PuhuTV Dip - Dizi Yorumları

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1-2 ve 3. Bölüm Yorumları:

İlk başladığı zamanlar pek müsait olamadığım için ilk üç bölümden sonra bırakmıştım, hazır dizilerim başlamamışken diziyi bitirmeye karar verdim. Harika başladı, harika ilerliyor. Tabi biraz karmaşık da, bağlantılar falan kafam karışmadan yavaş yavaş izliyorum. Parçalar birleştikçe oturacak dizi. :X

İlker Kaleli 'Sahir' karakteriyle yine harikalar yaratmış, intihar edenleri vazgeçirme yöntemleri harika. Oradaki sohbetleri çok güzel geliyor bana. Kafayı yemiş hali oysa, yememiş hali nasıldır kim bilir?

Bilge'yi ilk üç bölümde fazla göremedik, yavaş yavaş görmeye başlıyoruz. Neslihan Atagül soğuk bir tip olduğu için üzerine oturmuş karakter, başarılı oyuncu zaten. Babasının ölüp ölmediği, üvey anne olayları derken karışık ilerliyor durumları. Babası da yaşıyor büyük ihtimal.

Uygar dizinin sürprizi, müthiş canlandırıyor karakteri. Daha uzun dizilerde bu tarz karakterle çok iyi işler çıkarır vallahi. :clapping:

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
4. BÖLÜM

TMC Film aşmış kendini, yönetmen de öyle. Kareler falan muhteşem, gerçekten ayrı olarak görsel şölen izliyoruz. Ülkemizde yapılan en iyi işler arasına girer bu dizi, girmeli...

Baya gelişmeli ve sürprizli bölümdü, çok iyiydi.
Son sahne harikaydı, İsmail vuruldu. Aylin'den hoşlanıyordu, bu bölüm içip kapısına gitmişti. Aylin de başka erkekleydi, baya kötü oldu İsmail. Son sahnede de Bilge'yi takip eden adamlardan biri Sahir'in arkasındaki İsmail'i vurdu. :( İnşallah ölmemiştir...

Sahir'in intihar vakası diye hapishaneye gitmesi, oradaki gizli bölgeye gitmesi falan güzel sahnelerdi. Baya zekice düşünülmüş.

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
-Bu ne?
+Saatteki Şifre
-Nerden Buldun?
+Tesadüf
-Tesadüf diye bi şey yoktur bunu sana söyledim
+ Tesadüfün ne olduğunu anlayana kadar tesadüftür

Muazzam konuşmalar.:bhr: Evrime gönderme yapmış galiba.:D

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
5. BÖLÜM

Şok bir son oldu, gerilimli bölümdü aynı zamanda...
Ali Kemal, Uygar'ın babası çıktı. Ekin'in babası yani, Sahir karısının babasını tanımıyor. Orada başka bir şey dönüyor, anlarız diğer bölüme. Ekin'in ölümünün ardından yakınlaşması da garip.

Sahir ismini değiştirmiş, adı Ateş'miş. Orayı söylemeden geçti, merak ediyorum detayı...

İsmail'in durumu iyi değil gibi, Aylin sonradan akıllandı. :(

Bilge'nin hapsedildiği ev de baya gerilimliydi, bir şey olacak sandım da çıkmadı bir şey neyse ki. :D

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
6. BÖLÜM

Diğer bölüme her şey netleşecek, kafamda raylar oturmaya başladı aslında. :D
Sahir ve Bilge oturdu, konuştu. Kafalarındaki olayları, bağlantıları birbirlerine anlattı. Birbirlerine de yardım ettiler bölüm boyunca.

Can ve Uygar'ın oyun oynadığı sahne de güzeldi, yapay zekayla 11-0 fark atmış Uygar reis :F

Ali Kemal, son sahnede Bilge ve Sahir'in karşısına çıktı. Her şeyi anlatacak, bakalım neler söyleyecek?

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
7. BÖLÜM

Beklenen gelişme. :X
Bilge'nin babası Orhan yaşıyor, Türkiye'ye geldi. Finalde karşılaşacaklar, bakalım ne çıkacak oradan? :D

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
8. BÖLÜM (FİNAL)

Final beklentimi karşılamadı, sonu da çok açık bitti. Neden böyle pat bitti acep? 2-3 bölüm daha yayınlanabilirdi. Kafamda soru işaretleri kaldı açıkçası, halbuki ilk bölümler çok da iyiydi...

İlker Kaleli 8 bölüm boyunca çok iyi iş çıkardı, adam her rolün üstesinden geliyor gerçekten. Neslihan Atagül role yakışmıştı zaten. Dizinin en dikkat çeken ismi bence 'Uygar' karakteriyle Gün Koper'di. Vallahi harika iş çıkardı, en büyük alkış ona.

Dizinin görüntüleri harikaydı, yönetmen muhteşem iş çıkarmış. Bazı bölümler şaşkınlıkla izledim, çok güzel iş çıkarmış. Tüm ekibin emeğine sağlık.

Orhan çıkıp geldi, karşılaşma sahnesi güzeldi. Adamları öldürdü Ali Kemal sağ olsun da o son da saçma geldi bana, o adam silahı kendisine çevireceğini hiç mi düşünmedi? Basit kalmış diyorum ya final.

Uygar'ın sonu ne oldu, İsmail ne oldu? Oraları kaçırdım mı, sanmıyorum. Daha onun gibi açık sorular kaldı, şaşırdım böyle işin böyle bitmesine.

İlk 3-4 bölümüyle harika iş olduğunu düşünsem de senaryo olarak sonradan toparlayamadı. Senaryo olağanüstü bir işti, zordu ama zaten mini diziydi. Daha derli toplu yapılabilirdi, son bölümler ağır kaldı maalesef. Puhu'nun üç özel dizi arasında da en az ilgiyi bu iş görmüş, en çok bu işin görmesi lazımdı bu kadroya belki de...

Müzikleri de çok güzeldi bu arada, demeden geçmeyeyim. Tüm ekibin yolu açık olsun...

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
5. Bölüme geçtim. Diziyi izliyorum ama İlker o kadar kasıntı ve sıkıcı oynuyor ki içim bayılacak. İntihar olaylarında iyiydi ama sonrasında fena saçmaladı. Çok kötü oynuyor zaten Neslihan'ın rolü az sıkıldım.:(