Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,757
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
EU2Zcv.jpg

BluTV'nin merakla beklenen yeni dizisi 'Doğu' bugün platformda yerini alıyor!

Yapımcılığını BKM Mutfak'ın üstlendiği, yönetmen koltuğunda Emrah Aguş'un oturduğu, başrollerini Doğu Demirkol ile Ege Kökenli'nin paylaştığı dizinin kadrosunda Evliya Aykan, Kubilay Tunçer, Banu Fotocan, Yağmur Gülveren ve Afra Karagöz gibi isimler de yer alıyor.

Komedyen olmak isteyen bir gencin hikayesini gözler önüne serecek olan dizi ile ilgili yorum ve paylaşımlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz. İyi seyirler!

'Doğu' ilk üç bölümüyle bugün BluTV ve Vodafone TV'de!

• Beğendim
Reactions: Angelica

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,827
Puanı
1,060
Bakalım nasıl bir dizi olacak merakla bekliyorum

crazymurat31

Favori Üye
Reaksiyon puanı
384
Puanı
84
Web Sitesi
twitter.com
Exxenin hasan can kayalı "bir yer altı sitcom'u" na benziyor, umarım düşündüğümden farkli olur.
Doğu Demirkol'u severim Tutunamayanlar'da gayet güzel iş çıkarmıştı, Vodafone tv ye geldiğinde izliceğim.

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,757
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Exxenin hasan can kayalı "bir yer altı sitcom'u" na benziyor umarım düşündüğümden farkli olur doğu demirkolu severim tutunamayanlar da gayet güzel iş çıkarmıştı vodafone tv ye geldiğinde izlicem
Bir Yeraltı Sit-Com'u gibi olursa büyük bir hayal kırıklığı olur.

Umarım kaliteli bir senaryosu vardır.

• Beğendim
Reactions: crazymurat31

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,111
Puanı
280
Üç bölümü de bitirdim. 2. bölümün ortalarına doğru dizi daha akıcı gitmeye başladı. 3 bölüm toplamı zaten 80 dk falan. Ama beklediğim gibi çıkmadı 1.5 puan altını veriyorum. 10/4.5 Ama geliştirilmeye çok müsait bir dizi. Dizi müzik olarak doğallığı kullanmış hoşuma gitti. Her bölüm sonu Harun Kolçak şarkısı ayrı bir hava katmış. Evliya umarım diğer bölümlerde de olur. İyi bir ikili olmuşlar bence. Villa da toplanma sahneleri ise çok iyiydi. Başka dikkatimi çeken bir şey olmadı. Dizi 1 bölüm olarak 80 dk yayınlansa belli bir yerinde uyuklardım diye düşünüyorum.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1 1x2

İlk bölümü beğendim, ikinciyi pek beğenmedim.

İlk bölüm iyi bir girişti. Dizinin nasıl bir dizi olduğunu anlatmak açısından başarılıydı. Ayrıca bir bilgisayar mühendisi olarak bölümün çoğunun bilgisayar mühendisliği bölümünde geçmesinden ekstra tat almış olabilirim. Üniversite yıllarımı ansımsattı.

İkinci bölüm Cihangir'deki Doğu'nun arkadaş ortamını gördük. Eczane sahnesini beğendim ve finali, olayları bağlama şekilleri güzeldi. Fakat bölümü genel anlamda çok sevemedim. Özellikle sanat yönetmeniyle olan sahneyi çok abartılı buldum, tat alamadım.

İkisi de 7 puana da yakın bölümlerdi. Birini yukarı, diğerini aşağı yuvarladım. :)

8/10 6/10

• Beğendim
Reactions: mesmeso

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
1x1

Beklentimin bir tık altı başladı. Okul sahnesi fazla iyi değildi ama aile sahnelerinden zevk aldım. Stand up zamanından aklımda kalan bilgilerle birleşince daha da komik oldu o sahneler. Sonda "abiyi" görmek beni ayrı mutlu etti. O efsaneyi unutmaması güzel olmuş.

7/10
------

1x2

Bölüm biraz yordu beni. Cihangir sahneleri çok yorucuydu. Yalan yok çoğu cümleleri de tam anlamadım. Eczane sahnesi çok güzeldi. Eczacı ve Doğu'nun uyumu çok iyiydi. Evliya'nın karakterinin sondaki çıkışı da ben, çok güldürdü.

6/10

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x3

Üç bölüm arasında en zayıfıydı. Anneli kuyumcu sahnesi fena değildi. Arkadaş muhabbeti baştan iyiydi ama çok çabuk baydı. Dizinin süresi kısa olmasına rağmen sanki daha da kısa olabilirmiş gibi. Mevzuları bayana kadar uzatıyorlar.

6/10

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,111
Puanı
280
Dizinin yarın sezon finali yayınlanacağını açıkladı Blu Tv. Biraz erken buldum. Erken alınmış bir karar.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x4 1x5 1x6 1x7

4. bölümde Zeynep Hoca'yı yeniden gördük. Kulüpteki sahneler falan güzeldi. Önceki iki bölümden daha iyi olduğu kesin.

5. bölüm de hiç fena değildi. Yalnız aynı muhabbeti uzatma olayı devam ediyor. Her bölümün rahat 5 dakika fazlası var. Okuldan atılma muhabbeti baştan eğlenceliydi mesela ama illa "ama yeter artık abartmayın" dedirtene kadar devam ediyor...

6. bölüm en az sevdiğim bölümlerdendi. Hakkında söyleyebilecek pek olumlu bir şeyim yok.

7. bölümde baba ile olan diyaloglar süperdi. Baba karakterinden kesinlikle yeterince faydalanamıyorlar. Anne ve kız kardeş için de benzer şeyler geçerli. Şu ana kadarki en iyi bölüm olabilir.

7/10 7/10 6/10 7/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x8 (Sezon Finali)

Fena değildi, eğlendirdiği kısımlar oldu. Annesinden dua dilendiği kısımlar komikti. :A

Doğu Demirkol'un Yetenek Sizsiniz'de de yer aldığını bilmiyordum. :A

Aşırı kötü bir başlangıçla 3-0 geriden başlamış gerçekten gösteriye. :A

Genel olarak beklentimin altında kalan bir sezon oldu. Benzer kulvardaki Bartu Ben'i bir tık daha çok sevmiştim ama bu da düşük beklentiyle izlenesi çerezlik bir yapım. Çok yüksek ihtimalle ikinci sezonu olacaktır, umarım daha iyiye gider. Özellikle süreleri biraz kırpıp diyaloglarda baymamaya özen gösterirlerse daha iyi olması zor olmayacaktır. :)

7/10

• Beğendim
Reactions: Hobbit

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1x1, 1x2

Uzun zamandır izlemek istediğim işlerden biriydi, hazır müsaitken başlayayım dedim. Sitcom tarzında bir iş olmuş, aklıma Bartu Ben dizisi geldi izlerken.

İlk bölüm epey gülümsetti, Ege Kökenli çok yakışmış role ve çok güzel görünüyordu. Doğu ile olan sahneleri güzeldi. İkinci bölümü pek beğenmedim, eczane sahnesi dikkat çekti geri kalanı pek sevemedim. Sürelerinin kısa olması da güzel, aslında 15-20 dakika bile yeterli olabilir gibi.

Birkaç güne tamamlarım diziyi. :)