans sergilemiş, diğer oyuncular da gayet iyiydi. Müzikler güzeldi. Bu son iki cümle dışında filmde övebileceğim başka bir unsur yok sanırım. Bir de her sahnede votka veya şarap içildiğinden canım inanılmaz derecede bu ikisinden çekti. :A

Normalde bu puanı bile vermem ama etkinliklerde biraz daha toleranslı puanlar veriyorum. :A

5.5/10

• İlginç
Reactions: mesmeso and bazinga

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,606
Puanı
860
Bazı filmler vardır temposu düşük olsa da kendi için bir akıcılığı vardır ve bitene kadar asla sıkmaz keyifle sonuna getirir. İşte bu filmde onlardandı. Duygusal, anlamlı ve ders çıkarılacak sahneleri olan bir filmdi.

Film hikaye olarak klişe aslında. Sıkıcı hayat, alkolle gelen keyif ve bunun sonuçları. Ancak hikayedeki kişilerin hisleri seyirciye geçtiyse o film başarılıdır bence. Özellikle beraber eğlendikleri sahne beni etkilemeyi başardı.

Mads Mikkelsen oyunculuğu ile filmde parlıyor. Sondaki sahneye hayran oldum. Çok doğal ve bir o kadar da şaşırtıcıydı. Mikkelsen'den öyle bir performans beklemezdim. Şarkı arka planda kaçıncı tekrarda gidiyor bilmiyorum.

Avrupa sineması candır.

8/10

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
İlginç bir fikir üzerine çekilmiş deneysel bir senaryoya sahip keyifli bir film diyebiliriz. Alkolün yararlı mı zararlı mı olduğu üzerine çekilen farklı bir film. Farklı bir deneyim. Ama son noktada görüyoruz ki konu alkol olunca insan asla kontolü tam olarak elinde tutamaz... Film o konuyu çok iyi işliyor. Bir yükseliş ve bir düşüş var karakterleri anlatırken...

Daha önce hiç Thomas Vinterberg filmi izlememiştim. İlk deneyimimde beni tatmin etti kendisi. Bu ilginç konuyu başarılı bir yönetmenlikle işlediğini söyleyebilirim. Baştan sona iyi bir yönetmenlik hakim ve film ilgi çekiciliğini kaybetmiyor.

Deney başladıktan sonra her şey güllük gülistanlık başlıyor. Alkolün yararlarının olduğu ve her gün belirli bir miktar alkol almanın iş hayatındaki etkilerini gösterdiler. Ama karakterler bir noktadan sonra elbette kontrolleri kaybediyorlar teker teker... Bu konuda verdiği mesajı hakkıyla veriyor film. Karakterler eğlencenin cılkını çıkarıyor bir nevi ve hepsi tek tek aileleriyle ilişkisini yok ediyor... Tabi ki deneyin bir noktada patladığını görüyoruz.. Dramatik bir final de var aslında ortada malum olaydan dolayı...

Final sahnesinde ise epey başarılı bir iş çıkarıyor yönetmen ve Mads Mikkelsen... Zaten Mikkelsen filmi baştan sona taşıyor yanındakilerle birlikte. Ama ana işi Mikkelsen yapıyor. Filmdeki dramatik hissiyatı daha çok onun hikayesi üzerinden görüyoruz ve hissediyoruz. Sonuç olarak keyifli ve farklı bir deneyimdi diyebiliriz.

8/10

dreamy

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
11,729
Puanı
710
Konusu bakımından bayılacağımı düşündüğüm bir filmdi o yüzden biraz beklenti altı kaldı. :A @Sherlock

Filmin ilk kısmında tamamen alkolü özendirme odaklı ilerleyeceğini düşünsem de sonradan gidişatın tam tersini işaret ettiğinin farkına farmam zor olmadı. :A Alkolün başta kişinin kendisi olmak üzere çevresinde de bıraktığı hasar vurucu bir şekilde anlatılmaya çalışılmış ve başarılı olmuş. Bunda en büyük etken de şüphesiz oyunculuklar... Özellikle Mads Mikkelsen şov yapmış. Oynadığı son sahneyi çok beğendim ve şarkıyı da bir süre zevkle dinledim. Buraya da bırakalım...

7.5/10

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
İzlemek ve yeniden izlemek isteyenler için Another Round, Mubi'de 1 Ocak 2022'nin ilk filmi. İyi seyirler.