Düşler Tiyatrosu 1.Bölüm

Frank Slade

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,355
Puanı
535
Karlı bir gün.Her taraf bulutlar kadar beyazken onların içinde sırıtan bir adam oturuyor bankta.Bankta adamın oturduğu yer dışında her taraf karla dolmuş.Çünkü hiçbir zaman yan yana gelmez ölüm ve yaşam.

Sevil: Mete kalk mete!

Mete: Ne var hayatım?

Sevil: Sancılarım artmaya başladı.Bebek geliyor galiba.

Mete: Kalk o zaman! Ne duruyorsun? Üstünü giy, bende arabayı çıkartıyım.

Sevil: İki kişiyi hazırlamam zor olur.Karnımdaki çocuğu sen giydir istersen.

Mete: Doğru! Şimdi sen gir koluma gel benle.

Sevil: O eve en yakın hastaneye biz boşuna mı o kadar para saydık Mete!
Arasana onları bir ambulans yollasınlar.

Mete: Tamam tamam doğru söylüyorsun.Sen geç uzan şuraya ben onları arıyım.

TELEFONDA
Mete: Alo Bağcılar Devlet Hastanesi mi?

Görevli: Evet efendim buyurun.

Mete: Eşim doğuruyor!

Görevli: Kaç doğuruyor efendim?

Mete: 9 ama sen istersen,ben seni 69’da doğurtayım.

Görevli: Tamam efendim sakin olun.Adresinizi verirseniz hemen ambulansımızı evinize yollarız.

Mete: ……………………………………………

Görevli: Ambulans yolda,geçmiş olsun.

TELEFON GÖRÜŞMESİ BİTER.
Mete: Tamam hayatım panik yapmıyoruz.Derin nefes alıp veriyoruz.Alıp veriyoruz,alıp veriyoruz,alıp veriyoruz.Valla bu çocuğu yapmakla doğurtturmak arasında pek fark yokmuş.İkisinde de alıp veriyorsun.(güler)

Sevil: Kapa çeneni Mete! Nerde kaldı bunlar? Doğurucam buraya çocuğu bak! Allah belanı versin.Bu durumda bile espri yapıyorsun!

5 DAKİKA SONRA

Ambulans gelmiştir.Sevil’i ambulansa yerleştirirler ve ambulans hastaneye doğru yola çıkar.

AMBULANSIN İÇİ:
Görevli: Hanımefendi sancınız ne kadar süredir devam ediyor?

Sevil: Ne bileyim ben?!

Görevli: Tamam sakin olun.İyi şeyler düşünün,pozitif olun.

Sevil: AAH! Karnımda k*çın kadar bebek var.Belki k*çın daha büyüktür.Soyadınız Kardashian mı?

Görevli: Hayır,Kocabaş.

Sevil: Koca kısmı uymuşta baş kısmında problem var.G..tü başı karıştırmış sizin aile! Hadi varmadık mı be kadın!

HASTANEDE
Mete koridorda beklemektedir.

Mete:
Hey, Hey Bu dugune gelin ol gel
Ellere nispet, gonlume kismet
Olumune benim ol gel
Anneni kandir, babani inandir
Geceyi uyandir, hadi bana gel
Yollari teperek, kus gibi sekerek
Cokelegi dokerek, hadi bana gel

Görevli: Beyefendi iyi misiniz?

Mete: İyiyim iyiyim.Boğazına düşsün ham çökelek geli ge…

Görevli: Doğru konuş hocam! Düşsün müşsün.

Mete: Hı? Neyse. Kahpe felek yaptı…

Görevli: Hocam hocam! Kahpe falan! Kahpe sizin ananız ‘ın amcasının biraderinin teyzesinin kızının okulda en sevmediği arkadaştır.

Mete: Benimle kıvırtır mısın? Yarışmasında bulundunuz mu hiç? 101 tanyeli diye hatırlıyorum ben sizide.

Görevli: Bizim oryantelle işimiz olmaz bey! Bizim yaptığımız tek dans tangodur,flamenkodur.

Mete: Dayı sorması ayıp nerelisin sen?

Görevli: Baba tarafı Arjantin,ana tarafı brezilya.

Mete: Dayı açık söylüyorum sende daha çok böyle ailesini geçindirmek için memleketten İstanbul’a çalışmaya gelmiş,vefakar,her söylenene alınan bir baba tipi var.

Görevli: Acaba sana o okuduğun 3 okulda insanları dış görünüşlerine göre yargılamaman gerektiğini öğretmediler mi hiç?

