2013 Düğün Dernek (2013) Film Bilgileri & Yorumları

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,730
Puanı
1,060
3347976.jpg

Dügün dernek (2013)

Türü: Komedi
Yönetmen: Selçuk Aydemir
Senaryo: Selcuk Aydemir

Oyuncular:
Ahmet Kural
Murat Cemcir
Rasim Öztekin
Erol Aksoy
Basri Albayrak

IMDb Puanı: 9.2 (165 oy)
IMDb Sayfası

Filmin Özeti
Sezonun en büyük komedisinin kütüğü Sivas!
Sivas'ta bir köy düğününde dünyanın çivisi çıkar ve planlanan evlilik sürprizler doğurmaya başlar...
İmece usulü bir düğün yapmaya kalkışan 4 kafadarın hikayesi!
Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Devrim Yakut, Barış Yıldız, Şinasi Yurtsever, Zerrin Sümer, Kemal İnci, Burak Satıbol, Korhan Herduran, Yeliz Kuvancı, Cemil Şahin, Erol Aksoy, Basri Albayrak, Kebire Tokur, Reyhan İlhan, Toygun Ateş’ten oluşan dev bir kadro. Ve sürpriz oyuncular !
Sivaslı Tarık ve Letonyalı Nugesha’nın aynı ülkede çalışabilmek için acilen evlenmeleri gerekir. Ancak damadın babası İsmail için, dört dörtlük bir düğün yapmak şarttır. Sivas’da düğün gelenekleri ağır, İsmail’de imkan dardır, ama ne gam! Can yoldaşları ile tüm Sivas seferber edilecektir.
Fikret ve Çetin gelinlik ve düğün salonu peşine düşerken, Saffet’in payına da düğünün sanatçısını bulmak düşer. Bir tüp kamyonu, bir deve ve tek oğlunun mürvetini görmekten başka herşeye gözünü kapatabilen bir kayınvalide! Üzerine Letonya’dan yola çıkan bir grup “kız tarafı”! Çekilen silahlar ve atılan dayaklar filmin kahkaha dozunu hiç düşürmüyor. Nefes kesen maceranın mizah sosu hiç eksilmiyor! ‘Bu düğün ya gerçekleşecek, ya gerçekleşecek! Vazgeçmek yok!’ - Gönderen: houdini105

Filmin Fragmanı

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,222
Puanı
1,060
- Ne kesiyonuz bu bayram?
+ Karı kız.

Bu sahne gerçekten çok komik. :D

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Sonunda son günlerin popüler filmi Düğün Dernek'e gitme fırsatı buldum bugün. İyi ki de gitmişim diyorum. Son zamanlarda bu kadar güldüğümü hiç hatırlamıyorum. Mükemmel bir komedi filmi olmuş. Selçuk Aydemir'i özellikle tebrik etmek lazım. Oyunculuklar da harikaydı. Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Barış Yıldız ve gelinliğin içine giren adam(adını bilmiyorum :D ) çok başarılılardı ama Ahmet Kural'a ayrı bir parantez açmak lazım. Adam resmen döktürmüş. Filme açık ara damgasını vurmuş resmen.

Filmde güldüğüm o kadar çok sahne vardı ki hangisini yazsam bilemedim. Ahmet Kural'ın Sivas Oteli'ndeki sahneleri iyiydi. :D Düğün zaten bombaydı. Gülmekten öldüm resmen. :F

Filmde senaryoyu, diyalogları, çekimleri çok çok başarılı buldum. Bu yüzden Selçuk Aydemir ayrı bir tebriki hak ediyor.

Film güldürmeyi, kahkahalar attırmayı başarıyor. Sağlam bir komedi filmi izlemek isteyenler mutlaka gitmeli.

