Demet Akalın - Ateş | Albüm Kapağı Ve Şarkı Listesi

tolgab

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
6,634
Puanı
560
demetakaln-ate8ej1s.jpg

Demet Akalın'ın 2,5 yıl aranına ardından sonra çıkardığı yepyeni albümü 'Ateş'.

Şarkı Listesi:

01. N'apıyorsan Yap
02. Geberesice
03. Esiyor
04. Ağlar O Deli
05. Bizi Buluyor
06. Yekten (feat. Haktan)
07. Kader
08. Marlin
09. Ateş
10. Söz
11. Alâ
12. 2'den Sonra
13. Minik
14. Ödül
15. Bir Demet

Albüm Teaser:

dreamy

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
11,721
Puanı
710
Spotify’a düşünce ben de dinleme fırsatı buldum. :)

‘Hayalet’ ‘Gölge’ ‘Çalkala’ ‘Bu Defa Son’ ayarında şarkılar yok ama yine ortalama bir albüm olmuş.

‘Ağlar O Deli’ ‘Esiyor’ ‘N’apıyorsan Yap’ ‘Minik’ favorilerim. Zaten ilk ikisine klip gelecekmiş üçüncüsü de kliplendi...

‘Bizi Buluyor’ albümün hayal kırıklığı olmuş bence. Sıla imzası nakarata kadar kendini hissettirmiş olsa da sonradan çuvallamış ne yazık ki. Nakaratı zayıf.

Gülşen, Ersay Üner ve Gökhan Özen’den de şarkı alabilirmiş. Özellikle Gökhan Özen’in olmayışı şaşırtıcı, son albümlerinin hepsinde en az bir tane şarkısı vardı. Ve iyi bir ikililerdi. :) Hoş Gökhan Özen şu aralar yoğun, geçenlerde albüm tarihini bile ertelemişti.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Albümü çok beğendim, beklentimin epey üstünde bir iş olmuş. Demet Akalın yine on ikiden vurmuş, albümü çıktığı gün dinledim hala da dinliyorum.

Öncelikle çıkış şarkısı çok büyük yanlış, 'Napıyorsan Yap' ile çıkış yapılır mı? Çıkışı bırak, klip bile çekilecek şarkı değil. Albümde o kadar şarkı varken buna klip çekmiş, ona yanarım. :(

Favorilerim: Ağlar O Deli, Ödül, Esiyor, Yekten, Ateş, Bir Demet ve Bizi Buluyor.

Sıla imzalı 'Bizi Buluyor' tam beklentimi karşılayamadı, ilk andan itibaren Sıla imzası kendini hissettiriyor ama bir şeyler eksik maalesef, tam içime sinmese de albümde dikkat çekiyor.

Ağlar O Deli, Ödül, Esiyor ve Yekten şarkıları albümün muhteşem dörtlüsü açık ara. Dördüne de klip gelecektir sanırım.

'Bir Demet' şarkısı pek dikkat çekmeyecek, belki de kliplenmeyecek bile ama ben o şarkıyı da çok beğendim. Albümün başarılı şarkılarından biri.

'Geberesice' şarkısı da çok boş, klip falan çekmez umarım buna...

2-3 şarkı dışında çok iyi şarkılar var, en az 6-7 klip bekliyorum bu albümden. Boş çıkmayacak şarkılar var, unutulmamalı kesinlikle. Albüm de tuttu yani, Demet Akalın 2.5 yıl sonra iyi çıkış yapmış. :X