NOW Darmaduman - Dizi Yorumları

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Darmaduman-haber-resim-592a97ad-a80e-466c-880c-108db84277e7.jpg

FOX'un yeni dizisi Darmaduman bu akşam yayın hayatına başlıyor.

Yapımcılığını Ay Yapım'ın, yönetmenliğini Deniz Yorulmazer'in, senaristliğini Damla Serim'in üstlendiği, 'Beverly Hills, 90210' adlı yapımdan ülkemize uyarlanan dizinin kadrosunda Aslıhan Malbora, Mert Yazıcıoğlu, Aytaç Şaşmaz, Hafsanur Sancaktutan, Necip Memili, Nur Fettahoğlu, Meral Çetinkaya ve Metin Coşkun yer alıyor.

Eskişehir'den İstanbul'a taşınan bir ailenin aşk, kardeşlik, umut ve büyüme hikayesini konu alan dizi, yeni bölümleriyle her Perşembe 20.00'de FOX'ta!

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
Tam gençlik işi. Çok güzeldi çok. Aile kavramını da ayrıca güzellikle anlatıyor. Herkes rolüne cuk oturmuş. :bhr:

2. Bölüm'ü ile büyük yükseliş bekliyorum yarın 3 reyting alsa bile dizimiz. :bhr:

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Yayın akşamı izlesem de yorumumu yapmamıştım o yüzden aklıma gelmişken bir şeyler karalayayım. Fagmanlar sönük olduğu için düşük tuttuğum beklentilerimi aşmayı başardı. Özellikle aile sahneleri o kadar iyi olmuş ki diziye kısa sürede ısındım. Gençlik kısmı pek ilgimi çekmedi (mesela orta bloktaki kulüp sahneleri sıkıcıydı) ama Harun'un çocuklarıyla ve babasıyla olan ilişkisini izlemek merakımı cezbediyor. Kötü adam rollerinden sonra Necip Memili de uysal, sevecen aile babası rolünde çok güzel bir ters köşe yapmış. :bhr: Özellikle kendi odasında eski oyuncaklarını bulduğunda sevindiği sahneye çok güldüm. :A

Gençlerden Aslıhan Malbora, Mert Yazıcıoğlu ve Aytaç Şaşmaz da iyi iş çıkarmış ama maalesef Hafsanur Sancaktutan'da zengin kız tavırları çok emanet durmuş. Senaryo içinde havada kalışı ve oyunculuğun yeterli olmayışı nedeniyle Derin en mesafeli olduğum karakter oldu. Nur Fettahoğlu, Meral Çetinkaya ve Metin Coşkun da her zamanki gibi deneyimlerini konuşturmuş. Bu arada Meral hanımın en az 20 yıldır yaşlanmaması ve ekranda aynı durması inanılmaz bir olay bence. :A

Deniz Yorulmazer'e de ayrıca parantez açmak lazım çünkü UTC ve Kuş Uçuşu'ndaki gibi oldukça akıcı ve çekici bir reji ortaya koymuş. Buraya kadar her şey güzel ama sosyal medyada dizinin hikayesini anlamayan (anlamayacak ne varsa) veya yetersiz bulanların olması, hafta sonu yayınlanan tekrarların iyi reytingler almaması derken bu haftaki reytingler adına endişelenmiyor değilim. Yine de özellikle aile damarına oynanırsa reytinglerin yükseleceğine inanıyorum. Kaos dolu dramların arasında (bilindik olsa da) böyle ferah ve modern bir işin tutunabilmesini yürekten istiyorum.

Bu arada ilk bölümün nazarlığı olarak yayın akşamında bazı sahnelerdeki müzik sesi o kadar fazlaydı ki diyaloglar duyulmuyordu. Neyse ki tekrarlara baktığımda müziklerin sesinin biraz kısıldığını ve diyalogların daha anlaşılır olduğunu fark ettim. Olan bizim kulaklara oldu ama zararın neresinden dönülse kardır diyelim. :A

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
DERİN - EVREN çok farklı bir kimyaları var, ilerde olurlar inşallah. :bhr:

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
Bölüm çok güzeldi yarın artış olacak inşallah. Gelecek hafta daha da iyi olacak diyorlar. 💥❤