DGS'de 1 Matematik Neti Yapmam Gerekiyor. Hangi Konuya Çalışmalıyım?

Polat Şaşmaz

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,495
Puanı
1,061
Arkadaşlar 1 ay sonra dgs sınavına gireceğim. Türkçem iyi ama 1 matematik neti çıkarmam gerekiyor. 2 gündür 2 konuya baktım ikisi de zor geldi. Daha önce bu ve benzeri sınava girip de bilen arkadaş var mı. 1 Matematik neti için hangi konuya çalışmalıyım. Yapabileceğim en kolay konu hangisi?

10 senedir matamatik dersi görmüyorum matematik ile alakam 0 :A

• Güldürdün
Reactions: Gerekli24

Polat Şaşmaz

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,495
Puanı
1,061
Yutube'da videolar var soru çözümlü onlara bak kaparsın 1-2 şey :D
Tan sayılara baktım da bi hayatta yapamam :A

Bu ham puan derdi geldikten sonra bilinmeyenli toplama çıkarma çarpma işlemleri sormuşlar. Yine çıkar herhalde bırakmazlar bizi :A Hakkımızda hayırlısı

• Beğendim
Reactions: xdragxx

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Eğer tamamen sıfır isen ve vaktin varsa (1 ayda bu iki kitap ciddi çalışmayla biter) Antremanlarla Matematik 1 ve 2’yi bitir. İkisini aynı zamanda çöz ve çözerken Şenol Hoca’dan da konu izle. @Polat Şaşmaz

1594716126686.jpeg

• Beğendim
Reactions: Polat Şaşmaz

Polat Şaşmaz

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,495
Puanı
1,061
Eğer tamamen sıfır isen ve vaktin varsa (1 ayda bu iki kitap ciddi çalışmayla biter) Antremanlarla Matematik 1 ve 2’yi bitir. İkisini aynı zamanda çöz ve çözerken Şenol Hoca’dan da konu izle. @Polat Şaşmaz

Ekli dosyayı görüntüle 89656
Her soru zor değildir bazı sorularda şıklarda x yada y de değer bırakıp çok rahat bulabilirsin
Deneme sınavında salladım Ygs ye girdiğim zaman
Sallıyım dedim Sallamadım sallasam doğruymuş
@Turkuazz
102 defa salladım 101 doğru

Teşekkürler arkadaşlar. İnşAllah 1 net çıkarırım hayırlısı.

• Beğendim
Reactions: Turkuazz

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,197
Puanı
860
Teşekkürler arkadaşlar. İnşAllah 1 net çıkarırım hayırlısı.
Çok zor değil aslında youtubeden Şenol hoca anlatımlarına bak sonra kitaptan soruları çöz etrafında matematik bilgisi bulunan birisinden bilgi alabilirsin, sıfırdan matematik yapanların çoğu dahi 10 net yapabilir uğraşılırsa

• Beğendim

Polat Şaşmaz

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,495
Puanı
1,061
Çok zor değil aslında youtubeden Şenol hoca anlatımlarına bak sonra kitaptan soruları çöz etrafında matematik bilgisi bulunan birisinden bilgi alabilirsin, sıfırdan matematik yapanların çoğu dahi 10 net yapabilir uğraşılırsa
İlk kitabı bitirmeye başladım hayırlısı çok teşekkür ederim gerçekten anlatımı çok iyi biraz çalışırsam matematiği de fullerim kısmet 2 sene sonrasına İnşAllah @Afet Güçverir

Paragraf için hangi kitabı önerirsiniz? Rüştü hoca'nın Taktiklerle Paragraf kitabını düşünüyorum yeterli olur mu? Soru bankası olarak alacağım.

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: mrt-06 and Turkuazz

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,197
Puanı
860
İlk kitabı bitirmeye başladım hayırlısı çok teşekkür ederim gerçekten anlatımı çok iyi biraz çalışırsam matematiği de fullerim kısmet 2 sene sonrasına İnşAllah @Afet Güçverir

Paragraf için hangi kitabı önerirsiniz? Rüştü hoca'nın Taktiklerle Paragraf kitabını düşünüyorum yeterli olur mu? Soru bankası olarak alacağım.
Kaynak açısından yeterli bulunabilir ama onun yanında fazla miktarda deneme çöz.. Pratiğini arttırır daha önce sorulmuş soru tarzlarını da bak

• Beğendim

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061

Yıllarca eğitim danışmanlığı yaptım hala da yapıyorum, bana güven gerçekten sıkı bir çalışma ile 1 ayda sıfırdan belli bir yere gelirsin baktın 2. kitap zorluyor 1'i ağırlıklı çöz bitir ama 2'yi de bitirmeye çalış. Sabah akşam çöz kaytarma.

Paragrafta durumun nasıl? Orta seviye misin yoksa Mat gibi mi

• Beğendim

Felon

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,117
Puanı
560
Hangi konuda iyi olduğunu öğrenmemiz gerekiyor öncelikle misal olasılık konularında tek atarım ben işlem yapmadan yada x i bulmada :) sen hangisinde iyisin onu öğrenelim.

• Beğendim

Polat Şaşmaz

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,495
Puanı
1,061
Yıllarca eğitim danışmanlığı yaptım hala da yapıyorum, bana güven gerçekten sıkı bir çalışma ile 1 ayda sıfırdan belli bir yere gelirsin baktın 2. kitap zorluyor 1'i ağırlıklı çöz bitir ama 2'yi de bitirmeye çalış. Sabah akşam çöz kaytarma.

Paragrafta durumun nasıl? Orta seviye misin yoksa Mat gibi mi
Türkçem iyi ya testlerde 1-2 yanlışım çıkıyor biraz yavaş çözüyorum sadece

Polat Şaşmaz

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,495
Puanı
1,061
Hangi konuda iyi olduğunu öğrenmemiz gerekiyor öncelikle misal olasılık konularında tek atarım ben işlem yapmadan yada x i bulmada :) sen hangisinde iyisin onu öğrenelim.
Benim öğrendiğim matematik bu muydu emin değilim :A Matematiğe bakmayalı çok sey değişmiş sanki :A

• Güldürdün
Reactions: Gerekli24

Polat Şaşmaz

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,495
Puanı
1,061
Arkadaşlar yardımlarınız çok teşekkür ediyorum. Çok faydası oldu. İnşAllah sınavda da sonucunu alırım.

Bu arada matematiğin bana ne kadar uzak bi konu olduğunu biz kez daha anladım :A 40 sene çalışsam 2-3 konu dışında hayatta yapamam :A

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,197
Puanı
860
Arkadaşlar yardımlarınız çok teşekkür ediyorum. Çok faydası oldu. İnşAllah sınavda da sonucunu alırım.

Bu arada matematiğin bana ne kadar uzak bi konu olduğunu biz kez daha anladım :A 40 sene çalışsam 2-3 konu dışında hayatta yapamam :A
Aslında matematik yapılabilir ancak biraz uğraşılmalı anlayınca çok daha keyifli bir ders,temelin yoksa detaydan alınmalı mantığını anlayınca keyifli bir ders aslında inşallah sınavda 10 net yaparsın 😊🤗