2021 Cruella - Film Yorumları

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
hjS9mH8KvRiGHgjk6VUZH7OT0Ng.jpg

Cruella

Tür:
Komedi, Suç
Süre: 134 dakika

Yönetmen: Craig Gillespie
Senaryo: Dana Fox (screenplay by), Tony McNamara (screenplay by), Aline Brosh McKenna (story by), Kelly Marcel (story by), Steve Zissis (story by), Dodie Smith (based upon the novel "One Hundred and One Dalmatians" by)

Oyuncular:
Emma Stone
Emma Thompson
Mark Strong
Paul Walter Hauser

IMDb Linki

Puanlar:
Rotten Tomatoes: 73%

Filmin Fragmanı:

Filmle ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,271
Puanı
1,060
Disneyin Kendi Sayfasından İncelemek İçin

Film sizi geçmişe götürebilir; @Zeyno45 @Angelica @AteşBöceği
1622912961240.png

1622912970126.png
1622912985739.png

Filmi keyifle izledim;
Emma Stone, Emma Thompson iki başarılı oyuncu zaten filmi alıp götürüyor..
Filmde hiç sıkılmadım, eğlendim,güldüm,zaman zaman duygusal anlar yaşadım..
Akıp geçti... tabiki gene sinemada izlemek isterdim ama bu seferde evde oldu.

10 üzerinden 8.

Son düzenleme:

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tam yorum: https://izleryazar.com/cruella-2021/

Özellikle Emma Stone'un varlığından ötürü beklentimin yüksek olduğu bir filmdi. Beklediğim kadar olmasa da fena bulmadım. Kostüm ve prodüksiyon tasarımı çok iyiydi. Emma Stone şahaneydi. Güzel aksiyon sahneleri vardı. Fakat senaryo eh işte, pek tatmin edici değildi. Süresi de gereğinden çok daha uzundu. İki saatten daha fazla süreyi hak eden bir şey yok filmde...

6/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,936
Puanı
1,061
1.5 sene sonra sinemaya dönüşüme vesile olacak film olarak kendisini seçtim ve izlerken gayet de memnun kaldım. Cinemaximum'un karanlık projektörü ve böyle bir hikaye için aşırı uzun kaçan süresine rağmen keyifle izledim. Hatta muhteşem kostümleriyle (ufukta kesin Oscar adaylığı hatta ödülü var) ve mekanlarıyla göze, şarkılarıyla da kulaklara şölen yaşattı desem abartmış olmam. Hem Emma Stone'un hem de Emma Thompson'un performansları da takdire şayandı. Zaten hikaye bir yerden sonra iki kadının savaşı kafasıyla gittiği ve çok iyi oyuncuların olması gerektiği için senaryo kusurlarına rağmen filmi güzel taşıyorlar. Sonuç olarak 2 saat boyunca eğlendiren, sıkmadan derdini anlatan eli yüzü düzgün bir iş bekliyordum ve bu açıdan beklentimi de karşıladı. Joker gibi daha "ağır abi" bir film beklentisiyle başına oturmak haksızlık olur bence.

7.5/10

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,924
Puanı
1,060
Uzun zamandır ertelediğim ve izledikten sonra ertelememin ne kadar yanlış bir hareket olduğunu gösteren film. Süresinin uzunluğu dışından kötü hiçbir tarafı yoktu. Fazlasıyla akıcı ve hareketliydi. Sadece sonlara doğru bi sonuca bağlansa da gitsek artık moduna girebiliyor insan.

Neredeyse filmin bütünü boyunca Estella(Cruella)'nın Baroness'i alt etmeye çalışmasını izliyorsunuz fakat Baroness'e karşı yapılan tüm alt etme girişimleri, planları o kadar zekice ve ustalıkla planlanmış şeyler ki bu aşırı derecede filme bağlanmanıza ve sürükleyiciliğe sebep oluyor. Öyle bir şey ki acaba sıradaki plan ne diye meraklanmaktan kendinizi alamıyorsunuz. Bu zekice planlar sayesinde koskoca bir devi piyasadan sildi resmen. Estella'nın yaptığı her plana Baroness'in verdiği tepkiler de epey gülünçtü. Sinir bozucu bir karakter olsa da sempatik bir yanı da vardı. Yalnız Estella'nın Baroness'in kızı çıkması çok fena ters köşe oldu aklımın ucundan bile geçmedi böylesi bir ihtimal. Kadın gerçek bir ruh hastası bebekken öldürsünler diye vermesi yetmiyormuş gibi bu sefer de kendisi öldürmeye kalktı. Baroness'in köpekleri ne kadar sinir bozucuysa Horace'in köpeği ve köpeği ile olan ilişkisi bir o kadar şekerdi.

Emma Stone'da Emma Thompson'da mükemmel bir oyunculuk sergilemişler. İkisini de tebrik ediyorum performanslarında ötürü.

8/10

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,608
Puanı
860
Konu çok klişe olmasına rağmen sıkılmadan izledim. Bundan Emma Stone ve Emma Thompson faktörü çok fazla. Filmin anlatımı Guy Ritchie tarzında olmuş. Dönemin kıyafet ve tarzı harika bir şekilde yansıtılmış. Filmin renk tonu da çok güzeldi. Siyah beyaz tema bile yormadı.

Tempo çok güzel ayarlanmış. Hikayeden hiç koparmadı. Oyuncular arasındaki uyum güzel olmuş. Müzikleri de beğendim. Görsellik harikaydı.

