Denis Villeneuve İmzalı 'Dune' Filminin Fragmanı Yayınlandı!

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Dune.jpg

Incendies, Prisoners, Blade Runner 2049 gibi başarılı birçok filmin ödüllü yönetmeni Denis Villeneuve'ün kitap uyarlaması yeni filmi 'Dune' filminin merakla beklenen fragmanı yayınlandı.

Merakla beklenen filmin oyuncu kadrosunda Timothée Chalamet, Javier Bardem, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgård, Josh Brolin, Jason Momoa, Oscar Isaac, Dave Bautista, Zendaya ve Charlotte Rampling gibi birbirinden ünlü isimler yer alıyor.

Uzak bir gelecekte geçen "Dune", ailesi çöl gezegeni Arrakis’in kontrolüne sahip olan Paul Atreides’in hikayesini anlatıyor. Galaksinin farklı noktalarındaki gezegenler, rakip feodal aileler tarafından yönetilmektedir. Çok değerli bir kaynağın tek üreticisi olan çöl gezegeni Arrakis'in kontrolü asil aileler arasında son derece talep görmektedir. "Baharat" adı verilen bu kaynak, yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunarken, beraberinde çok ciddi yan etkileri de getirmektedir. Ayrıca yıldızlararası yollarda gezinmeye yardımcı olan kaynak da bu "baharat"tır. Bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi tarafından Paul ve ailesine tuzak kurulur. Bu tuzağın sonucunda Paul'un ailesi darmadağın olarak firari hale gelir. Paul, ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanması için bir isyan başlatırken, tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini yakalayacaktır.

Warner Bros, bu film ile birlikte yeni bir bilim kurgu serisinin de temellerini atmış olacak. Bu film, serinin ilk filmi olarak görüyor ve dizilerle de destekleyecek. HBO Max’ta yayınlanacak ve Dune evreni ile bağlantılı Dune: The Sisterhood dizisi de serideki yerini alacak. İlk kitabın ilk yarısı bu filmde anlatılacak, daha sonra da ikinci yarısını anlatan bir devam filmi gelecek. Seri ile alakalı bilgiler şimdilik bu şekilde.

Dune'un görüntü yönetmenliğini Greig Fraser üstlenirken, müzikler ise Hans Zimmer tarafından bestelenecek.

Fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz:

Dune, 18 Aralık 2020 tarihinde vizyona girecek.

• Beğendim
Reactions: MEnes

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Büyük hevesle aldığım romanı çok sıkıcı geldiği için yarıda bırakmıştım. Fragman da beni pek heyecanlandırmadı doğrusu ama teknik açıdan müthiş gözüküyor. Denis Villenueve'ye güveniyorum ama Sicario gibi bir filme de imza atmışlığı olduğu için kesin severim diyemiyorum...

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Büyük hevesle aldığım romanı çok sıkıcı geldiği için yarıda bırakmıştım. Fragman da beni pek heyecanlandırmadı doğrusu ama teknik açıdan müthiş gözüküyor. Denis Villenueve'ye güveniyorum ama Sicario gibi bir filme de imza atmışlığı olduğu için kesin severim diyemiyorum...

Sicario'nun da kötü bir film olmadığı gerçeği. :A (Tamamen öznel bir düşünce. :A)

• Güldürdün
Reactions: bazinga

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Seri ve evren ile ilgili 0 bilgim vardı ve fragmanlarda izleyerek Denis Villeneuve'un ne denli başarılı bir yönetmen olduğunu, teknik olarak ne kadar başarılı bir film geleceğini görmüş oldum. Senaryo ve içerik ve dünya ile ilgili bilgiler kitapları okuyanların bileceği iş. Ama LOTR gibi kitaplar hakkında 0 bilgi ile izleyeceğiz. Tek fark LOTR 2003'te bu 2020'de çıkmış olacak.. Bakalım yeni bir bilim kurgu başyapıtı mı yoksa basit bir film mi olacak göreceğiz.