Designated Survivor'ın Bir Bölümü Türkiye'de Erişime Kapatıldı! | Netflix

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,027
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Designated Survivor'ın yayınlanan bir bölümü Türk kullanıcıların erişimine kapatıldı!

Netflix, Designated Survivor dizisinin 2. sezonunda yer alan "Aile Bağları" başlıklı 7. bölümünü resmi istek sonrası Türkiye sınırları içerisinde platformdan çıkarttı.

Netflix Türkiye yetkilileri ise "RTÜK’ten aldığımız resmi talebin ardından, yerel yasalara uymak amacıyla dizinin tek bir bölümünü Türkiye’deki içerik kütüphanemizden kaldırdık. Dizi, dünyanın geri kalanında tüm bölümleri ile yayınlanmaya devam ediyor." açıklamasını yaptı.

Erişime kapatılan bölümde Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı Fatih Turan ülkeye ziyarette bulunuyor. Ülkede profesör olarak çalışan Nuri Şahin isimli bir karakter ise çevresine topladığı insanlar eşliğinde protesto ederek Cumhurbaşkanı'nı eleştiren bazı açıklamalar yapıyor.

70fe9c57-4e40-4484-9b68-cdb2b1d8d7d0.jpg

• Olmamış
Reactions: Gizmen

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Baktılar seri ilgi görmüyor yasak bahanesi ile ilgi çekiyorlar. Netflix'de işini biliyor :A

• Güldürdün
Reactions: EmreCan

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
TV8'de sürekli yayınlanıyor diye isim benzerliğinden utanıp kapatmışlardır. :F

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,888
Puanı
360
Tam olarak bölümde ne oluyordu izleyenler yazarsa sevinirim. Ne olursa olsun bu konuya hak vermem de merak ediyorum.

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,270
Puanı
1,060
İçeriden ve dışarıdan hertürlü eleştri ve tenkite kapalı bir toplumuz.

Doğru yada yalnış hertürlü gönderme,örnekleme malesef belli bir hiyerarşi için yasak bu ülkede.

Gene nedenlerinden dolayı yorum yapması forumumuzun kaideleri gereği limitli.

Haber kendi açımdan üzücü.. ben hertürlü sansür ve yaptırıma karşıyım.

• Beğendim
Reactions: Gizmen