Disney Plus, Hangi Ünlü İsimler İle Anlaştı?

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,939
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
disney-plus-jpg.96473

Disney Plus, hangi ünlü isimler ile anlaştı?

OGM Pictures, Medyapım, MF Yapım ve Ay Yapım ile iddialı projeler hazırlayan, Kaçış ve Atatürk projeleri büyük merak uyandıran platform; Halit Ergenç, Şahan Gökbakar, Hande Erçel ve Pınar Deniz ile anlaştı.

Ayrıca Ağustos ayında ülkemize geleceği konuşulan platformun Mucize Doktor, Ezel ve Şahmaran gibi dizilerin senaristi Pınar Bulut ile de anlaştığı öğrenildi.

Kaynak: Birsen Altuntaş

• Beğendim
  • Harika
Reactions: Angelica and Gizmen

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,883
Puanı
360
Disney Türkiye için iyi hazırlanıyor gibi görünüyor kağıt üstünde ama umarım çok ve basit projeler değildir bunlar.

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,434
Puanı
409
Bunların kapasitesi bütün ünlüleri aynı platformda toplamak için yeterli bunu da bütçelerinden 0.5% kullanarak yapabilirler.

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,026
Puanı
1,060
Bence artık ünlü isimleri toplayıp bir sürü dijital platform dizisi yapmak fikrinden vazgeçmesi lazım şirketlerin. Buna hem yerli Exxen, Blu, Gain falan, hem yabancı Netflix, Disney dahil.
Son 3 yılda çok çok fazla internet dizisi yapıldı, amma kaliteli ve globala çıkan dizi sayısı birkaç tane sadece. Onlar bile yeterince iyi değildi.
Bunun nedeni kaliteyi artırmak için senaryo ve yapımlara para harcamak yerine, tüm enerjilerini daha fazla ünlü isimle daha fazla dizi yaparak daha fazla para kazanmak için harcamaları.

• Beğendim
Reactions: Klaus

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,186
Puanı
1,060
İnşAllah normal bir fiyat ile giriş yaparlar...

Netflix, Prime, Exxen zaten bir bütçe ayrık platformlara...

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,061
Puanı
1,060
Güzel isimlerle anlaşılmış heyecanla bekliyorum projelerini

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
İsimlerle anlaşmanın dönemi bitti diye düşünüyordum. Kanallar, bir dönem ünlü isimlerle çok büyük ücretlerle anlaşmaya başlamıştı ama sonra ne oldu? Senaryo iyi olmayınca ünlü isimlerin de reytingi olmadığı görüldü. O nedenle ünlü isimlerle anlaşmak yerine senaryoyla, yapımla anlaşılsa daha güzel olmaz mı? Umarım kaliteli işlerde görürüz bu isimleri, anlaşılan isimler gayet güzel görünüyor. Detayları merakla bekliyorum...

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
Reçel'le Juan Yaman cidden nasıl her şeye dalabiliyorlar anlamıyorum. Biri goril biri de soğuk nevale ve sadece bundan ibaretler. :A

• Olmamış
Reactions: Emre Ozansoy

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,801
Puanı
1,060
Halit Ergenç'i de dijitale kaptırdık, bir daha TV ekranında görür müyüz bilmem.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Merakla bekliyoruz. İddialı giriş yapacak olmaları güzel. Belli ki yerelleşmeye önem verecekler ve sadece yabancı yapımlarla var olmayacaklar...

Benzer gelişmeleri HBO Max cephesinden de duymaya başlarız umarım. Tabii orada BluTV ortaklığı işleri karıştırıyor olabilir.

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Nötrlemişler kendileri:A Haneye bir + yazıyorsun bakıyorsun sonraki isme - :A:A

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,619
Puanı
1,061
Halit Ergenç hariç pek üyelik aldıracak isimler değil :D Gerçi doğrudan oyuncularla niye anlaştıklarını da çözemedim, acaba platformdaki projeleri kendileri mi yapacak?

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Halit Ergenç hariç pek üyelik aldıracak isimler değil :D Gerçi doğrudan oyuncularla niye anlaştıklarını da çözemedim, acaba platformdaki projeleri kendileri mi yapacak?
Sanmıyorum, platform ülkemize yeni geldiği için daha çok platformun tanıtımı gibi olacak aslında bu isimler. O nedenle daha çok yıldızı parlayan isimler seçilmiş gibi ki mantıklı bir hamle. :D

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,893
Puanı
1,061
Disney gibi dünya çapında bir platformun sadece yurt içinde değil yurt dışında da çok ünlü olan isimlerle dizi çekmek istemesi stratejik açıdan mantıklı hamle o yüzden eleştirilmesini pek doğru bulmuyorum. Sonuçta Netflix de Çağatay Ulusoy ve Beren Saat'e dizi çektirerek başladı ama onlar başarılı olunca zamanla Bir Başkadır, Fatma, Kulüp gibi daha farklı ve iyi işler görmeye başladık yani ilk etapta star kafasıyla gidip sonrasında alternatif projelere de yöneleceklerdir diye düşünüyorum.

• Beğendim
Reactions: Gizmen and Klaus