2018 Cold War / Soğuk Savaş - Film Yorumları

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
5149926.jpg-c_215_290_x-f_jpg-q_x-xxyxx.jpg

Cold War - Soğuk Savaş

Türü: Dram, Romantik
Yönetmen: Pawel Pawlikowski

Oyuncular:
Joanna Kulig
Tomasz Kot
Borys Szyc

Filmin Özeti:

Soğuk Savaş, birbirinden tamamen farklı farklı karakterlere sahip bir kadın ve bir erkek arasındaki tutkulu ama imkansız bir aşkın öyküsünü anlatıyor. Zula ve Wiktor birbirinden tamamen farklı karakterlere sahip olan iki aşıktır. Her ne kadar birbirleriyle anlaşamayacak tipler olsalar da kader onların yollarını ayrılmayacak şekilde birbirine bağlar. Soğuk Savaş sırasında Polonya’dan Berlin’e, Yugoslavya’dan Paris’in gece kulüplerine uzanan filmde, siyasi görüş, karakter ve kaderin cilvesiyle savrulan Zula ve Wiktor’un tutkulu aşkı ele alınıyor.

Filmin Fragmanı:

• Beğendim
Reactions: Çiğdem

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Puanım yorumumla birlikte spoi kutusunda:)
Filmin yarısı şarkılarla geçiyor. Konusu ise bir müzisyenin, koro için yetenekler ararken Zula isminde bir kızdan etkilenmesi ve ikisi arasındaki aşkı konu alıyor. Bir çok kez yolları ayrılan bu ikili defalarca bir araya geliyor ve filmin sonunda kavuşuyorlar. Roma filmi gibi bu filminde çekimleri güzel fakat ben konusunu ve işleyişini çok beğenmedim. Filmi izlerken yer yer sıkıldım. Bu etkinlik olmasaydı sonunu getirmezdim. Filmin süresinin kısa olması bir artı benim için.
4.5/10

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: MasacRE and bazinga

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
  • Güldürdün
Reactions: bazinga

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Yaa değişik bir filmdi siyah beyaz ekran yine tuhaf bir film gibi biraz gıcık olarak başlayacaktım ama keman ile karadeniz horonu çalan amca biraz beni iyi başlattı filme :F Sonrasından gelen küçük kız daha iyi söyledi ama sonrasında şarkı söylemeye çalışan sarısın ecünnülere gıcık kaptım :F birisi ahaaa ahaaa diyip duruyor sinirim bozuldu :F Hemen üstünede bir adamla şey ettiler olmazsa olmaz :F Ama 51.dakıka sanırım orada iyi söyledi sarısın ecünnü :A

İyi değil ama 2-3 verdiklerim kadar boş filmde olmadı için onların 1 tık üstü 4 puan iyidir :A

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Şarkılarının güzel olması, süresinin kısa olması, başarılı bir görüntü yönetimi olmasının dışında gerçekten çok kötü bir film.

Senaryosu klişe, işleniş şekli klişe. Yukarıda süresinin kısa olmasını bir artı olarak yazdım ancak süresi kısa olmasına rağmen film birçok noktada gerçekten aşırı sıkıcı bir hal alıyor.

Roma ile kesinlikle kıyaslanamaz. Roma’nın konusunun işlenişi, akıcılığı falan bu filmden çok daha iyi.

• Beğendim
Reactions: MasacRE and bazinga

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Çok sıkıcı filmdi. Şarkılar da çok çirkindi. Çekimler siyah beyaz ve hiç sevmediğim tarz. Sıkıntıdan patladım filmi izlerken.:(

1/10

• Güldürdün
Reactions: bazinga

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
İsmi gibi soğuk bir filmdi. Bir türlü içine çekemedi beni. Bunun da başlıca sebebi olayların hızlı hızlı geçmesi bana göre. Genelde kısa süreli pek beğenmediğimiz filmler için en azından kısa sürdü deriz ama bunda durum öyle miydi pek emin değilim. Şöyle 2 saat civarı bir süreyle daha detaylıca işlenseydi filmi daha çok beğenirdim diye düşünüyordum o haliyle. Bu şekilde pek olmamış. Yalnız görsel yönden çok başarılıydı burada da görüntü yönetmeni çok iyi iş çıkarmış. Yöresel müzikler de bir diğer tadıydı filmin.

5.5/10

• Beğendim
Reactions: bazinga and Dosi