Mete: Abi şimdi orası sonuçta matematik,fizik,kimya falan.En son aklımda kalan şey y-1=m.(x-1)

Görevli: Hee integralin karakökü diyorsun.Seni burada matematik bilgimle çarpanlarına ayırırım diyorsun.Öyle olsun.Gün gelir bende seni birgün toplarım,çıkarırım,bölerim,çarparım.Allah belamı versin.Atabildiğim laflar bile 4 işlemle.Adam m’lerden y’leri buluyor ben hala ali topu tut.Ayşe tuttuğunu bırakma.Serkan 18’inden önce fitili ateşleme.Kaya bakir kal bakire bırak.1.sınıftaki fiş olaydımda keseydiler beni birleştiremeyeydilerde bunları göremeyeydim.Gidiyorum ya ben!Annneee!

Mete: Allah aşkına gelmişsin 557 yaşına.Hala trip atıyorsun ya.

O sırada koridordan hemşire çıkar.

Hemşire: Mete Kaşıkçı sizsiniz diymi?

Mete: Evet?

Hemşire: Başınız sağolsun.

Mete: Anlamadım?

Hemşire: Eşiniz ve çocuğunuz öldü.

Mete: AA ne güzel ya.Dünya’dan iki boğaz daha eksildi.Yemin ediyorum şu
an kendime hayal ettiğim helikopteri alıcam.Şimdi bizim karının masrafları zaten bir öküz doyuran cinstendi.Ben zaten küçüklüğümden beri hep öküz almak istemişimdir.Hatunda ölünce alıcam bir öküz bağlıycam yatak odasına beraber uyuruz ya.

Hemşire: Beyefendi iyi diyorsunuzda o öküz sizin her ihtiyacınızı karşılamaz yalnız.

Mete: Şişme bebek alıcam.Hem bebek diye severim hemde gece drakula gibi dişlerim.İstiyorsan sende gel bugün ev boş bak.

Hemşire: Yok beyefendi ben böyle mutluyum.

Mete: Bak sen beni böyle biraz tipsiz bulmuş olabilirsin ama git bir 10 metre ileri.Hafiften bir di caprio,brad pitt,Kahtalı mıçı tarzı bir adam oluyorum.Hadi ne diyon akşama hazırlıyım mı mavi hapları.Bak geç gelicem söz veriyorum.Haydar Dümen okuyorum ben.Öyle problemlerim yok benim.Posta gazetesine aboneyim ben!

Mete hayalinden uyanır.

Mete: Ne pis bir iç dünyam varmış benim.Bu gerçekte olsa kadın hakları koruma derneği hadım ederdi beni.

O sırada koridordan hemşire gelir.

Hemşire: Mete Kaşıkçı sizsiniz diymi?

Mete: Evet?

Hemşire: Başınız sağolsun.

Mete: Anlamadım?

Hemşire: Eşiniz ve çocuğunuz öldü.

1.BÖLÜM SONU

Son düzenleme:

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
İyi dizi yazıyorsun. :)
Arasıra güldüm ama 2. bölümde daha çok güldürmen lazım. :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
senaryo güzel olmuş

mete çok antipatik bir karakter karısıda aynen

mete için bir fıkra aklıma geldi

neydi neydi?

adamın biri çok zengin fabrikatör sucuk farikası var bir haylaz oğlunu götürüyor fabrikada gezdirmeye

-- oğlum bak işte şurda gördüğün öküzleri fabrikanın bir başından geçiriyoruz makianalarla işlemeye bu tarafta sucuk olarak çıkıyor

oğul sırıtarak : babaa peki sucukları burdan sokarsak diğer taraftan öküz olarak çıkarmı diyor?

baba: oğlum zamanında ben o işi annende denedim sen pırtlamıştın diyor ?

meteyi görünce bu fabrikatörün oğlu aklıma geldi

nerden nereye :))

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Karlı bir gün.Her taraf bulutlar kadar beyazken onların içinde sırıtan bir adam oturuyor bankta.Bankta adamın oturduğu yer dışında her taraf karla dolmuş.Çünkü hiçbir zaman yan yana gelmez ölüm ve yaşam.

Burası dram mı bana mı öyle geldi? İyiydi - okunaklıydı - 2.bölümüde bekleriz.Heralde adam ruyasının devamı olan öküzü 2.bölümde alır? :X

Frank Slade

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,355
Puanı
535
senaryo güzel olmuş

mete çok antipatik bir karakter karısıda aynen

mete için bir fıkra aklıma geldi

neydi neydi?

adamın biri çok zengin fabrikatör sucuk farikası var bir haylaz oğlunu götürüyor fabrikada gezdirmeye

-- oğlum bak işte şurda gördüğün öküzleri fabrikanın bir başından geçiriyoruz makianalarla işlemeye bu tarafta sucuk olarak çıkıyor

oğul sırıtarak : babaa peki sucukları burdan sokarsak diğer taraftan öküz olarak çıkarmı diyor?

baba: oğlum zamanında ben o işi annende denedim sen pırtlamıştın diyor ?

meteyi görünce bu fabrikatörün oğlu aklıma geldi

nerden nereye :))

Antipatiktir valla yazarken sempatik gösterme çabam olmadı.:D