8/10

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Cruella, "101 Dalmaçyalı" serisinden tanıdığımız bir anti kahraman. Cruella'yı bu filmle birlikte doğumundan güncel yaşantısına kadar giden süreçte yaşadığı değişime tanıklık ediyoruz. Estella, Jasper ve Horace'ı tanıdıktan sonra hayatı da değişmeye başlar ve The Baroness'i tanıdıkça zaman içerisinde Cruella doğacaktır. Kısacası filmin gelişimi bu seyirde gidiyor.

Her ne kadar karakterler eğlenceli olsa da, ortalama bir filmdi. Gelişen olaylar basitti, senaryosu basitti. Daha çok şaşırtmaya yönelik sahneleri vardı ve bu şaşırtmaya yönelik sahneleri de biraz zorlamaydı ama tabii izlenebilir düzeyde olan, Emma Stone'nun karakterine sempatiklik kattığı bir filmdi. Biraz uzun gibi ama aynı zamanda olayların da kimi zaman hızlı aktığı, kısacası eğlenceli ama ortalama bir film.

6/10

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,924
Puanı
1,060
Cruella, "101 Dalmaçyalı" serisinden tanıdığımız bir anti kahraman. Cruella'yı bu filmle birlikte doğumundan güncel yaşantısına kadar giden süreçte yaşadığı değişime tanıklık ediyoruz. Estella, Jasper ve Horace'ı tanıdıktan sonra hayatı da değişmeye başlar ve The Baroness'i tanıdıkça zaman içerisinde Cruella doğacaktır. Kısacası filmin gelişimi bu seyirde gidiyor.

Her ne kadar karakterler eğlenceli olsa da, ortalama bir filmdi. Gelişen olaylar basitti, senaryosu basitti. Daha çok şaşırtmaya yönelik sahneleri vardı ve bu şaşırtmaya yönelik sahneleri de biraz zorlamaydı ama tabii izlenebilir düzeyde olan, Emma Stone'nun karakterine sempatiklik kattığı bir filmdi. Biraz uzun gibi ama aynı zamanda olayların da kimi zaman hızlı aktığı, kısacası eğlenceli ama ortalama bir film.

6/10
Iyyy iyi puan hak edenlere iyi vermezsin, kötü olanlara iyi puan verirsin, zevksiz herif. :A

• İlginç
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Uzun zamandır ertelediğim ve izledikten sonra ertelememin ne kadar yanlış bir hareket olduğunu gösteren film. Süresinin uzunluğu dışından kötü hiçbir tarafı yoktu. Fazlasıyla akıcı ve hareketliydi. Sadece sonlara doğru bi sonuca bağlansa da gitsek artık moduna girebiliyor insan.

Neredeyse filmin bütünü boyunca Estella(Cruella)'nın Baroness'i alt etmeye çalışmasını izliyorsunuz fakat Baroness'e karşı yapılan tüm alt etme girişimleri, planları o kadar zekice ve ustalıkla planlanmış şeyler ki bu aşırı derecede filme bağlanmanıza ve sürükleyiciliğe sebep oluyor. Öyle bir şey ki acaba sıradaki plan ne diye meraklanmaktan kendinizi alamıyorsunuz. Bu zekice planlar sayesinde koskoca bir devi piyasadan sildi resmen. Estella'nın yaptığı her plana Baroness'in verdiği tepkiler de epey gülünçtü. Sinir bozucu bir karakter olsa da sempatik bir yanı da vardı. Yalnız Estella'nın Baroness'in kızı çıkması çok fena ters köşe oldu aklımın ucundan bile geçmedi böylesi bir ihtimal. Kadın gerçek bir ruh hastası bebekken öldürsünler diye vermesi yetmiyormuş gibi bu sefer de kendisi öldürmeye kalktı. Baroness'in köpekleri ne kadar sinir bozucuysa Horace'in köpeği ve köpeği ile olan ilişkisi bir o kadar şekerdi.

Emma Stone'da Emma Thompson'da mükemmel bir oyunculuk sergilemişler. İkisini de tebrik ediyorum performanslarında ötürü.

8/10
Iyyy iyi puan hak edenlere iyi vermezsin, kötü olanlara iyi puan verirsin, zevksiz herif. :A
Yakışıklı erkek olmadığı için filme düşük puan veren @serhatt, bu filme yüksek puan veriyor ve iki kadını övüyor. Başımıza taş yağacak taş, dünyanın sonu geliyor. :A

• İlginç
Reactions: serhatt

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,924
Puanı
1,060
Yakışıklı erkek olmadığı için filme düşük puan veren @serhatt, bu filme yüksek puan veriyor ve iki kadını övüyor. Başımıza taş yağacak taş, dünyanın sonu geliyor. :A
Yakışıklı erkek olmadığı için değil, film leş olduğu için düşük verdim. :A

Hak edene hak ettiğini her zaman veririm kadında olsa, bence sende öyle yapmalısın. :A

• İlginç
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Yakışıklı erkek olmadığı için değil, film leş olduğu için düşük verdim. :A

Hak edene hak ettiğini her zaman veririm kadında olsa, bence sende öyle yapmalısın. :A
Bir filmin iyi olup olmadığı yapacağın yoruma bağlı. O sana göre kötü olabilir ama başkasına göre kötü olmayabilir. :D

• Güldürdün
Reactions: serhatt