Filme Puanım: 9.5/10

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,757
Puanı
1,061
Fİlme 12 aralık günü gittim arkadaşlarla film ara ara güldürdü ama genel olarak baktığımızda ortaydı. Düğün, otel sahneleri güzel ve komikti özellikle zaten filmin 2.kısmı güzeldi. Ama destekçisiyiz tabiki Ahmet Kural ve Murat Cemcir'in. :)

İMDB Puanı 9.2'ymiş ama 6.9'lara kadar düşer. :)

eros

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,439
Puanı
559
Murat cimcir ve Ahmet kural olduysa film daha eğlenceli ve güzel olur tabi

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Berk Polat

Üye
Reaksiyon puanı
116
Puanı
124
Filmden 1-2 saat önce çıktım sahneleri anlatmıyorum ama uzun zamandır böyle gülmüyordum. Hayatımda sadece Sakar Şakir filminde (Kemal Sunal'ı Anıyoruz) gözümden yaş gelmişti gülmekten uzun zaman sonra gine böyle oldu. Düğün sahnelerinde artık insan yerinde duramıyor Ahmet Kural gine çok başarılı kesinlikle gidin. :D

Bu arada puan 10/8

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,856
Puanı
910
Bu kadar abartıldığını tahmin ederek izlemiştim filmi ve haklı çıktım. Bazı yerlerinde tabii çok güldüm ama geneli çok da güldürmedi. Ortalama üstü bir film. 7/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,860
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Gişe rekortmenimizi nihayet izleyebildim. Filme oldukça olumlu bakıyordum hem Selçuk Aydemir işlerini genel olarak severim hem oyuncuları severim. Hem de fragmana, "Entarisi Dım Dım Yar" yorumuna bayılmıştım. Fakat filmin beklentimi karşıladığını söylemek zor.

Senaryo baya zayıf geldi bana, özellikle ilk 40-50 dakikasında bazı yerlerde sıkıldım. :)

Esprilerin çoğunu fragmandan gördüğümüz için pek esprisi kalmadı. Fragmandakiler dışında da iyi espriler vardı ama sayıca çok fazla olduklarını söylemek zor.

Anlaşılan Selçuk Aydemir bu filmle biraz daha halka inip herkese hitap edecek bir iş yapalım demiş. Gişe başarısına bakarsak bunda başarılı da oldu. Bence de iyi de yapmış. Sadece küçük kesme hitap eden dizilerle bir yere kadar. Şimdi Kardeş Payı da mesela bu filmle daha çok kişiye hitap ediyor. :)

Karakterler aşırı abartılı, başta pek sevmedim çoğunu ama ikinci yarısında ısındım. :)

Şinasi Yurtsever'in karakterlerini sevmezdim normalde Selçuk Aydemir işlerinde ama bu sefer iyi karakterlerden biri olmuş. :D

Fragmanda olmayan güldüren sahneler:

Öğretmenin "sağol" diyen öğrencileri :D

Murat Cemcir'in cezalandırma teknikleri. :D

Uzun yol ve sonrasında yaşananlar. :D

Daha iyi bir konuyla daha iyi bir olabilecek filmmiş ama yine de iyi sayılır. 6.5 verecektim ama 0.5 puan da fragman bonusu :)

7/10

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,794
Puanı
1,060
2 hafta once izledim muthis bir film.Herkese tavsiye ederim :)

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,264
Puanı
1,061
Filmi bugün izleme sansim oldu netten. Fragmani izleye izleye cok gülmüstüm, özellikle halay sahnesi falan cok güldürmüstü.

Genel olarak @OzaN 'in yorumuna katiliyorum. Ama biraz daha sert konusmak gerekirse fragmanda gördügüm sahneler tebessüm yaratti, arti olarak güldügüm cok az sahne oldu. Beklentiyi cok yüksek tuttugum icin suan icin hayal kirikligi icerisindeyim.

Oyunculuklar iyi, bazi karakterler antipatik olmus ama oyunculuklari ile kurtariyorlar gibi.

Senaryo yetersiz kalmis. Bazi sahneler ise cok yapmacik olmus.

Puanim 6/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,911
Puanı
1,060
Abartı resmen:T: pek gülemedim. Yer yer güldüğüm sahneler olduysa da Ahmet Kural ve şu kirli işleri yapan (sahte para basan) bunlara güldüm.

Okul sahnesi ve dere üzerine atlama sahnelerinde güldüm

Çok vasat bir filmdi.İyi niyet göstergesi olarak olarak 6/10 veririm ama hakkı bence 5/10'dur:)